Je také kojenie v poriadku?

marca1331
13. feb 2014

uz naozaj nevladzem..mam doma 5 tyzdnove babo..a ked sa zobudi tak je na prsniku aj 3 hod..vkuse.... Skusali sme brat na rucky ,koliskat,kociar nic stale len krik a hladanie prsa az kym nezaspi..je to normalne?? Ked zaspi tak na 2-3 hod..a bud opät vystraja a je na prsu aj 3 hod..alebo saje 10min a budi sa kazdu hodinku

vanitka
13. feb 2014

Je pravdepodobne, ze bude niekde problem s dojcenim - mozno sa babatko nevie spravne prisat, alebo mate zlu vzajomnu polohu. Skus si pohladat v mieste bydliska laktacnu poradkynu na stranke mamila.sk, ktora sa osobne pride pozriet, v com je problem. Ja som mala podobny problme s najstarsou dcerou, vtedy, zial, este neboli laktacne poradkyne take zname a dostupne ako dnes. Takze som si to uzila naplno a sama bez pomoci. A potom urcite odporucam satku na nosenie babatiek alebo aspon babyvak, deti su spokojnejsie, ked su pri mame a citia ju a mama ma zaroven volne ruky a moze si aspon nieco doma porobit. 🙂

zuzik311
13. feb 2014

súhlasím s
@vanitka
na jednej strane je pravda, že ho to upokojuje - my máme rok o chvíľku a tiež je závislák 🙂 ale na druhej strane si nemyslím, že až 3 hod je normálne.. to môj nikdy nebol. napapá sa a koniec 🙂
skús si zavolať laktačnú prípadne odvážiť pred a po kojení - ale to neber dáko vážne iba pre Tvoju orientáciu aby si vedela či niečo bábo vytiahne.

marca1331
autor
13. feb 2014

@vanitka
@zuzik311 ved to ze ona saje pekne ss sama prisaje bez problemov napr.spi teraz od tretej co bola prisata od jednej..zobudila sa o siestej a pila len 5 min spi dalej

vanitka
13. feb 2014

@marca1331 ja by som rozhodne skusila skontaktovat najblizsiu laktacnu poradkynu, ona ti najskor poradi, co robit 🙂

dobromila1111
13. feb 2014

Ja by som skusila supnut jej cumlik..

monicm
13. feb 2014

aj môj starší by bol permanentne na prsníku,doslova som ho musela naučiť na cumlík,už sestričky na novorodeneckom si všimli,že stále potrebuje mať niečo v pusinke.takže hoci som to veľmi nechcela,ak som sa nechcela zblázniť,naučili sme ho na cumlík.najskôr ho vypľúval,ale potom si zvykol a potom bol pokoj.ako prvé ti odporúčam odvážiť ho pred kojením a po kojení,nie po tých troch hodinách,ale ked budeš mať pocit,že sa už napapal.chvíľu toho vrieskania vydržíte a uvidíš,či pije dostatočne.ak si dostatočne vytiahne,bude to naozaj len o tom,že chce mať niečo v pusinke.ak si však vytiahne málo,skús ho kojiť dalej a ak to stále nebude stačiť,zavolaj poradkyňu a poradí ti,čo a ako.možno máte zlú techniku dojčenia a možno patrí do tej skupiny ako môj starší.neboj,nejako to zvládnete 🙂

marca1331
autor
13. feb 2014

@dobromila1111
@monicm
@monicm no cumel davam odkedy sme prisli domov z nemocnice a cucka ho chvilu potom sa rozplace dam jej znova zas to iste hneva sa ze cojej to davam kde je mliecko 🙂 🙂 a skusila som uz vac typov dudlikov a nic ale nevzdavam ponukam jej stale...

gabika7706
13. feb 2014

@marca1331 Cumlik by som tak malinkemu babu nedavala a tiez by som ho pred ani po kojeni urcite nevazila ;)
Odporucam skontaktovat sa s laktacnou poradkynou, odsleduje, ci je babo skutocne dobre prisate, ci nema napr. skratenu uzdicku pod jazykom, kvoli comu sa zle prisava, hoci sa na prvy pohlad moze zdat, ze pije dobre...pretoze ak je 3 hod na prsniku (v kuse?) to nie je v poriadku, pocas 3 hod viac krat je samozrejmost, ale vkuse urcite nie.

dobromila1111
13. feb 2014

@marca1331
my sme tiez nekceli dudu od zaciatku. Az neskor. A museli sme kupit netvarovanu dudu, len taku bez kadejakych vycnelkov🙂 Drzim palce, nech vam to pomoze a aj ty si kusok oddychnes 🙂

puchic
13. feb 2014

moj si pytal papat zo zaciatku kazdu pol hodku, niekedy kazdu hodinu , inokedy aj po 15 min a na prsniku vydrzal aj 1,5 hodiny 🙂 ...vzdy to bolo rozne, nikdy som sa nad tym nepozastavila kedze pekne priberal , kojim ho od zaciatku na poziadanie a je spokojny 😉 ...cumel nechce a nechcem mu ho ani davat

marca1331
autor
13. feb 2014

@puchic no ja som velmi rada ze kojim kedze prvu sa nam nepodarilo..taktiez kojim na poziadanie ale mam tu starsiu iba 2rocnu treba sa venovat aj jej...ako mala nie kazde kojenie pije 2-3 hod...ale ma dni ked to robiaj 4x denne a 2 x vecer...inak to je 2x za den a raz vecer..
@dobromila1111
@gabika7706

niki101988
11. mar 2014

@marca1331 A máš dosť mliečka? Lebo ak chceš nasilu dojčiť a mliečka je málo, ona vytiahne máličko a potom je nervná a budí sa od hladu