Klobúčiky pri kojení. Na čo vlastne sú?

sylvie
24. júl 2006

Baby, naco su vlastne tie klobuciky, ktore sa pouzivaju pri kojeni ? moj maly ma problem niekedy sa prisat, ked je prsnik zmaknuty. Nepomohli by mi tie klobuciky ? Ja som sice pocula, ze by sa nemali pouzivat, ale keby mi to pomohlo. Maly sa dost jeduje ked mu to nejde. Ale on ma celkovo zlu techniku sania. On by najradsej cmulal len bradavku. A neviem ho prinutit k spravnej technike. Na to sa hneva a odtahuje sa..Dakujem za vase nazory.. 🙂

skolara
15. mar 2008

My ked sme prisli z porodnice a isla som malu po prvykrat nakojit tak ona nie a nie sa prisat a straaaaasny rev. My s manzelom vystresovany sme nevedeli co robit tak som rychlo odsala a dala jej z flase. 😔
Potom ma napadlo ze mam doma klobuciky a ze skusim tak som pri druhom kojeni skusila a vobec som nelutovala mala sa v poho prisala a pekne sa napapala do spokojna 🙂
Teraz ma mesiac a mi zaciname kojit bez uz je to asi treti den a v poho papka aj bez klobucika.
Takze sa ich velmi odporucam ale pozor nie je klobucik ako klobucik. Nam vyhovuje Avent maly ale aj standard.

evuliena7
17. mar 2008

Ahojte baby!

Chcem sa podelit aj ja so skusenostami,čo sa tyka klobučika!
Naš synček mal 5mes.a ešte vždy papka z klobučika!!!V porodnici som mala strašne naliate prsia,sestrička mi poradila,aby som skusila s klobučikom,Alexik bol velmi šikovny a papkame z neho doteraz!!!!
Normalne pribera,krásne papká,a ja nemam problemy s bradavkami ako ostatne moje známe,čo koja bez klobučika!
Takže ja som s klobučikom nesmierne spokojna!! 😉

katka76
17. mar 2008

ahoj, aj ja som zo zaciatku pouzivala klobuciky, kym sa mi zahojili popraskane bradavky a bolo to v poho. ked malej vyliezli v 8 mes dva zuby a se-tam ma kusla, skusila som ich znova, zial neuspesne. bud ich strhla rukou alebo zakusla do klobucika tak pevne, ze ho strhla a nasledne vyplula 😠

lienockaa
17. mar 2008

baby, kde ste zohnali klobúčiky?normálne v lekárni?alebo sa to musí objednať odniekiaľ?..ja by som veľmi chcela kojiť a bojím sa, aby som nemala problém s bradavkami, keď sa mi prsia nalejú /mám ich dosť veľké/ a schová sa bradavka, tak sa malý možno nebude vedieť prisať..mne sa celkom pozdávajú medelácke klobúčiky..ale naživo som ich ešte nevidela, iba na obrázku na nete..

evuliena7
18. mar 2008

Ahoj Lienočka!
Ano,medelácke mám aj ja,sú super,aspon ja som s nimi spokojná 🙂 !Daju sa kúpit aj v lekárni!
Prajem vela uspechov! 😉

lienockaa
19. mar 2008

ďakujem evuliena..🙂

tin007
3. jan 2009

ahojte, chcela by som sa spyta na to, ako sterilizujete klobuciky (chranice) na bradavky. ja ich vzdy poriadne poumyvam pod co nahorucejsou vodou a potom ich zalejem v hrceku vriacou vodou a necham asi 10 min. ale aj tak su take matne a zda sa mi, ze na nich ostava tuk z mlieka 😒

majcik
3. jan 2009

Aj ja kojim uz 9 mesiacov s klobucikmi, mam aj od Medely aj Canpol babies - tusim. Tie boli v praktickej plastovej krabicke, tie nosim vsade so sebou. Ja sa uz ani nepokusam inac kojit, ked som to vydrzala 9 mesiacov, tak zopar mesiacov este vydrzim.

sisi33
3. jan 2009

Ja som kojila síce len 6-7 týždnov ale keby som nekojila cez klobúčiky, tak by som nekojila asi vôbec... a malému to veľmi dobre cez ne tieklo, tak bol tiež spokojný...

jaja5
3. jan 2009

Maly sa mi niekedy nevedel prisat na jeden prsnik, mam tam trochu vpadnutu bradavku, tak som si zozaciatku odsavala a dojcila som ho len z jedneho a dokrmila z flase s cumlom, potom sme kupili klobucik a pohodka, je mu to jedno, pije aj cez klobucik aj z flasky aj priamo z prsnika, len niekedy mam pocit, ze cez klobucik to viac boli ako bez, ale to bude asi tou mojou nepodarenou bradavkou.