Kojenie bábätka

simona1302
14. júl 2016

Ahojte mám 2 mesačného synceka.Najskôr sme papali každú hodinku ale už asi pred mesiacom som ho naučila papat každé dve hodinky.Ako často kojite vy?

siska53
14. júl 2016

@simona1302 dojcila som tak ako potrebovali. Zvacsa kazdu hodinu az dve. Okrem.noci. Tam sa maly budil do 3.m.raz za noc,potom sa uz na 98%nebudil a prespal ju celu.
Malu som tiez tak dojcila. Dakedy aj po polhodine nasledne spala aj 3-4hodiny. V noci sa budievala .maximalne raz alebo ich prespala.

pribinak
14. júl 2016

dojcila som ako potreboval, sam si to casom nastavil na cca 2,5 intervaly, ale niektore dni som travila len dojcenim ci uz doma, alebo v parku
vela zavisí od pocasia, ked je horuco, tak potrebuju babatka viac pit, pocas rastovych spurtov tiez

simona1302
autor
14. júl 2016

@siska53 ďakujem mne sa malý budí v noci tak raz alebo dva krát.

simona1302
autor
14. júl 2016

@pribinak Dakujem.A keď je horúco tak mu dávam aj prevarenu vodu.Lebo keď som kojila každú hodinu tak mi bolo povedané že to nieje dobre.

lauricka
14. júl 2016

@simona1302 dojcite na poziadanie a mate po starostiach a babatko tak isto. Babatko vie lepsie, co potrebuje, nez ktokolvek iny. Tak isto ani dlzku sania nemusite riesit, nechajte to na neho.

simona1302
autor
14. júl 2016

@lauricka Ďakujem🙂

sibalka21
14. júl 2016

ja som tiez kojila ako maly potreboval, zvycajne kazde 3 hodinky...

candii
14. júl 2016

Podla potreby.. ale ked mal moj maly 2 mesiaciky tak v priemere 1,5-2h..

rheuska
14. júl 2016

Ja dojčím na požiadanie. V podstate každé dve hodiny. Teraz par posledných noci už iba 4 hodiny. Nemyslím, že si dieťatko naučila. Im sa rozsahuje žalúdok. Tak sa lepšie napádajú a dlhšie vydržia.

mantilka
15. júl 2016

Treba kojit na poziadanie lebo existuju aj rastove spurty a vtedy si dieta pyta casto 🙂 .

kikundela
28. júl 2016

Mamicky a kojite z jedneho alebo oboch prsnikov?a ked oboch davate babatko odgrgnut kym mu date druhy prsnik?

janulka1802
28. júl 2016

Ja dojčím len z jedného a odgrgnúť dávam, až keď sa napije alebo sa zlostí, tak vtedy viem, že potrebuje. Mne uľahčilo, miesto držania na rukách, dávať na bruško. To si odgrgol rýchlejšie. Niektorým bábätkám to ale vadí, môžu sa povrackať na brušku. Prvý synček skoro vôbec nepotreboval grgnúť. Každé dieťa je iné.

janulka1802
28. júl 2016

Zabudla som dojčím na požiadanie. Keď bol malý menší, ponúkala som mu viac ako teraz, keď je väčší. Niekedy si vyslovene žiadal prsník na pomojkanie, nielen na jedenie, či pitie. Žiadny čaj ani vodu som do polroka nedávala. Zbytočne.