Kaká iba ak jej dám rektálnu rúrku. Poraďte mi!

dicinka1
1. aug 2009

ahojte..-.vie mi niekto poradit?mala ma 2 measiace a uz nekojim ☹ zacala som dokrmovat nutrilonom,potom hippom a teraz franc. mliekom a nikdy sa nevikaka sama,iba s rurkou a aj to kaka huste...ja uz neviem ake mliecko jej dat...popradte mi...som zufala ☹

dicinka1
autor
1. aug 2009

nemoze to byt aj alergia na mlieko?lebo vie aj vrackat.-...

dicinka1
autor
1. aug 2009

a je nervozna...

dicinka1
autor
1. aug 2009

halooooooooooooooo

nada.hope
1. aug 2009

Dicinka, no neviem ci robis dobre s tou rektalnou hadickou, hovori sa ze deticky si nato zvyknu velmi rychlo a sami uz ani nechcu kakt. V prvom rade by som asi odporucila davat malej probiotika, su neskodne na zdrave priberanie a stolicu a je odporucane dlhodobe uzivanie je to prasok, ktory sa dava vacsinou rano do mliecka, my ho uzivame uz asi treti mesiac a mala kaka kazdy den 😉
Dostanes kupit rozne probiotika, su bez predpisu a ja malej kupujem Infants dophilus, odporucam. 😵
A tu hadicku by som asi prestala pouzivat 😅

dicinka1
autor
1. aug 2009

nada.hope...budem sa snazit..co sa tyka tej rurky....

a vies mi poradit nejake ine mliecko? probiotika jej davam sem tam..bio gaia 😉

nikollette
1. aug 2009

Aká je ta rekt. rúrka a ako sa to používa? 😕 😅

petkaerdal
1. aug 2009

ahoj dici,aj my sme mali taky problem od narodenia,tiez skom skusala rozne mliecka a pouzivala rurku,nakoniec som zistila,ze to nieje v mliecku ,ale v tom,ze brusko a crievka si musia zvyknut na mliecko,tak ked si ty prestala kojit a presla na UM asi to bude tiez tym,pomahaj jej rurkou ,pockaj par dni a uvidis,ci sa to nezlepsi,nam sa to samo upravilo ...a davas jej cajik? lebo mne sa po cajiku vykakaju hned..

alebo ti poradim,ja som v lekarni kupila taky prasok ,vola sa to Lacstose,ale neviem,ci to pod takym nazvom najdes aj na SK a to som pridavala do mliecka rano a vecer a kakali pekne,skus sa popytat v lekarni
verim ti,ze si zufala,aj ja som bola 😢

babullka1
1. aug 2009

dici a davas jej aky nutrilon?my stym mame tiez problemy a maleho musim dokrmovat a nam v lekarni poradili nutrilon proti zapche a kolikam...to by malo to kakanie ulahsit.

miskachrumka
1. aug 2009

moja sesterka ma syna už je veliky ma už 15rokov a stale ho davala kakat iba pomocou rurky a teraz ked s i prdne tak mu vzdy ujde chudak sa zato straaaaaaaaaaaaasne hambiii ☹

miskachrumka
1. aug 2009

babulka nam tiez v lekarni poradi proti kolikam aj ked sme ich nemali ale kupili sme nutrilon comfort a bolo este horsieeeeeea ze na citlive bruska no strasneeeee ☹

nada.hope
1. aug 2009

NO my sme mali mliecko Beba HA, ale pre citlive bruska sa odporuca Beba sensitive, ale tiez si myslim, ze by si s mlieckom nemala takto experimentovat a dat babatinku nech si zvykne, moze to byt aj v tom. Ale rozhodne skus probiotika je to od 0 rokov, nic tym nikto nepokazi 😉
A s tou rurkou opatrne 😉 😉 😉

miskachrumka
1. aug 2009

presne ako nap.nada stiu rurkou fakt opatrne ja som to malemu nadavala ani raz ani neviem ako to presne vyzera a ani neveim ako sa presne robi....... 🙂 chvalabohu mi tiez bereme probiotika infans dophilus je drahsiiii ale je super!bereme ich od 1mesiaca!

lienka79
2. aug 2009

reci typu...ze rekt.rurka JA NAVYKOVA..JE PODLA MNA BLbost...preyoze nepoznam dieta, kt.chodi do skolky a kaka s rekt.rurkou...Je to proti rozumu..
Nas syn kakal do 3 mes takmer vylucne s rekt.rurkou a nevypestovali sme ziaden navyk..s pominutim kolik zacal kakat uplne sam..takze sa toho neboj...radsej doietatu ulav,ako ho nechat trapit..
Skus podavat castajsie tekutiny...prevarenu dojc.vodu

lienka79
2. aug 2009

to s tym 15 r je dufam len zart 🙄
to uz nhie je urcite normalne a navstivila by som iste odbornika 😠 ..az teraz som to precitala

pajinka23
3. aug 2009

no my mame tiez problem s kakanim ☹ ☹ ☹ mali sa mi sice vcera po mesiaci sam vykakal ale zase nic ☹ ☹ tak robim rurku dalej dva krat denne 😒 a urcite to nieje navykove 🙂 🙂 🙂 ono by sa to tym nasim deturencom malo upravit po tom tretom mesiaci 🙂

mandyk
4. aug 2009

dievcata no my sme zacali franc mlieko potom sunar pociatocny a teraz hipp .Ja uz neviem .Mala prdi veselo pocut ju na kilometre ale strasne sa v noci puči a nekaka sama.rano dom jej pomohla ale mala strasne tvrde.Berieme aj gaju aj sab simplex.Ja uz neviem co dalej.mala ma 5 tyzdnou.Odkedy som prestala kojit je to s kakanim hrozne.Je nepokojna nespi dobre.Skusim zvysit davky gaji lebo berieme iba 3 kvapky denne.

sebastianela
4. aug 2009

Mandyk. Neviem, aku mas detsku doktorku, ale ta by ti mala najlepsie poradit. Ani striedanie UM nie je dobré.

lila794
4. aug 2009

My s kamoskou mama rovnako starych chlapcov a obe sme museli od narodenia rurku pouzivat, lebo velmi kolikovali, jedine toto nam pomahalo, hoci sme skusali vseeeetko mozne. Ked sme prechadzali na tuhu stravu, mali problem s kakanim, tak sme znova pouzivali rurku. Neziskali ziadny navyk, vedia sa sami krasne a pravidelne vykakat.

A ten problem s 15rocnym chlapcom, moze aj nemusi to byt od rurky. Lebo pouzit sa ma, iba ked je naozaj zle a vyskusa sa vsetko ine.

sandy80
4. aug 2009

Ahojte, mame tiež problém s kakaním, odkedy pijeme bezlaktózové mliečko, malý mal totiž zelenú stolicu, tak nás poslali na gastroenterologiu, kde nám zistili laktózovú intoleranciu, odvtedy pijeme AL 110, malý si už zvyká, ale často ju nechce, smrdí to. Predpísali nám Linex, nepomohol, tak teraz už druhý den podávam infant dophilus, som zvedavá, lebo zatiaľ kaká pomocou rúrky - každý druhý deň. Nechcem ho nechať trápiť sa, ale bojím sa, že si zvykne. A dávam mu tiež espumisan L. Asi na tú koliku nič nezaberá - dúfam, po 3. mesiaci to bude lepšie.

libka1
4. aug 2009

skusila by som probiotika na tvojom mieste, a mne ked mala nekakala tak mi jedna kocka poradila nech dam espumisan, pri 3 davke sa mi vzdy vykakala 😅 tak mozno to pomoze aj vam, rektalku som nepouzila nikdy, nemam k nej dobry vztah... presnejsie povedane mam z takych veci strach 😅

roka96
4. aug 2009

my sme používali rektálnu rúrku, dokonca aj ked sme boli v nemocnici tak nám to robila sestrička. Nešlo nám vykakat. Potom som prestala, lebo je pravda, že raz to z dietatko vyde. Bolo to tažké ale vždy sa vykakal, najskor raz za týžden, potom raz za 5 dni, a teraz každé 3 dni, pýta sa na šerblík. Niekedy kaká aj každý druhý den. Upravuje sa to pomaly..Ked bude staršia treba jej dávat napr. slivky, vločky, jablka. Nám pomáhla slivková kaša!
a probiotika sme aj my brali ale neviem či pomohli kakal stále tak isto! 😖

lila794
4. aug 2009

Urcite, treba vela tekutin, u starsich deticiek vlakniny a probiotika!!!!

pointka
5. aug 2009

Dicinka, my sme mali presne ten isty problem. mala tiez kakala len s rekt.rurkou. Davali sme Nutrilon Extra, potom Nutrilon cisty, potom Nutrilon HA a Nutrilon Comfort - stale nekakala, potom sme skusili Hipp, z toho tiez nie a este mala aj krce, Nakoniec sme skusili Beba 1 Premium a kaka sama a pravidelne, krce prestali.

Nam tiez lekar odporucal nepouzivat rekt.rurku, ze si na to babatko zvykne a hlavne udajne je na zapade zakazana, lebo moze poskodit crievko.

Este sme do mliecka pridavali aj Espumisan kvapky alebo kvapky SAB Simplex. Ale Fenyklovy cajik je najlepsi, davame ten od Hipp a mala ho miluje, denne vypije aj 0,5l cajika.

mandyk
5. aug 2009

takze skusila som ten odvar z ovsenych vlociek.Mala vcera vypila nejaku desiatku a rano krasne nalozila.No si predstavte tu moju radost..Takze ziadne lieky ale odvar z ovsenych vlociek.Za hodinku nalozila dalsiu plienku..Skuste fakt to zabera.A kakanie je bez placu

pajinka23
5. aug 2009

pointka rek rurka nieje vobec navykova!!!!!!!to su len famy 😕 😕 😕 a crievko nemoze v ziadnom pripade poskodit ked s nou manipulujes opatrne...my bysme sa bez nej nevykakaly uz vobec

pajinka23
5. aug 2009

mandyk a ty si jej to dala vypit len tak ci si ten odvar davala do mliecka??? 😲 😲 lebo nam kazaa doktorka rozrabat domlieka a vtedy to nepomahalo....nooo sice ked tak nad tym rozmyslam tak vtedy sme este mali sunar a teras ako davam hipp tak som neskusala 😕 😕 l

mandyk
6. aug 2009

pajinka nie..normalne vypila z flasky,,ved to skoro vobec nema chut ale ked chces daj jej do toho trochu glukozy nie orig.cukor.Kup v lekarni glukopur.Je to hroznovy cukor.No ani s tym to netreba prehanat.

lila794
6. aug 2009

Odvar z ovsenych vlociek?????????? Ved tam je lepok! To uz ta rurka je lepsia!

harmi
6. aug 2009

hlavne sa nesmu tak striedat UM lebo potom je samozrejme dieta zapecene!

pajinka23
6. aug 2009

harmiked raz dietatu nezapasuje jedno um tak treba skusit aj ine kym nebude dobre 🙂 🙂 🙂 to je podla mna to iste akoked si ty das rano fazulovu polievku a vecer cesnacku 😉 😉 tiez sa ti stoho nic nestane 😀 😀