Kedy prestať kojiť v noci?

zojinka
31. okt 2008

Ahojte. Ospravedlňujem sa ak už táto téma existuje. Zojka má 5 mes. a 2 týždne . V noci sa veľmi často budí a nechcem ju vyberať z postieťky na kojenie. Je možné prestať tak skoro kojiť v noci? Díky.

dididi30
31. okt 2008

ano uz je
moja , len koj kedy si zapyta a bud rada,ze ti papekna 😉

dididi30
31. okt 2008

a ozaj , mozes pomaly zacat prikrmovat, mozno vam to pomoze? ale to asi nechces, ze?

miriamka
31. okt 2008

Zojinka...ja v noci kojim len 1x,zvysne 2x ked sa zobudi stale malemu potiahnut troska cajika a spi dalej

dididi30
31. okt 2008

mirka, no ale to mas za jedno, ci nakojis ci das cajik aj ak musis vstat.....a podla mna je kojenie lepsie, lebo je tam viac vitaminou a na cajik si zvykne a bude ho pit dlho v noci, s tym sme mali problem pri malej, nevedela sa odnaucit a potom sme mali problem s ucenim sa na nocnik, bo v noci pila a nemohla byt bez plienky, to uz mala 2 roky 😒

zuzka99
31. okt 2008

zojinka, podľa mňa je tvoja zojka ešte moc malá na prestanie kojiť v noci. ked si pýta tak je hladná. a ako by si to urobila, že nevyberať z postielky? nechala by si ju plakať? nie, ja by som osobne vydržala kojiť, ked bude pripravená na odstavenie, ona ti dá vedieť.

zojinka
autor
31. okt 2008

Nie nenechala som ju plakať, dala som jej čaj, tejto noci to fungovalo. Ona už spávala celé noci,ale mali sme taký problém, že nekakala aj 11 dní-to bol rekord. Doktorka nám odporučila budiť ju v noci na kojenie a od vtedy jej to ostalo, ibaže sa budí aj 8 krát. Vtedy sme začali aj prikrmovať- po ukončení 4. mesiaca, samozrejme na doporučenie lekárky.

miriamka
31. okt 2008

Didi...ja by som aj kojila,lenze ked som ho vybrala z postielky,potiahol 2krat a spal dalej...tak takto mu dam cajik,vypije tak 10ml a pokracuje v spanku.

dididi30
31. okt 2008

mirka tak je to ok 😉 na si tiez len tak pocuckava, ale ja ho mam v posteli ,tak mne to nevadi 🙂
zojka aj ja prikrmujem a dufam,ze sa dobrecujeme k tomu,ze sa riadne napapa vecer a nebude sa budit od hladu, no ale asi byva smadny, tak si musi cuc

miriamka
31. okt 2008

Didi...keby som videla ze cajika pije vela,tak ho kojim,ale ked vidim ze len cucne je mi lahsie mu dat cajik nez ho stale vyberat a davat do postielky 😀 Moj maly sa vacsinou budi podla mna od smadu,nez od hladu

dididi30
31. okt 2008

mirka aj ja si myslim,ze je to smad 😉 nas si casto cucava 😒 ....napr dnes je nejaky zly a ja mam trocha menej mlieka, lebo som chora , tak som mu dala do flase umele mlieko a veru nechcel, cize nieje hladny, staci mu to moje 😉 som rada 😵

miriamka
31. okt 2008

Didi...ved to,co ked len oni by stale cucali a nie riadne jedli? 😀
Inac Thomasko je krasny 🙂

dididi30
31. okt 2008

mirka diky 😀
sak aj tvoje je uz chlap 😉

vladimira
31. okt 2008

zojinka,
ja som kojila v noci az do 1 roka a 2 mesiacov... a to maly vstaval zo zaciatku az 4x za noc, ked zacali prikrmy tak sa postupne "ukludnil" a vstaval 2x...takze nocne som mala fakt donedavna...a potom to z nicoho nic prestalo...nikdy som mu nedavala cajik v noci, proste ked zaplakal a nechcel sa ukludnit, tak som ho nakojila no a prisla jedna uzasna noc, kedy sa sam od seba ukludnil a nevyzadoval prsnik...taka som bola stastna!!! 😎 ... a uz takmer tri mesiace je to v pohode, zo zaciatku sa sem tam zobudil a skusila som mu dat pohar s vodou, ale cucol si len trosku, tak som usudila, ze mu nic nie je, len mu proste nejde spat... par krat sa "vyplakal" (ziadna tortura, ziadne mucenie) a potom uz spinkal celu noc...musim zaklopat, nech to tak pokracuje aj nadalej!!!
mimochodom, v noci spinka 11 hodin....od siedmej vecer do cca pol siedmej rana... 🙂

fifinna
31. okt 2008

zojinka. Ja som za kojenie, maleho doteraz casto v noci kojim. Ale ak si to mala nevyzaduje tak jej kludne daj len ten cajik, aspon sa ti odnauci od nocneho kojenia skôr ako nam co kojime doteraz a nevieme ako prestat. Ona to co potrebuje dobehne cez den.

zojinka
autor
31. okt 2008

Áno je to presne tak ak o hovorí miriamka, len pár krát si cucne, zaspí, ja ju položím do pstieľky a o trištvrte hodinu sa to opakuje. Z toho som usúdila, že ona zrejme nie je hladná, len je naučená zaspávať v mojej prítomnosti a preto si to vyžaduje aj v noci, keď sa prebudí.

majcik
1. nov 2008

Nam pomohla kasa na dobru noc, uz vyse tyzdna prespime celu noc (huraaaa), maly sa toho vecer riadne naje, vypije celu 250 ml flasku, este si zvykne cucnut aj materskeho mliecka a do 6. - 7. rano prespi vacsinou noc, tak sme happy.

zojinka
autor
4. nov 2008

Ahojte maminky. Poznamenali sme mierny úspech. Myslím, že to nebude o hlade. Včera cez deň som nechal a Zojku zaspať samú, aj keď to bolo niekoľko minút plakania, ale v pravidelných časových intervaloch som ju chodila pozerať a prihovorila som sa jej, ona potom zaspala úplne sama. Večer sa najedla kaše a zobudila sa len tri krát za noc. Dnes je to to isté, tak uvidíme, čo bude v noci.

livilivi
8. mar 2013

Baby, toto by aj mna zaujimalo. Nasa mala ma 7 mesiacov a tiez by som sa v noci chcela vyspat 🙂 uz dokrmujeme, rano, na obed aj vecer, bez mliecka cez den vydrzi celkom fajn, staci jej iba po obede cicat a na olovrant a vecer po kasicke. Dnes dokonca ani po kasicke cicat nechcela. Lenze uz za dve hodinky sa zobudila a chcela cicat :( potom zas za dve hodiny...mne sa zda, ze nedudle, ale ozaj taha v noci. Ale nechapem, preco je hladna. Zo tri razy uz sa stalo, ze sa v noci zobudila iba raz, ale teraz bola chora a uz sa zasa budi kazde dve hodiny...Rano kojit nemusim, lebo ved naco, sak sa napapala v noci. Pomooooc!

livilivi
8. mar 2013

@majcik
Majcik, a ako stary je vas maly?

katka0905
8. mar 2013

moja mala take obdobia, ze tiez sa budila aj 8-krat za noc, preslo to same, trvalo to mozno mesiac, potom sa zas budila raz v noci... a tak sa to strieda - aj v zavislosti od toho, ci jej rastu zuby. Kojim ju stale aj v noci, ma 20 mesiacov, ale spime s nou v posteli, takze nemusim vstavat a prenasat ju niekam.

reanda
8. mar 2013

@zojinka ak chces vediet, ako je to prirodzene a dobre pre dieta, tak - dojcit vtedy, kedy to dieta vyzaduje a potrebuje, neregulovat dietatu dojcenie podla toho, ako to vyhovuje tebe, alebo ako si myslis, ze by to malo byt.. dojcit neprestava matka, dojcit sa prestava dieta.. dieta sa nedojci len kvoli hladu, ale uspokojuje si tak mnoho inych potrieb..
ak si to (aj dietatu)chces ulahcit, daj si ho k sebe do postele, nemusis vstavat a vyberat-ukladat do postielky..
dieta na dojceni nemoze zostat zavisle.. teda ono na nom je zavisle 🙂 , ale dovtedy, dokedy to potrebuje, nie je to zlozvyk.. a dietatu predsa nie je dobre odopierat potreby

ak ale dojcit v noci nechces, je to tvoja vec.. ty sa rozhodujes.. za seba a aj (niekedy bohuzial) za dieta..

mmio
8. mar 2013

Ja mám ročného chlapčeka a čím je starší, budí sa nám v noci častejšie. Nepomáhalo ani prikrmovanie. Bolo jedno či sa večer napapal a k tomu ešte kojenie alebo len kojenie, budil sa rovnako. Niekedy sme hore aj 10x, tie lepšie noci sú 5x. Spí s nami na posteli, už ako 3-oj mesačný mal 8 kíl a ja som ho nevládala v noci každú chvíľu dvíhať z postieľky. Stále si poviem, že prestávame kojiť, ale keď vidím, aká je cicajda pre neho dôležitá 😅 ... No hádam z toho vyrastie a konečne sa vyspíme 😉 .

majcik
8. mar 2013

Livilivi - nas synator ma uz 5 rokov o necely mesiac 🙂 Ale kasickovat a pekne spinkat zacal okolo 8.-meho mesiaca. A nebol s nim ani dalej problem. No na mladsieho syna to neplatilo, odmietal akekolvek kase a umele mlieko, on zacal prespavat noc az v 13-tich mesiacoch... vela sil zelam 🙂

majcik
8. mar 2013

Reanda - ja si myslim, ze aj pri takej prirodzenej zalezitosti ako je dojcenie, treba zohladnit aj potreby dietatata, ale aj potreby matky... ak ma byt matka vycerpana kvoli neustalemu nocnemu dojceniu a podobne, tak treba to brat do uvahy. Mne nevyhovovalo spanie s dietatom v rodicovskej posteli, proste nevyspala som sa tak, takze toto sme nepraktizovali, kym to nebolo ozaj velmi nutne. Obaja synovia su nauceni zaspavat vo svojich postielkach, spia vo svojej izbe, zaspavaju sami /boli obdobia, ked potrebovali, aby sme boli pri nich pri zaspavani/. Dojcila som jedneho 14, druheho 15 mesiacov, ukoncenie dojcenia prislo nenasilne, prirodzene, nastastie obom velmi zachutilo kravske mlieko, takze po dohovore s pediatrickou som im po dovrseni roku zivota ponukla toto mliecko a dojcenie sa pomaly zredukovalo a az uplne vynechalo. Doteraz im mliecko velmi chuti, piju ho viackrat denne, sami si ho vypytaju.
Niekedy su situacie, ked matka musi prestat dojcit, lebo je k tomu donutena. Pri prvom synovi som planovala prestat dojcit do istej doby, kedze sme planovali druhe dietatko a pocas tehotenstva by dojcenie bolo velmi obtiazne, nakolko som mala tazke tehotenstva /silna nevolnost az do porodu, hospitalizacie v nemocnici a pod./, ale syn ma predbehol a o materske mlieko pomaly stracal zaujem, zacal pit kravske.
Nechcem podcenovat vyznam dojcenia, ale mnohi lekari zastavaju nazor, ze svoje najvacsie opodstatnenie ma do 6-tich mesiacov, potom ako doplnok do roku zivota a neskor uz len na prilepsenie, ci citove uspokojenie. Mladsi syn odmietal akekolvek kasicky ci umele mlieko, uzili sme si s nim aj caste budenie na kojenie v noci - bolo to pre mna velmi tazke obdobie, lebo som bola z takychto noci velmi vycerpana, nevyspata a na druhy den som sa venovala dvom malym detickam... takze mne sa naozaj ulavilo, ked deti zacali prespavat noc...

svetlusska
8. mar 2013

ahoj moj maly ma 9 mesiacov a kojim doteraz len s tym rozdielom ze spi s nami lebo momentalne ma obdobie ze len mama a mama a chce byt stale pri mne..v noci vopacham prsnik napapa sa a spime, inac by to bolo hrozne kazde dve hoddiny vstat, vybrat ho a dat naspat...a plus ten plac...to by sme sa nikto nevyspali....a cajik nehrozi, alebo voda cez flasu pit nechce a na lyzicku v noci och joooj...a to ho aj prikrmujem a aj tak vstava kazde dve hodiny.ja som si povedala ze pokial budem moc a maly bude chciet prsnik na papanie a nie na hranie tak ho kojit budem. tak prajem vela sil.

reanda
8. mar 2013

@majcik samozrejme,kazda matka ma pravo sa rozhodnut sama a nikto ju nema co do niecoho nutit, isteze aj matka ma svoje potreby a je len na nej, comu a komu da kedy prednost, nie je povinna nic nikomu zdovodnovat ani vysvetlovat, je to len na jej rozhodnuti a zodpovednosti...
ale kazda ma aj pravo na informacie, castokrat matky vidia problem aj tam, kde ziadny nie je, lebo povazuju - na zaklade mylnych informacii - za zle, skodlive ci zbytocne nieco, co je prirodzene a prospesne, alebo naopak za nutne to, co nie je dobre.. ja len podavam informacie, ktore povazujem za pravdive..
ja to citim tak, ze pokial ma dieta o dojcenie zaujem, tak ho isto z nejakeho dovodu potrebuje a ma pre neho vyznam a tento "nazor" dietata je pre mna podstatnejsi ako nazor akehokolvek lekara, ktory bude tvrdit, ze dojcenie uz vyznam nema, alebo ma vyznam "len" citovy 😅

reanda
8. mar 2013

az teraz pozeram, ze odpovedam niekomu na par rokov staru otazku 😀 .ale nevadi, snad to pomoze aj dakomu druhemu

baby, ved ked vytahujete tak staru temu, aspon to tam napiste 🙂
@livilivi

luba41
9. mar 2013

@livilivi neviem ako dlho chceš ešte kojiť, ale detičky okolo 8 mes. sú už veľmi vnímavé a všetky "mamine prešľapy" v kojení sa práve v tomto období prejavia a je veľmi pravdepodobné, že sa odstavia. Tým myslím používanie dudlíka, fľaše, neponúkanie prsníka počas dňa, násilné dostavovanie od kojenia v noci... Teda ak chceš ešte ďalej kojiť, určite neodstavuj nočné kojenie. Naopak, píšeš , že už ani cez deň neponúkaš... Je veľmi dôležité ponúkať aktívne min do 1,5roka, aby sa kojenie dieťatu ukotvilo. Aj ked cez den papá príkrmy, mliečko má pre neho stále predstavovať 75% denného príjmu potravy a príkrmy sú len príkrmy. Po každom jedle daj zapiť MM, iné tekutiny obmedz a určite zvýš počet kojení cez deň. A neboj sa , raz sa vyspíš.... 😉

11nika11
9. mar 2013

no zeny ja som sa nevyspala rok a pol a zijem 😀Nasa Sofia sa budila na nocne kojenie aj 5-6x za noc.no zvladli sme to.Musela som prestat kojit zo zdrav.dovodov,inak by som to bola urcite potiahla este aspon pol roka 🙂

livilivi
10. mar 2013

@luba41
Dakujem, Lubi, to som napriklad nevedela, ze az 75% stravy ma predstavovat moje mliecko.... Ja som dost aktivna, ulavilo by sa mi, keby som mohla malu dat denne aspon na 4 hodiny do opatery starym rodicom, ale ved to ma zasa pocka, v prvom rade je dcerka. A umelym mliekom ju zasa nechcem nadajat, ked svoje mam 🙂