Kojenie mi ide na nervy. Neviete mi poradiť?

flipinka
13. máj 2008

Budete ma teraz odsudzovat, ale musim to bohuzial skonstatovat ☹
Moja dcerka ma 8 mesiacov, nechce jest ziadne prikrmy poriadne, po par lyzickach revu ju musim nakojit. A kojim skoro stale, uz som z toho nestastna, uplne vyflusnuta 😢 Nemozem sa ani nikam vybrat bez nej, lebo je zavisla na mojom prsniku. A z prikrmov sa nenaje.
Raz som odisla prec na 3 hodiny, no muz mi volal, ze moje mlieko z flasky nechce, ani z pohara mu to nevypila, tak som letela domov a po hodinovom reve od hladu sa konecne nacucala priamo odo mna.
Som nestastna a neviem uz co dalej, ved takto sa ne da existovat. Neviete mi nejako poradit?

lenadka
13. máj 2008

flipinka 😝 tak to mas tazke...mam kamosku co stratila mliecko zo dna na den ked mala jej mala pol roka a tiez ine nechcela, no ale ked ine nebolo rucala hladna a nakoniec vzala flasu z UM. Tvoja mala je prefikana vie co je najlepsie. Skus dat najskor prikrm a potom kojit pred tym nie - nech je hladna. Moja bola cisto na mliecku 7 mesiacov, lebo tiez prikrmy nechcela, tak som ju nechala a davala 1-3 niekedy 5 lyziciek. Potom sa naucila na ovocie na desiatu postupne , najskor spapala par lyziciek neskor polku poharika. Najviac jej chutilo uz sezonne ovocie ale poviem ti do roka to bolo slabe jedenie. Dodnes je slaby jedak, jej porcie sa nijako nezvacsili. Na obed dostalavla polievocku ale doma varenu to zjedla par lyziciek a dost, ale neskor celu misku, ale boli pri tom finty ako ukazovanie hraciek, knizky a tak /co by sa NEMALO robit - no inak jest nechcela/, vlastne jedla mimochodom 😝

katka.m
13. máj 2008

No, tak to máš celkom veselé. Ale aspoň nemusíš nacvičovať to čo ja. Ja si musím každé 2 a pol hodiny mliečko odsávať, lebo malý nechce prsník ani vidieť. V noci každé 4 hodiny. Medzi tým máme kŕmenie a vyváranie fliaš. Potom som rada, keď stihnem do časového harmonogramu vtrepať nejakú prechádzku. Čo by som dala za to, keby som "musela" každé 3 hodiny kojiť ☹

vita1
13. máj 2008

flipinka, urcite bude lepsie 🙂 moj maly bude mat rok a od 4. mesiaca mu odsavam mliecko, lebo si zvykol na flasu a UM odmieta 😅 Takze 5-krat denne mam o zabavu postarane. Ale uz sme si na to celkom zvykli. Nas maly tiez nie je zhavy do prikrmov a zatial nechce pit nic okrem MM, len obcas trochu kojeneckej vody. Som zvedava, kedy ho to prejde 😝 Ale neboj, myslim, ze sme veeelka vynimka 😉

jaduska
13. máj 2008

Ja osobne ťa odsudzovať nemám v pláne, aj keď mne dojčenie napr.neprekáža. Malej dám príkrm a keď sa mi vidí, že toho spapala málo, tak ju ešte nakojím. Má také dni, keď spapá viac jedla, sú také dni, keď ju viac dojčím a to už bude mať 11 mesiacov.
Zaujímave však je, že tvoja chce mliečko,aj keď pri nej nie si. Keď ideš preč, tak by asi bolo lepšie dať jej z fľaše čajík, alebo vodičku, aby to mala rozdelené, kde je mliečko a kde iná tekutina. Možno v tom mala iba zmätok a preto manželovi plakala. Treba postupne jedno dojčenie vynechávať, napr. na obed jej dáš príkrm (musíš skúšať, ktorý jej zachutí) a napiť sa vody. Ak začne plakať, zaujať ju nejako inak, aby na mliečko nemyslela. Chce to veľa trpezlivosti. My keď sme vonku, tak vydrží bez mlieka aj 4-5 hodín. Spapá banán, hamky a stále pije vodu.
Držím prsty, nech to dobre zvládnete. Ak dojčíš s takýmto stresom, tak to nie je dobré ani pre teba, ani pre dieťa. 😉

flipinka
autor
13. máj 2008

Katka, ja nekojim kazde 3 hodiny, ale kazdu hodinu ☹

Jaduska, ona nechce cajik ani ziadnu inu tekutinu.. Da si 2 hlty a uz sa hneva a vypluva to. Prikrmy som skusala uz vselijake, aj doma varene, aj kupovane, ovocie, zeleninu, kase, susienky, nechce z nicoho viac ako par lyzic a to ju nezasyti.

ilijanka
13. máj 2008

flipinka, hlavu hore, veď ju hádam nebudeš musieť kojiť do pubery 😉 😀 😀 , aj ja si to tak vravím, keď malý vymýšľa a nechce jesť

jaduska
13. máj 2008

Ja keď som začala prikrmovať, tak som vodu nedávala, aby nemala naraz veľa nového. S vodičkou sme začali asi až od 8. mesiaca. Vyskúšala som všelijaké fľaše, kým som našla takú, z ktorej vie piť. Tiež spočiatku vypľúvala, ale teraz keď je smädná, tak ťahá vodu o dušu. Moja na obed zje 3 malé lyžičky jedla a potom ju ešte dokojím. Ale je pravda,že nedojčím každú hodinu. Ono do toho prvého roka je bábätko väčšinou na mliečnej strave, tak to ešte nejako vydrž. Ako píše ilijanka, do puberty dojčiť určite nebudeš 😀 Teraz ide teplo, vonku bude smädná, tak to využi a uč ju na vodu 😉

arabeska
13. máj 2008

flipinka tak nase deti si mozu ruky podat ja tiez iba kojim a s prikrmom sme na tom veeelmi biedne ,dnes zjedol az jednu lyzicu 🙄
tiez mi nexce nic ine iba moje prso 🙄 a uz som na nervy a kojenie mi lezie uz riadne na nervy 😔 kedze kojim ako ty kazdu hodinu a niekedy aj castejsie 😔

a ked citam kolko pojedia ine deti tak mam obr depky

susik77
13. máj 2008

flipinka: pri citani tvojho prispevku ma napadlo, ci sa skor nejedna o separacnu uzkost?
ze chce pit len od teba...ja sice uz od 8.mes. nekojim, ale mala vypila aj ked som predtym kojila+dokrmovala UM tak z flase ju kludne mohol nakrmit hocikto. A v posl. case je na mna dost naviazana...

mata79
13. máj 2008

Filipinka, znie to asi blbo ale ani nevies, aka som stastna, ze nie som sama. No moj maly ma uz cez rok a mame stale tie iste problemy.
Lenze mne zacal s prikrmami normalne a v 8. mesiaci sme boli chori a odvtedy len prsnik. Trvalo mi dalsi mesiac, nez vobec zacal jest aspon polievky a potom sme ochoreli a zase nechcel nic, len prsnik.
Dokonca na nom aj zaspava. A ver mi, ze uz mi to poriadne lezie na nervy.
Niekedy mi aj prsniky prasknu, alebo mi porani bradavky od zubkov, a uz si hovorim, ze s kojenim aj skoncim, ked je taky zavysli, ale stale mam dovod, kojit ho. Nieco mi hovori, ze to asi potrebuje.
S prikrmami sme na tom stale biedne, su dni, ked nezje nic. Horovim si, ze mu nedam mliecko a ked bude hladny, zje hocico, ale nefunguje to tak. Viac mi zje, ked mu dam predtym mliecko ako ked ide jest nalacno.

Ale verim, ze ten den raz pride a nebude uz daleko.....

arabeska
13. máj 2008

mata,boze tak to sa mam aj ja na co tesit 😔

mata79
13. máj 2008

Arabeska, nuz, asi nemame knizkove deti.
A ako rada by som take dieta mala.......
Ale vies, co si stale hovorim? Dobre, ze to mliecko mam. Co by som mu davala jest, keby som nekojila?????
Mozno by vtom pripade jedol ine veci.
Ale mne napriklad celkom odmieta akukolvek stravu, ked je chory a lebo soplikuje. Co by som mu vtedy dala?
Ale ako som pisala. Verim, ze sa to raz skonci...

bystricanka
13. máj 2008

baby...ja som kojila rok, ale posledné mesiace to bolo dosť stresujúce. On bol závislý na prsníku, ale niečo aj pomimo spapal. Takže dalo sa.Som si myslela, že ho budem kojiť 5 rokov. Len zrazu som odišla od mamy domov (do iného mesta) a on už na druhý deň nechcel môj prsník ani vidieť. Odvtedy dávam sunar. 😒

arabeska
13. máj 2008

mati,ja som rada ze kojim ale kurnik sopa mne uz nervy odxadzaju ked mam kojit kazdu hodku 😔 a mne by maly asi hladom umrel keby som mu nedala prsnik 😔 on by bol sxopny aj 3 dni nic nejest 😔
a presne to si aj ja hovorim ze raz sa to skonci 😅

bystricanka,a maly v pohode prijal sunar?lebo ja sa obavam ze to moje dieta um nebude xciet ani za nic

sammy
13. máj 2008

No vidim, ze sme viacere s rovnakym problemom. Mne sa mala posledne dni chytila ako-tak aspon na ovocie, ale zas nemoze jest len ovocie. No i tak sme ziadne kojenie este nenahradili, stale chce aj mlieko.

Mata, ja mam pocit, ze nekojene deti sa rychlo naucia na prikrmy a aj toho vela zjedia. Neviem preco, ale mam ten pocit. Mam asi 5 znamych, co nekoja a decka im krasne vsetko zjedia.

arabeska
13. máj 2008

sammy,bud rada aj za to ovocie,aspon nieco spapa.
a moj davidko bol kojeny iba 3 mesiace a s prikrmom nemal ziaden problem taka si na tom nieco bude

mata79
13. máj 2008

Sammy, aj ja mam ten pocit. Ale to telicko si asi pyta svoje. Co nekojene deti nedostanu v mliecku, ako keby museli prijat viac v tuhej strave.....
Fakt premyslam, ze ho odstavim zo dna na den, ale nenachadzam dost dovodov. Jeden by som mala. Chceli by sme druhe babo. Tak ak sa mi podari otehotniet, tak to bude dobry dovod na STOP-ku.

sammy
13. máj 2008

Arabeska, vsak som rada, len dokedy jej to vydrzi neviem, stale sa bojim, ze sa pokazi zas 😀
Ja inak planujem kojit do roka, tak stale dufam, ze mi zacne jest, aby sme nemali problem v roku odstavit. A to jej chcem tak o 2 mesiace zacat davat raz denne UM, nech si zvyka. No uz vidim, ako ma s tym niekam posle 🙂

bibinka
13. máj 2008

flipinka- nikto by ťa nemal odsudzovať, verím ti, že ti to lezie na nervy.Veď to aj je na nervy. Osdúdiť ťa môže len tie ženy, ktoré nedojčili resp.nemajú deti a také ,ktoré majú knižkové deti.
Nejaké "zaručené" rady si už iste vyskúšala. Chcem ti povedať, že nie si sama, aj môj Alex bol na tom podobne, hoci už zje aspoň kupovanú instantnú kašu. Teraz ho vždy nechávam riadne vyhladnúť(medzi jedlom mu dávam 3-3.5h) a potom mu "šupnem" kašu a miešam mu do toho aj mleté varené mäso alebo varený žĺtok 😝 😝 je to bllivajz, ale inak sa nedá. A tiež nasilu otváram pusku a natlačím mu aspoň pár lyžičiek.Našla som si takýto systém, aj keď to môže tiež niekto odsúdiť.

Mohla by si skúsiť nechať malú vyhladnúť(nie moc dlho) a potom jej dať aj jednu dve lyžičky niečoho-je jedno aký príkrm. Poskúšaj ešte . A na prso ju daj až za nejakú chvíľu, nie hneď po odmietnutí jedla,lebo ona si to potom pamätá, že vždy dostane cici. Nemusíš sa báť, že ti umrie od hladu, ona časom pochopí, že treba aj toto papať, a že mliečko je potom akýsi bonus.
Veľmi ti držím palce aby sa ti podarilo do malej aspoň niečo dostať a tebe pevné nervy.
ešte ma napadlo, neviem v akej polohe ju kŕmiš, poskúšaj aj v sede, v poloľahu, v stolličke, alebo v náručí. A skús kŕmiť cez prst-namoč si ho do jedla( samozrejme umytý) a také hustejšie jej obtri o horné ďasienko. Mne takto spapal raz zemiačik 😀

arabeska
13. máj 2008

inak u nas absolutne nefunguje nexat ho hladneho a potom sa pokusat nieco davat papat lebo potom uz je v takom stave ze xce iba prso a nic ine,u nas skor zabera ked ho rped jedenim nakojim,ale tak on mi spapa viac ako 2 lyzicky iab tak raz do tyzdna...

bibinka
13. máj 2008

arabeska- no ,je fakt, že každé dieťa je iné, záleží na mamime aké má nervičky a ako dlho ju bude bejby skúšať. 😠

martina46
13. máj 2008

Och, keď vás takto čítam, čo by som teraz dala za to, keby moja malá chcela tak často piť. To samozrejme hovorím teraz, keby to prišlo, asi by som tiež šťastná nebola 😖
Moja zase nechce piť iba v spánku. Na UM zatiaľ nechcem skúšať, neviem ani, či by ho prijala. No ale to je iná téma 😉

tilly
13. máj 2008

nám prvé príkrmy moc nešli, vlastne celé jedenie u nás je biedne, preto som rada, že som 18 mesiacov kojila 😉 aspoň niečo pozitívne mal, inak sa otrasne stravuje, za celý deň pár piškotiek, občas trošinku ryže... 😖

moni1412
14. máj 2008

hmm, co ja by som dala za to keby som mohla kojit. My papame od narodenia nutrilon. Je mi luto ze sa nedalo kojit, pretoze tam ma babätko vela obrannych latok a aj ten pocit ked taha priamo od mamicky.... 🙂
no ale zase filipinka to ma dost tazke.... ked nechce papat mala nic ine.... 8 mesiacov je ozaj dost....

arabeska
14. máj 2008

ja stale vravim kojenie je krasne a super pre mimco ale toto je vela uz aj na kona 😔

nera
14. máj 2008

flipinka- veľmi dobre to poznám niečo podobné mám doma 😉 ja som začala s príkrmami v 5.mesiaci, lebo jej vyšli zúbky a ma pri papaní dokusala, tiež nechcela, no postupne si zvykla a kojím ju ešte dodnes....
Ja som to začala jej dávať tak, že som dala lyžičku nejakej kašičky či výživky a zapila to mojim mliečkom, potom som postupne dávala 2 lyžičky a stále viac, aby si postupne zvykla aj na niečo iné....
Verím, že si už aj vyšťavená, ale treba vydržať ono to postupne prejde, mne v noci si žiadala papať ešte do 15 mesiacov každé 2 hod. až neskôr to bolo len 3-4x za noc a ešte teraz vstávame 2x v noci papať....ale už sa stalo, že len raz papala....takže pevne verím, že raz sa aj vyspím.... 😵
držím palce 🙂

arabeska
14. máj 2008

nera a co by si poradila key to dieta ako napr moje odmietalo jest nieco ine?on je maly potvorak a pekne mi spapa tak max raz do tyzdna inak max 1 ci 2 lyzice takze ma 8 mesiacov a je iba kojeny a ozaj ho kojim skoro nonstop a znamky zlepsenia veru nebadam ☹

janina77
14. máj 2008

maminky, uz som to tu v ktorejsi diskuske pisala, tak sa budem asi opakovat, ale neda mi nenapisat.

Okolo toho kojenia je taky medialny cirkus, ze potom musia maminky zazivat podobne stresy, citit sa ako najhorsie matky na svete, ked si dovolia prestat kojit, alebo ked mlieko nemaju. Ja som nemala to stastie kojit. A prezila som kvalitnu depku, ked mi mlieko nie a nie prist aj napriek vsemoznemu usiliu. Je to podla mna len a len rozhodnutie matky, ci koji alebo nie (teda niekedy aj rozhodnutie prirody 😉 ).

mata79
14. máj 2008

Janina, mas pravdu.
Ja som si pred porodom povedala, ze kojit chcem. A napriek 3 krizam - a to teda riadnym, sme to zvladli a kojim. Este dobre, ze som tvrdohlava. Ale ako pises, nie vzdy je to len o rozhodnuti matky. Znamym sa narodil chlapcek a napriek tomu, ze chcu a skusaju aj akupunkturu na posilnenie laktacie, tak to nejde tak, ako by maly potreboval.
Tak este posielam mliecko aj im.
A to si zase hovorim, ze co by som ja dala za to, keby som mliecko nemala, aby sa nasiel niekto, kto by mi mliecko pre maleho daval.
Je to aj o tom, ze kazdy chce to, co nema. .....

alififi
14. máj 2008

janina, ja osobne sa s medialnym cirkusom ohladne kojenia stretavam bohuzial najviac na modrom koniku. :o))))))))))))))))))