Kedy ste dieťa odstavili od materského mlieka?

kamilka12
26. feb 2009

Tie, ktoré ste mlieko mali, kedy ste sa rozhodli odstaviť svoje dieťa od MM a prešli ste na UM? Prečo ste tak spravili?

cessy
26. feb 2009

ahoj kamilka,tak toto by veru aj mna zaujimalo...zatial maleho kojim nechystam sa ho odstavit, ale rada si precitam kto ako na to isiel.... 😉

kamilka12
autor
26. feb 2009

ja by som to chcela vedieť hlavne preto, lebo viem, že malého už od 9teho mesiaca kojiť nechcem vobec a trochu mám za to výčitky...tak chcem vedieť či sa tak aj iné mamičky rozhodli...

arieska
26. feb 2009

ja som chcela prestať v roku, kedy som nastúpila do práce, ale zistila som, že ten 1x čo kojím v noci mi vlastne ani nevadí, a ešte je to aj pohodlnejšie, takže zatiaľ kojíme ďalej 🙂
chcela som ho teraz odstaviť úplne, ale ochorel, tak chvíľu ešte počkáme

kamilka12
autor
26. feb 2009

a cez deň už mliečko nepije?

eki
26. feb 2009

ahojte, ja malého ešte kojím a chcela by som asi tak do 1,5 roku - no, to sú zatiaľ plány 😉

certica
26. feb 2009

eki ahoj 😉
ja tieto veci proste neplanujem, buducnost a okolnosti ukazu, nasmeruju a zariadia 😀 . zatial dojcim a vobec sa nejakymi vekovymi hranicami nezaoberam.
inak starsi sa odstavil sam v 7.mesiaci, 2 mesiace som sa este snazila odstriekavat, co to dalo, ale bol to uz len mini doplnok

laluchova
26. feb 2009

ahojte, ja somplánovala malú kojiť kým sa sama neodstaví, alebo tak do maximálne 1,5 roka, ale ona si mi pomaličky odstavuje, pred 3 týždňami mi prestala piť mliečko cez deň a je tomu 5 nocí, čo prespinkala bez papania, takže sa kojí len ráno...ale odsávam...aspon do roka ak bude mliečka 😝

fifinna
26. feb 2009

ja sa prave chystam zacat odstavovat a dôvod, lebo chcem dajsie babo. Inak by som kojila aj do troch rokov. 😉

martinka13
26. feb 2009

Ahojte Ja sa chystam kojit do 6 mes. Potom idem do prace Tiez mam trochu vycitky ale inak to nejde Ak mi vobec mliecko dovtedy vydrzi 😒

nimi22
26. feb 2009

ja to tiez nejako tak sponntane, viac prikrmov a menej mliecka ale kedze mojmu malemu nejdu ine tekutiny max. vodicka tak este toho je , myslim ze sa bud sam odstavi lebo je velky jedak 😉 , alebo asi do roka, potom mi to pride take divne trosku, ked uz dieta napochoduje vyhrnie tricko a povie daj cici, to mne sa moc nelubi 😀 , ale to je moj nazor🙂

alififi
26. feb 2009

martina13 ja chodim do prace a malu kojim v noci.
praca neni problem 😉
mozes kojit pripadne rano ked budes chcet

alififi
26. feb 2009

nimi22 - mala nikdy nenapochodovala, nevyhrna triko a nehovori cici 😀

amarelka
26. feb 2009

certica ahoj, ako prebiehalo u vás, že sa malý sám odstavil ? lebo ja mám pocit, že moj malý sa nejako odstavuje alebo čo... 😕

nimi22
26. feb 2009

alififi, ved nehovorim ze kazdeho🙂)), ale uz som to par krat videla🙂))

bambusko
27. feb 2009

dievcata som obe odstavila, ked mali 1 rok. prvykrat som bola tehu a druhykrat sa mi to videlo tak akurat. presli sme na km, z um ich napinalo. najmladsieho este kojim, potiahnem este asi mesiac kvoli riziku chripky, ale pojdeme tiez na km, uz ho pije a vsetko ok

simona55
27. feb 2009

no ja tohto mojho krpca ani bysom nemusela odstavovat. lebo cez den vobec ani na um mu nepride ze ho kojim a nechiba mu mliecko niekedy mu nasilu davam a nechce ja sa ma sa cudujem ze co to je. ale ako nahle si vecer lahneme o 20tej momente mi rozobera koselu a mrnci zeon chce pit. 😀 a pekne zaspi ale predtim ho trosku potrapim trosicku ho natahujem a on normalne bojuje a trha ze on to chce.

gianni
27. feb 2009

ja by som chcela kojiť do 1 roka,potom nastupujem do práce,dúfam že to odstavovanie bude mať hladký priebeh,ale keby to malo byť že len v noci tak kludne aj dalej