Je vhodné dávať 3,5 mesačnému kojenému bábu Nutrilon?

zuzu0608
16. feb 2012

Ahojte, dcéra má 3,5 mesiaca a v noci sa budí každé dve hodiny a chce papať.Neviem,či mám dosť mlieka, keď je tak často hore. Dnes mi doktorka odporúčila dať jej pred spaním Nutrilon. Myslíte,že je to vhodné, keď kojím. Občas ma to nočné vstávanie riadne ubíja a som unavená a možno aj preto nemám dosť mliečka. Prosím praďte, či jej Nutrilon mám dávať a či mi bude chceiť potom chytiť prsník ešte.
Ďakujem

desmodka
16. feb 2012

bud rada ze su to len kazde dve hodiny, my sme boli hore kazdu 1,5 hod. ale ani ma nenapadlo ho prikrmovat UM
moj nazor, ze je to uplne normalne a Nutrilon nemusi spanie vyriesit

anieli_1
16. feb 2012

nemusi to byt z mala mlieka ked je to v noci su ake deti co v noci potrebuju citit mamu a to kojenie nieje len o jedle ale aj pit aj upokojenie aj vsetko.............ja by som este nedavala nutrilon podla mna to treba pretrpiet keby sa to velmi zhorsi ze aj cez den a na prsniku je je nepokojna odtahuje sa a place stale vtedy by som to zvazila............inak co som si vsimla tak vela detsky o i len naznak nespokojnosti alebo nieco hned kazu na um neviem preco............inak potom su rozne laktacne poradkyne a podobne takze ja by som to hned nevzdavala 😉 a inak moj syn ma skoro 2 roky a este ho kojim a potrebuje byt celu noc na prsniku inak je hore kazdu hodinu 😝

petkave
16. feb 2012

Ja som tiež kojila aj každú 1,5 - 2 hodiny. A zvládli sme to. Ani ma nenapadlo dávať malému UM. Poznám ale veľa báb, ktoré kombinujú kojenie s UM, ale u vás to zatiaľ nevyzerá beznádejne. Veď nechudne, či? A okrem toho, plné bruško ešte nemusí znamenať, že ti prespí celú noc 😵

katkamarek
16. feb 2012

A cez den je to v pohode? ako dlho sa takto budi? Je to od zaciatku, posledny mesiac, alebo len posledne dni? Vypije oba prsniky naraz? Dala si len otazku a malo informacii. S nutrilonom by som este pockala, je to iba o tvojom komforte zatial asi. Ak si ochotna obetovat kvoli dietatu par hodin spanku, tak by som este pockala, ci sa to nezlepsi. Ked mala dopije, tak si skus potom odsat alebo odstriekat mliecko, tak zistits ci vypije mala vsetko co tam mas, alebo este nieco ostava. Moze sa jednat aj o laktacnu krizu, ale to je prave dobre, ze mala v noci casto pije, lebo prave v noci sa tvori najviac mliecka, a ona jeho tvorbu pitim stimuluje. Asi to chce len trpezlivost.

veronique_1
16. feb 2012

Ja som dokrmovala nutrilonom od narodenia a kojila som 15 mesiacov, hoci ma varovali, ze pri dokrmovani sa dieta skoro odstavi. Mala nam prespala noc od 2-3 mesiacov. Posledne krmenie 22:00 a prve rano 6:00. Poznam aj inu mamicku, ktora dokrmovala UM len pred spanim, aby spalo. UM je tazsie stravitelne, v zaludku zostava 4 hodiny, kym MM lem 1.5hodiny. Samozrejme MM je ovela lepsie pre dieta. Ja som bola dokrmovana tiez od porodnice a plne na UM od 6 tt a mam vynikajucu imunitu.

bashka
16. feb 2012

Pani doktorka by sa mala v prvom rade mierne dovzdelávat a neodporucat taketo koniny...v druhom rade kojenie nie je len podavanie potravy...a dieta sa nekoji zakazdym preto, ze je hladne...atd atd

zuzu, podla mna si otvor stranku
www.mamila.sk a nieco si precitaj...pripadne najdi vo svojom okoli laktacnu poradkynu, ktora ti urcite pomoze
pripadne stranka
http://dojcenie.wordpress.com/about/
...a hlavne, pospi si cez den 😉

zuzka38
16. feb 2012

moj ma 10 mesiacov prec a stale sa budi kazde dve hodiny, vlastne aj castejsie.. tiez mam uz toho plne zuby :D zavisi teda len od teba, ak ako pises, si unavena a ubija ta to, ak sa ti s tym dalej parat nexce, nexces bojovat, tak ju prikrm UM.. prsnik ti podla mna neodmietne ked ma uz 3.5 mesiaca.. je to len na tvojom rozhodnuti.. ja som UM nedavala a ani nedavam 😉

ripmajka
16. feb 2012

ak je to len tým 2hod. medzičasom a nechceš skončiť s kojením , tak určite na dokrmovanie zabudni! 😉
PS: najväčším sklamaním sa pre mňa stávajú dnešný pediatri. Nie aby povedali mamičke , že kojenie je pre dieťa najlepšie a že tie 2 hod intervali sa zmenia a zajtra to už nemusí byť pravda. Strčia radšej do ruky krabičku od umelého mlieka , od dílera ktorý ich najviac podmázol :(

mia551
16. feb 2012

uplny suhlas s bashka, kojenie nie je len o jedeni, tvoje dieta potrebuje citit maminku, ked ta to unavuje, spite spolu

martina2001
16. feb 2012

Ja malú od začiatku aj dokrmujem, ale nemám ten pocit že vstáva menej a to jej dávame od malička hustejšie mliečko kvôli refluxu na začiatku a teraz už asi len zo zvyku 🙂

klincek
16. feb 2012

asi ma tu niektore ukrizuju, ale - moje dvojicky poriadne v noci nespali od narodenia..a to je pol roka. takze ja by som spravila cokolvek, len aby som sa uz konecne vyspala /s vynimkou narkotik a podobne 😅 /. urcite je lepsie dcerku len kojit, no ak jej to nestaci alebo tebe vadi tak casto vstavat, tak by som to prikrmovanie vyskusala. ale z osobnej skusenosti Nutrilon ani nahodou. moje boli po nom stale hladne a este z neho aj grcali. nam sa osvedcil Sunar.

argyro
16. feb 2012

Ak to chceš len skúsiť a nechceš aby si malá zvykla na fľašu a odvykla od prsníka, kúp si malé balenie Nutrilonu a skús jej ho dávať striekačkou.. aspoň zistíš, či jej tvoje mlieko naozaj nestačí.. Inak tretí-štvrtý mesiac sú také prelomové, dieťatko odrazu potrebuje náhle viac papať pričom chvíľu trvá, než sa ti zvýši tvorba mlieka.. Chápem ťa, že si potrebuješ oddýchnuť, únava a vyčerpanosť určite k tvorbe mlieka neprispejú, skús sa vyspať cez deň alebo teda dokŕmiť zatiaľ striekačkou/lyžičkou.. držím palce, my sme to práve v troch mesiacoch vzdali, tiež mliečko nestačilo..