Kedy sa žene začne tvoriť mliečko?

pajinka23
28. apr 2009

tehulky a mamicky,,velmi by ma zaujimalo kedy sa zene zacne tvorit mliecko a ako to zistim,,lebo mne zatial nic s prs neviteka ☹ ☹ ☹ ☹ ja viem ze tato tema je dost taka hmmmm 😀 😀 😀 aje som prvorodicka a cakam chlapceka tak ma vsetko zaujima 🙂 🙂 🙂 kazda prkotinka 😝 😝

zuzana581
28. apr 2009

Ahoj. Mne sa pred prvým pôrodom mlieko vôbec netvorilo. Alebo o tom aspom neviem, lebo som nič necítila a ani mi nič z prsníkov nevytekalo. Začalo sa tvoriť až keď začala malá cucať. Alebo tam už bolo a len ho rozťahala. Nejedovala sa ani nebola hladná, tak to asi bolo ako má byť. Teraz sa mi mlieko robí už od piateho mesiaca. Občas tečie. Ale len minimálne. Myslím si ale, že je to asi individuálne.

zuziacik83
28. apr 2009

cavko, mne sa mliecko pocas tehu netvorilo vobec..ani to mlezivo, proste nic. Potom asi 24h po porode som mala zrazu prsia ako z kamena a tam kopu toho prveho mliecka..slo velmi tazko vytiahnut..prsia ma boleli a trvalo par dni kym sa to pekne spustilo a mliecko zbelelo 🙂 .

petruci6
28. apr 2009

ani mne sa v tehu nic netvorilo,2hod po porode mi prilozili malu na prso a roztahala to sama,takze klud 😉

bastika
28. apr 2009

ahoj tak mne sa tvori tak mesiac, tricka mam uplne flakate, su dni ked nic a napr.dnes mam na triku celu veceru 🙂)).inak netreba to drazdit aby netvrdla maternica, po porode sa to rozbehne neboj Pajinka23 🙂))

lily1983
28. apr 2009

ahojte, no toto ma zaujima baby, ja sa tak bojim ze nebudem mat mlieko, alebo ze ho nebude chciet, lebo aj manzel nemohol materske mlieko, ked sa narodil../teraz neviem 😀 /
ale chcem sa spytat, ked sa mi narodi mimi, mam mu dat rovno z prsa,alebo mam dat flasku, alebo co mam robit, aby bolo aj malinke spokojne a aby sa mi to aj nastartovalo a aby bolo vse ok???

zitaje
28. apr 2009

Mne sa tiez dopredu mlieko netvorilo vobec. Baby-cakatelky, najdolezitejsie je potom, ked uz bude babo na svete, neustale prikladat, aj ked budete mat pocit, ze mlieko este nemate. Mne sa tiez stalo, co zuziaciku, po par dnoch od porodu prsia ako kamene, mleika plno len nie a nie ho dostat von. Treba babo prikladat vzdy, ked je hore, naucit sa spravnu techniku. V ziadnom pripade neprikrmovat z flase!!! Ked sa inak neda, radsej striekackou alebo lyzickou. A najlepsie nedavat ani cumel, kym sa nerozkojite, radsej prikladat kazdu chvilu. Drzim palce!

katarina822
29. apr 2009

ahojte baby mne uz od piateho mesiace mam take fliaciky na tricku. ale najcastejsie len z laveho prsnika z praveho som len raz postrehla.
inak zitaje ma pravdu. 😉

bastika
29. apr 2009

flasu nie, ked raz zakusi ako to lahko ide tak zlenivie lebo z prsnika sa male musi viac namahat, vraj aj ja som taka bola 😉

petkaerdal
29. apr 2009

ahjote baby,tak mne mliecko netecie sice,ale pri stlaceni bradavky mi vyteka uz nejaka priesvitna lepkava tekutinka od 30tt 🙂

bastika
29. apr 2009

no to je ono, priesvitna a tmavozlta, ale nestlacaj, nechaj to tak drazdi sa tym maternica

terezka044
29. apr 2009

mne to tiez vyteka je mi to dost neprijemne ☹

terezka044
29. apr 2009

neda sa to nejako zastavit alebo co 🤐

zitaje
29. apr 2009

Bud rada ze to mas. 😉 O par mesiacov vyuzijes. 🙂

gabulka26
30. apr 2009

ahojte tehulky.to je super,ze to rozoberate.ja zatial nic,ale asi je aj trochu priskoro..no mne poradili,aby som
bradavky masirovala,ze to potom pri kojeni pomaha...nedrazdi sa tym tiez maternica? 😕

bay
30. apr 2009

Tak mne uz asi dva tyzdne vyteka mlezivo samo iba z laveho prsnika 😔 a dooost to boli - proste take stahy az krce a niekedy musim nechat vsetko co robim a len predychavam 😔

lily1983
30. apr 2009

breee ranko tehulky 🙂 mne nic nevyteka, vobec a ani ma velmi neboli, sem tam ma tak trhne, ale nic vynimocne..dufam, ze bude mliecko po porode 😖

katarina822
30. apr 2009

gabulka este je skoro masirovat bradavky viac si tym uskodis ako pomožeš.to az niekde v 8mes.sa maju prsia pripravovat na kojenie teda masirovat ich v sprche natierat ich.

pajinka23
autor
30. apr 2009

juuj babulky ste velmi zlate ani som necakala ze sa tato diskusia tak rozbehne 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 viete vze som v 38tt a nic tak mam trosku obavy,ale po vasich radach som trosku kludnejsia 🙂 🙂 🙂 predsa materske mlieko je pre babetko to najdolezitejsie a je pri tom z dietatkom taky krasny telovy kontakt 😅 😅 😅 A kolko dni alebo hodin po porode vam mliecko nabehne?????? 😲 😲 😲

terezka044
30. apr 2009

baby no dobre, aspon ze to je pozitivne, lebo mna strasila lekarka ze nebudem mat mlieko vobec 😠
a mam to vytlacat alebo nie? ked to nepaprem tak to netecie ale mna to fascinuje tak to dam von ked sa umyvam 😀 😅

pajinka neboj sa, bud kludna a vsetko pojde 😉 ja som citala ze po prvom prisati dostane telo akoby pokyn je najlepsie dat babatko prisat do 2 hodin po porode 🙂 a do par dni sa z mleziva stane normalne mliecko.

dufam ze ked sa mi naleju tak to nebude moc boliet

emily3
30. apr 2009

ahojte, nemajte strach ze nebudete mat mlieko, je to aj na psychike. po porode sa tvori mlezivo ( zlta tekutina) co je pre babatko velmi dolezite, a potom sa tvori mliecko, babatko si treba prikladat co najcastejsie a mliecko sa zacne tvorit, priblizne tak do tretieho dna po porode by malo nabehnut. neamjte strach ze sa netvori pocas tehu...hlavne sa na babatko teste a budte presvedsene ze budete kojit a nech vas neodradia prve neuspechu prikladania...v nemocnici by vas mali naucit ako spravne prikladat babastko a ako sa on postarat. tak vam vsetkym drzim palce aby ste prijali vase deti a uspesne kojili.. 😉 😀 😀 😀

tanaja
30. apr 2009

Ahojte, tak ja som velmi ojedinely pripad. mne sa mlieko tvori od 18tt, to fakt. spat musim aj podprsenke, inak by som musela vsetko prat. niekedy az prudom 😉

pajinka23
autor
30. apr 2009

dufam babenky ze mate pravdu,,lebo by som bola veeelmi nestastna keby mi mlieko nenabehlo ☹ ☹ ☹ ale stavaju sa aj take pripady??? ☹ ☹

lily1983
1. máj 2009

ono mlieko asi nabehne, len sa moze rychlo stratit, zavisi to od stresu, mozno dedicnosti...moja kamaratka stratila v tretom tyzdni, len si ho odsavala, nekojila, lebo v nemocnici jej malinkej dali flasu a nechcelo sa jej potom tahat z prsnika, a aj jej maminka stratila mlieko pri nej v tretom tyzdni, neviem, ci je to nahoda, alebo dedicnost..mozno..a stres k tomu prispieva tiez..

terezka044
1. máj 2009

pajinka, stava sa to velmi vynimocne, strasne vela spravi technika. pozri temu v babatkach 'Dakujeme Annaq" tusim, je to zlata baba, laktacn.poradkyna. este potom po 2-3tyzdnoch sa obcas prejavi laktacna kriza, ked sa mamickam zda, ze maju malo mlieka, alebo babo pomalsie pribera, ale netreba hned dokrmovat - treba sa snazit. skus si najst v okoli laktacn.poradkynu a skontaktovat sa s nou, nech ti moze vzdy pomoct v pripade, keby si nieco nevedela 😉

pajinka23
autor
1. máj 2009

tak hadam sa mi to nestane 🙂 🙂 🙂 babule ste zlate 😀 😀

pajinka23
autor
3. máj 2009

babule 🙂 🙂 a odsavacku na mlieko budem potrebovat?????a ak hej tak aku znacku je najlepsie kupit??? 😕 😕 😕 a je lepsia rucna alebo elektricka??? 😲 😲

terezka044
3. máj 2009

pajinka nestresuj neboj, mozno odsavacku vobec nebudes potrebovat 😉 a este pockaj aspon z dovodu, ked budes mat mliecka malo, alebo naopak privela. su na to totiz rozne odsavacky.

pajinka23
autor
4. máj 2009

ok teri dakujem 😉 😉

kaskya
4. máj 2009

ahojte babky. tema kojenie - az mi zimomriavky po chrbte behaju ako to bude pri druhom babatku. pri prvom nie a nie sa rozbehnut laktacia po porode. maleho mi priniesli az o 15 hod. po porode a az potom som ho mohla prilozit. prve tri dni nic, len som prikladala a prikladala po nociach nespala, maly bol hladny, ja nervozna. otrasne prve dni po porode. stvrty den som dostala zapal a vlieklo sa to takto az do tretieho mesiaca, kedy som uz bola tak zufala a aj maly ze som s tym tresla a malemu zacala davat nutrilon. ja by som tak velmi chcela kojit, ale ked si predstavim, ze som mlieko nemala, zacalo sa tvorit po styroch dnoch, a to v malych mnozstvach a pila som vela. potom tie zapaly, pouzivala som neskor aj klobuciky silikonove, ale mlieka som nemala vela 😖 . az mam strach co bude v septembri, ked porodim druhe babatko.

pajinka23
autor
5. máj 2009

kaskya a uz mam zase depku co ak mne to pojde tak tazko ako tebe???? ☹ ☹ ☹ sa zblaznim ☹ ☹