Kaká iba ak jej dám rektálnu rúrku. Poraďte mi!

dicinka1
1. aug 2009

ahojte..-.vie mi niekto poradit?mala ma 2 measiace a uz nekojim ☹ zacala som dokrmovat nutrilonom,potom hippom a teraz franc. mliekom a nikdy sa nevikaka sama,iba s rurkou a aj to kaka huste...ja uz neviem ake mliecko jej dat...popradte mi...som zufala ☹

roka96
6. aug 2009

no ten odvar aj nám poradili ale od 7 mesiaca ako už niekto písal, je tam lepok!

janka5861
6. aug 2009

tiez sme mali problem s kakanim uzivali sme probiotika SUPER a lekarka nam predpisala sirup Laevolac. Vzdy po uziti sirupu sa do 4 hodin tak pokakal. ....
Ta rek.rurka je to najhorsie co moze byt..... mojej mami kolegyna narobila tak zle s nou vnucatku, nedokazalo sa samo vykakat az mu museli tahat kako zo zadocku v nemocnici ....

pajinka23
6. aug 2009

janka tak ta zena asi nevedela tu rurku pouzivat poriadne...treba davat veeelky pozor na manipulaciu s nou 😲 😲 😲 ja som robila mojmu malemu hadicku vyse mesiaca a vobec si nanu nezvykol a teras kaka sam lebo mu davamfajn sirupcek na kakanie 😝 😝 a tu hadicku som robila niekedy aj trykrat denne 😕 😕 Vies my sme boli taky zapeceny ze nic ine sme ani robit nemohli ako hadickovat 😖 ja si myslim ze tou hadickou nemozno ublizit a samozrejme ked sa pouziva ta rek.rurka dlhsie tak treba aj kupit novu lebo postupom casu ako sa umyva a vyvara tak stvrdne a potom to je uz naozaj nebezpecne ja som rurky kupovala nove asi po styroch dnoch lebo potom boli uz ako kamen a nove ked kupis tak su uplne mekucke 🙂 🙂

fabula
6. aug 2009

pajinka ,ona pouzivala tu rurku /asi kupovala nove/ hadam aj 6 mesiacov..... ale viem ze vtedy primar na detskom urobil na nich riaden rachot ... ze ci sa necitia ............

harmi
7. aug 2009

pajinka, tak ked si ja dam rano fazulovu a vecer cesnacku je pekny rozdiel 🙄 pokial babo papa iba UM tak sa nema striedat mlieko lebo mu to sposobuje problemy s kakanim, zapecenim. ked uz bude jedavat aj prikrmy a roznu stravu tak uz to nebude vadit. potom uz mozes kupit aj inu znacku. kym je iba na mlieku tak to vadi. nema sa striedat.

pajinka23
7. aug 2009

harmi lenze niektorim detom hnet nezapasuje mlieko a su po nom zapecene a musia jednoducho prejst na inu znacku ako aj my sme museli a doktorka nam to schvalila normalne takze s toho deti nezapeka lebo nam prechod na ine um pomohol a dost 🙂 🙂 🙂 ci som mojho drobca mala radsej nechat zapeceneho a zo zelenymi bobkami???len preto ze som zacala davat sunar??,keby som mu ho davala aj nadalej verim tomu ze by sme uz boli v nemocnici,lebo velakrat sa uz nevedel vykakat ani pomocou rurky take tvrde mal kako ☹ ☹

pointka
7. aug 2009

pajinka nemusis na mna s milion vykricnikmi, ja som si to nevymyslela, vravel to moj lekar, ktoremu verim a viem to aj zo skusenosti inych mamiciek. To urcite nie je v poriadku, aby dieta kakalo len s rekt. rurkou, nemyslis?
Ja som to vyriesila, ale pokial si myslis, ze robis pre svoje dieta to najlepsie, tak prosim, ja sa s tebou hadat nebudem.

a pokial ta v tom podporuje tvoja pediatricka, tak ju mas asi hodne staru, ktora prezentuje staru skolu.

pajinka23
8. aug 2009

pointka ja som to nemyslela v zlom ale bohuzial co sa tyka rek rurky ma kazda maminka iny nazor a takisto sto pediatrou sto nazorou 😉 😉 😉 😉 Ako som uz pisala my sme rurku pouzivali vyse masiaca a teras mali kaka normalne sam 😲 😲 😲 a ziadna zavislost nanu nam jej pouzivanim nevznikla 😠 Moj mali mal strasnu zapchu nepomahalo mu nic ani kvapky aani lieky doktorka nam vravela ze do troch mes je to normalne kym sa babu neusadia crievka 😉 😉 a ta hadicka bola jedina dobra vec ktorou som malemu aspon trochu ulavila...Teras som vdaka bohu objavila sirup na podporu kakania a hadicka je uz v kosi a dufam ze navzdy 🙂 🙂 🙂 TAK SA NEHNEVKAJ 😅 😅 😅 AK SOM SA TA DOTKLA 😉

martinka13
8. aug 2009

Ahojky Aj my sme s malym kakali skoro 3 mesiace len pomocou rekt.rurky Po dokonceni 5. mesiaca akoby utalo. Zacal pekne kakat uplne sam Bol cisto kojeny do konca 3. mesiaca, potom len Nutrilon HA Nemyslim, ze to je v mliecku Babatku sa ukladaju este crievka, niekedy to trva dlhsie, niekedy kratsie Podla mna to prejde samo Aj svagrinej mala kakala mesiac len s rurkou a potom tiez zo dna na den zacala kakat sama Takze staci len vydrzat Moj nazor a skusenost Drzim palce Papa 😉

pajinka23
9. aug 2009

martinka tak somnebola aspon sama co sme kakali cez rurku 🙂 🙂 🙂 jasi tiez myslim ze sa nemoze na rek rurku vytvorit u dietka navyk,je to skor v niecom inom 🙂 🙂

mandyk
21. aug 2009

maminy ten espumisan asi zabera.Ja ho davam par kvapiek malej do kazdeho mlieka a kaka aj 4krat za den malo ale kaka.Zlte prazenicove.SKuste espumisan.Moja mala take kamienky ze sme mohli prijazdovu cestu stavat.teraz scervena a fuk ho do pleny.

sisinka5
21. aug 2009

My mame ten isty problem tiez len s rurkou a to papa Nutrilon comfort ktory jej ma ulahcit kakanie a nic predpisala nam lekarka dufalac dala som jej jednu davku a dost nechcem ju napajat chemiou,skusali sme kamilkovy caj ten jej nechuti ale som si vsimla posledne 2.tyzdne sa par krat sama vykakala sice len v autosedacke-vajicku ale vykakala a raz v postielke tak dufam ze to pojde.

Mozno to chcelo len cas ale pomahame si nadalej rektalnou rurkou lepsie nez ju trapit bolestami bruska a to ze si zvykne na trubicku no neviem tak to by sa sice len asi 8x ale predsa sama nevykakala.