Keď bábätko zrazu papá menej

ejusa
11. mar 2009

Ahojte,nas maly ma mesiac a tri tyzdne,doteraz papal vzdy pravidelne,vytiahne 9O ml a teraz od ponndelka zrazu papa menej,ledva 6O,papa nepokojne,vygrcka len malicko,aj si pekne odrgne,zhruba o 2,5 hodinky si s velkym placom vypyta zas,pekne stiahne nejakych 2O a potom zas len viacmenej nasilu...co sa mohlo stat ze zo dna na den prestal pekne papat,neschudne velmi? 😕

zuza.m
11. mar 2009

su obdobia ked babeno pije až velmi a potom zrazu skoro nič.moj maly papaval aj 90 ale na jeho vek až priliš.časom ked aj mohol pit viac vypil svojich 120 a zanič nasvete ani o kvapku viac .neskor vypil 180 a teras donho dostanem ledvaj 2krat po 150ml denne.už papa prikrmi ktore mu chutili.teda až dodnes dnes mu nechuti vobec nič a zjedol mi asi tak polovicu z každej davky.je spokojny a vesely tak dufam že je to ok..

zuzos
11. mar 2009

Ahojte,
tak ja práve teraz riešim, že malý papá menej. Má 4 mesiace. Začalo to minulý týždeň spolu s nádchou...to je v pohode, že mu nechutí jesť...ale už prešiel týždeň, soplíky pomaly ustupujú, ale papá stále menej ako by mal...po tých všetkých informáciách, čo som si prečítala na nete, som prišla nato, že pokiaľ je malý v pohode a prospieva( čo uvidíme o týždeň na poradni)..tak by to malo byť ok....tiež som z toho na prášky.....ale netreba sa asi stresovať, lebo možno to dieťa cíti a nie je ani ono v pohode....

ejusa
autor
11. mar 2009

No ale nas je v poriadku,klop klop a predsa menej zacal papt,Tvoj maly ma to nechutenstvo mozno s tou chorobou spojene,ale neviem,nie je to ktovieco ked dieta zrazu papa menej..

paola.o1
11. mar 2009

ahojte, ja mam to iste, maly normalne pije 4x24o ml UM denne a posledny tyzden zrazu len 3xdenne maximalne 160ml. tiez neviem preco a trocha ma to stresuje, ale inak tiez vypada ok, smeje sa, cika ako predtym, tak neviem asi su to take detske obdobia...

jerika
11. mar 2009

Maminy my sme mali to iste zjedol by aj kybel a zrazu stop. Hlavne dieta netreba nutit, spapa si kolko potrebuje a to mu staci. Zasa pride rastovy spurt a budete az prekvapene. Nas maly papal ako 2-3 mesacne dieta aj 200 mlieka kazde tri hodiny potom sa spamatal. Doslova bol prezraty, vsetko grcal o flaske ani pocut co vypil to vygrcal. Museli sme potom riesit ine mlieka na spravenie zaludka. Pozor!!! radsej castejsie ako moc a menej krat. Nas to dohnalo az na gastro a takmer mesiac sme lietali po lekaroch. Hrozila nam nemocnica no schudol iba par gramov.
Dr. nam vtedy povedala ze bol prejedeny a zhodli sa aj na gastre takto. Od vtedy papa normalne davky ako dieta v jeho veku ma papat. Dôrazne nam povedali ze pokial je dieta spokojne a papa menej treba to respektovat je to jeho aktualna potreba. Samozrejme pokial nejde o extrem teda pokial dieta uplne odmieta a odmieta vsetko, pripadne vacsinu. Takze maminy nebojte pokial ste zdravy a spokojny je to v poriadku
😅

tinkafinka
13. mar 2009

Ahojte, aj ja sa pridam k tejto teme. Mam 2 mesacnych chalanov dvojicky, ktorych plne kojim a tiez som si pred 2 dnami vsimla, ze ten tazsi a vacsi mi v noci nechce jest takmer vobec. akoby sa len napil od smadu a spinka az do 6tej rana, kedy sa uz normalne napapa. Inak mi vecer zaspavaju najedeni okolo 21tej a len raz po polnoci sa zobudia na jedlo, co tiez trva asi tak druhy tyzden.
Kdezto, ten mensi, sa mi zda, sa prejeda, ako ste tu poniektore spominali. 🙂

zuzos
13. mar 2009

Tak mi dnes mame naozaj " super" den....myslim v papaní....mam pocit, ze je to zo dna na den horsie´....mam pocit, ze s tym jedlom bojujeme.....ako dnes vydržal so 160 ml neuveriteľných 6 1/2 hod....zjedol síce potom 150, ale on má zajtra 4 mesiace!! Ja už normálne rozmýšľam, že s ním zájdem ku lekárke nech nás pošle na nejaké vyšetrenie....ozaj, viete mi niekto poradiť ako sa zistí, že má intoleranciu na mlieko??? Alebo mi skúste prosím poradiť, či vymenť mlieko alebo nejaké grify, aby sa mu zvýšil apetit...lebo už začínam byť z toho besná.... ☹ pred každým jedením mám stres, čo zasa bude vymýšľať a koľko zje....

rubista
13. mar 2009

ahojte, pridávam sa k téme. zuzos, my máme za týždeň 4 mes. a tiež už týždeň pozorujem, že malý jedáva menej. doteraz vydržal bez jedla tak 2 hoďky, no a teraz nechce a nechce (kojím) keď mám prsia naliate a vydrží aj 5-6 hodín cez deň. v noci ma budil 4-6x a teraz len 1-2 krát, takže aj tak vstávam, lebo mlieko musím odstriekať, čo ma tak bolia prsia. No,ale ja som bola dnes u doktorky, sa mi to nezdalo! Tak a ho prevážila a čo myslíš?? Pekne priberá ďalej, akoby jedol normálne!!! takže nechápem, ale asi vytiahne viac abo čo i keď mne sa nezdá.ale som spokojná, nič mu nie je..vyzerá ok, takže sa snažím na to nemyslieť a rešpektovať, že teraz papá menej- možno prechádza nejakou zmenou....

katka2808
5. nov 2009

čaute baby,
vidím, ze od marca tato tema nezije, ale mozno sa mi niekto ozve. 😉
nas malicky je ten isty pripad, ako pisala vyssie zuzos, ze vypije 100 - 150 a nepyta si jest aj 6 hodin. vcera mi prvykrat jedol na obed o jednej, predvcerom vydrzal do pol stvrtej poobede !!! 😕
malicky ma 5 mesiacov, vahu okolo 7200, kojim ho uz malo /uz nechce/, davame od zaciatku aj Nutrilon, dnes napriklad vypil len 3 x 100 ml. a to je uz vecer... nechce ani caj... s prikrmami sme zacali len dneska.

mozete sa napisat, ci mam ocakavat, ze je to len prechodny stav a babatku znovu zacne chutit?
malicky je inac vesely, plny zivota, usmievavy, podareny, tak snad sa to napravi.

katka1981
5. nov 2009

Katka2808, fiha, moja mala papa 5x denne Nutrilon AR 200 ml, obcas aj 6x denne. Tak nato malicko co Damianko papa, ma vahu az az.

katka2808
5. nov 2009

kati, snad sa nam ta chut do jedla vrati, uz to trva asi 4 tyzdne, ze mu staci jest raz za 4 hodiny, ale posledne 3 dni vyslovene malo. ale šantí dostatocne, aj teraz tu tak píska, výska, kricíííííííííííííííííí, ze az 😀 normalne zajtra bude Damusik asi zachripnuty 😀
a dufam, ze ta vaha, aj ked pomalicky, ale predsa len nam bude stupat...

dzio2
6. nov 2009

pokial nema teploty kasel alebo nieco ine tak sa nic nedeje neboj sa

jasminet
6. nov 2009

nasa tiez pyta menej, ale castejsie. doteraz pila 100ml kazde 2-3 hodiny. teraz ledva vycucne 50ml ale o hodinu pyta zas. ale caj si da kedykolvek, keby som ju nezastavila, tak vycucne aj 200ml naraz...
nejak to neriesim - pokial sa smeje, vyzera byt spokojna, spi dobre...

katka2808
6. nov 2009

jasminet, to nemate az take zle. lebo hoci aj menej papa, ale casto, tak je to ok. nas Daminko rano o pol osmej vypil 160 a potom do pol druhej nepotreboval nic jest. a caj ani vodu nechce... ale blazni sa dostatocne, tak som este stale pomerne kludna 🙂

jasminet
6. nov 2009

tak mozno len nema naladu na jedlo a ma ine povinnosti... 😀

katy2
6. nov 2009

kati, ahoj, ja to teraz tiez riesim s malou. dnes jedla o 4,30 (110ml) o 8,30 (130 ml) - obe krmenia v spanku - ale to som zatrhla, lebo inak ako v spanku do nej nic nedostanem, a o 14,45 za neustaleho spievania pesniciek zjedla 100 ml. Vobec jej jest netreba.... som zvedava kedy bude jest normalne.... 😖

odin
6. nov 2009

ahojte.
ja mam taky isty problem.maly mi zje len 90 ml.niekedy len 70 ml.jedine kasu zo zeleninou mu pripravujem zo 120 ml.inac pekne pribera asi mu tolko staci

katy2
6. nov 2009

mne moja neje ani zeleninu.... 😔 ako robis tu kasu so zeleninou?

odin
6. nov 2009

katy2.ja to robim takto.dusim zeleninu potom rozmixujem.do 120 ml mlieka zamiesam ryzovu kasu.potom do toho zamiesam zeleninu.prvy krat ani mne nechcel papat tak som zamiesala s vyzivou(domaco).bolo to sladsie a takto si na to zvikol.inac len zeleninu ani mne nezje. 😒

katy2
6. nov 2009

ked ona mne ani ryzovu kasu nechcela... mozno preto, ze som jej davala z flase. skusim dnes vecer na lyzicku.... vdaka...

janetty
6. nov 2009

...katušky a v noci papate? Možno viac vypijú v noci ako cez deň, keď su hore tak im toľko mliečka stačí.
Aj môj drobec cez deň vypil menej ako v noci. Keby boli hladní, zhlti by aj fľašu 😀

katka2808
6. nov 2009

ahoj kočky, ahoj katy,
mne dnes maly vypil rano 160 ml, potom az o 6 hodin dalsich 100 a je sest hodin vecer a on nic nechce. s prikrmami sme zacali len vcera, takze z toho sa nenaje... ☹ a z prsnika nechce uz skoro nic...
pozeram, ze nie som jedina, ktovie, ako dlho toto obdobie trva...

janetty, ja som zacala budit maleho na jedlo /inac spi celu noc az do siedmej/ a vypil okolo 130 - 200, ale urobila som to len trikrat a on potom pocas dna nepotreboval nic jest do pol stvrtej /!!!/ alebo jednej... tak som si povedala, ze asi nema cenu ho budit... 😕

janetty
6. nov 2009

No Katka, tak potom neviem, ja som mojho budiť nemusela, on sa budil sám 3-4krát... teraz mame 7 mes. a budi sa raz, niekedy aj dvakrat...
...ale môžeš byť rada, že spinkate celú noc, aj keby si možno bola radšej, keby ti lepšie a viac papala... hmm 😒

katy2
6. nov 2009

Nasa dnesna rekapitulacia: 340 ml mlieka, 3 lyzicky zeleninky, 50 ml caju a 60 ml kase. teraz spinka ako zarezana a ako ju poznam zobudi sa az rano, a to zacne dalsi boj s jedenim 😒

katka2808
6. nov 2009

katy,
my zatial okolo 440 ml Nutrilonu, nieco malinko materskeho /to asi ani nestoji za rec, kedze mam slabo vyzivne mlieko/... a teraz mu idem dat poslednu davku nutrilonu pred spanim /doteraz sme cakali, nech prejdu 4 hodiny od posledneho papania a aj tak neviem, ci uz vyhladol/,... ale aspon, ze Hanka spapala tu kasicku, aj to je nieco.

janetty, s tym, ze sa dobre vyspim, je to super, ano, malicky tak spinka od 2. mesiaca, asi preto, ze nie je len kojeny, ale aj na UM. no a uvidime, ako bude papat dalej...

janetty
6. nov 2009

katka... s tým spinkaním ti troška závidim 😉 moj je na UM od 6 týždňa a v noci sa budi doteraz 😒

katka2808
6. nov 2009

janetty,
mozno je to dane aj genetikou, moja maminka mi vravela, ze aj ja som od zaciatku spavala celu noc a svokra vravela, ze aj moj drahy.
ale neboj, viem, mate to tazsie, ale ved to nebude vecne.

laska2208
7. nov 2009

aj mne Magdalenka zhruba tak pred mesiacom zacala papat menej, predtym za cely den vypila aj 900 ml a zrazu to kleslo tak na 700ml a pri jedle sa zacala dost vrtiet. Sice my sme menili mliecko, predtym papala France lait a teraz Nutrilon, nie ze by jej nerobilo dobre, ale na niekolkonasobne odporucania Dr. som podlahla.Postupne sa to trosku zvysuje,vcera napriklad spapala nieco cez 800ml, takze ked si citam vase prispevky, tak vlastne ona je este normalny papkac 😀 . Od dnes ideme prikrmovat, takze idem varit mrkvicku, dufam ze jej bude chutit 🙂, takze nam drzte palceky.

katy2
7. nov 2009

Ahojte,
v noci malu zobudil hlad, co inak nezvykne, teraz sa zobudila o 01,45 a uplne v pohode vypla 120 ml mliecka a potom sa zobudila o 5,00 a vypila dalsich 110 ml. Takze v noci papa v pohode, a pritom nespinka. Rano o 8,30 som jej skusila dat zas, to uz bolo horsie, vypila 80 ml ale to som jej musela spievat a manzel jej hrkal hrkalkou do rytmu - no horor, ale aspon nieco. Teraz jej varim zasa zeleninku na obed -vyskusam a potom zasa skusim mliecko. Zatial sa drzim odolavat a v spanku jej papat nedavam. Mimochodom, teraz spinka, urcite by vypila....

laska2208
7. nov 2009

mrkvicku mame spapanu, ani som nemyslela, ze na prvykrat Magdalenka tolko spapka 😀 , takze som rada 🙂 a este co sa tyka mliecka, tak som zistila, ze Magdalenka ma radsej teplejsie, t.z. ze jej 37 stupnov jej nestaci, musi mat tak okolo 40 a vtedy je spokojnejsia