Kojenie iba v spánku

superblondina86
28. apr 2019

Baby ja som už zúfalá,od cca 3 mesiaca kojim moju babulku iba keď spí,inak odmieta 😧 to isté som mala so staršou, teraz 2 ročnou. najprv ju musím uspať a potom na x-ty krát dať prso..už som unavená. Pri prvej som mala doma aj laktačnu,no už som vyskúšala asi všetko a nič... bradavky mám ok, bola som aj u našej dr. a na nič sme nedošli. Nikto mi ani neverí,keď zbadá dcérku,že mám problém s jedením. Má 4 mesiace a cca 6700 g,papa cca každé 3 hodiny +-, v noci v pohode je prissata a cez deň ani za svet na prso. Nemáte niekto skúsenosť? Ďakujem

sono2
28. apr 2019

@superblondina86 cumel? Fľaša? Máte dosť kontaku?

marlenka222
28. apr 2019

4 mesiace a skoro 7 kg????? To je dosť vela. Môj syn má 14 mesiacov a 9kg. A čo tak ju nechať vyhladovať nech sama zistí že ma hlad aby sa prisala? Ako mať tak malé dieťa s takou váhou, skôr by som riešila prečo toľko priberá ako to že nechce. Nechce preto lebo máš zrejme sýte mlieko. Ja som mala opak. Čo 15 minút boli prisatí :( to bolo o nervy. 1 dieťa na koze deň noc nonstop, o 1 sa trebalo starať úplne inak. A keď nechce peso, prečo neodstriekas a nedáš fľašu?

ukulela
28. apr 2019

@superblondina86 nedavas jej už keď je veľmi nervózna a preto sa nechytá? Skús jej ponúknuť skôr ako o tri hodiny. Hneď po prebudení, keď bude pokojná, po hre, ... Či sa kludnejsia nechytí.
@marlenka222 do roka by deti mali v priemere svoju pôrodnú váhu strojnásobit. Mladší, 3350, mal ako 5 mesačný tiež 7. Ako pol ročný schudol kvôli chorobe pod 7 kg a potom za 4 dni pribral hneď 200 g. Nie je tučný, dlho nemal ani "suncicky" na stehnách
Doktorka ich vidí, keby bol s váhou problém upozorní ich.

katulienkax
28. apr 2019

Ahoj ja ti verím ze je to trápenie ja som mala podobne so staršou akurát ta pila len v spánku a len z flase. Upravilo sa to až v roku. Lenže u nej bol problem aj s prikrmami aj s jedením celkovo. Samozrejme kto nezažil bude davat múdre rady. Drž sa

kejtik16
28. apr 2019

@superblondina86 ahoj, moji chlapci tiež štrajkovali, ale až ako väčší, lebo všetko zaujímavejšie a nebolo kedy. Tak pri každom papani musím zamestnávať ruky. Nejakú hračku - nehračku (napr. Kľúče), šnúrečky... Mladšieho ani posediačky nenakojim, musí ležať a popritom sa vyzuva. Tak skús nejako odviesť pozornosť

sasunka
29. apr 2019

@superblondina86 Ja Ti rozumiem. Kto to nezazil, nepochopi to. Nam pomohli tie bylinky na podporu mlieka, nie kvoli mnozstvu mlieka ale aby bol rychlejsi tok a a babo ochotnejsie sa prisat. Moj syn ma 4 mesiace a 8 kil tak tiez nikto neveri. No ako sa natrapim aby sa nakojil...Nam velmi pomaha zatemnena izba (vzdy chodim kojit do spalne), pripadne sa kojit v nosici a hybat sa pri tom.
Nechat vyhladovat nie je urcite riesenim. Treba vela kontaktu v satke ci v posteli, zrusit cumle a vsetko co nahradza mamu (aj ked my sme nikdy nic nepouzivali a aj tak mame strajk), spolocny kupel tiez pomaha a vies co najviac (teda aspon u mna)? Hlava - psychika. Upokoj sa, povedz si ze to date, rob to s laskou a zlepsi sa to. Velmi drzim palce!!!

superblondina86
autor
29. apr 2019

@sasunka ďakujem krásne, skúsim

86katka
29. apr 2019

@sasunka prosim ta ake to boli bylinky lebo ja mam tiez ten problem. mame 2 mediace a vecer aom nemavala mlieko dostatok tak som musela zasoby davat z flasky a odvtedy nechce vecer prsnik ale flasku doalova chyti zurivy srd a reve ked vidi prso ... ale dnes zacala takto strajkovat aj cez den ... ake su to bylinky dakujem

sasunka
29. apr 2019

@86katka Senovka grecka a Benedikt lekarsky. Daj si hned taketo davkovanie: 3x3 z kazdej. Cize rano, naobed a vecer 3 tabletky z kazdej bylinky. Vzdy s jedlom. Zacne to ucinkovar rychlo. Ja som v najhorsej krize brala az 4 z kazdej 3x denne. Postune som znizila (je na to system, potom sa ozvi, napisem Ti ako znizovat nech tok mlieka nekolise) na 3x 2 denne. Drzim palce!

86katka
29. apr 2019

@sasunka dakujem pekne idem kupovat a ozvem sa dufam pomoze

86katka
3. máj 2019

@sasunka mam to zacala som dnes uzivat a ako dlho ... od kedy po kolkych dnoch to znizovat?

sasunka
3. máj 2019

@86katka Ahoj, ja som znizovala az po mesiaci...ked som sa na to citila, teda ked sa uz maly kojil dobre cez den nie len doma ale aj inde a nemal ziadne prejavy strajku.

86katka
3. máj 2019

@sasunka dakujem idem na to

superblondina86
autor
3. máj 2019

Och baby som zničená, psychicky a aj fyzicky...mám doma ešte aj 2 ročnú urevanu slecinku( ešte jej chýbajú posledné stoličky),to je fakt už k nevydržaniu... Tak som sa rozhodla,že budem dávať 4 mesačnej aj umelé,že nech si oddýchnem a mám čas aj na staršiu,keďže som v jednom kole uspala dala prso, malá sa najedla a po odtrhnutí sa hneď zobudila..no nepomohlo to a ešte aj umelé jej musím dávať v spánku,to je hrozné...ako to vydržať,resp. Zlepšiť?! 😫😩😖😥 Pomoooc

superblondina86
autor
3. máj 2019

@superblondina86 malo byť odgrgnuti, namiesto odtrhnutí

renimac
3. máj 2019

@superblondina86 fľaša, cumel štrajk len zhoršia, prešli sme si tým. Pridaj sa do skupiny "laktacna poradňa", tam ti baby poradia.

superblondina86
autor
3. máj 2019

@renimac a čo vám pomohlo?

renimac
3. máj 2019

@superblondina86 tiež vyššie uvedené bylinky, kojit v polospánku, na fitlopte, v nosiči, spať spolu, kontakt koža na kožu. Vyhodiť fľašu aj cumel (ten ale môj nechcel). A úprimne, strašne veľa trpezlivosti. Dodnes nechápem, ako som to prežila. My sme mali štrajky tri a bola som zrelá na psychiatriu. Po pol roku to prestalo úplne a teraz je ťažký závislák (bude mať 2r).

renimac
3. máj 2019

@superblondina86 A inak, ja som mala zrejme aj poporodnu depresiu a on to nejak cítil. Čím mi bolo horšie, tým horší bol aj štrajk. Držím palce.

superblondina86
autor
3. máj 2019

@renimac ďakujem moc

babikadaska
16. jún 2019

@superblondina86 ahoj ako pokracoval vas strajk ?? My aktualne to iste a ciste zufalstvo..skoncili sme aj v nemocnici lebo len 3 pocikane plienky do dna :/

superblondina86
autor
19. jún 2019

@babikadaska dala som ju na UM,no aj to mi pije iba v spánku,boli sme teraz na gastro a čakáme na výsledky na alergiu BKM a intoleranciu..no našťastie už začíname prikrmy,takže sa to trochu zjednodušilo..

babikadaska
19. jún 2019

@superblondina86 ja uz by som.suhlasila uplne si vsetkym aj UM ale neviem ju naucit uz druhy tyzden na flasu. Na striedacku doktori / doma lebo denne do nej.som schopna dostat max.200 ml tekutin ! 3 - 4 pocikane plienky ledva ledva

babikadaska
19. jún 2019

@superblondina86 a pribera normalne ?

superblondina86
autor
19. jún 2019

@babikadaska áno,až dosť

babikadaska
19. jún 2019

@superblondina86 a mas nejaky prehlad kolko UM ti do dna vypije v tom spanku??

superblondina86
autor
21. jún 2019

@babikadaska áno zapisujem si jej príjem,cca 600 ml cca za 24 hodín

superblondina86
autor
25. jún 2019

@superblondina86 aktualizácia : po mojom nástupcivom proseni,sme boli na detskom gastro,kde nám dali pred skoro 2 týždňami špeciálne mlieko neocate a ono sa to včera začalo zlepšovať 🤗 som happy a konečne moje dieťa papá s otvorenými očami ,kto nezažije, nepochopí,čo je to za radosť,plakala som od šťastia 😥