Kojenie a plač dvojmesačného dieťaťa

hlupy86
26. jún 2020

Ahojte. Mam taky problem. Maly ma 2 mesiace a samozrejme sa snazim kojit. Problem je, ze popri bolestiach bruska, s ktorymi sa trapime, sa vzdy vecer pravidelne stava, ze maly strasne place, ked sa ma prisat. Zacalo to asi hned po porode. Trosku si potiahne a spusti strasny neutisitelny plac. Skusam to na viac krat, ale neuspesne. Proste raz si potiahne, preglgne a plac. Hladny je urcite, pretoze potom mu samozrejme musim dat umele mlieko, kedze len placeme od hladu. To vypije vzdy skoro celel, ktore mu pripravim a pritom neplace. Neviem, co mam robit. Nestretla ste sa s tym niektora.? Ako ste to riesili, ja mam po pol hodine neutichajuceho placu, ako keby som mu ublizovala normalne chut prestat ho kojit, ze mu tak strasne ublizujem.myslela som si, ze je to brusko, ale ako hovorim umele mlieko vypije bez problemu a zaspi, len mna odmieta. Dakujem za radu

katarina414
26. jún 2020

Skús odsávať a dávať mu to. Ja som so synom nemala najmenší problém a teraz som si myslela, aká budem frajerka a pri dcére sme veľmi bojovali. Ale dali sme to. Nie je to síce tak bezproblémovo, ale je plne kojená a má 5 a pol mesiaca. Skús aj striedať prsia, mala sa jeduje, keď jej hneď nejde tak, ako si predstavuje, niekedy trošičku odsajem a už jej ide, tak sa napapá 🙂

pejkastrelka
26. jún 2020

@hlupy86 kontaktujte laktacnu poradkyňu, ťa poradi čo robit 🙂

luba41
26. jún 2020

@hlupy86 večer je unavený, rozladený, nevie sa ukludnit atd..to Um je zbytočné- to mu len rýchlo stečie do žalúdka a zaťaží ho..preto stíchne a zaspí únavou ..treba len nosit, hojdat, ukludnovat na prsníku a tak dokola..tak v 4 mesiacoch takéto večery prejdú..takmer každé dieta v tomto veku sa tak "správa"..a určite to nie je o hlade-teda pokial dieta je dojčené na požiadanie / vo dne, v noci/ bez cumla a pod..a je správne prisaté

ivca88
26. jún 2020

Takto to mala moja malá. Chcela veľmi sať, avšak hneď potom sa rozplakala.
Bola veľmi nespokojná, vydržala aj 7 hodin nejest. Lyžičkou sme ju nútili.
Veľa plakavala.
Až keď boli príkrmy sme zistili, že má laktozovu intoleranciu.
Veľmi veľa bábätiek to má.
Aku stolicu má po umelom mlieku?
Lebo to že ho spapá, nemusí znamenať že práve ono mu za pár hodín nerobí zle.
Skús kúpiť coliprev v lekárni.
Je to len enzým laktazy čo stiepi laktózu.
( Vygoogli) .. je to určené pre bábätká..
Možno pomôže..
Je to dosť častý problem,..
Skoda ze mne to niekto vtedy neporadil skôr.
Ja som.ani nevedela aké má byť bábätko a akú má mať normálnu stolicu.
Až potom som prišla na to, že u nás to bolo zle

leniel
26. jún 2020

ak chceš dojčiť, nedávaj mu UM, už vôbec nie z flase. To je typicke strajkove spravanie - má aj cumlik? cez den sa dojci na poziadanie?
z flase tecie mlieko hned, z prsnika az po niekolkych minutach satia - a dietatko na to uz prislo, preto si vyslovene vybera pohodlnejsiu a jednoduchsiu cestu. Sat z prsa je namaha, z flase to je jednoduchsie a rychlejsie.
Zruš cumlik, flasu. Majte vela kontaktu telo na telo - nechaj dietatko na sebe/pri sebe spinkat niektory spanok. To iste v noci - nech ta citi a takisto ty jeho - dolezite pre tvorbu. POnukaj prso na kazde zamrnknutie, ked sa nechce prisat , experimentuj s polohami. a určite volaj LP, nech skontroluje prisatie a uzdicky - mozu byt aj tie pricinou problemu.