Kedy sa vám naliali prsia?

beatrixx123
19. apr 2021

Žienky keď ste boli tehotné tak kedy sa Vám naliali prsia a slo z pŕs to kolostrum? Lebo mne sa prsia zväčšili iba trosku bojím sa či sa mi to rozbehne po pôrode až lebo chcela by som kojiť tak dúfam že ak to nepríde počas tehotenstva tak keď porodim urcite😁

karhu
19. apr 2021

telo vie co ma robit, nestresuj

jazula
19. apr 2021

Ja zatiaľ tiež nič, ale verím, že sa to rozbehne, keď bude stravník o pár týždňov už na svete 🙂

petamich
19. apr 2021

nic mi z prs nejde (zatial) a nie kazdej to kolostrum vyteka uz pred porodom 🙂 takze ziadny stres

ckatka
19. apr 2021

Dopamin je najväčší nepriateľ laktacie...kľud.
Ja som nemala nikdy nič ani kvapku...po pôrode (cisárskym) žiaden bonding nikto mi nič neukázal 4 dní som krmila.striekackou a čakala.kym sa mi mlieko pusti a nič. Potom doma prišla laktacna...všetko mi vysvetlila, a mliečko sa pomaličky po kvapkách rozbiehalo. Síce musím dokrmovat nutrilonom, ale po 4 mesiacoch "boja" o každú kvapku, môžem povedat ze tak na 50% kojim. V noci napríklad len kojim.
Takže za mňa druhy raz do pôrodnice len s číslom na laktacnu a dopredu si.o kojeni naštudovať co najviac. Ja som to podcenila, nenapadlo mi ze to môže "neísť"

miadi
20. apr 2021

V teho mi nikdy nic neslo z prs. . A Moja prvorodena do 2r nepila vodu iba materske mlieko. Ked chces kojit tak budes. Treba len kojit na požiadanie - co u novorodenca znamena aj kazdu hodinu..ked treba. Nikdy som ich ale v noci nebudila ..’maly mal v 2m 6kg ( porodna 3200g) nikdy som nedokrmovala. Kojenie je Hlavne o trpezlivosti a dovere vlastnemu telu. ( Hlavne nepouzivaj odsavacku dieta je naj odsavacka) a mozes si pomoct na zvysenie tvorby mlieka fenugreek ovsene vlocky vela vody pit a jest a prve mesiace dostatok spanku)

pehavcek
20. apr 2021

Ahij. Mne sa prsia naliali 2 dni po porode. Dovtedy vobec nic.

nevenka
20. apr 2021

@miadi nooo, to nie je take jednoduche, ze nepouzivaj odsavacku. Bez nej by som 2 deti nekojila vobec. Pri prvom ...syn sa nebedel prisat, po 3 dnoch skoncil na JIS kvoli podozreni na sepsu, bol na infuziach, antibiotikach. Prisal sa mi po mesiaci. Zatial odsavacka a klobuciky. Dcerka naozaj potom nemala problem a robila som, co pises. Prikladanie nonstop. A tretie dieta, to iste, co prve, plne dojcenie sa podarilo po 6 tyzdnoch.
@beatrixx123 netreba stresovat, kolostrum sa nemusi objavit pocas tehotenstva vobec. Po porode to vsetko spustia hormony, ale treba babatko mat takmer nonstop na prsniku, ak sa vie prisat. Predides tak masivnemu naliatiu prs, upchatiu mliekovodov atd. Vela si treba nastudovat dopredu, pri prvom som to podcenila a navyse tam boli zdravotne problemy. Len treba byt odhodlana a nastavit sa na to, ze to pojde. Uplna vacsina zien moze dojcit. Drzim palce.

miadi
20. apr 2021

@nevenka to je extremny pripad. Vacsinou ale co maju odsavacku kde ju vobec netreba si nou tak do 5-6m skoncia kojenie..(kde sa babo vie prisat len mami maju stres a myslia si ze maju malo mlieka Lebo casom sa prsia nenalievaju ako na zaciatku) Lebo babatku davaju Hlavne odsate mlieko co je spapane hop šup a bez namahy aku musi pri kojeni vynaložit potom uz nechce prsnik a tak menej a menej pumpuju mlieko ubuda šup um. Aj ked to je kazdeho vec ako sa zariadi vacsina babatiek sa prisat vie a odsavacka nezvyšuje tvorbu mlieka. Ja nehovorim ze je to len tak.. ani kojenie nie je len tak. Hlavne pri prvom dietatku je to makacka no clovek si zvykne. Je to stresujuce ci je dost mlieka atd. Je to aj otravne zdlhave fyzicky vycerpavajuce. No stoji to za to. Ja mam zatial odkojene 4.5r dokopi a davam si za to medajlu 😇😎ze som vydrzala. Necitim sa “lepsia mama” ako tie co daju um. Ja som len stastna ze som mojim detom dala ( a este davam) to najlepsie..ako to priroda naplanovala. Ja som mala hnet po porode bonding deti mi dali hnet na brucho a oni sa same šplhali na hrud a prisali sa hnet este ma len dole šili a uz som pri tom kojila( haluz)

cariad
20. apr 2021

@miadi úplne ale, že úplne sa stotožňujem s vaším myšlienkovým pochodom. Aj mne sa moje posledné šplhalo a prisala sa asi 10 minút od narodenia,žiadne citkusy,žiadne scenáre,žiadne stresovanie, či odávanie klobúčiky,nič. Inštinkt a pohoda. Všetky tri som kojila do 18 mesiaca a ani jeden nevedeli čo je to fľaša alebo cumeľ. Dá sa keď si veríte a žijete zdravo (nielen fyzicky ale aj psychicky) a hlavne nepočúvať rady spred 30 rokov. ❤️🎈

didi2102
20. apr 2021

@beatrixx123 mám za sebou 2porody,dcéra má 13m,prsia sa mi reálne naliali až niekoľko dní po pôrode napr 14,pred dokopy nič,kolostrum mi pri dcére vôbec nevyzeralo,nemalo to vplyv na kojenie,proti synovi mi vytrvalo a mlieko sa spustilo na 7den,kojila som 14m .. pri dcére na 3den a kojim stále,za mňa je kojenie v hlave,treba prikladať a neriešiť nezaoberal sa a hlavne dieťa plače aj pre iné dôvody ako hlad,a prikladať hocikedy

didi2102
20. apr 2021

@beatrixx123 a ešte dodám som po 2cisarskych,žiadne priloženie a syn 6dni dokrmovany v nemocnici a v inkubátore,žiadna laktačná len moje presvedčenie že chcem skúsim,nestresujem a najhoršie je keď začneš kojit a dokrmujes,treba vydržať pár dní a telo si začne tvoriť dostatok mlieka

jallka11
20. apr 2021

Netreba stresovat, mne sa naliali az na 2.den po porode. Treba len stale prikladat po porode babatko a pojde to. Ak nie treba poprosit o pomoc sestricky v nemocnici alebo laktacnu 🙂

jaskolka
20. apr 2021

Koostrum som mala asi od 5 mesiaca, ale reálne sa prsia mi naliali 3 deň po pôrode.

beatrixx123
autor
20. apr 2021

@beatrixx123 nestresujem len sa informujem lebo som prvorodička ☺️ Že ako to funguje lebo nechcela by som aby som nekojila
Mne kojenie príde ako neskutočne spojenie medzi matkou a dieťaťom ❤️

renka30
20. apr 2021

Prsia sa mi len trochu zvacsili, pred porodom sa vobec nenaliali, az 3 den po porode.

ivka21
20. apr 2021

Aj mne dva dni po pôrode, rodila som prirodzene ale treba si dať pozor lebo to príde naraz začína to ako hrce pod pazuchou. Ja som to nepovedala sestricke a zistila som až keď som chytila zápal.

kiki68
20. apr 2021

Tri dni po porode. Mala som dovtedy iba take kvapky a stale som prikladala. Potom sa to pekne rozbehlo.