Klobúčiky na kojenie. Ktoré sa vám osvedčili?

lucia31
11. aug 2008

...neviem, ci uz tu takato tema je..druhe dietatko kojim /bohuzial/ cez klobucik i ked vsemozne to skusame aj bez neho, ale mala sa nechce prisat v ziadnej polohe a ani za ziadnych okolnosti..teda ani v noci ked je rozospata...o kojeni cez klobucik som si toho dost precitala a viem, ze je to skor na skodu, ale zas, lepsie cez klobucik ako nekojit..
len by som chcela vediet, ktore klobuciky sa vam osvedcili ako najlepsie..ja pouzivam od avent, no zdaju sa mi prilis hrube..

zuzka99
11. aug 2008

ja som kojila cez klobúčik prvé 3 mesiace, potom sa krásne naučil aj z prsníka, zrazu to šlo. ale nepoužívala som klobučiky ale cumel na flašku a nemal problém potom ani s flaškou ani s prsníkom. kojim doteraz a v prípade potreby vypije aj odsaté mm z flašky

zuzanat
11. aug 2008

ja kojim cez klobuciky uz viac ako 2mesiace, maly sa nechcel este v porodnici poriadne prisat a rozkusal mi bradavky tak, ze mi z nich isla krv. tak som musela zacat kojit cez klobuciky, pouzivam medelu a som s nimi spokojna, maly pekne papa. skusala som uz aj bez nich, ale koza na bradavkach je este velmi tenka a strasne to boli

ika00
11. aug 2008

lucia ja som pouzivala Medelu, maju dve velkosti. Bola som spokojna, aj ked bradavky ma boleli aj cez klobuciky. Ked sme mali asi 3 mesiace, malu som mala prichystanu na kojenie, nahla som sa ponad nu pre klobicik a ona to vyuzila a prisala sa. Zrazu to slo ... neviem, ci by som sa sama odvazila dat si ich dole. 😀 Hovori sa, ze pri klobucikoch nie je az taka stimulacia a mliecko moze skor odist, nechj Tamarke este trochu casu a ked podrastie, urcite sa prisaje aj bez klobucikov. Drzim palce.

lucia31
autor
11. aug 2008

dakujem zienky...pocuvam na klobuciky od medely same chvaly, tak ak to nepojde bez, tak ich vyskusam..i ked by som bola rada, keby sa konecne prisala bez nich..ja nemam mliecka na rozdavanie a s klobucikom sa mi ani viac asi nevytvorit nebude 😒
zuzka99, ty si mala asi dostatok mliecka, neviem si predstavit, keby si mal a moja natahat najprv do cumla, tak by sa musela poriadne natahat, ak vobec...

dari226
11. aug 2008

ja ich pouzivam od narodenie par krat sa nam to podarilo bez ale kedze mam male bradavky je to takto cize 4 mesiace len s klobucikmy kojime zn.medela 16mm (S) potom maju myslim L
ale aj ja vravim lepsie s klobucikmy ako nekojit aj ked to je take namahave stale s nimi

lucia31
autor
11. aug 2008

..ja pouzivam tie vacsie od avent..ked som mala velkost small, tak nam to vobec neslo..
ako sa vam deticky prisavaju na klobucik? mala mi vcucne len ten cumlik, kedze je dost siroky, tak sa jej tam dostane aj cast dvorca, a preto jej to ide...ale nataha sa poriadne..

annag
11. aug 2008

lucia, a v čom je konkrétne problém s prisatím?, máš ploché bradavky alebo vtiahnuté? Každé zdravé bábetko sa dokáže naučiť prisať,bez ohľadu na to, či je novorodenec alebo má 3 mesiace, len treba nájsť chybu, ktorá sa pri priložení robí a aké polohy pri dojčení si skúšala?

skúsim Ti večer aspoň trošku poradiť

dididi30
11. aug 2008

ahojte
joj luci ani som si nevsimla, zemas tamarku ako ja 😵
drzim palec s kojenim 😉

lucia31
autor
11. aug 2008

didi, inspirovala si ma 🙂

jarka007
11. aug 2008

Ja som kojila s klobucikmi 1. dieta 8mes. Takze sa to da, je to ale strasna ostara a musis si ich brat stale so sebou. Inak nechcela dcera vobec sat (tvrdohlava od narodenia). Mala som aj medelu, ale tie odmietala, skor sa nam osvecili od NUK, latexove.
Kamoska raz na klobuciky pri prevarani zabudla a roztiekli sa jej 🙂 .Bola cela nestastna, ako teraz bude dieta pit, a cuduj sa svete, mala sa prisala a klobucik odvtedy nepotrebovala. Pri mne to ale bohuzial neklaplo.

lucia31
autor
11. aug 2008

anag, polohy hadam vsetky, najlepsie futbalova...nema ploche, mam ich normalne, teda, v chlade mi pekne vystupia,ale inak mam cely dvorec akoby napuchnuty, cely vypukly, a vtedy nema za co chytit..ale aj ked som si ju vyformovala /upravenou striekackou/, nechytila, vypadaval jej z pusy aj ked dokoran otvorila pusu..v nemocnici mi sestricky vraveli, ze je malo sava, ma kratky jazycek atd...ale tiez si myslim, ze by sa mala chytit, len uz neviem, co by zabralo 😉 som z toho nestastna, lebo takto mi to brzdi tvorbu mliecka, snazim sa zakazdym odsat, ak mam malo /co poslednu dobu ma/ dokrmim ju lyzickou..no uz zacina zistovat, ze lyzicka je predsa len lepsia

lucia31
autor
11. aug 2008

jarka, aj ja som ich raz privarila k hrncu 🙂 , skusala som ju trapit tri stvrte dna / ze znamenie zhora 😉 /, revala, neprisala sa, a kedze bola nedela, musela som ist do porodnice si pozicat

jarka007
11. aug 2008

Ja som tiez nemala to stastie :(. Nemala som ziden problem s bradavkami, ani s polohou pri kojeni, skusala som tiez ju "trapit", ale bolo to hrozne. Ani nasa hebame, ako "laktacna poradkyna" mi s tym moc nepomohla. Nakoniec som rezignovala a tesi ma, ze sme vydrzali 8 mesiacov. Mala priberala super a zvykli sme si.
Skusala som sem tam stale bez, ale klaplo to len vtedy, ked bola totalne unavena a ani nevnimala z coho pije.
Ale len z latexovymi. Su maksie, silikon sa dcere vzdy smykal, lebo je tvrdsi a nevedela z nich dobre pit.
Prajem vela uspechov 🙂.

annag
11. aug 2008

lucia, a ten dvorec je mäkký alebo tvrdý?

lucia31
autor
11. aug 2008

annag, makky, ale cele to mam akoby napuchnute, ako taku kupolu 🙂 a mala to svojimi ustockami nevie chytit..tak vzdy si najprv vytvarujem, schladim vlhkym uterakom a potom skusam..ale o chvilu su zase take..

dididi30
11. aug 2008

jej lucka to fakt, tak dakujem, mne sa to meno paci od malicka 😵 a nevzdavaj kojenie, skus doma nenosit podprdu, pomoze to, teda mne pomohlo 😉

zade
11. aug 2008

ja som tiez pouzivala klobuciky prve dva mesiace a zachranili mi dojcenie. Mali sme Medelu, je pravda, ze je to narocnejsie ako bez nich, ale pokial to babatku pomaha...
Uz mame rok a zaciname sa pomalicky odstavovat. Bez klobucikov by sme to tak trasne urcite nepotiahli.

geegee
11. aug 2008

ja som kojila cez klobuciky Medela par tyzdnom, kym sa maly naucil tahat poriadne a zosilnel...potom to uz islo aj bez klobucikov...a kolko som sa pri kojeni naplakala, ked to neslo...nakoniec sme sa kojili rok 🙂

annag
11. aug 2008

lucka,

našla som si trošku času, lebo Ti horí za pätami:
je fajn, že je mäkký ten dvorec, už len treba vyformovať bradavku, a to sa inak, ako jej častou stimuláciou nedá. Keďže bábetko si ju nevie samo chytiť, musíš mu ju pomôcť vytrénovať a vysunúť aj Ty. Píšeš, že bradavka vystúpiť vie, predpokladám však, že ona vystúpi, ale nedostatočne, to znamená, nemá si malá čo uchopiť. Na vine nie je mäkký opuchnutý dvorec, ale malý rozdiel medzi dvorcom a bradavkou, ona sa musí ešte viac vysunúť. Bábetko má s dvorcom problém vtedy, keď je tvrdý a bábetko ho nevládze stláčať. Hovoríš o futbalovej polohe, že bola najlepšia. Jasné, lebo pri futbalovej polohe bábetko uchopí väčšiu časť dvorca zospodu, čo je predpokladom správneho prisatia. Takže to skúšaj v tejto polohe. Telíčko však musí smerovať k tvojmu telu, nielen hlávka. Ak je správne prisaté, jeho dolná pera má byť vyvrátená von a bábetko má také nafúknuté líčka, nesmie ich mať prepadnuté,lebo to znamená, že len visí na bradavke.

Pravidlá poznáš, len ich musíš používať. A to nie raz denne, to musíš robiť veľmi, veľmi intenzívne. Veľmi dobrý formovač by pre Teba v tejto chvíli bola odsávačka. Po každom dojčení, si musíš mliečko odsávať aj odsávačkou, hoci aj nasilu, ale aspoň 5 minút z jedného, 5 minút z druhého, znova 5 minút z jedného a 5 minút z druhého, to je také minimum, opakovať vždy po každom dojčení, teda cca po hodinke, dvoch, nech sa podporí aj tvorba mliečka. Ak máš takú s reguláciou tlaku, tak od najmenšieho tlaku prechádzaj počas každého odsávania k čo najvyššiemu tlaku, hoci to aj bude bolieť. Bradavky si musia zvyknúť.

Okrem toho skúšať si bábo prikladať v tedy, keď je relatívne ešte spokojné, nie vyhladnuté: bradavku si pred kojením roztrénuj na odsávačke, teda urob niekoľko ťahov odsávačkou, bradavku potri kockou ľadu, postimuluj ju takú studenú prstom a ukazovákom a skús bábo priložiť. Jemu to hneď nepôjde, lebo už je zvyknuté na klobúčik a teda má úplne inú techniku sania. Ak sa rozčúli a začne plakať, ukľudni ho a skús znovu. Bábo však nesmieš prikladať ak plače, lebo by sa určie neprisalo správne. Isto vieš, že na bradavku treba streknúť trošku mliečka, bábo uchopeným prsníkom nalákať, aby otvorilo pusinku doširoka, a uchopilo bradavku aj s dvorcom, pričom pusinka a prsník - bradavka sú v jednej rovine. Sestričky v nemocnici učia často dvorec stláčať, to nie je správne, bábetko si bradavku aj s dvorcom správne uchopí, ak mu vystimulovanú bradavku vložíš hlboko do stredu pusinky. Jeho špička nošteka sa má opierať o Tvoj prsník,nesmieš mu ho odtláčať, lebo prsník vyskočí von.

Čím dlhšie v Tvojom prípade budeš tento tréning odkladať, tým si spôsobíš väčšie problémy, teda len jeden, prídeš o mliečko, lebo ako už teraz hovoríš, máš ho len tak tak. To znamená, že tá stimulácia a vyprázdňovanie prsníka sú veľmi nedostatočné. Možno som Ťa teraz postrašila, ale jednoducho musíš zabojovať.

Nepíšem radu jedna pani povedala, ja som tiež mala pri dcérke plochú a opuchnutú bradavku a dvorec a sestričky v nemocnici mal len dokatovali. Najmä tým, že ma nútili strkať malej stlačený dvorec, kadejako ho vykrúcať a pri dojčení robiť kadejaké krkolomné polohy z vrchu na stole, samozrejme som takým spôsobom prišla k ragádam. Ale klobúčik, ktorý mi ponúkli som odmietla, trápila som sa sama niekoľko dní a nakoniec sa to podarilo, určite nie zásluhou vtedajších sestier, len a len mojim odhodlaním. Ale čo mi najviac pomohlo, bola odsávačka. Veľa mamičiek si myslí, že nič nedokážu odsať. To nie je pravda. Odsať sa mliečko dá, ale chce to hodiny a hodiny odsávania. Nado mnou tiež krútili hlavy s opovrhnutím, že si odsávam naprázdno, ale inak to mliečko bez prisatia bábetka nevytvoríš, pomaličky pomaly, kvapku po kvapke som zbierala. A nakoniec som dojčila dcérku úspešne vyše dva roky . Sú mamičky, ako čítaš aj tu, ktoré klobúčik používali úspešne, no nemali problém z jeho tvorbou. Ty ten problém máš, a preto je nevyhnutné v záujme dojčenia klobúčika sa zbaviť. Inak sa odstavíš.

mywiel
11. aug 2008

Ja tiez kojim cez klobuciky do Medely tie 24mm, cez mensie ma boleli bradavky, mala sa ale rychlo unavi a vzdy mi zaspi pri kojeni, musim ju budit aby tahala aspon 15 min. Skusala som dat potom klobucik dolu ale kedze mam ploche bradavky tak ju udrzi max. 5 min. bez klobucika... ☹

lucia31
autor
11. aug 2008

annag, vsetko co si napisala /teda takmer/ robim..odsavam aj elektrickou Medela / mne ani pri najvacsej intenzite odsavania moc netecie/ aj rucnou aventkou /ta je lepsia/ po kojeni aj dvadsat minut , odsavam aj rukou, lebo uz presne viem, ako si prsnik postlacat, aby sa mi vyprazdnili vsetky mliekovody..mne sa aj tazsie uvolnuje mlieko, musim poriadne stlacat, aby slo, ale ide, po kojeni odsajem /odstriekam/ okolo 30ml, ale je to makacka, ako poriadne musim stlacat..normalne ma bolia ruky a to sa snazim odsat ihned po tom, co mal prsnik pusti - pretoze jej uz netecie, ale mne ide..a odsavam po kojeni hlavne v noci a som rada, ze sa mi mala zacala v noci na papanie casto budit /kazdu hodinu/, aspon si viac stimulujem tvorbu mliecka..
pred kojenim si aj odsavackou snazim vyformovat bradavku, ale najlepsie je mi ju schladit a potom, ked vystupi, tak si ju este rukami alebo inj. striekackou vytiahnem co najviac..no vydrzi takto len chvilocku, potvora..cize ked mala neotvoru pusinku hned tak to mozem opakovat odznova 😒 inak, ja ma bradavky asi z hrosej koze, ale mna vobec neboleli, ani neboli popraskane ani pri prvom synovi, a to som kojila rok a pol a casto..aj dnes som sa s nou trapila , no jednoducho ju nechce, s radostou ju bude oblizovat, necha si stiekat do pootvorenej pusinky mliecko, ale nevezme si ju..najradsej by som jej tu jej pusu niecim roztiahla 😉 aby zistila, aka by to bola pohoda, tahat bez tej protivnej gumy 😠
uvedomujem si, ze chyba sa stala uz na zaciatku, no ja som bola v nemocnici taka vystresovana, mliecka malo, malá bola spava, absolutne sa nechcela prisat /dokrmovali ju, tak ako vsetky deticky flasou/, ze som bola rada, ked sa chytila aspon na klobucik..hned sa mi zacalo tvorit viac mliecka..strasili ma, ze nepribera, pojde na infuzie, tak som bola vystresovana, pretoze s prvym syncekom som bola v nemocnici dva tyzdne, kedze sa narodil v 35tt...
inak som si ten klobuk upravila aspon tak, ze som odstrihla co najviac spodnu cast tak, aby mala stlacala priamo dvorec a nie gumu, islo jej to lahsie..uz som citala, ze sa ma z klobucika postupne odstrihavat, tak aj to vyskusam..urcite budem robit vsetko pre to, aby som si kojenie zachranila..

annag
11. aug 2008

lucia, tak to je super, a tá rada s odstrihávaním je ozaj výborná. Ona je skutočne len zvyknutá na klobúčik a treba ju nejako prekabátiť. Ale keď máš bradavky vytrénované, tak by som zariskovala a dala jej len bez klobúčika, skúsiť ju priložiť, aj keď by už bola veľmi hladná, donútiť ju vziať si ju bez klobúčika, mne sa to tak, ako som písala, podarilo. Po niekoľkých minútach, či dokonca aj hodinách, ale podarilo sa a postupne problém zanikol. Jednoducho sa moja malá musela prisať. Hoci ja som mala problém len s jednou bradavkou, druhá bola ok. A ani by som sa, keďže bradavku dostatočne stimuluješ, netrápila pred kojením s jej vysúvaním, ak si priloží hlboko na jazýček oblasť bradavky aj dvorca, vytiahne si ju sama, kedže poznáš správnu techniku prisatia. Hlad je potvora, ona raz dva príde na to, že jedlo bude len bez klobúčika. Ozaj, či nemá skrátenú uzdičku na jazýčku jej dúfam v nemocnici skontrolovali.

lucia31
autor
11. aug 2008

annag, uzdicku ma ok, to som sa pytala ako prve, ked mi sestricka povedala, ze ma kratku bradicku a jazycek, tek, ze preto mi dobre nesaje, teda nechce sa vobec.. 😒 neviem, ako to mysleli s tym jej jazyckom, ale ked ho na mna stale vyplazuje, tak az taky kratky ho nema 🙂
...no, neviem, ci budem mat to srdce ju nechat uplne vyhladovat, uz som to raz vzdala /ked som si klobuky privarila k hrncu/..a najma, musim byt doma sama, manzel by to nezniesol, ze ju trapim, on je na plac nasich deti velmi citlivy, pozeral by na mna ako na macochu 😒
a moc ti dakuje za rady, si uzasna...

annag
11. aug 2008

luci, skús to, si skúsená "dojka", prvorodičke by som to nikdy neporadila, ale Ty už máš v sebe skúsenosť, cit, odhad situácie, už treba len odvahu. Radikálny rez je to najlepšie a najrýchlejšie riešenie, ako fľaša - prsník, máloktorá mamička má tú odvahu prestať radikálne s fľašou, ale ak tak urobí, situáciu vyrieši v priebehu niekoľkých hodín, inak sa trápi ešte pár dní či týždňov a potom často aj bez úspechu. U Vás je to skoro to isté, a tiež Ti ten klobúčik robí v zmysle laktácie iba horšie a horšie. Jeden deň trápenia za úspešné dojčenie predsa stojí 😉

martina.d.
12. aug 2008

ja som synčeka kojila pol roka cez klobúčik, v pohode. používala som klobúčiky od baby novy.

gianni
17. aug 2008

ahojte,ja používam klobúčiky od canpol L,tiež mi malý nechce sať bez nich,už som skúšala ale nechce sa chytiť,alebo teda nevie,len raz si ich zabudnem doma a potom neviem čo budem robiť ☹

weroni
19. aug 2008

klobuciky na kojenie su squela vec - ja som s nimi dojcila dcerku prve dva dni v porodnici kym sa bradavky vytiahli a potom som na jeden prsnik este pouzila ked mi ho trocha rozdrazdila a vobec nemala problemy sa potom prisat bez 🙂 no velmi nam pomohli rozbehnut sa v dojceni 🙂 Tiez som mala od Baby novy 🙂