Kojenie mi ide na nervy. Neviete mi poradiť?

flipinka
13. máj 2008

Budete ma teraz odsudzovat, ale musim to bohuzial skonstatovat ☹
Moja dcerka ma 8 mesiacov, nechce jest ziadne prikrmy poriadne, po par lyzickach revu ju musim nakojit. A kojim skoro stale, uz som z toho nestastna, uplne vyflusnuta 😢 Nemozem sa ani nikam vybrat bez nej, lebo je zavisla na mojom prsniku. A z prikrmov sa nenaje.
Raz som odisla prec na 3 hodiny, no muz mi volal, ze moje mlieko z flasky nechce, ani z pohara mu to nevypila, tak som letela domov a po hodinovom reve od hladu sa konecne nacucala priamo odo mna.
Som nestastna a neviem uz co dalej, ved takto sa ne da existovat. Neviete mi nejako poradit?

nera
14. máj 2008

arabeska - skúšať, skúšať a skúšať, ja už niekoľko mesiacov sa snažím maličkej dávať aj UM a už teraz niekedy mi ho aj vypije....buď tvrdohlavejšia ako to Tvoje babo 😉 držím palce
janina - ja musím súhlasiť, aj ja ten "medialny" nátlak cítim len tu na MK....

dadka212
14. máj 2008

Filipinka no ja som na tom bola rovnako, malý mi nechcel nič okrem prsníka ktorý žužlal asi každú pol hodinu, som bola z toho na nervy a nenávidela som kojenie 😝 lebo on mi ešte s druhou rukou musel omakávať druhú bradavku...

ale vyriešila som to tak, že v noci sme ho odnaučili bez prsa tak, že s ním začal spávať tato a po 2 preplakaných nociach si na cicík v noci ani nespomenul 😉
vydržala som denné kojenie do 13 mesiacov, ale potom som zo dňa na deň prestala a musel sa naučiť papať normálne, prvé 2 dni boli horor (ešteže bol víkend a nebola som na neho sama), ale teraz je to v pohode akurát že mi odmieta mlieko a posledné dni aj mliečne výrobky, ale to som akurát dnes vyriešila tak, že pokial ráno nevypije aspoň 250 ml mlieka nedostane nič ani jedlo ani čaj 😉 a ráno štrajkoval 4 hodiny, a potom vypil 400 ml 😎 takže po skoro 2 mesiacoch mi vypil mlieko 😵 treba ísť na to rázne, lebo deti sú prefíkané...

martinaema
14. máj 2008

ahoj kočky, tak táto téma mi fakt sadla. Je to presne 2 týždne, čo som malú odstavila, lebo chvíľami som už mala pocit, že ju zahluším ked pýtala prso á 30 min. Vo februári sa mi podarilo odstrániť nočné kojenie ale to denné bolo asi o to horšie ☹ No ale potom prišla krátka návšteva - dovolenka v zahraničí a my sme sa vrátili k nočnému kojeniu. Ja som už skutočne bola zúfalá a vykrikovala som jak na malú tak na manžela. Potom po jednej otrasnej noci som sa naštvala - a dosť. Rázne som s tým sekla z hodiny na hodinu a viac som jej nedala. Samozrejme že to nebolo bez jedovania a plaču, ale očakávala som horšie výstupy. Ešte síce nezabudla na didikovanie, občas, hlavne ráno si pýta ale už za tým nereve. Iba mne občas príde trošku ľúto za tým. Ale obrovské pozitívum je, že som kľudnejšia, malá mi začala skoro normálne papať a budí sa v noci len 1x, aj to nie vždy. A začala piť vodičku 😉 Síce mi 2 týždne odmietala akékoľvek mliečko, ale poriešili sme to inými mliečnymi príkrmami a naďalej som jej núkala UM. A posledné 3 dni mi Sunar vypije bez problémov, dokonca sa z toho teší 🙂

elinka27
14. máj 2008

tak ja som sa mohla snazit kolko som chcela,viac ako 50ml MM za den sa mi jednoducho neutvorilo,takze malyjeny bol len minimalne.Kazdy na mna pozeral ako na vraha,ale jednoducho carovat neviem.Co by som dala za to,keby mohol byt kojeny aspon pol roka,ale bohuzial.Skusala som caje,vineu,tvaroh proste co sa dalo a nic.Ked som prisla domov z porodnice a pozrela si dvd s prihovorom lekara,co sme dostavali v klinik boxe,mala som chut sa obesit. 😒 Zdoraznoval tam ake je dolezite kojit a ze nekojene deti byvaju castejsie chore a podobne.Citila som sa ako najhorsia matka na svete.Zavidela som a zavidim zenam ktore mohli kojit,mna ked niekto s kocikom zastavil na ulici prve co bolo sa ma opytal "kojis ?" ked som povedala,ze nie tak na mna kukli,akoze som najvacsia krava.Ale uz to preslo,som dobra matka,nech si kazdy hovori co chce.Ak sa vam chce kojte,ak nie nekojte,je to len a len na vas a nikto vas nema pravo odsudit.Ja keby som mohla urcite kojim,aj s financneho hladiska,lebo maly je velky jedak,ale zasa keby mal byt stale len pri prse asi by som nadavala.Takto aspon muz moze strazit a ja mozem obcas niekam vypadnut. 😉

moni1412
14. máj 2008

janina mne mliecko zastavovali kvoli prekonanej depresii a bali sa ze by sa mi mohla vratit...a ja som ju tak trosku dostala z toho ze nemozem kojit 😒 zacarovany kruh... Ale uz je dobre a viem ze keby som ju ozaj dostala z laktacie, nedokazala by som sa postarat o maleho vobec. Takze sme zvolili alternativu radsej nekojit, aj ked ma to kvoli drobcovi dost mrzi. Tiez ked sa niekto dozvie ze nekojim, pozeraju na mna ako na najhorsiu zenu na svete. A svokra ked sa zacne pytat a preco.... a podobne a ostatni z rodiny....och ☹ ale manzel im uz povedal svoje, tak sa uz asi pytat nebudu.

jahodka11
14. máj 2008

jaaj moni, na druhych kasli, aj ked je to tazke, ja som prestala kojit skoro v 6-tom mesiaci, kvoli ekzemu, mala som dietu a nemohla som nic jest a svokra to dodnes nechape.....jej problem, uz to neriesim, a budem zit stastne, az kym nepomru, ako sa hovori v rozpravkach 🙂 a potom este stastnejsie, haha

mata79
14. máj 2008

Ono si druhych negativne nazory netreba vsimat a pripustat.
Ja zase vyzeram divno, lebo ESTE kojim......

bystricanka
14. máj 2008

arabeska...ja som najprv dala malému bebu. Všetko vyzvracal, tak som volila niečo chuťovo lepšie. A vraj sunar a fran.mlieko sa najviac podobá MM. Aj keď sa MM žiadne sušené mlieko nevyrovná, ale ak chceš odstaviť, tak treba vyskúšať všetko. Aj keď je to stráášna dražoba 😠

alififi
14. máj 2008

mata to je presne :o)) ked dokojis uz zas budu otazky, kedy bude druhe :o))))))))
to je stale nieco 😎

biba12
14. máj 2008

NO flipinka, ja sice nekojim kazdu hodinu, ale viem o com si pisala/na zaciatku/. MOj maly dostava na ranajky ovocie a mlieko, na obed zeleninu a mlieko a na veceru mliecnu kasu+ moje kojenie,v noci kojim. Skusam ho naucit tak, ze ho budem dojcit iba vecer a v noci a to 2 mesiace a potom ho chcem odstavit. Chcela som, aby bol kojeny tak do 9-10 mesiacov. Dufam, ze sa mi to podari.
V poslednej dobe sa rozhodol, ze mlieko je najlepsia potrava. Papa z prikrmov na ranajky cca 8 lyziciek, ale mlieko to vypije. A na obed 10 lyziciek a vypluva zeleninku, ale ked pride na rad mliecko tak hura. Tak pevne dufam, ze zacne normalne papat, lebo len z mlieka zivy nebude. Netlacim do nho zbytocne, aby som mu to neznechutila. Drzim Ti palce, nech sa ti dietatko nauci rychlo papat prikrmy/aj sebe/

dadka212
14. máj 2008

Bystričanka treba sa opýtať pediatričky tá by mala mať vzorky UM 😉 naša mala a dala mi vozorky, ale bohužial nechutili takže sme nakoniec skončili na krabicovom, ale po čase keď si zvykne na pitie mlieka skúsim prejsť na UM, ale nehodím si to keby sa to nepodarilo tak bude piť krabicové...

dididi30
14. máj 2008

joj a ja by som chcela tak kojit....pri malej to neslo a teraz chcem za kazdu cenu a co najdlhsie 😝

dadka212
14. máj 2008

Dididi30 ja keď som bola tehu ani som nerozmýšlala, že by som nekojila, do 6-teho mesiaca super, ale ako sme začali s príkrmami ktoré mi odmietal som začala byť nervózna a nešťastná, že nechce papať a závidela som v dobrom samozrejme, že druhé detičky pekne papajú, a bola som stále viac a viac z toho frustrovaná a ešte keď malý ma stále každú pol hodinu (to nepreháňam) trhal za tričko že mnam mnam tak ma normálne porážalo, až z nechuťou som mu to dávala som si to už nevedela užívať hlavne keď pri tom mi musel "masírovať" aj druhú bradavku. Za celý deň mi zjedol iba 5 lyžičiek niečoho, som sa modlila aby som stratila mlieko a bol donutený naučiť sa na UM a na príkrmy, ale keď mal 13 mesiacov som s tým sekla zo dňa na deň, teraz je aj on aj ja kludnejší a nelutujem, že som s tým skončila 😉

dididi30
14. máj 2008

dadi , verim ti...ako sa poznam budem rada, ked budem kojit ale urcite mi to pojde aj na nervy...som tvrdas a bude to mat drobec somnou tazke, ak poviem nie bude nie....ale mozno mudrujem nie 😀 to je jedno, ale chcem kojit urcite.aspon jedno chcem vyskusat, nech viem ake to je...

dadka212
14. máj 2008

ja aj druhé chcem kojiť, ale keby vymýšlalo s príkrmami tak na to pôjdem inak, predsa sa učíme sami na sebe aj teraz by som kopec vecí urobila inak,ale čas nejde vrátiť...

dididi30
14. máj 2008

ono kojit je pohodlne podla mna v noci, kedy nemsis vstat a zarobit mliecko, ale cez dej je to urcite tazsie, lebo ked niekam ides, musis is odsat alebo kto vie ako to je a si na navsteve a drobec je hladny a ty tam cecok vytiahnes, to je take , to ma trochu odradza,ale vydrim aspon pol roka by som chcela, viac nie...

dadka212
14. máj 2008

Práveže to mi nerobilo problém, proste som šla do inej izby, alebo v reštaurácii som si dala cez seba a malého plienku a som sa troch otočila a nikto si to ani nevšimol (iba to, že malý zatvoril ústa 😅 ) vonku som šla u nás do parku atď....a v noci samozrejme veľmi pohodlné 😉 ...a hlavne bolo to zadarmo 😎

bibula
14. máj 2008

🙂 moj ondrik ma 16 mesiackov a stale kojim,tiez sa nemozem od neho hnut,ale ze by mi to bolo neprijemne,to v ziadnom pripade,napapa sa doplni mlieckom,co je na tom?
je to super,dokonca mi kojenie bude chybat,ked uz nebude chciet,alebo nebude mliecko,uz bude rovnako aj ocinkov ako je teraz "len" moj 😝 😀

dadka212
14. máj 2008

Bibula lenže môj malý nechcel nič jesť za celý deň maximálne nejakých 5 lyžičiek a to asi 2 na raňajky a 3 na obed na večeru nič...a mliekom sa nedoplňal on sa ním sýtil lenže mu samozrejme už nestačilo tak pýtal každú pol hoďku a kedže odmietal aj čaj tak ho mal aj od smädu...

jahodka11
14. máj 2008

maminy, mne napr nevadi dat raz v noci papat UM, mam to nachystane v chladnicke a ked sa zobudi, dam to na 30sec do mikrovlnky, rychlo ho prebalim a uz papa.....a najlepsie na tom je to, ze to moze urobit aj manzel a ja mozem spat 🙂))

bambusko
14. máj 2008

filipinka, starat sa o batola je fyzicky i psychicky nesmierne narocne a ak sa k tomu este prida dajaky problem, veru neviem, kto by nebol na nervy... moje deti toto nerobili, mam vsak zopar znamych, ktore tiez takto kojili kazdu chvilu, ale nemali s tym problem. kedze ty si dospela do stadia, ze ti to ide na nervy, urcite treba nieco robit. jednou zo zasad kojenia je, ze sa ma kojit dovtedy, pokial to vyhovuje matke i dietatu. urcite mozes skoncit, ty si matka, ale podla mna by to bola skoda a slo by to aj inak. treba cosi zmenit a zacat musis od seba. chce to vela trpezlivosti a sebaovladania, ale ty si ta, ktora urcuje pravidla, nie dieta. dojcenie na poziadanie - to je pravidlo pri novorodencoch, nie pri 8-mesacnom huncutikovi. ak vsak matka ako riesenie akehokolvek prejavu nespokonosti ponuka prsnik od narodenia, moze to skoncit aj takto. skus na par dni vynechat prikrmy, nech sa mala nestresuje. vzdy, ked jes ty, jedz pred nou a hovor ake je to mnam a nic jej nenukaj. po pauze ponukni prikrm, s ktorym bol najmensi problem, bez natlaku a nonono - mliecko nebude! na kojenie si vyhrad jedno miesto v byte, inde to nerob. dietatko je sikovne a zvykne si, urcite potrebujes aj vypadnut z domu, 2-2,5 hod. bez jedla a pitia prezije bez ujmy, potrebujes vsak podporu toho, kto bude s malou, nech ta nevola nazad pri prvom pisknuti. este na margo tzv. knizkovych deti: taketo dieta sa nikomu nenarodi, navyky a modely spravania sa uci, jasne, ze deti maju rozny temperament, potrebu spanku i chut do jedla, treba byt vsak dosledna a snazit sa o pravidelny rezim. napada ma priklad mojej starsej dcery. ked mala 11 mesiacov, uz som kojila len rano po prebudeni v manzelskej posteli a vecer pred spanim v kresle. raz sme sa vybrali na dlhsie vonku a dosiel nam caj, bala som sa, kedze bolo velmi horuco, ci sa mala nedehydruje, tak som jej ponukla prsnik. uplne nechapavo na mna pozrela, akoze to co ma byt, teraz? a odvratila sa. drzim palce a zelam vsetkym vela uspechov pri vytvarani navykov, ktore nedeptaju celu rodinu 🙂

luciar79
15. máj 2008

ja mám 8 ročnú dcéru.nekojila sa lebo som dostala horúčky a mlieko stratila.s prikrmovaním neboli nejaké problémy ale príkrmy jej nechutili.dávala som jej z nášho len také plané bez korenia.narástla mi veľká a chorá tiež nebola takže nekojiť nie je až taká hrôza ako tvrdia lekári.
Teraz mám 2 mes.drobca.a kojím.každé 3 hod ale radosť z toho veľmi nemám lebo mňa to bolí.mám nejaké citvlivé bradavky.popráskané nie sú.ani polohou to nie je.skrátka je to tak.chcem kojiť tak rok.príkrmy asi začnem skúšať už od 4 mes.aj keď píšu že až od 6.lebo sa mi zdá že menšie deti nie sú až tak tvrdohlavé.pomaličky a ani nezbadá bude bez prsníka.
nechcem dopadnúť ako moja známa.malý má 2 roky a vyzlieka ju všade keď dostane chuť alebo keď sa mu niečo zakáže.je strašne zlý.vždy keď mám k nej ísť mám koprivku.ona chudera už je kosť a koža.úplne ju vycical.
deti vedia dosiahnuť svoje treba nám len kopec trpezlivosti a ak bude treba aj tampóny do uší a verím že vyhráme my.matky.

luciar79
15. máj 2008

ešte jedna malá rada.ak chcete trochu preniknúť do detskej logiky a myslenia prečítajte si knižky od Simon Brett: Prevítem snadno a rychle, Kdo to tady chodí! a Další prevít? Jen to ne. Sú to tri výborné humorné knižky z detskeho uhla pohľadu.trebárs aj na to kojenie a odstavovanie.

bibula
15. máj 2008

ved aj moj tak,niekedy je cely den len na "cecku" a neexistuje aby som mala tolko mlieka,no ked chce,tak mu dam.niekedy ma tak palia bradavky,ze si ich chladim,no co uz....

titulienka
15. máj 2008

bibula...napisala si to kraaaaasne....suuuhlasim s kazdou maminkou ktora ma chut dojcit....ja chcem co najdlhsie...2 dcerku som kojila rok ale mali sme vela strsov tak mliecko odislo....teraz chcem co najdlhsie....mame niekdy noci ked k nej vstavam aj 5-6x ale mne to nevadi....no niekedy som naozaj unavena....ale je to naaaadheerny pocit....ked ju mozem drzat v naruci a ona mi pozera do oci a skeri sa pri tom......a normalne vidim ze je blazena.... 🙂 ....

bibula
15. máj 2008

aj ja ondrickovi vstavam aj v noci,samozrejme prva pomoc je cecok,ked sa spolu kupeme,tak si tiez vypyta a ja mu neodmietnem,vykrutim sa vo vani ako paragraf,potom jeho a uz pije,cely je blazeny,a vobec mu nevadi nepohodlie. 😉

titulienka
15. máj 2008

😀 😀 ....tak to ma byt...ved ked nam vyrastu tak si potom ani nespomenu kolko nas vyciciavali 🙂

arabeska
16. máj 2008

keby mi branko papal aj ine jedlo ako MM tak by aj pre mna bolo kojenie radost 😅

eliska7
16. máj 2008

baby som rada že nie som sama,ja už neznašam kojenie ,vidim že nas je viac,sice je to dobre pre deti,ale mysli niekdo aj na nas matky????moja dcera ma určite zničí,len tolko,ja pišem v teme Bežny den mamičiek ktore odstavuju babätko....tak sa tu nechcem opakovať-ale do roka maximalne odkazujem každej,keby som neposluchla kojacu poradkynu,že minim.do dvoch rokov,mala som nechať malu vieskať dalej možno už by som mala svätý pokoj a nie modre dvorce čo tolko ťaha a mlieka mam viac ako na začiatku 😅 nezabudnem na slova v porodnici,ked som tam ako blba revala že sa mi netvori po cisarskom mlieko,že chcem kojiť a upišem sa aj diablovi,len nech kojim(na 7 deň sa mi pustilo)-že by ma vypočul ten čert-bodaj ho šlaktrafil 😀 ešte slova mojej herečky:mia maminka didinky daj,dobro ne pokanene(moja maminka cecky daj su dobre nie pokazene-ked som si ich natrela horčicou) 😉

jejke
16. máj 2008

Kojene deti maju väčšiu kazivosť zúbov, nie sú bez infekcií a zápalov,
a veľa z nich je naučená zaspávať na prsníku, zlozvyk treba potom nahrádzať ďalším zlozvykom-viď témy o uspávaní detí..
Dúfam že sa cítite lepšie, baby. 😉
Ste super mamky aj keď nechcete kojiť, ani ja už nechcem 😀