Kojenia u 1 - mesačného mimina. Koľkokrát za deň?

mywiel
24. aug 2008

Ahojte maminky, chcela by som sa poradit kolko hodin vydrzi vase babo ak ma 1 mesiac medzi kojeniami, kolko kojeni pocas 24 hodin ma byt? Ja kojim kazde 2-3 hodiny a zda sa mi to vela lebo mala pribrala vyse kila za mesiac, je plne kojena MM. Dakujem za rady.

zuz11
24. aug 2008

tu je nieco o priberani babetiek pocas dojcenia
Jak vám přibírá mimísek při kojení? https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Rychlé přibývání na váze a časté kojení https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tu je nieco o odstrekavani mlieka po dojceni ( ja by som to nerobila moc lebo aky dopyt taka ponuka, a ak chces aby sa ti to nastavilo tak to treba nechat iba na babetku a odstriekat iba co boli)
Odstrievate mlieko po kojení? https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

mywiel
autor
24. aug 2008

Dakujem za vsetky rady, annag suhlasim co pises je logicke, asi sa budem riadit instinktom a nie radami doktorov, lebo vsetci mi vraveli ze za mesiac strasne vela pribrala, je zmenena ale zase nie je az taka gulka, ved mozes kuknut foto. 🙂 Je fakt ze castejsie kojenie ako kazde dve hodiny bolo na nervy, nic ine som nerobila len kojila bolo to vycerpavajuce.

janette4
24. aug 2008

mywiel, u nás je to podobné ako u teba.akurát doktor sa ma nepýta ako často malého kojím.vidí, že prospieva a stačí mu to.Tiež papaáme asi každé 3hodiny, ale niekedy aj každú hodinu.v noci vydrží max.4 hodiny, ale to málokedy. tiež ho musím počas kojenia dávat odgrgnúť a o chvíľu znovu pokračovať v kojení, lenňbo malý sa mi celý krčí, neňaťahuje, "škrká" až je fialový.vždy ho nechám odgrgnúť, odpočinúť a potom mu znovu dám prsník.lenže on strašne pahltne papá a potom ho bolí bruško.takže po asi pol hodinovom papaní, sa ešte hodinu prechádzame po byte, masírujeme bruško, chrbátik, príp.mu dám trošku čajíku s espumisanom.
Malý sa narodil s 3050g, s pôrod.sme odchádzali s 2990g a o necelé tri týždne mal 3390.a vraj to stačí.Myslím, že je blbosť predlžovať intervaly u tak malého bábetka, veď ono si samo vypýta, vlastný hlad určite neprespí. 😨 🙂

dididi30
24. aug 2008

baby a to vasim babatkam staci kazde 3 hodiny kojit>? 😕 no ja som prikladala castejsie a preto sme pekne hajali a nemuseli sme babo uspavat trmacanim...do teraz zaspinka sam a dam mu kedy si pyta, kojene neuskodi, iba urobi dobre 😉

janette4
24. aug 2008

dididi, nie vždy vydrží 3hodiny.niekedy sa napapá, o hodinu zas a pol hodinu sa ešte dotláčame.

sirinka
24. aug 2008

dididi30 no a my sme sa kojili prvy mesiac kazdu hodinu a do pol roka vydrzala max. 2 a pol hodiny, ale to bola tiez skor vynimka, ale doteraz nedokaze zaspat sama, iba na prsniku... 😅 ale zato prespinka od tri a pol mesiaca noc...

dididi30
24. aug 2008

sirinka,hm a to bez papania ti prespi?? lebo mne prespi celu noc, ale aj s papanim, vobec ho to nerozobere aj ked ho dam odrgnut, tak po polahnem na stranu, prilepim plienocku a hned zahaj 😉 spime od 6 do 7 rana!!
a papame kedy si pyta, hoci aj kazdu polhodku, no co ......tiez rad zaspava pri prsninku, najma v noci 😉 vobec mi to nevadi

trixi
24. aug 2008

ahojky, ja som kojila kazdu hodinu az dve, ked mal maly mesiac. Niekedy som mala pocit, ze nic ine nerobim, len kojim. Ale nelutujem toho. Okrem kojenia som v noci musela odstriekavat mlieko, pretoze v noci maly spal a budil sa len raz za noc a mne isli prasnut prsia. Myslim, ze nie je dolezity casovy interval, ale to ako chce papat babo a ako je spokojne.

prvapomoc
24. aug 2008

my sme sa kojili každu hodinu -hodinu a pol skoro do 3 mesiacov,len v noci spinkala najprv 6 hodín a potom sme papali á 3 hodiny.som rada že sm to nevzdala a nezačala prikrmovať.každe dieťa je individualne a treba mu dať papať kedy si pýta 🙂

mywiel
autor
24. aug 2008

Moja mala ked zaspi musim ju dat odgrgnut a to ju zobudi ale nedaju jej spat aj tie koliky... ☹

mywiel
autor
24. aug 2008

Inac vacsinou papame z jedneho prsnika 10 min. , odgrgneme a potom este 5 min., vase baba ako dlho piju? No a za 2,5-3 hodiny papame zas z druheho prsnika, inac je presna ako svajciarske hodinky lebo vzdy po 15 min. je najedena, vidno ze je Svajciarka... 😀 😉

bambusko
24. aug 2008

mywiel, zobudi sa aj pri odgrgavani tvrickou dolu? ked ju prevesis cez ruku "na tygrika" nas je tiez grgavy, ale takto sa nezobudi

http://mladazena.cz/scripts/detail.php?id=295274

annag
24. aug 2008

mywiel, máš nádherné bábetko, tak má dojčiatko vyzerať, ako hovoria dievčatá - môže byť aj "horšie", niektoré koja vo Vašom veku aj celý deň, a povedz si, že máte "len" koliku, nemáte k tomu napr. aj reflux. Nemáme bábiky, máme živé stvoreniatka, a tie si musia aj poplakať, aj sa potrápiť, to k životu jednoducho patrí 🙂

mywiel
autor
24. aug 2008

Ja kojim po leziacky v posteli a davam ju zaspat na bok, ona ma aj tak vytocenu hlavu trochu dozadu, ale ideme k osteopatovi na kontrolu tak som zvedava. Dik za str. bambusko velmi zaujimave, mrknem sa na to.

dobromila
24. aug 2008

mywiel - to je uplny nezmysel, co Ti radi lekar. My sme sa vo veku jeden mesiac kojili vacsinou kazde dve hodiny, maximalne tri a to casto aj v noci. Pritom prvy mesiac pri kojeni zaspaval, budila som ho a tak dokola, takze jedno kojenie sa natiahlo aj na 40 min.,co mi uz dnes pripada neskutocne. Neskor sa to skracovalo na pol hodinu, dvadsat minut a tak. Za menej ako 15 minut sa najedol asi az ako polrocny 😎

mywiel
autor
24. aug 2008

Annag dakujem, no je to aj tak tazke tie koliky po kazdom kojeni, uz sme vycerpani obaja aj manzel, ja si aj poplacem ked vidim ako sa mala skruca a nic nepomaha, tu ziadne kvapky v lekarni na koliky nemaju asi mi ich bude musiet len poslat mama zo Slovenska.

annag
24. aug 2008

mywiel, používate babyvak, šatku? Nosenie v šatke bábetkám s kolikou pomáha (poloha kolíska -klbko), a ak by aj nie, aspoň rodičom, čo ho nosia, na rukách je to fakt úmorné, vrelo odporúčam

sirinka
24. aug 2008

dididi30 veru prespi, sama sa tak nastavila, iba ked jej idu zubky, tak chce aj v noci
mywiel my sme sa vo vasom veku kojili 20 aj 30 minut...ja som pri tom precitala neskutocne mnozstvo knih... 😉

bambusko
24. aug 2008

odporuca sa aj menit polohy pri kojeni, jednak sa tym vyprazdnuju rozne segmenty prsnika a moze to prospiet aj babu, aby sa nenahltalo. v niektorej teme o tom obsirne a ako vzdy pekne pisala annag, ale neviem kde ☹

mywiel
autor
25. aug 2008

Ano nosime sa v satke. 😉