Kedy začať kojiť len s jedného prsníka?

zuz12
8. aug 2009

ahojte,
malicky ma 2,5 tt stale ho kojim 20minut z jedneho prsnika, 20minut z druheho prsnika pocas jedneho kojenia

neviete mi poradit, kedy zacina zmena?kojenie z jedneho prsnika30-40minut pocas jedneho kojenia?

dakujem pekne za odpoved

maruska22
8. aug 2009

zuz, ak ti mozem poradit, skus napisat do temy "dakujeme annag" tam ti annag urcite odpovie a poradí 😉

susanh
8. aug 2009

Zuz ked budes mat tolko mliecka ze z jedneho prsnika bude babatku stacit, tak druhy same odmietne. Ja som najprv kojila 15 min z kazdeho a teraz tak 5 min z kazdeho, obcas sa stane ze mu staci jeden, to ked citim ze je v nom viac mliecka.

elise
8. aug 2009

ja som vždy kojila jedno kojenie z jedného prsníka a druhé kojenie z druhého prsníka zo začiatku aj 30 minút a potom sa to pomaly skracovalo. mlieko sa skladá z predného mlieka (vodové uhasí smät) a potom je zadné mliečko k tomu sa bábenko dostane až po čase satia. mliečko sa tvorí podľa dopytu, čiže kolko bábenko ypije toľko sa dotvorí. nikdy som neodsávala a kojím doteraz a nikdy som nemala zápaly. 😉

marya
8. aug 2009

Ja som od zaciatku kojla len z jedneho, cca 10 minut, potom uz bol napapany a druhy uz nechcel...a tak je to doteraz, napapa sa z jedneho, teraz mu staci cca 5 minut, a druhy mame ako "zasobnik", keby naaahodou bolo v tom prvom malo, ale to sa zatial nikdy nestalo 😵

zitaje
8. aug 2009

Baby a to tak presne viete, ako dlho z ktoreho kojite??? 🙂 Ja som vzdy nechala vypit jeden prsnik az do konca, a ked nestacilo, ponukla som druhy. 😉 A robim to tak stale.

elise
8. aug 2009

ja som sledovala hodinky zo začiatku 😀

zitaje
8. aug 2009

Vlastne teraz som si spomenula, ze pri starsej som si spociatku pisala, kedy ktorym som zacinala... to sa utrasie. 😉 Ale prsniky som nikdy nestriedala, ani na zaciatku.

bibi78
5. sep 2009

baby, podla coho viete, ze je prsnik prazdny? ja to vobec nepoznam, resp. maly sam pusti prsko a pritom este stale tam mam mliecko, si myslim... mne sa celkovo robi strasne vela mlieka, uz v den porodu a na 3. den, ked sa maly nechcel prisat, som odsala asi 80 ml dokopy z oboch. je odsavanie nutne?

angua27
5. sep 2009

ahojte, ja som kojila z obidvoch iba cca. 2-3 týždne. potom malý začal prirodzene po vyjedení jedného odmietať druhý a tak sme prešli na kojenie z jedného a striedanie. no a keďže ja som si písať bola lenivá a nepamätala som si, ktoré prso bolo naposledy, tak som si na podprsenku lepila farebnú lepku. na ktorej strane bola, s tej naposledy jedol. 😀
ale späť k téme. zuz, môžeš celý čas kojiť s oboch pŕs, je to len a len na Tebe a synčekovi. a ja som na hodinky pri kojení nepozerala. Maťko papal koľko chcel, ako dlho chcel, zo začiatku 40-50 minút a na koniec bol najedený do 5-8 minút. 😉

mywiel
5. sep 2009

Podla mna zalezi na dietatku, nikdy nie je presny navod, ze vsetky deti jedia rovnako... 😕

emjee
5. sep 2009

bibi ja to robim takto:
ak mi maly pusta prsnik a nema na to ziadne "dovody" (ako nahly hluk, pritomnost inej osoby, alebo nieco ine zaujimave) a pritom by este chcel cuckat, tak vtedy ho prehodim na druhy prsnik - ked sa chyti, viem, ze prvy uz vycuckal a potrebuje este
aj ja mam dost vela mlieka a neodsavam - dojcenie sa riadi principmi dopytu - kolko dieta pyta, tolko mliecka sa vytvara, ak budes stale odsavat, bude sa ti mliecko "navyse" stale tvorit, lebo si tvoje telo mysli, ze tvoje dieta potrebuje taketo mnozstvo (aj to odsate) - skus odsavanie pomaly zmensovat az na nulu (nesekni s tym hned, aby sa ti neurobil zapal), resp. odsavaj az ked citis, ze mas prilis preplnene prsia a babatko ti prave nepapa

saudi
5. sep 2009

napr. moja dcera ma uz 13 mesiacov a od zaciatku kojim vzdy z oboch prs pri kazdom kojeni, po prvom vzdy este chcela, aj ked som ju tam nechala akokolvek dlho.

tehula
6. sep 2009

kojim len z jedneho prsnika od zaciatku. Mam dost mlieka, ze este aj ked sa mala pusti, stale v tom prsniku mlieko mam. Obcas, ked mam prsia naliate, jeden prsnik dam na papanie a druhy odstriekam. Ale to sa mi stava najma len rano, lebo mala celu noc prespi, tak sa mi naleju prsia do rana