Kojenie mi ide na nervy. Neviete mi poradiť?

flipinka
13. máj 2008

Budete ma teraz odsudzovat, ale musim to bohuzial skonstatovat ☹
Moja dcerka ma 8 mesiacov, nechce jest ziadne prikrmy poriadne, po par lyzickach revu ju musim nakojit. A kojim skoro stale, uz som z toho nestastna, uplne vyflusnuta 😢 Nemozem sa ani nikam vybrat bez nej, lebo je zavisla na mojom prsniku. A z prikrmov sa nenaje.
Raz som odisla prec na 3 hodiny, no muz mi volal, ze moje mlieko z flasky nechce, ani z pohara mu to nevypila, tak som letela domov a po hodinovom reve od hladu sa konecne nacucala priamo odo mna.
Som nestastna a neviem uz co dalej, ved takto sa ne da existovat. Neviete mi nejako poradit?

eliska7
16. máj 2008

bože tak preto som našla malej minuly týžden pokazene minimalne 4 zubky,len som sa divila,pretože nejeme ani čoko a sladkosti malo,len lizatko 😅 ako ju dostanem k zubarke???zubky si čisti dvakrat denne chudatko moje-tak načo jeto to dobre dlho kojiť 😠

westka
16. máj 2008

jejke kolko ma tvoja mala (maly) ked pises ze uz nachces kojit? ja osobne si mysim ze kojenie je to najkrajsie co moze bit. a vobec mi ani neprekaza to ze pri tom zaspinka aspon viem ze sa dobre napapal . a ked vidim ako s chutou papa........... juj je to neopisatelny pocit

bambusko
16. máj 2008

jejke, to o tych kazoch nie je pravda, kojila som dievcata do roka, mladsia nema jediny kaz, starsia mala prvy pred polrokom. ci kojit alebo nekojit je kazdeho osobna vec, nie je preto ani horsia ani lepsia matka. za zlozvyky svojich deti mozu rodicia. tiez nemam rada prsnikovych zavislakov, moje deti nikdy na prsniku nezaspavali, ani som ich neuspavala, od malinka spia vo vlastnej postielke a zaspavaju same bez akychkolvek revov a ceremonii. vsetko je o tom, aky pristup zvolis a ako dieta naucis. kojenie ma byt radost a pohoda, ak nie je, treba to zmenit alebo skoncit

bambusko
16. máj 2008

a maleho teroristu si vychovas aj na flaske. poznam deti v skolke, ktore este v 4-5 rokoch piju pred spanim z flase. takze zlozvyky urcite nie su o kojeni, ci nekojeni...

bibula
17. máj 2008

jejke • Včera o 21:42 [Užívateľka nemá žiadne albumy]
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
Kojene deti maju väčšiu kazivosť zúbov, nie sú bez infekcií a zápalov,

tak toto je najvacsia hlupost aku som tu citala.

jejke
17. máj 2008

V pohode, môžeš čítať ďalej, ja viem o čom hovorím 😉
http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...

luciar79
17. máj 2008

o tých zuboch to u mňa platí aj opačne.vždy tak škrípem zubami keď si mňa chytá.bolí mňa to.tak zatínam zuby a hádam ten rok vydržím.občas mi tiež zaspí u prsníka, ale to len kvôli tomu,že som zaspala ja.zobudím sa celáí dolámaná a dám ho do postielky.už je na to zvyklý, v noci nerobí krik.
Ale zdá sa mi že aj samotní doktori majú v kojení chaos.Dcéra dosť grckala tak mi kázali postrúhať Marína keks a primiešať do mlieka.chutilo jej to. Teraz som to spomenula u druhej lekárky a tá na mňa pozerala jak na vraha. Vraj keksy sa do roka nemajú vôbec dávať.Našťastie synček negrcá. aj tak s tým narobia. Kedysi hladným deťom do mlieka primiešavali suchý rohlík a akí sú z nich teraz chlapi.

bambusko
17. máj 2008

jejke, ide o NOCNE kojenie vecsich deti, to je pravda. to su ti prsnikovi zavislaci, co spia s bradavkou v ustach. su vsak aj flaskove deti, ktore v noci cucaju sladeny caj a vysledok je rovnaky. kazia sa horne prevazne jednotky a dvojky. cize je to presne o tom, co som uz napisala.
luciar79, hej su z nich chlapi a tiez v tejto generacii cela kopa celiatikov a nadorovych ochoreni traviaceho traktu

jejke
17. máj 2008

Áno bambusko o nočné kojenie,
to je závislosť, nenapísala som to aby som Vás čo kojíte odrádzala ale sú aj také mamky ktoré napriek tomu že kojili spokojné s dieťaťom, s jeho zdravím, nemôžu byť. 😎
Panuje tu ten mýtus o tom aké sú dojčené deti super zdravé a odolné, je to veľký omyl, mám doma 5 ročného, bol kojený rok a pol a teraz ekzém od mala, alergia na kravské mlieko na všetko ovocie okrem jabĺk a koreniny...ani nezačínam menovať,
pneumokoky od 4 mesiacov...stále stále chorý polietali sme rôznych lekárov a výsledok:oslabená imunita ,môže to byť genetická predispozícia alebo len náhoda aj keď to v rodine nemáme...alergie atď..
Žiaľ niektoré veci neovplyvníte ani keby ste sa pre dieťa rozkrájali na kúsky.
Preto si myslí že ak niekto proste nechce kojiť alebo nemôže tak je to takisto dobrá mamka
ak to nerobí kvôli kráse...že jaj aké budem mať vyťahané prsia škaredé..myslím si že sa to pochopiť dá.

Keby som mala ďalšie dieťa/hypoteticky/ tak sa netrápim ako pri prvom aby som čím dlhšie kojila, a kľudne to po 5-6 mesiacoch zabalím 😉

elenik
17. máj 2008

flipinka, moju dcéru som dojčila 13 mesiacov. Mala rok a dojčila som každé 😠 2 hodiny(cez deň), iné tekutiny (voda, čaj) odmietala. Neexistoval spôsob donútiť ju piť iné - striekačkou, lyžičkou, z pohára. Podľa mňa to závisí aj od povahy a temperamentu dieťaťa (doteraz je dcéra strašne tvrdohlavá a je ťažké presvedčiť ju o niečom).

Ak ťa takéto dojčenie stresuje, stres prechádza aj na dieťa. V takom prípade je podľa mňa lepšia oddýchnutá nevynervovaná mama a UM, než nerváčka, čo si nemá kedy vydýchnuť, lebo musí byť stále dieťaťu "po ruke", aby ho nadojčila.

bambusko
17. máj 2008

elenik, 100% suhlas 😉
jejke, aj moje dievcata maju alergiu, ekzem a astmu...vies, co mi povedala dr.? ze ak by som nekojila, mozno by to bolo este horsie. tiez nie som uplne presvedcena, ze je kojenie az take super super. ved sa pri nom odburavaju tukove zasoby a ako vieme, vsetky cudzorode latky /pesticidy, herbicidy, pcb ap./ su rozpustne v tukoch. takze mozno od malicka tankujeme do nasich deti pravidelnu davku. ale vsetko je to v celom zivotnom prostredi, aj v kravskom mlieku, z ktoreho sa vyrabaju dojcenske mlieka, takze si velmi nevyberies. napriek tomu maleho kojim, lebo nam to takto najviac vyhovuje a chystam sa aspon do roka. a co sa tyka penazi, asi omnoho lacnejsie to nie je, pri tom aky mam apetit 😀 moja mamka nas vsetkych troch kojila dlho a ma od 50 pokrocilu osteoporozu, ked som to konzultovala s lekarmi, povedali mi, ze je to dane jednak geneticky + stravovanim pocas kojenia. je pravda, ze moja mama bola chuda az strach, takze sme ju asi vycicali. no to ja momentalne nie som, mam 12 kg navyse. co si o tom myslite ostatne? co vase mamky, ktore vas dlho kojili, ako su na tom?

martina46
17. máj 2008

moja mama vobec nekojila a ma osteoporozu az strach.
citala som aj, ze pocas kojenia su ovela lepsie vstrebatelne vyzivne latky, tak pri pestrej strave by mala byt mama ok.

jejke
17. máj 2008

No ja som čítala že práve dojčenie zabraňuje osteoporóze, takže sa veľmi "teším" už pri ročnom dojčení ma bolievali kĺby...musela som do seba trepať vitamíny, čo ináč neuznávam tieto syntetické pilulky plné prídavných látok, sľubujúce lepšiu kondíciu a stav pleti nechtov vlasov...i 😉 veľmi som schudla a vtedy mi pomohli.
Ešte jedna téma práve o tom:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

sirinka
30. jún 2008

ahojte...chcem hlavne vyjadrit svoj nazor...chodievam sem iba kratko ale mam taky postreh, akonahle ma babatko nejaky problem-place, malo spinka, nechce jest prikrmy, zle kaka....vzdy sa rozobera ako prvy dovod dojcenie ☹ hned sa radi dat UM, kasicku, lebo je to istotne kvoli kojeniu a je mi z toho velmi smutno. ja malu kojim stale dost intenzivne a uzivam si to, ked sa pri tom na mna pozrie svojimi nadhernymi vdacnymi ockami. vzdy, ked sme mali nejaky problem, po par dnoch sa ukazalo, co bolo pricinou a iba raz mala koliku z mliecka, ked som jedla karfiol...inac to nikdy nebolo kvoli dojceniu.

nikol_79
30. jún 2008

Ahojte tak aj ja pridám svoj názor. Prvého syna som nekojila, bolo to v niečom lepšie napr. vonku dlhšie vydržal bez papania, v noci sa menej budila. Teraz kojim už piaty mesiac, veľmi som chcela, aj keď niekedy mám toho plné zuby. Hlavne v noci, na druhej strane, keď je hladný nemusím utekať robiť mliečko ale je hneď hotové, alebo keď niekde ideme. Prvý syn mával často koliku, z UM. Tobiasko mal kolikku len pár krát a ttiež len z karfiolu alebo špenátu. Som rada že kojim, lebo je to krajšie ako keď som dávala UM. Aj môj zaspáva pri kojení a vôbec mi to nevadí, aspoň ho nemusím uspávať ináč, dokonca si ukladanie časujem tak aby sa hneď napapal. Ale je to každého vec.

eppik.m
30. jún 2008

Ahojte maminy, zbieram informácie o kojení kde sa dá lebo som prvorodička a tak sa snažím urobiť čo najviac pre svojho synka. Všetci lekári hovoria kojiť čo najdlhšie a do 6teho mesiaca nič iné netreba dieťatku dávať. Rodina mi zase radí nekojiť dávať UM a čajíky.... Ja sa snažím nájsť zlatú strednú cestu aby dieťa bolo spokojné a zdravé. A tiež som prekvapená že Miško má už od narodenia atopický ekzém!!!! Bambusko asi niečo na tom bude?! Dokonca som čítala že ak matka po porode rýchlo chudne tak sa do mliečka vyplavujú škodlivé látky a dieťatko to potom pije!!!!???? Je to pravda či mýtus??!! Strašne som chcela kojiť, dokonca som sa bála že nebudem mať mlieko, našťastie sa objavilo až po 4 dňoch po porode. A potom to začalo, bolestivé naliatie a po osmych dňoch prvý zápal a 40C horúčky. Mesiac som sa trápila, chcela som si mliečko udržať a tak som to nevzdala. O dva mesiace prišiel ďalší zápal! A tak to mám stále dokola, problémy, strašne bolestivé kojenie. Vobec si to neužívám a trpím, ale rozhodla som sa slobodne že chcem kojiť. Miško má 4 mesiace a velký apetít. Niekedy ma v noci budí každé dve hodiny aj hodinu. Je to otročina a fakt niekedy som strašne unavená ale šťastná že papá to najlepšie čo mu možem dať aby bol zdraví aj keď za takú cenu 😨 Neviem ako dlho to ešte vydržím. Ale súhlasím s vami že je to každého vec ako sa rozhodne. Držím nám všetkým palce a nech máme spokojné detičky. 🙂

ilijanka
30. jún 2008

dovolím si nesúhlasiť s tým,že kojenie zvyšuje riziko zubného kazu- skôr je to asi spôsobené tými lízatkami- to je podľa mňa najhoršia vec, aká môže na zuby byť, to už je určite lepšie dať kúsok čokolády alebo keksík, to dieť a rýchlo zje a je pokoj, lízatko líže aj pol hodiny a práve to zubom škodí najviac, ďaľšia vec je že kojenie podporuje zdravý vývoj čeľustí- povedal mi to môj zubár- že k nemu chodia dvojročné deti, ktoré majú tzv.otvorený zhryz z toho, že stále majú cumeľ alebo zaspávajú s fľaškou, nič sa s tým už nedá potom robiť, jeho deti boli dlho dojčené a majú zuby zdravé, asi tak... Každého osobná vec, či bude kojiť alebo nie, ale určite by som nevyhľadávala, aké je to škodlivé- skôr naopak

sirinka
30. jún 2008

eppik.m mala ny si sa podla mna porozpravat s laktacnou poradkynou kvoli tym zapalom, da sa tomu celkom lahko vyhnut
ilijanka presne tak, ved materske mlieko vraj obsahuje nejake latky, ktore zubnu sklovinu ochranuju a nie ju poskodzuju

annag
30. jún 2008

Neviem, či tu môže byť odkaz na inú stránku, ale ak áno, všetkým mamičkám odporúčam, aby si ju prečítali: http://www.nspnz.sk/neonatal/dojcenie

betica
31. aug 2008

Draha mamicka jejke,aj ked tvoj prispevok je uz starsi,neda mi a musim zareagovat.Po precitani tvojho prispevku sme s manzelom usidili,ze prva hracka tvojho dietatka bude mobilny telefon,jedlo budes prihrievat v mikrovlnke lebo je to pohodlnejsie a rychlejsie a hned ako tvoje dietatko udrzi samo flasku s UM,nechas nech sa napapa samo ☹ Moje kojenie nebolo zo zaciatku ako z rozpravky,mala som velke problemy,bolesti,zapali,teploty no neskor sa vsetko upravilo,a nadalej pekne kojime.Je dane od prirody ze clovek je cicavec,cize cicanie je najprirodzenejsia vec pre nas ludi,preto sa v tele zien okamzite nastaruje parostroj na vyrobu mliecka 😉 co je pre nase babatka ten najlepsi zaciatok do zivota,nebudem tu hovorit o tom preco kojit ci nekojit,na internete je toho velmi vela,kazda mamicka co ma zaujem si isto vyhlada co potrebuje,len podotken,vedci zistili ze materske mlieko sa da skoro identicky napodobnit,no stale tomu chyba to najdolezitejsie,materske mlieko produkuje hormon Lasky,ktory ziadne ine mlieko na svete nema.......takze preco sa stresovat???neodsudzujem mamicky ktore nekoja,moje prve dieta sa mi podarilo kojit len do druheho mesiaca,nedostatok mliecka-teraz ma 9 rokov a ma pomerne dost zubnych kazov,teraz mame druheho anielika a toho zatial uspesne kojim,ma 6 mesiacov,kojenie je ta najkrajsia vec ktoru som kedy zazila,a teda s problemami,ale chvala bohu bez nervov 😎 prajem vsetko dobre

vieruna
31. aug 2008

Betica nemozem povedat, ze nesuhlasim co len s jedinym pismenkom co si napisala. Ale napriek tomu uplne chapem baby, ktore to jednoducho v istom momente zabalia. Ja som vydrzala pri synovi 10 mesiacov, ale v takom psychickom rozpolozeni, ze ked s tym neprestaneme, tak si volaco spravim. Dokonca som mala obavu,aby som jemu neublizila. Strasne tazko sa to vysvetluje. Milujem svojho syna najviac na svete, aj by som sa prenho rozkrajala, ale keby sme mali o den viac kojit, tak skoncim na psychiatrii. Tiez som si presla zapalmi a podobnymi problemami. Tie mi az tak neprekazali. Co mi prekazalo, bola synova totalna zavislost na mojom prsniku, v noci bol hore kazdych 40 minut. Ja som este nestihla zaspat a on si uz znova ziadal svoje. A to trvalo strasne dlho. Nemohla som si oddychnut ani cez den, lebo bol s tych deti, ktore spia 15-20 minut a je vybavene. Manzel mal pocit, ze mi pomoct nevie, kedze dieta chce kadzu chvilku prsnik. Klobuk dole pred obetavkinami, co nieco podobne prejdu s usmevom na tvari. Ja medzi ne nepatrim. Teraz cakam dvojicky, ktore by som tiez kojit chcela, ale ked si spomeniem, co bolo ani nie pred dvoma rokmi, tak ma pomaly, ale iste zacina chytat panika

skolara
6. jan 2009

ahojte
tak so mnou to nie je take vazne ale uz trosilinku pocitujem ze je to dost na nervy 😖
hlavne v noci ked by najradsej spala s cicou v puse. Ked jej vyberiem a dam dudlik tak ho hodi na druhu stranu izby a dozaduje sa prsnika.
Cez den ju nekojim len rano a vecer lebo uz pekne papka ale tie noci 😖 uz niekedy nevladzem byt kazde 2 - 3 hodinky k dispozicii. A viem ze to nie je o hlade lebo proste citim ze len dudluje.
co s tym ? zacalo to asi pred tyzdnom a aj cez den mi obcas stahuje tricko a ukazuje ze chce 😅
Kazda rada nad zlato 😀

sammy
6. jan 2009

Jaj, Skolara, u nas detto a "trpim" jej to uz skoro 15 mesiacov 😅 Riesenie vidim len v odstaveni 😒

skolara
6. jan 2009

no super sammy aspon netrpim sama 😀
Ja planujem este potiahnut do leta a potom pekne odstavit ale to su plany ze 😀 ?
Jedine co mi vadi ze som sa uz 11 mesiacov poriadne nevyspala ☹

maryam
6. jan 2009

sammy, skolara
nie ste same, ja som sa este poriadne nevyspala vyse roka, davam mlieko este aj cez den zo 2-3x, lebo zje nastastie aj nieco ine, ale kazda jedna noc je hroza, niekedy sa zobudi uz aj po hodine a maximalne vydrzi 3 hodiny, a uz som aj ja skusala, ze v noci nedostane, nech poplace a spi dalej, ale kdeze, to plakal - som to stopovala asi 50 minut v kuse a neprestaval a potom sa poriadne napil a spal dalej.
Tiez rozmyslam, ci odstavit vobec, ale na druhej strane je to aj cez den dost pohodlne, lebo ked pije, tak pije vkuse a ked ho krmim, tak mi to zaberie aj pol hodiny, lebo lyzicku len tak "olizne" takze mu to trva, kym nieco zje.

sammy
6. jan 2009

Nuz ja som mala povodne plany kojit do roka 😀 Ale situacia a hlavne tvrdohlavost mojej dcerenky ma donutila to posunut teraz na 18 mesiacov 😀

skolara
6. jan 2009

no ja som vzdy planovala kojit do roka a pol ale tiez som planovala sa trosku viac vyspat 😀

kisska
6. jan 2009

dievcata mam pre vas dobre spravy 😉 Ja som teraz veeelmi vytesena, lebo som bola v podobnom "stave" ako vy. Krmila som hlavne rano a vecer, 2-3x denne pomedzi prikrmy a asi 3-4x v noci. Cez sviatky som stravila tyzden u maminy - cudzie prostredie sposobilo, ze som kojila kazdu hodinu a pol kazdu noc.... Ale odkedy sme prisli domov a neviem, ci to bolo pocitom istoty, ze uz je v znamom.... no jednoducho uz vyse tyzdna vstava len raz za noc... Nechcem to zakriknut, ale veeelmi sa tesim 😎 Takze ako vam uz urcite niekto slubil - Raz to urcite prejde... dokonca si teraz viac uzivam ranne a vecerne kojenia... drzim palce 😉

tonicka
6. jan 2009

skolara, ja som s tymto problemom zacala chodit do temy odstavenie "babatka", teraz do bezny den mamičiek,ktore odstavuju detičky. Ja som odstavit uplne nechcela, len som sa tuzila vyspat dlhsie ako 3 hod a potom kazdu hod a pol a od 3 rana do 7 mi visela na prse. Ja som to spravila tak, ze som zacala miesto mliecka robit pšt, a tu som ,tu som a zacalo to zaberat.. takto sa mi podarilo vynechat kazde druhe kojenie...( ale vacsinou ked nam isli zubky sa to zhorsilo) a potom som sa este naucila rozoznavat hladny plac a ten iny. teraz sa kojime az tak okolo 5 az 7 rano. Ak ide vecer spat okolo pol 9 tak chce mliecko uz okolo 3-4 a potom okolo tej 7-8 ako vstava 🙂 Ale ked sa mi teraz stane ze chce viac krat za noc, tiez som nervna.. ale poviem si ze bolo aj horsie, ona totiz bola tak casto na prse, pripadne dudlala,ze som mavala na bradavke pluzgiere 😒 Drzim palce 🙂

sirinka
7. jan 2009

baby a babatka spavaju s vami alebo vo vlastnej postielke? ak chcete v noci odstavit, mali by byt vo vlastnej asi.
u nas taky problem nebol, akurat ked sli zubky alebo bola chora, dojcili sme aj v noci a aj ked uz problem presiel, zvykla si a dozadovala sa. ale klarka spava od zaciatku vo vlastnej izbicke, takze toto sme mali vyriesene a potom som jej proste ponukla poharik s vodou miesto prsa. najprv mala hystericke zachvaty, bila ma a hadzala so sebou ale nakoniec sa napila aj vody. no a potom som zase urobila to iste aj s poharikom, proste som jej nedala nic, hladkala som ju, spievala uspavanku, hlavne je aby ste vy ostali kludne, nech babatko neciti nervozitu a naucila sa zase pekne spavat.