Kojenie mi ide na nervy. Neviete mi poradiť?

flipinka
13. máj 2008

Budete ma teraz odsudzovat, ale musim to bohuzial skonstatovat ☹
Moja dcerka ma 8 mesiacov, nechce jest ziadne prikrmy poriadne, po par lyzickach revu ju musim nakojit. A kojim skoro stale, uz som z toho nestastna, uplne vyflusnuta 😢 Nemozem sa ani nikam vybrat bez nej, lebo je zavisla na mojom prsniku. A z prikrmov sa nenaje.
Raz som odisla prec na 3 hodiny, no muz mi volal, ze moje mlieko z flasky nechce, ani z pohara mu to nevypila, tak som letela domov a po hodinovom reve od hladu sa konecne nacucala priamo odo mna.
Som nestastna a neviem uz co dalej, ved takto sa ne da existovat. Neviete mi nejako poradit?

icejane
21. jún 2009

mi mame zasa takyto problém...ja mám bradavky vyborne vyvinuté..aj napriek tomu môj drobcek a aj ja sa pri kojení trápime...stale si poriathne zopár krát a potom sa odtahuje a stale sa tvári, že hľadá bradavku a trhá hlavičkou a je nervozny...nie a nie aby sa pekne napapkal...a mliečko pri tom pekne tečie dokonca až strieka..teda v tom problem nebude...uz sme vyskusali vsetky mozno polohy v perinke aj bez nej...uz si necitim chrbat a ruky tak sa niekedy za pol hodiny namordujeme kym nieco spapkame ☹

elfi1
21. jún 2009

icejane - ja som mala nieco podobne. u nas bol problem v silnom toku mliecka. striekalo a maly sa preto odtahoval (az vrieskal a niekedy sme sa ani nenapali). tiez sa stale hadzal a nanovo hladal bradavku a ked ju chytil a ono to zas striekalo, tak ho to prestalo bavit a uz len vrieskal.
naucili sme sa papat po leziacky. je to super poloha - hlavne na chrbat.
aj tak potom zacal odmietat casto pravy prsnik, z kt. stale striekalo. tak teraz v nom trocha znizujem tvorbu, aby sa lahsie prisal.

annag
21. jún 2009

borocka - na tvare bradavky v podstate nezáleží - bábetko totiž ťahá mliečko spod dvorca - práve naň sa musí dobre prichytiť, bradavkou mu mliečko len vyteká von. Mastičky sú na voľno, toto patrí do rúk kožného lekára. Telefonicky sa nedá naučiť bábetk prisávať, krajné riešenie je web kamera a nadiaľku. Skús si pozrieť videá na tejto stránke -

http://www.drjacknewman.com/video-clips.asp

prvé ukazuje, ako si bábo priložiť k prsníku, na 3. videu je ukážka, ako jednoduchým stláčaním dvorca okolo bradavky bradavku vystúpiš tak, aby to nebolelo. Určite bradavku nemusíš štípať alebo si robiť nejakú inú bolesť. Dojčenie nesmie bolieť - ak bolí, niekde je chyba. Infekciu treba liečiť. AK Ti tá mastička nezaberie do týždňa, určite choď ku kožnému, dá Ti kortikoid aby sa to urýchlilo. Dojčiť sa môže normálne aj pri liekoch. Natieraj v tenkej vrstve po dojčení, pred dojčením neumývaj.

annag
21. jún 2009

icejane - elfi má pravdu, je veľká pravdepodobnosť, že bábetko reaguje na tok mliečka - v Tvojom prípade na silný tok mliečka. Pravdepodobne máš nadprodukciu mliečka - tá sa väčšinou spája so silným vypudovacím reflexom, kedy bábo nestíha mliečko piť, lebo mu strieka. Prídeš na to ľahko - odstrekni pár ml mliečka a bábo prilož, ak bude pekne a spokojne piť, je to práve pre silný tok mliečka. Preto skús dojčiť v ľahu ako píše elfi, alebo tanečník polohu, alebo na chrbte ležíš, bábo si položíš bruškom na seba - skrátka, všeky polohy, pri ktorých tečie mliečko proti gravitácii. Môžeš pri dojčení chytiť prsník ako keď odsávaš, palcom zvrchu, prstami zospodu a dlaňou zatlač na rpsník - tým stlmíš tok mliečka. Niekedy pomáha aj tzv. nožnicový úchop (ukazovákom a prostredníkom stlačíš dvorec na rozhraní s kožou - ale pozor, musíš o urobiť tak, aby dvorec bábetku z pusinky nevypadával. Ak sa mliečka tvorí ozaj veľa a prsníky sa prepĺňajú, napíš mi do IP - skúsime tvorbu mliečka utlmiť tak, aby sa ho tvorilo akurát.

petruci6
21. jún 2009

ako zabranit hryzeniu? moja ma uz 2 zuby a hryzie,dost to boli 😒

annag
21. jún 2009

petruci, ak bábo na prsníku ozaj pije, tak nemôže hrýzť - jazýček mu spodné ďasienka prekrýva. teda ak hryzie, nepije - to sa stane v úvode dojčenia alebo na konci, keď je tok pomalý - ak sa už len hrá, ak nie je bábo hladné .... takže prejav svoje emócie a dávaj pozor, či ozaj pije.

petruci6
21. jún 2009

no to mas pravdu,je to uz na konci,ale aj tak skor pohryzie ako sa odpoji

fatimuska
11. dec 2009

udivuje ma táto téma...ide o najprirodzenejšiu vec na svete....a príspevky.....už mi to ide na nervy...a kazia sa zuby....atď.....a nemám rada kojených závislákov čo zaspávajú na prsníku,,,,a chválim sa tým, že ich dám od malinkého samé do posietieľky.....asi takto sa chovali k vám vaše mamy a zostali ste dosť necitlivéééé

je to to najkrajšie čo môže byť,,jasné chce to obetu....nemôžem sa nadájať kávou, fajčiť, piť, nemôžem to 3 mesačné strčiť mame a ísť na týždeň sa tárať a veci podobné.....myslím, že tie ženy, ktoré majú možnosť dojčiť a nerobia to, tak nie sú dosť silneé a vyzreté.....jasné bolí to na začiatku...najlepšie strčiť flašu a mať pokoj

fatimuska
11. dec 2009

mne sa najviac páčil predhovor môjho otca keď sa mi začal mudrovať..že malého tak dlho kojím..a že má skoro rok a len sa dojčí...a bla bla.....jeho dcérenku jeho nová žena dojčila 2 mesiace..potom nasadili flašu...a chváli sa tým, že 3 mesačnej ako jej chutili vianočné jedlá...a veď čo sa jej stalo...a ja na to oci vôbec nič...má 16 rokov, výšku 160 a 105 kg....celkom nič sa nestalo.......netvrdím, že je to tým že ju od mala prepchávali....🙂

teraz má 17, má už dieťa a dojčila ju 1 týždeň......!

kamik29
12. dec 2009

Ja svojho syna kojím už 8. mesiacov. Do 6. pil len mliečko, príkrmy odmietal, a keď som ich do neho dostala tak ich zvracal. Z flašky odmietal všetky tekutiny, dokonca nechcel jesť ani trošku prisladené výživky (kupované). Ale teraz začal papať zeleninové polievky s troškou nadrobeného grahamového rožka, zje toho tak 100 - 150 ml.
Z pohárika s takým cucáčikom začal piť šťavičky Hipp riedené prevarenou vodou. Už to párkrát vypil aj z flašky i keď len trošku. Tak si myslím, že sa to pomaličky rozbehne. Doteraz som sa viac ako na hodinku bez neho nikde nedostala. Chodím aj do školy a brávam ho so sebou to je na nervy ale nemám inú možnosť. Mne skôr vadilo nočné kojenie, ale už týždeň pracujeme na tom, aby sa to obmedzilo. Ak sa nám to podarí, tak dúfam, že cez deň budem kojiť ešte aspom rok.

fatimuska
13. dec 2009

kamik29 veľmi
Ti držím palčeky, máš to dosť náročné ešte aj školu....každé sa to raz naučí🙂

arrett
13. dec 2009

Ahojte mamičky
keď tu čítam ako sa trapite je mi z toho smutno. Tak rada by som dopriala všetkým radosť z dojcenia akú mame my. Mám 4 tyzdnove babo a na dojcenie som sa pripravovala psychicky od začiatku tehotenstva. Veľa som čítala a stále sa ubezpecovala že to zvladnem. Malého som v porodnicu poctivo prikladala. Techniku som sa naucila z internetu a oplatilo sa🙂 Bola som vybavená mastickami na bradavky a neprekvapil má ani silný naval mliecka na 3 deň, keď som musela nahrievat a odsavat. Aj prasknuta bradavka si má našla, ale zatala som zuby a dojcila. Po týždni sme si k sebe našli cestu a teraz krásne papame a mame z toho obrovskú radosť.
Prajem Vám veľa trpezlivosti a mliecka🙂

misskkaa
1. feb 2010

ja mam 3mesacneho synceka a tie kojim...a som rada ze mam fakt dost mliecka. musim est po kojeni odsavat,lebo som mala silny zapal prsnika a nerada by som aby sa mi to vratilo. ☹ ...
kamik29 aj mne trosku vadi nocne kojenie, a hlavne ze on si len trosku cucne a zas spi take potom musim 10minut odsavat. no trochu sa bojim toho ked acnu rast zubky,lebo uz teraz sa mi niekedy zahryne a neviem si predstavit e tam bude mat zubky...juj 😖

rainee
1. feb 2010

ja som sa na zaciatku tiez takto trapila, nemala som vobec mliecko /ani sa doteraz nevytvorilo a mohla som skusat vsetko mozne/, mala sa nevedela prisat, stres v porodnici aj doma ako ju vobec nakrmim, tiez vycitky svedomia atd. vlastne od zaciatku ficime na UM a uz sme si zvykli, ja som bez stresov, mala krasne prospieva, mozem ist kedy chcem kam chcem... spokojna mamina=spokojne babo!!!! samozrejme MM je najlepsie, ale ked su problemy s kojenim alebo ma matka zdrav.problemy tak nie je co riesit...

zuzanakarolinka
1. feb 2010

ja som mala tiež zo začiatku problémy, som po SC a nechcela s mi spustiť mliečko, tak som prikrmovala a asi na 4 týždeň sa mi ho spustilo toľko, že som mohla dať aj susedovi, ale moja malá, všetko pekne spapkala. kojím dodnes. síce sa v noci budíme 3x, ale malá je zlatá napapá sa, zje všetko a spinká ďalej,
tiež sa bojím toho, keď bude mať zúbky, teraz má tvrdé ďasienka a keď potlačí, vidím všetkých svätých

spalka
1. feb 2010

mne sa zda kojenie pohodlne a hej, ani ja sa nemozem od malej pohnut a rada by som si obcas vysla von, ale myslim, ze by ma to nebavilo, aj ked som od nej, na nakupoch, alebo u lekara, stale na nu myslim, a neviem sa dockat ked budem znova s nou, a pritom to nie je dlhsie ako 3 hodinky...zaciatok nebol lahky, kvoli prasknutej bradavke som videla ked sa mala prisala aj ja vsetkych svatych 🙂 , ale kojime 9 mesiacov, vo dne v noci a planujem minimalne do roka, ak sa bude dat, stale si kremujem bradavky a nosim stale tie prsne vlozky, mna skor frustruje to, ze malicka nema rada prikrmy a aj to, ze nam zistili znizenu imunitu a alergie na hranicnych hodnotach, aj napriek kojeniu, tak som si poplakala a bojujeme dalej, ktovie ako by na tom bola, keby som ju nekojila vobec 😲...materstvo je o obete, nikdy som nemala tvrdsi job, nikdy som nemusela az tak potlacit svoje potreby do uzadia, ale je to pre moje dieta, mozno jedine ake budem kedy mat

ivkaivka
2. feb 2010

no moja mala sa mi nechcela po porode vobec prisat, doma sme sa trapili asi 2 tyzdne, musela som zacat dokrmovat UM,no popritom som odsavala svoje. Asi mesiac sme dokrmovali, no dnes je uz len na mojom mliecku, aj ked odsatom, pretoze uz si na flasu zvykla a ked jej dam prsnik, tak pozera, ze co od nej chcem a ma to ako zabavku, tak kuse, sucha si dasna...takze viac ako 5 mes.odsavam a verim, ze vydrzim co najdlhsie.

magua
25. máj 2010

Ahojte baby, som novacik v kojeni, mame 4 tyzdnove babo a ja som sa na kojenie velmi tesila... ale... akosi mi to nejde a som z toho zufala. Mam strach,ze moje dieta nema dostatok mliecka, ze je hladne, lebo po papani stale hlada prsnik... neviem, ci je tol len reflex, alebo naozaj hlad. Prosim poradte mi, ak babatko vygrcne, znamena to,ze je napapane? a kolko vam trva kojenie? zo zaciatku mi to trvalo dlho,ale teraz sa mi zda,ze je to lepsie a rychlejsie. len cez den mi pri prsniku zaspava, v noci je to super, nabumba sa a spi dalej... dakujem za rady, caute

vichy77
25. máj 2010

ahoj magua.
len to nevzdavaj. pockaj do prvej poradne, ak dietatko priberam je vse ok. niekedy papa babo dlho, niekedy kratsie, niekedy sa pritom hra, niekedy uspava, to je normalne.

magua
25. máj 2010

vichy dakujem za povzbudenie... nechcem to vzdat a ani sa nechystam... len mam hrozny strach, ze moje dieta je hladne. v piatok ideme na poradnu tak sa neviem dockat...

pipatko
25. máj 2010

Magua - tak ako vravi vichy, pockaj do poradne, pokial pribera tak je to OK. Kojenie je vec psychiky, slabe mliecko neexistuje (tak to tvrdia odbornici). Ja ked som prisla z porodnice, tak prvy mesiac som nic ine nerobila len kojila. Maly bol neustale na prsniku, dokonca sme mu museli dat cumel, lebo mal silny saci reflex. mala som tak velmi zodrate lakte, ze som musela vyhladat lekara. Ale stalo to za to, maly mi za prvy mesiac pribral kilo a pol 🙂 Teraz ma 4 mesiace a vazi 7500 g :o) Uz je to s tym papanim lepsie, nasiel si rezim a papa uz len kazdych "par" hodin 🙂 Cize moja rada je, vydrz ono sa to upravi 🙂

lujza123
25. máj 2010

magua, keby je hladna tak place do pol hodiny po kojeni. Kdesi som citala ze babetko vypije vacsinu mlieka prvych 5 - 10 min a potom si len tak pocuckava. Viac sa fakt dozvies v poradni, ak pribera vsetko je ok, moze byt uz napriklad najedena ale cucanie je jedine potesenie ktore novorodenec ma tak cuca kedy moze ...vsimni si ze aj ked spi tak pohybuje perami naprazdno. Babetko vygrcne pri odgrgavani, nema to nic spolocne s tym ci je malo alebo vela najedene

magua
26. máj 2010

Baby, dakujem vam za rady... snazim sa byt v pohode a hlavne sa snazim stihat papat ja, aby bolo mliecko... zda sa,ze to celkom funguje... este raz dik 🙂

olifcek
26. máj 2010

moja mala je na prse zavisla co sme z nemocnice prisli, cize uz skoro 5 mesiacov...nebojujem s tym...naco? ved som na MD a som tu pre dieta, nie pre seba 😵 😵

ale neodsudzujem, sama som niekedy z toho nemohla...ale uz som si zvykla,,,oliv na prsniku i zaspava, cize cez den je nanom skoro stale...ale ked sme vonku a je v kociariku, je bez prsa od 2 do 4 hodin, ako kedy...v manduce sme boli zatiallen raz, vydrzala v nej 2 hodky a aj som jej v nej dala ku koncu prso, lebo chcela x;o))

ono sa nam to raz vrati, na zdravych, silnych a samostatnych deturencoch x;o)

strapco13
26. máj 2010

@magua ..ak si nevies rady..porad sa v teme s annag...je to laktacna poradkyna, precitaj si niektore /ak mas cas vsetky/ jej clanky.. http://dojcenie.wordpress.com ...
ale vypln jej dotaznik
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/dotazn...