Keď musí dojčiaca matka do nemocnice a dieťa ostáva doma

dagiiinka
20. apr 2016

Ahojte dievcata,
skusala som najst na webe nieco k tejto teme ale zial, zatial som nic nenasla.
V najblizsich dnoch budem musiet absolvovat operaciu menisku (co by malo byt zalezitostou par noci, max. tyzden podla slov lekara). Budem prijata na oddelenie ortopedie. Lenze...mam 14 mesacnu dcerku, ktora je dojcena, pocas dna aj noci, kedy sa nepredvidavo casto budi na "cicu", inak place. Obcas ju dokaze uchlacholit manzel ale len v pripade, ze ma tvrdy spanok a staci jej napr. hladkanie alebo skrabkanie chrbatika.
A teda v pripade, ak budem hospitalizovana, chyta ma velky stres, ze od nej budem musiet odist a nechat ju v starostlivosti starkej. Ide mi hlavne o noc, sme na seba vzajomne velmi naviazane a pravdupovediac, ma z toho vacsi stres ako zo samotnej operacie?
Neviete mi poradit, ake su prava dojciacej matky v pripade, ak je hospitalizovana? Moze jej byt umoznene mat dietatko pri sebe aspon v noci (nejedna sa o infekcne oddelenie a pod., toho som si vedoma). Vdaka za kazdy postreh!

siska53
10. máj 2016

@rose32 mna pustili. Po operacii aj tak nie si schopna si odsavat,nic. Ja som 24hodin nevladala,potom som.ai mlieko odsavala a vylievala. V dojceni sme pokracovali az po mojom navrate domov.
A co po sekciach? Aj tie sa robia i v plnej narkoze,napriek tomu tie maminy dojcia svoje deti..

Moja mala uz 7mesiacov,takze to bolo lahsie,lebo jednak som.mala naodsavane mlieko pre nu (ale ho nepila,kedze odmietala pit z cohokolvek,takze jej vsetko davali na lyzicke) a bola na prikrmoch.
Mna nastastie stav tak nenahanal,ze by operka bola nutna hned po porode a sama som.aj citila,ze pre malu to nie je uplne ok,kebyze idem.tak skoro. Vlastne nebolo to dobre pre nu ani v tom 7.m.,ale zas hrozilo,ze to raz moze byt nahle,takto sme sa aspon pripravili vsetci a mala papala a pila aspon nieco.

danielita18
10. máj 2016

verím ti a chápem že je to pre teba stres ako vydržíte bez seba tých pár dní ale jednoducho budete musiet vydržat,ved ty budeš po operácií kolena budeš mat bolesti, môžeš mat vseliaké stavy a kde ty chceš mat prosím ta pri sebe 14 mesačné dieta,otec si s nou poradí neboj sa nejak to zvladnu a zase ved predsa už nie je taká malá že umrie bez mlieka a možno sa ti takto podarí ju odnaučit od nočneho budenia na papanie,ber to aj pozitívne lebo dalje to bude už len horšie ked je takto naučená