Kojenie a lieky - skúsenosti

tweetynka1
17. jan 2018

Ahojte milé mamičky 🙂 Prišla som si sem k vám pre zopár rád tak budem rada ak mi bude všetko zodpovedané 🙂 Prvá moja otázka sa týka lekarnicky pre dieťa čo všetko by v nej nemalo chýbať.My doma máme Mucosolvan Junior sirup,Acc Baby sirup,Nurofen sirup,Fenistil,Nasivin do nosíka,Quixx morská voda do nosíka, Otobacid do uška,Ophthalmo-Framykoin,Paralen čipky,masť Pupik a octanovu masť,gázu a lepičku.Je niečo ešte čo nám chýba?Ak áno budem rada keď doplníte.Moja druhá otázka sa týka kojenia.Ale tady by som dopredu poprosila mamičky aby sa v komentároch našli len tie ochotne naozaj poradiť a pomôcť a žiadne také ktoré celkovo kojenie odcudzuju a sú preto aby sa dieťa vôbec nekojilo alebo len do takých 6 mesiacov.Ja tiež nikoho neodcudzujem či už koji alebo nie tak poprosím aj vás aby ste to nerobili.Sme tu hlavne od toho aby sme si pomohli.Zacnem tým že som rada že svoju dcérku kojím a vôbec toho neľutujem aj keď to teraz máme trošku ťažké a musím si pýtať rady a pomoc.Ide o to že dcérka má 18 mesiacov.Je doteraz kojená.To by možno problém nebol ale hneď ako sa malo začať z prikrmami tak sme aj začali a tam už problém bol lebo dcérka nám okrem MM nič iné nechcela.Skusali sme stále.Bola som názoru nenutit ju ale skúšať skúšať a zasa skúšať.Proste nič nasilu .Ale ona odmietala stále . Najradšej od takého roku by pojedla len také blbosti ktoré v prvom rade nejsú vhodné a v druhom rade sa z nich ani poriadne nenakrmi takže zasa len čakať.Skusali sme vtedy ozaj všetko aj nech skúsi sama jesť aj formu hry ale nič nezaberalo.Priberala ale pekne z váhou sme problémy nikdy nemali tak som tomu dala proste len čas.Teraz si možno už sama začala uvedomovať že mliečko jej už len nestačí.A keď máme jedlo my tak ona príde a chce papať tiež.Som veľmi rada že začala robiť pokroky .Najviac miluje mäsko a už toho pomerne dosť spapa na to že doteraz všetko odmietala ale problém je hlavne ten že na prsia je stále závislá a ja by som už pomaly chcela začať odstavovat.Myslim že už je naozaj ten správny čas prestať len neviem ako.Kolkokrat som skúšala len tak že som jej jednoducho skúsila odmietnuť dať a miesto toho som jej ponúkla normálne jedlo ale ona keď chce prso chce proste prso a ja som asi veľmi slabá a nedokázala som vidieť ako strašne plače len neviem či sa to vôbec dá bez toho plaču obísť.Vobec neviem ako na to.Poprosila by som hlavne naozaj tie mamičky ktoré si tým už prešli.Maju skúsenosti ako to spravili.A či vôbec teda dieťa už potom aj normálne papalo a všetko bolo v poriadku.Lebo aj keď začala papať zatiaľ toho není veľa a není to často .Ďakujem pekne dopredu za vaše odpovede.Mamičky a ešte jeden dotaz ohľadom toho kojenia.Ked už nastane ten čas že sa odnauci a prestaneme kojiť tak ako ste to mali zo spánkom lebo u nás sa zaspáva od narodenia len tak že dáme didi a u tej zaspinka vždy a počas noci si vie tiež pýta pýta

topasitta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zajkula62
Autor odpoveď zmazal
Zobraz