Kojenie dieťaťa v polospánku je ok?

martina46
27. máj 2008

Je to nebezpečné? Myslím, či by dieťa časom mohlo stratiť v bdelosti potrebu prijímať potravu?
Kojila som takto, lebo malá nechcela piť väčšinou skôr ako po 5 hodinách.
Doktorka mi povedala, že to nemám robiť.

daluri
27. máj 2008

Ahoj, teď jsem zrovna psala do diskuze, kde má maminka jiný problém, že ji holčička jí pořád, že ji kojí, přikrmuje a dokonce ji ve 3měs. dala kaši, což je strašně brzo.
Já si myslím, že každé dítě je jiné, pokud malá nemá hlad dříve než za 5hod a jinak pěkně roste a vyvíjí se, tak bych se tím netrápila.
Já v noci mám malou u sebe v posteli (abych se já vyspala), protože taky baští často a když cítím, že už hledá tak ji nakojím, ikdyž není pořádně probraná, napije se a spí dále.

martina46
autor
27. máj 2008

Lenže malá v priebehu tých piatich hodín chce jesť! Vždy sa ide prisať, párkrát cucne a odvráti sa s plačom. My riešime reflux- žáhu, ale začínam mať pocit, že to nie je ono. Mlieko sa mi spúšťa dlhšie, aj to som myslela, že je problém, ale asi nie. V noci už posledné 3 noci nepapá. Teda túto sa zobudila, tak som jej dala piť. Predtým som ju na nočné jedenie budila, proste som mala zlý pocit, že neje. Je to tak od 6 týždňov! Odvtedy by bola bývala prespala celú noc! Pred pár dňami som s tým teda prestala.

daluri
27. máj 2008

Aha, ale to máš fajné, že už v noci spinká hezky, vůbec si nemusela mít zlý pocit..dítko si samo poví, jak chce papat a určitě Ti dobře přibirá, ne?

martina46
autor
27. máj 2008

doteraz ano, lebo som do nej vzdy to mlieko nejako narvala, ci uz v tom polospanku, alebo.... vlastne inac nie 😅
mame tarez 7450g, to je super. jeden den sme to ale tak nechali a mala aj menej pocikane plienky, tak som sa bala. blizia sa tepla. no a ona nechce ani vodu. flasu sme uz tiez skusali - 3 druhy zatial 😒 a nic. hlavne preto mam obavu, kedze nemam zaruku, ci by si casom flasu vzala.
a to nocne spanie... no vidis, ine maminy by neviem co za to dali a ja som ju na krmenie budievala 😀 😀 😅

daluri
27. máj 2008

Tak možná, že fakt více nepotřebuje. Uvidíš, jak budou ty vedra tak si třeba vodu vezme. A jestli jenom kojíš tak ani tu vodu nemusíš dávat (jen při abnormal vedrech), to kojení je i na žízeň..
Určitě je vše v pohodě, neměj obavy. Dr by ti určitě řekla, že je něco špatně.. Tak hlavně klid a pěkně papejte 😉

martina46
autor
27. máj 2008

daluri dik 🙂

maakule
27. máj 2008

Ahoj, já se taky přidám, mě v noci malá spinká 7 - 10 hodin, jak kdy a já jí nechávám, Taky si myslím, že si každé mimčo řekne samo, jak potřebuje jíst. Šárka si zas přes den řekne častěji. No a přibírá pořádně, má míry na 5 měsíců 😀 . Prostě si jen v noci udělá delší pauzu. Buď ráda, aspoň se vyspíš. A jestli se ti déle spouští mlíčko, tak si před kojením trochu odstříkej. Malá se tak rychleji dostane k mlíčku.

parybka
27. máj 2008

martina: co já bych za to dala, kdyby malý spal celou noc, nebo se vzbudil jen jednou... od narození se budí hodně často a chce pít, i ted kolikrát i co dvě hodiny (i v noci). Co se týče kojení v polospánku, když se blíží doba, že by se vzbudil a já jdu zrovna spát, tak ho vezmu, přisaje se a pije. Aspon nemusím čekat, jestli se vzbudí hned nebo za pět minut, příp. jít na těch pět minut spát.
Pokud Tánička nebrečí hlady, tak vůbec jídlo neřeš. Dávej jí, jak si sama řekne...
🙂

petka80
27. máj 2008

Martina, kojení v polospánku by teda podle mě vadit nemělo.... A řekla ti doktorka k tomu ještě něco?
Pokud chce pít a pak se pouští a brečí, tak to podle mě moc o.k. není. Mně to malá taky občas dělá, že takhle vyvádí, naštěstí opravdu jen občas, ale nějak se mi pak vždycky podaří ji přiložit a napije se. Třeba chvilku chovám, nosím a pak zkusím jinou polohu přiložení.
Zkus ještě mrknout na kojeni.net, je tam taky několik rad ohledně tohoto. Např. se miminka takhle chovají, pokud má matka MS, bere antikoncepci, je těhotná, něco ostrého snědla atd. Ale pokud to trvá už takhle dlouho, tak to asi něčím takovým nebude..... 😒

martina46
autor
27. máj 2008

petka80, naa kojeni.net som aj pisala 🙂

tanja61
27. máj 2008

martina:moj drobec ma 10mesiacov a v noci kojim 3krat nevydrzi do rana...a kojim ho v polospanku ked si ja idem lahat aby som nemusela o hodinu vstat lebo potom som aj ja v polospanku 😀 ci sa moze alebo nie?no ked babo zaspava pri prsniku je tiez vlastne v polospanku.... 😉

martina46
autor
27. máj 2008

tanja61, to ano 🙂
tak sme sa zbytocne par dni trapili.

petka80
27. máj 2008

no a co ti tam paní poradila?

gangulienka
27. máj 2008

martinka ty ako keby si opisovala moju Tamarku (az na tu noc, vtedy papame aj 3 krat ) ale cez den sa viac krat chce prisat, ale s placom sa odtrhne az nakoniec niekedy aj po 5 hod ako pises sa unavena a vysilena konecne prisaje a uz v polospanku napapa a zaspinka, myslim ze je to tym refluxom, a preto som sa dnes uz nastvala a dala prvy krat ochutnat mrkvicku 😉 ...rozhodla som sa zacat pomaly s prikrmami aj ked mlieka mam dost ale pozerat sa na to ako sa moje dieta nemoze najest lebo mu to vsetko ide hore ma uz nebavi 🙂

bihan
27. máj 2008

To je nejaký blud s tou stratou potreby prijímania potravy cez deň.
Sára sa v noci budila len 1x asi do troch mesiacov a vždy keď som dojčila, tak mala zatvorené oči, neprebrala sa ani na odgrgnutie a potrebuje jedla rozhodne nestratila...
A vôbec sa nestresuj s tým, že ti tak dlho vydrží bez jedla.. hovorím, u nás to bolo 8h asi v 2m a malú som kvôli tomu nikdy nebudila 😉

martina46
autor
27. máj 2008

Petka80, napísala mi, že ona to pri bojkotoch radí kojiť v Polospánku, no a či má doktorka iné riešenie.
Gangulienka, my sme na to dostali sirup Ulcogant, o ten po 10 dňoch nezabral. Rozmýšľam, že je to teda niečím iným. Ja už som tiež skúšala mrkvu aj zemiak, lenže ona to nechce vziať do pusy a ak aj nejakým nedopatrením áno, tak to vypĺuje.
Bihan, lenže to bolo v noci, nie? To je v pohode.
Lenže dokedy to takto bude?

martina46
autor
27. máj 2008

Gangulienka, nezacalo sa ti menej tvoriť mlieko? Keď ste mali také dlhé pauzy.

gangulienka
27. máj 2008

stale sa tvori rovnako, ja ked uz mam plne prsia zacne samo vytekat 😀 ...moja sa celkom z mrkvicky tesila, ani nam Ulcogant nezabera ani Nutriton takze ja sa spolieham len na to ze casom ked bude papat aj ine ako mlieko to prejde. Len my sme mali reflux az od 3 mesiaca, potom v stvrtom akoby ustupil a teraz je to tu zase a ovela horsie mala chcri jak blazon normalne pocujem ako jej to tam beha hore dole a potom zrazu pusinka plna mliecka, uz je aj zachripnuta ako ma hrdielko vypalene od tej kyseliny 😝

martina46
autor
27. máj 2008

chudatko.... tak nie sme sami, co nam ten sirup nezabral. my zacneme s mrkvou veru uz zajtra, ja sa na to vykaslem. pridu rodicia, tak mama sa bude rada trapit s malou 😀

martina46
autor
27. máj 2008

nam to zacalo tieto problemy tiez tak okolo 3. mesiaca, 3 tyzdne dozadu som zacala kojit v spanku , potom som prestala na par dni a teraz znovu. pohoda.

martina46
autor
27. máj 2008

teda zatial. no dokym bude dieta uspatelne takto lahucko....

gangulienka
27. máj 2008

inak ja tiez...ked place pri kojeni vykaslem sa na to bud sa ju snazim zabavit a skusim neskor alebo ju nakoniec zmorenu nejako uspim....zaspi a o 15-20 min zacne mrncat...dam jej papat a ona pritom spi dalej...a v noci ju kojim len takto nezdviham ju ani ju nedavam odgrgnut aspon sa obe vyspime a moja dokina povedala ze aspon vtedy nema reflux lebo pije v klude a pomalicky a ak jej aj nahodou nieco ide hore v tom polospanku to tak nevnima a nevadi jej to...a ak jej nahodou zabehne zakasle zaklipka ockami a spi dalej 🙂

martina46
autor
27. máj 2008

Mne strašne dobre zaberá uspať v šatke. Tiež jej niekedy zabehne, som myslela, že nejaký silnejší prúd mlieka najprv. Potom mi to došlo. No každopádne, v spánku nemôžem kojiť donekonečna a preto dúfam, že to prejde čo najskôr. Tak príkrmom zdar! 😀

audreyd
27. máj 2008

martina, môj malý spával od šiestich týždňov pekne celú noc v kuse, nebudila som ho a nemá žiadne problémy 😀 to skôr ja som mala problémy s plnými prsníkmi 😝 začal sa mi budiť až keď sme začali prikrmovať... tak a teraz čo je lepšie?! 😖
dcérka sa v nocí budí, tú kŕmim v polospánku. keď začne mrnkať, zoberiem ju, v pohode sa napapká, odgrgne, ani oči neotvorí a spí ďalej. nemá problém s priberaním. v troch mesiacoch má 7 kg 🙂

pemar
27. máj 2008

aj my kojime v polospanku v noci, proste vyhrniem tricko a mala sa uz obsluzi a pusti ked ma dost. tiez mame skryty reflux, uz sice podstatne menej ale mame, a v noci mam tu skusenost ze ked pokojne dycha a papa, aj tak si nikdy neodgrgla ani sa jej v spanku negrcka tak ju od 4.mesiaca uz v noci ani nepolohujem.

inak mne mala stale odgrckava a to uz vyse mesiaca mame zavedene prikrmy, zatial ziadny extra rozdiel, len ta grcka je zelena napr. od spenatu 😉 resp. niektore potraviny z mojej skusenosti reflux este zhorsuju - u nas napr. fenikel, takze nim ani nedochucujem.
ale vecer uz dllllhooo negrckala vdaka ryzovej kasicke. mozno by stalo za to ju skusit, nejaku nemliecnu ktoru by si zarobila so svojim mlieckom, deti maju tieto kasicky velmi radi a je to aj dost huste takze sa to nevracia spat.
ale spytaj sa radsej dokiny lebo najprv by sa mala zeleninka, vecerna kasa asi az o 2 tyzdne

martina46
autor
27. máj 2008

Fenikel zhoršuje reflux v akom zmysle?
Môže to byť, aj keď ja užívam feniklovú silicu?

pemar
27. máj 2008

myslim ze je to individualne, my sme dali detsku vyzivu alnatura kde bol fenikel - ten plod - a grckali sme prudom, tak lekarka povedala ze jej fenikel vobec nemam davat, ani vo forme cajiku lebo potom stale tlaci prdiky a tak sa puci a to tiez zhorsuje grckanie.
neviem ako je to ked fenikel uzivas ty, ja ho pijem v tych cajoch na podporu dojcenia, nie 100%ny.

mne povedala lekarka ze nemam jest ja potraviny, ktore zhorsuju refluxnu chorobu pazeraka u dospelych - napr. rajciny, korenie, kava, ze to malej moze drazdit zaludok.
tak neviem, ved skus tu silicu na 2 dni vysadit, ci sa nieco zmeni, ak nie tak ju veselo uzivat dalej, ja vzdy takto testujem ze ked je ten reflux horsi, rozmyslam co som jedla a tomu sa vyhybam a potom to po nejakom case opat vyskusam. tie rajciny fakt nemozem, aj ked milujem rajcinovu polievku, to mame vzdy podrazdene brusko ☹

martina46
autor
27. máj 2008

staci na 2 dni vysadit? no kavu pijem slabu, skusim aj to dat prec. ale pijem meltu, to tiez vadi? ale pijem ju od zaciatku a toto mem tak cez 2 mesiace iba. az.