Keď bábätko zrazu papá menej

ejusa
11. mar 2009

Ahojte,nas maly ma mesiac a tri tyzdne,doteraz papal vzdy pravidelne,vytiahne 9O ml a teraz od ponndelka zrazu papa menej,ledva 6O,papa nepokojne,vygrcka len malicko,aj si pekne odrgne,zhruba o 2,5 hodinky si s velkym placom vypyta zas,pekne stiahne nejakych 2O a potom zas len viacmenej nasilu...co sa mohlo stat ze zo dna na den prestal pekne papat,neschudne velmi? 😕

katka2808
7. nov 2009

laska2208,
keby nas maly vypil 800, tak sa tesim... 😕

katy, drzim vam palceky a zelam vela trpezlivosti. 🙂

katy2
7. nov 2009

katka, dakujem 🙂 aj ja vam drzim palce 🙂
mame za sebou zeleninkovy obed, spravila som spenatik so sunarom, zemiacik a trosku mrkvicky. nieco mala spapala, len chuda, este stale nevie, co robit s jazyckom, ked ma papu v puse 🙂 a po obede zasa za staleho spievania a saskovania vypila 80 ml UM. Uvidime, co dalej...

katka2808
7. nov 2009

katy ahoj,
ani nas Daminecko nevie, vacsinou ho vyplazuje a tym padom vacsina jedla ide von, pripomina mi to mladatka - zvieratka, ktore obcas ukazuju na animal planet a krmia ich z flase a oni ten cumel iba oblizuju... 🙂 naucia sa, verim, ze obe nase babatka su sikulky. 🙂

nas Daminko dnes jedol iba trikrat /pokial nerata prikrmy, iba mlieko/. o osmej, pol druhej a vecer. na obed spapal trochu mrkvy /dufam, ze slo aj daco do neho, nielen z pusinky von/, dala som mu zatial najviac za tieto tri dni a podvecer nechcel mlieko, tak som si povedala, ze skusim ryzovo-bananovu kasu. a papal, aj ked nie celych 60 ml. aj ked, samozrejme opat neviem kolko, ale odgrgol si potom, tak snad daco ano. a pred deviatou vypil 140 ml UM. tak uvidime, mozno ho zajtra odvazim.

zajtra skusim asi zemiak s materskym mliekom a potom uz aj polievku s maskom, ktore je dolezite kvoli zelezu.
tak, zajtra zelam pekny den a nech ma Hanicka ovela lepsi apetit... 😉

europa8
8. nov 2009

Ahojte,
aj ja sa k vam pridavam,tiez som uz na nervy...nas maly bol dobry jedak,ked som mu na chvilu vytiahla cumel z pusinky,tak plakal ako keby som ho drala z koze,ze co mu to beriem a uz asi mesiac tiez strajkuje s papanim a posledne 2 tyzdne je to katastrofa.
Katka2808-presne ako pises,ani on vobec nema pocit hladu,vobec si nepyta ako dakedy.Najhorsie je to rano,to vypije ledva 50 ml a pritom uz pred mesiacom mal 7200 g.
V noci ho normalne na papanie budim okolo tretej,to nieco vypije,ale potom rano je to katastrofa.
Tuto noc som uz vyskusala ho nezobudit,ze rano sa normalne napapa,ale on v pohode vydrzal do siedmej a ked sa zobudil,vobec nebol hladny,no a vypil 70 ml,takze vlastne za cely den este menej ako obvykle,kedze sme vynechali nocnu davku.
Neviem ci to moze byt mliekom,lebo z Nutrilonu Comfort sme presli na klasicky,ale zacal to robit uz aj predtym,len nie v takej forme,ked uz nechce,krici a napina ho a vypluva cumel...
Uz som zufala,neviem,ci volat doktorke,kazdy den dufam,ze sa to napravi...
Katy2,katka2808-pevne nervy,snad to Hanka a Damianko prekonaju...
laska2208-podla mna papate v pohode

lenka1smejka
8. nov 2009

katy2-kolko ti mala vazi?

lenka1smejka
8. nov 2009

europa8-musim ta sklamat neupravi sa to nam sa to este neupravilo 😅

katka2808
8. nov 2009

ahoj europa,
ja ked tak pozeram prispevky v tejto teme a v teme "papame len v noci" /ci ako sa vola/ tak zistujem, ze vacsinou zacali babatka takto "strajkovat", ked mali 4-5 mesiacov, cize tolko ako nase. ty chodievas aj medzi junovky 09, nie? 🙂

europa, ja praveze som prestala daminkovi davat nocnu davku a budit ho a rano mi tak zje asi najviac. vtedy /jediny krat za den/ mi krasne pije aj z prsnikov a este za tym vypije min. 100 ml nutrilonu... no a potom uz ma mensi apetit...

ach jaj... mam pocit, ze uz teraz, po par dnoch, som unavena z toho, ze ho do kazdeho jedenia musim nutit, do kazdeho pitia, ze stale neviem, kedy bude hladny /ked sa ani po 5 hodinach nehlasi/, ze sa bojim, aby mal dost tekutin, ze neviem, kedy pojde spat, lebo vtedy tiez kolkokrat pred spanim este nechce a cakame tak kym vyhladne aj do 22. hodiny...

europa, ja este doktorke volat nejdem /do nemocky nemam chut ist, bola som s malym vyse tyzdna, ked mal mesiac a dakujem, aj ked... mozno by dala len nejake lieky/... ja mam doma vahu, ty nie? takto si ho viem prevazit raz za cas aj doma a nemusim s nim chodit k doktorke... zajtra ho chcem vazit, tipujem, ze sme schudli, kedze k tomu nechutenstvu sa pridalo zavadzanie prikrmov, vsetko sa to trosku skomplikovalo... neviem, kolko z toho zje ...

no, tak si drzme palceky a musime mat vela trpezlivosti... 🙂

europa8
9. nov 2009

lenka1smejka-dakujem,fakt si ma potesila 😅 😅 😅

katka2808 ahoj,ano chodim aj k Junovkam 09,ale viacmenej len citam,poznam ta odtial velmi dobre,mali ste zo zaciatku nejake problemy,ale nastastie sa potvrdilo,ze to nie je nic vazne,dobre si pamatam?
To je dobre,ze sa ti aspon rano ako-tak napapa,v noci ti vobec nechcel?A neskusala si mu davat castejsie a menej?Ale asi mu castejsie nechuti...
Ja som ho dnes v noci zobudila na papanie,vlastne ho cele prespal,ale vypil 150 ml a teraz rano najprv nechcel vobec,ale asi po pol hodine nieco do seba dostal.Ked som ho nechala celu noc spat,tak mi to vyslo,ze spapal v priemere menej ako ked papal aj v noci,aj trochu rano.
Chapem ta,ze si unavena,ja som tiez z toho nestastna,nikam ma nebavi chodit,stale len trpnem,co bude pri dalsom papani...no uvidime ako bude dalej,ak sa to ani trochu nezlepsi,zavolam doktorke...My vahu doma nemame,ale mozno je to aj dobre,lebo by som iba zbytocne stresovala,ak by nepriberal.Ale predsa ho asi pojdem odvazit k svokrovcom,ved naposledy ho vazila doktorka 1.10.-7200g a do poradne ideme az 10.12.

Daminko je krasne babatko...Tak ako vravis,drzme si palce a dufajme,ze to bude len a len lepsie!Prajem vela sil...

katy2-aj Vam vela stastia...

katka2808
11. nov 2009

europa, ahoj 😉
ano, dobre si nas pamatas, mali sme na zaciatku trochu zdravotne problemy. to sme my.
ja mam pocit, ze keby ze mu davam papat castejsie, ale menej, tak by nechcel tak casto a este by menej vypil ako pije teraz... niekedy sa stane, ze vypije celu flasu a ja mam pocit, ze by si este dal, tak mu dorobim, ale daminko si to medzitym rozmysli... a nechce viac.
ja by som bola nervozna, keby ze nemam vahu, ved poradnu mame uz len raz za dva mesiace a to je pre mna dlha doba na to, aby som vedela, ci priberame, alebo vaha sa neposuva.

dakujeme, ze nam drzis palce. aj ja vam... 😉

bianca7
14. nov 2009

Ahojte.No musim sa pridat k tejto teme,hoci aj velmi nerada.Ale uz si neviem poradit.Riesila som tento problem aj s Annag,ale,bohuzial,asi to nebude problem s laktaciou,ale niecim inym.Dnes uz je 6 den ked moj 3-mesacny syncek prestal normalne papat.Normalne znamena to,ze kojila som ho kazde 2-2,5 hodinky a vzdy jedol takych 15-20 minutiek,bol pritom kludny.Teraz papa tak,ze zacne,po 2-3 minutkach sa odpoji,hneva sa,vrti sa,zvija,niekedy zacne aj revat,mota hlavickou,chce chytit opat,ale ruckami a nozkami sa odopiera...Cely je nervozny,krici,no strasne!Potom ked sa ukludni,tak papa est par minutiek,ale dokopy je to 6-7 min.A vidim na nom,ze je hladny-aj by chcel,ale nemoze sa chytit alebo nieco mu tam vadi.Alebo ked ho kojim polezacky,tak otaca hlavicku odo mna,nechce lahnut na bok a tak...Skratka,trapimi se spolu a uz pomaly zacnem brat lieky na nervy,lebo je to strasne!Jedine sa mi ho podari nakojit v klude ked je v polospanku.Mal predtym sopliky,uz je to v poriadku,davam kvapky na brusko,vsetko ostatne je tiez v pohode,tfuj-tfuj-tfuj.Uz takieto stavy maval aj predtym,ale velmi malo,mozno par dni,ale teraz sa to pretiahlo.Neviete mi niekto poradit,prosim?

europa8
15. nov 2009

bianca7-ja sice nekojim,ale podla toho co pises,by som si myslela,za ma tichy reflux.Aj nas maly to na zaciatku mal a mal podobne spravanie ako tvoj,ale ked pises,ze si to uz riesila aj s Annag,tak ona by ti to urcite povedala...
Zelam pevne nervy a snad ti niekto poradi...

lucija272
8. nov 2010

Ahojte,vedel by mi prosim niekto poradit. Moje bambulky dvojicky maju 4 mesiace a tyzden a Barborka, ta mensia, zrazu zacala menej jest. Doteraz pekne spapala aj 160 ml tak 5x denne, teraz vypije ledva 120 a aj to s nou bojujem :((. Aj ked je hladna vypije malo a viac nechce. Pri jedeni je velmi nepokojna, stale sa vrti. Takato nebyvala :(((. V tomto fore mamicky opisovali podobne problemy. Neviete cim to je, resp, upravi sa to casom? Inak je vesele, energie ma kopec. ALe aj tak sa bojim, ale nezacala chudnut. Dakujem

destra
14. nov 2010

ahojte 🙂 ,tak teda pripajam sa...aj nas maly pije nejak divne..a vobec neviem preco! mame 4 mesiace, doteraz vypil tak 130-150 ale posledne dni ked dam do neho 120 tak som stastna ako blcha,vacsinou vypijde 80-90..nechapem cim to moze byt,uz som skusala ja cajik davat,ze ci nie je smadny alebo co,ale toho tiez nejak extra vela nevypije...ani neviem ci ho mam budit v noci,on si rad pospinka,v pohode prespi aj celu noc,ale sa bojim aby sa mu nejak zaludok nescvrkol alebo co.. 😒

katkavv
17. nov 2010

Baby my mame ten isty problem uz skoro 5 tyzdnov :( s malym stale bojujem aby nieco zjedol, maly ma 3 mesiace a som rada, ked cez den vypije aspom 500 ml, tiez si nechava velke prestavky medzi jedlami, dnes napr. jedol o pol noci 140 ml (pocas spanku) a potom az o 9h rano 110 ml a tiez ked zaspaval. Ked je hore nic donho nedostanem. Nechce ani vodu ani caj ani nic ... mam obavy aby nebol dehydratovany .... Tiez je vesely, usmieva sa tak nechapem 😒

niky13
17. nov 2010

Ahojte, tak mi sme na tom rovnako. Mame skoro 3 mesiace a uz tyzden bojujeme. Rovnako ako Bianca7 kojim, tak neviem posudit kolko vypije. Pocikanych plienok ma dost aj kaka normalne. Inak je tiez spokojny a usmiaty. Skusila som mu uz strcit aj flasu ale vytlaca mi ju jazyckom von. Co to s tymi drobcami je?

michaela444
17. nov 2010

Ahojte, tak presne toto sme mali s malou cca pred mesiacom. Boli sme aj u doktorky a nič nenašla. Asi o týžden začala pekne sopliť a kašlať. ☹ Doktorka to potom odôvodnila tým, že bola zahlienená a mala toho plné bruško (všetko prehltala, keďže jej z nošteka najprv nič netieklo), preto nejedla. Akonáhle prestali soplíky, tak sa nám to upravilo a mám pocit, že teraz dobieha, čo zameškala 🙂 , tak držím palce, nech Vám to čím skôr prejde a nie je to náš prípad 😉 ...

kmirkav
18. feb 2011

Ahoj baby, pozeram, ze tu uz dlho nik nebol. Ak mozte, zapojte sa a poradte mi. Malicka bude mat 4 mesiace.Uz tyzden papa o dost menej ako predtym. Zo 160 sla na 120, aj to nam trva 35 min. Dnes dokonca po 4 hodinach len 60. V noci mi vzdy spapala 150, teraz 100. Som z toho riadne na nervy, pri papani sa zlosti, mrvi a na konci rozplace. Zubky zatial nie je vidno.

babulina
18. feb 2011

@kmirkav - pokial pribera, pomoci dostatok plienok neni dovod na obavu, pokial by ti dieta prestalo prospievat tak by si to urcite vsimla, nam takto dcera v 5mes schudla asi 200g a hned to bolo poznat na faldikoch ze sa nejako zmensili, ak mas nejake pochybnosti tak radsej chod k dr, ja soobne razim teoriu radsej byt za hystericku matku, nez zanedbat nejaky problem 🙂

katuuska
7. jún 2011

ahojte, my mame podobne problemy- mala ma dva mesiace a uz tyzden papa menej...doteraz zjedla na jednu davku 90 niekedy aj 100 ale zrazu jej papanie trva aj hodinu a zje ledva 60 aj to bojuje ako sa len da..doslova to do nej natlacim..bojim sa, ze prestane priberat...v stredu 14-teho ideme do poradne tak sa tam popytam cim to je..ked budem mat nejake uzitocne infosky tak dam vediet...zatial sa drzte...

mia.k
11. jún 2011

@katuuska my máme ten istý problém.Tiež má malý dva mesiace a čím ďalej tým menej je. Jedával 90ml a teraz zje len nejakých 70ml. Daj prosím ťa vedieť,keď niečo vyzistíš,lebo ma to dosť trápi.

virivka
11. jún 2011

@katuuska
@mia.k Pokial su deticky spokojne, tak by som sa s tym nezaoberala. Aj moja mala kledysi papala 180 ml a potom zrazu presla len na 120. Ale bola spokojna a dokonca ked sme boli u doktorky a ja nachystane ako jej poviem, ze malo papa, tak ju pochvalila doktorka, ze pekne pribrala🙂

katuuska
13. jún 2011

mia.k- zajtra ideme tak urcite napisem, lebo u nas sa to pohorsilo, mala sa odtrha od prsa ako keby tam citron mala..poloha co bola doteraz ok, zrazu nevyhovuje, skusala som aj zmenit no bez uspechu...tak uvidime..a kolko mal maly ked sa narodil a kolko ma teraz???

katuuska
13. jún 2011

@mia.k zajtra ideme tak urcite napisem, lebo u nas sa to pohorsilo, mala sa odtrha od prsa ako keby tam citron mala..poloha co bola doteraz ok, zrazu nevyhovuje, skusala som aj zmenit no bez uspechu...tak uvidime..a kolko mal maly ked sa narodil a kolko ma teraz???

mia.k
13. jún 2011

@katuuska malý vážil keď sa narodil 3320g. Teraz neviem kolko má,my ideme tiež zajtra na poradňu,tak uvidím,že ako priberá,ak to bude dosť,tak sa tým tiež stresovať nebudem.

katuuska
13. jún 2011

@mia.k tak budem drzat palce, potom daj vediet 🙂

katuuska
14. jún 2011

@mia.k tak co ako ste pochodili v poradni? nasa mala ked sa narodila vazila 2400 g, teraz ked ma dva mesiace a 6 dni vazi 3880 g..dokina povedala, ze je to ok a ze papa menej koli tomu ze je teplo a teda potrebuje toho menej..ako ok stotoznujem sa s tym len neviem co by povedala, keby bola zima 😒 ale asi to necham tak a budem ju sledovat ci je ok, ci je spokojna a o 6 tyzdnov uvidime v poradni...

mia.k
15. jún 2011

@katuuska tak to sa naši drobci narodili v ten istý deň. No ty máš akého chrústika.Môjmu malkáčovi navážili včera na poradni 5650g. Keď som povedala doktorke,že menej papá,tiež mi hneď zahlásila,že to z toho tepla,ale mne sa taká teória nepozdávala,tak som jej povedala,že kolko vypije a uznala,že je to málo a aj ten hmotnostný prírastok že mohol byť vyžší,tak mi odporučila zmeniť mlieko-my sme na UM- no a tak som mu zmenila mlieko a teraz vypije chvalabohu viac. Už pije 100ml a ešte do včerajšku ledva vypil70-80ml. Dúfam,že mu to vydrží a že sa to bude zlepšovať. O dva týždne máme ísť na preváženie. Tá tvoja lekárka to zrovna moc nerieši,ale na tvojom mieste by som išla k nej skôr a nech ti malinkú prevážia.

katuuska
15. jún 2011

@mia.k tak vy ste teda riadni valibuci 🙂 🙂 to my sa skryt mozeme 🙂 no inak ta teoria ze je to z tepla ani mna nejak moc neuspokojila...vcera som sa nazlostila a kupili sme vahu takze budem malu vazit raz za tyzden a ked mi nepriberie alebo len malinko tak pojdem za doktorkou nech sa k tomu vyjadri, lebo sa mi to nezda...ja kojim takze zmena mlieka u mna asi nepripada do uvahy, alebo myslis, ze jej moje nechuti?neviem uz mam rozne teorie 🙂

mia.k
15. jún 2011

@katuuska pochybujem,že by jej tvoje mlieko nechutilo,i keď stáva sa aj to,ale veľmi ojedinele a aj to zväčša hneď od narodenia. Netuším v čom môže byť u vás problém, nemá nejaké iné problémy? Zvierač má v poriadku?

katuuska
15. jún 2011

@mia.k ine problemy nema, teda aspon zatial nam nijaky nebol diagnostikovany tak dufam, ze to je len nejaky prechod a coskoro sa to upravi, lebo som z toho uz na nervy... ☹