Kojenie, málo mlieka? Príkrm. Aj vám sa stalo ?

ivanecqaaa
19. sep 2019

Ahojte baby. Potrebovala by som poradiť....

Mám malého synčeka, 2m. Narodil sa troška menší, tak mi v nemocnici doporučili aj prikrmovat, tak isto aj pediatrička, pretože malý na začiatku moc nepriberal, kým sa spustilo mliečko.

Od narodenia takto papka..
Troška cucka, pár minút, medzi tým zaspáva budím ho .. niekedy sa budí niekedy nie...cucka,driemka..cucka driemkame..
Vkuse by bol na prsniku. Dám ho dole a place. Skoro vôbec nespi až keď je veľmi zmordovany.

Umelé mlieko mu dávam iba na noc, asi 1-2x a akosi som si tak zvykla .už som chcela prestat, ale pri Tom jeho spôsobe mám dosť strach.

Aby som objasnila. Odkedy sme došli domov, z nemocnice tak sme denno denne na prsníku. Od rána do večera. A medzi tým také driemkania pár minútové.. keď bol ešte menší, tak spal viac, a dalo sa aj niekam ísť počas toho kojenia-driemkania. No teraz keď je väčší už nespí doobedu poobede skoro vôbec, úplne málinko a sem tam fakt na pol hodinku troška.

Už som chcela prestat s tým prikrmovaniim na noc... Ale teraz akosi mi prestáva ísť mliečko cez deň. Normálne sú chvíle že mi neide.. aj skúšam s rukou stláčať prsník. Niekedy ide a niekedy nie... Nechápem. Na malom je vidno ze keď pije, mu mliečko neide, pretože je nervózny, rozhadzuje a ruckami a plače. Takže niekedy ho musím prikrmit aj cez deň a vtedy sa ukľudní.

Prisať sa vie dobre.. a rozťahuje si celý deň. Lebo fakt je na prsníku celý deň ...

Beriem homeopatika aj senovku grécku... Pijem dosť ..

Máte niektorá podobné skúsenosti ?

Ak viete prosím poraďte. Uz som zúfalá...
A zo všetkých stran je na mňa tlak... :-/

V noci spí pekne. Ce

marion09
19. sep 2019

Aj ješ pravidelne?Na tvorbu mlieka má vplyv aj nervozita....nemyslí na to že mlieko nejde,hovor si že ho máš a hotovo.Sunarek má granulkovy čaj pre dojčiace matky....vyskúšaj. To neustále dudlovanie maleho-na prsníku sa cíti najistejšie,vyrastie z toho.

bobula46
19. sep 2019

Odporúčam ti začať piť vineu, meltu, jesť zápražkové polievky, veľa tekutín, málo stresu 🙂
A maličký má cumlík alebo niečo? Niektoré deti potrebujú mať stále niečo v puse inak sa zobudia. Ešte môžeš skúsiť nosič/ šatku aj v tom sa dá dojčiť a aspoň čosi urobíš.
K senovke je potrebné dať aj benedikt lekársky aby to malo správny účinok, dávať tri tabletky z každého trikrát denne.

xjakubikovak
19. sep 2019

ano k senovke aj benedikt vtedy lepsie účinkujú a nie vineu ale čistú hroznovú šťavu dostať v kauflande napr. od Matyšáka

gebrielka1
19. sep 2019

@ivanecqaaa napíš do skupinky laktačná poradňa , tu na MK

ivanecqaaa
autor
19. sep 2019

@gebrielka1 prepáč, ale nie je to tu v skupine lakt poradne ?

bociandy
19. sep 2019

Ahoj, my sme na tom boli tak nejako podobne, dcérka sa narodila v 35tt, stále len spala, počas kojenia som ju musela škrabkat za uchom aby nezaspala, nevládala ťahať. Tiež som musela prikrmovat, ale našťastie len nejaké 2-3 mesiace. Ja som sa snažila odsávať, aby som jej vo flaske dávala svoje mlieko a teda prvé mesiace som ju aj zakaždým vážila, aby som vedela koľko vypije. Postup ktorý mi nakazala lekárka bol: odvazit pred kojenim, 20 min kojenie, nakoľko vraj dlhšie by ju to veľmi vycerpavalo, odvazit aby som vedela koľko vypila, podľa potreby dokrmit mojim mliekom vo flaske (to som musela mat dopredu pripravené). Cely proces mal trvať max 30 minút, potom som uspávala, ale keďže bola napapana, vždy pekne zaspala (i keď je fakt že najlepšie spala len keď ležala na mne...). Papala každé 3 hodiny, často som ju musela budiť na kojenie. Viem že to znie psycho, ale vďaka tomu pekne priberala a čoraz častejšie neboli potrebné dokrmy, lebo si to vedela vytiahnuť sama. A mne sa vďaka odsávaniu tvorilo aj viac mlieka zrejme. Plus k tomu som brala senovku a benedikt zo začiatku 3x3 tabletky denne...

luba41
19. sep 2019

@ivanecqaaa sem do skupiny https://www.modrykonik.sk/group/8304/ ..to vyzerá na štrajk - ak prikrmuješ z flaše, používaš cumel tak to vedie postupne k znižovaniu tvorby MM..a preto sa dieta hnevá.. úžasné rady lekárov prikrmovať viedli k znižovaniu tvorby MM..to spávanie - pitie a driemanie a stále dokola, je úplne normálne správanie malých detí..

beatrix85
20. sep 2019

@ivanecqaaa na tvojom mieste by som prestala kojiť, dávala umelé, však tvrdis že je pokojnejší a bábo bude lepšie spinkať ty budeš oddychnutejsia a v pohode. Netreba kojiť za každú cenu. Vidno že tvojmu dieťaťu vyhovuje UM tak sa netrápte navzájom. Vyslúžile kojicky a biomamily zas budú radiť opak😂

proximaa
20. sep 2019

@ivanecqaaa ahoj, mala som veeelmi podobne problemy. Velmi som chcela kojit, skusala som vsetko, babske rady, senovku, odsavanie, dokonca bola u mna laktacna poradkyna, nic nezabralo. Trapili sme sa obaja. Rozhodla som sa prejst uplne na um a bolo to lepsie. Dokonca eko bio latkovkarka kamaratka mi povedala, ze som dobre urobila. Ano, materske mlieko je pre dieta najlepsia vyziva, ale proste niekedy to naozaj nejde a netreba sa pre to zbytocne trapit. Tiez mi chvilu trvalo, kym som to pochopila

evittam
20. sep 2019

@ivanecqaaa Ano dcerku som dokrmovala od narodenia. Proste som nemala dost mlieka. Cca 1x za 24h. Brala som senovku, benedikt, aj dost pila vsetko. Proste nebolo dost. (Syn plne dojceny). Nerob z toho dramu, hlavne je "spokojna matka=spokojne dieta". Netrap ani seba ani dieta a hlavne zo seba nerob cumel-ked nie je mlieko tak nie je.😉

lubina
20. sep 2019

@ivanecqaaa vobec neber ten tlak od ostatnych, si to ty a tvoje dieta....prezivala som nieco podobne pri mladsej dcerke. Musela som ju prikrmovat, ale stalo sa ze po 6 tt som uz mliecko nemala vobec a dietatko plakalo, bolo hladne, vsetci len prikladat a prikladat, ale co to bolo platne, ked nemala co pit, bola mrzuta, hladna, vsetci sme bolo z toho unaveni. Presli sme teda od prikrmovania uplne na umele mlieko. Radila som sa o tom aj s dr., ze preco to mlieko nemam, povedala, ze su zena, co nemaju tolko mlieka a moze sa stat, ze sa prestane tvorit...tak som to prestala riesit. Ako sme presli na umele mlieko, dietatku sa upravil spanok, bolo kludne, kedze nebolo hladne. Ja som sa ukludnila, lebo dcerka nebola cele dni prisata na prsniku a aj tak hladna....proste, kojenie pri druhej dcerke nebolo mozne, tak bola na umelom mliecku. Je to zdrave a krasne dieta, no a ked mi niekto povie, ze mamicka musi kojit, tak sa len usmejem...pretoze lahko sa hovori, ale ked mliecka niet tak niet a ani prikladanie alebo cely den cuckanie mi nepomohlo...drzim vam palceky

ivanecqaaa
autor
23. sep 2019

@beatrix85 vies čo poznám aj také aj také mamičky. KaZda radi ináč... Ale neznasam reči typu "" musís toto, musíš tamto, to musíš takto robiť..."" Je to moje dieťa.. poraďte mi ale neprikazujte.. vďaka ZA radu

ivanecqaaa
autor
23. sep 2019

@bociandy tiež ho vážim.. stále pred jedením aj po jedení... A je na prsníku celý deň. .. tak by si mal dosť vytahat... :-/ aj odsavam niekedy... Ale nejak sa nič nemení...beriem už aj senovku... Aj Benedikt... Aj homeopatiká... Snáď sa to rozbehne....

ivanecqaaa
autor
23. sep 2019

@evittam vďaka za radu a za podooru

leeshka
23. sep 2019

moj sa narodil 4kg, z nemocnice odchadzal s 3700g a po 3 tyzdnoch mal len 4060g, tiez mi kazali prikrmovat ale nechcela som, mlieka som mala dost, aj som mrazila, len moj bol presne takyto...chvilu cucal a potom zaspal a takto dookola, cely den, cca po 2 mesiacoch bol schopny jest intervalovo a nie kazdu chvilu ale kazde kojenie trvalo tak 30-45-60min...takze cele zdlhave a az v polroku sa mu to skratilo na cca 20min, niekedy viac niekedy menej...do polroka som v jednom kuse riesila ci pribera dost, ci mam dost mlieka, vazila som ho pred po kojeni dost dlho, stale som sledovala ako papa kolko asi papa...v polroku som sa na to vykaslala ze mam mlieko a hotovo a vsetko je pohode, teraz ma 13mesiacov a stale kojim...niekedy je to dost aj v hlave...

ivanecqaaa
autor
29. sep 2019

@lubina ďakujem za podporu..... Stále sa snažím prikladať... Ale už som si to v hlave uložila... Nemam z toho az také stresy . A citim sa lepšie. Lebo psychika robí ozaj veľa...
Moje mliečko mi ešte ide ... Ale po kom vôbec nespinka (dlhšie ako 15 minút). Takže sa aj kojime aj dávame umele a sme spokojní ;)