Kedy ste začali s jogurtom u kojených detí?

lucinka4
23. okt 2012

Ahojte mamicky,ake mate skusenosti so zavadzanim mliecnych vyrobkov ? Kedy ste zaviedli jogurt a ako to deticky znasali?my sme mali od malicka silne koliky a neskor zelenu hlienovu hnackovu stolicu ked som vypila mlieko, mala nieco smotanove,zareagovala aj na ovci syr a bryndzu.acidko a jogurty nam problemy nerobia,klop,klop.dakujem 🙂

xlucia
23. okt 2012

@lucinka4 dala som biely smotanovy jogurt po ukoncenom osmom mesiaci. najprv par lyziciek, postupne viac. odozva bola dobra, chutil im

mariannkkaa
23. okt 2012

my sme od 9 mesiaca davali, najskor sladku activiu, lebo jogurt je predsalen trosku kysly a potom neskor uz hocijake. a tiez pribinacik cca od 11 mesiaca mal uspech 😉

lucinka4
autor
23. okt 2012

@xlucia a nemali ste ziadne problemy?reakcie?piju uz aj klasika kravske mlieko alebo ste stale kojeni?

luciferkax
23. okt 2012

Asi ked mal 9 mesiacov? Najskôr som mu ho po lyžičkách pridávala napr. do ovocia, aby si zvykal, zo začiatku ho vždy prehnalo, tak som dala chvíločku pauzu, potom to bolo OK. Teram má rok a pol a jedol by iba jourty :D :D
A to ked bol malý, mával silné koliky, ked som ja pila kravské mlieko :D :D

xlucia
23. okt 2012

@lucinka4 nemali. od dvoch rokov piju kravske

dankakk
23. okt 2012

@xlucia prosím ťa aku znacku bieleho smotanoveho davas? Mne sa zdal najviac v poho zlozenim coop jednota. Skúšala som mu do toho dávať domáci dzemik alebo domácu výživu ale najviac mu chutil čistý... Myslím, že deťom netreba silou mocou dávať sladké...

yesno22
23. okt 2012

@lucinka4 nič nepokazíš, ak jogurt zavedieš čo najneskôr ... ja som synovi začala dávať od cca 8m, jogurty mu hneď zachutili aj hoci sme kravské zaviedli až od 2r, zistili mu ako 4r intoleranciu laktózy...takže malej som dala ochutnať jogurt až po 10m len preto, že sa ho dožadovala a doteraz ho jedáva max 2-3x do týždňa a to bielu activiu sladkú, prípadne vanilkovú iný jogurt moc nechce, tvarohové vôbec.... kravské mlieko nepije žiadne, občas ju presvedčím na bratove sójové alebo kozie...varíme so sušeného pohánkového, ryžového /sójové je viac cítiť/ ... no a ľúbi jogurtové mlieka a acidka, tak namiesto jogurtu skôr niečo kyslomliečne papá...inak, syna som kojila 13m a dcérku 20m 🙂

litty
23. okt 2012

Ja som zacala davat od 10.mesiaca smotanovy Zvolensky, podla mna naj jogurt. Je husty a chutovo vyborny. Mala ma doteraz najradsej neochuteny. Netreba hned pridavat dzem, alebo kupovat ochutene jogurty. Ked si deticky zvyknu, uz ine nechcu, len sladke...

euka210
23. okt 2012

od 9m obcas, od 10m castejsie 🙂

simca06022011
23. okt 2012

najskôr som začala so Zvolenským 9-10M, ale rychlo som presla na klasicke jogurty (tj nie smotana ale jogurt - mlieko, jog.kultura), teraz to stiedame a spapame aj ovci jogurt, domaci kravsky a i, po roku tvaroh. Preboha len tym chudacikom nedavajte aktiviu... ved na zapade ju uz aj zakazali predavat a tu nas s tym tlacia ako zazrakom a pritom je to sama chemia co totalne pokazi creva. Samozrejme, ze vam to nemozem zakazat, ale...🙂

poly1
24. okt 2012

Ahoj,my sme začali s jogurtom v 8. mesiaci a malý pije kravské mlieko od 6. mesiaca,lebo odmieta akékoľvek umelé

katka0905
24. okt 2012

asi v 9 mesiaci - velmi jej chutia, davame len biele, nesladene, okrem Activie asi vsetky - ktore sa vyrabaju u nas alebo v Cechach. Ziadny problem sme s nimi nemali.

katka0905
24. okt 2012

acidko a jogurty vam problem nerobia, lebo tie probioticke kultury v nich pomahaju stravit laktozu... takze asi mate problem s intoleranciou laktozy. Moj muz je na tom rovnako, moze len mliecne vyrobky, kde su probioticke kultury, z ostatnych mu je zle.

xlucia
24. okt 2012

@dankakk coop nedavam, kupovala som zvolensky alebo tami, alebo tusim este sabinovsky.
pre mna bola priorita, aby bol vyrobeny na slovensku, aby tam bol len joburt a kultury, nic ine navyse. ziadne aditiva

petko8888
24. okt 2012

mi sme zaviedli nasim dvojkam zvolensky smotanovi biely teraz v 8 mesiaci a chuti,je velmi dobry aj mi ho jeme 😎

meryenes
24. okt 2012

Ja som malej začala teraz od roka dávať biely a pridávam do neho domácu výživu, príp. pomleté piškóty. Chutí a zatiaľ bez problémov

andrassyova
30. mar 2013

nám kázala dr.až po roku,kým kojím,ani tvaroh,ani smotanu

janka562
9. apr 2013

ja kojim malinka bude mat 5 mesiecova raz za den jej dam polovicku pribinačika chuti jej brusko ju neboli tak som to robila aj pri prvom...

aupairkosice
9. apr 2013

ja mamičkou nie som, ale detičky opatrujem a asi od pol rôčka som začala dávať malej obyčajný biely jogurt.. bud cistý, alebo som jej ho miesala s mnou robenou jablkovou výživou.. vlastne ked sme ju zacali prikrmovat, mala taky rezim, ze na ranajky jogurt s ovocim, bud jablkova alebo hruskova vyziva, obed - zeleninovu zmes(domácu) a vecera opat zelenina.. medzi tým samozrejme
na pribinácika a kostikov, ani nic tak velmi sladke by som deti neucila.. vobec im to nechýba a neskor nebudu chciet obycajný zdravy jogurt