Kojenie mi ide na nervy. Neviete mi poradiť?

flipinka
13. máj 2008

Budete ma teraz odsudzovat, ale musim to bohuzial skonstatovat ☹
Moja dcerka ma 8 mesiacov, nechce jest ziadne prikrmy poriadne, po par lyzickach revu ju musim nakojit. A kojim skoro stale, uz som z toho nestastna, uplne vyflusnuta 😢 Nemozem sa ani nikam vybrat bez nej, lebo je zavisla na mojom prsniku. A z prikrmov sa nenaje.
Raz som odisla prec na 3 hodiny, no muz mi volal, ze moje mlieko z flasky nechce, ani z pohara mu to nevypila, tak som letela domov a po hodinovom reve od hladu sa konecne nacucala priamo odo mna.
Som nestastna a neviem uz co dalej, ved takto sa ne da existovat. Neviete mi nejako poradit?

skolara
7. jan 2009

sirinka Vionka spava vo svojej postielke. Vzdy tam spinkala, ale ked uz mam vstavat 100 krat za noc obcas som ju nechala so sebov v posteli a to bolo este horsie lebo iba hlada a hlada prsnik a sme rano dobite obe.
Manzel nie je ten tyzden doma ale cely buduci tyzden k nej bude vstavat on s vodou a uvidime co sa stane lebo takto to dalej nepojde 😝 Nie je to dobre ani pre mna a ani pre nu kedze sme rano ako zbite ☹
Dufam ze to pomoze lebo to je u nas novinka to s tym dozadovanim sa prsnika za kazdu cenu. A aj cez den mi stahuje tricko 😅 😕 tiez novinka.

sirinka
7. jan 2009

skolara aj klara obcas skusa, ale jej poviem, ze je prazdne alebo pokazene a ze musi pockat, tak obcas uz pochopi...ale je starsia ako vasa 😅
tak drzim vam palce, nech sa to nejako upravi.

tonicka
7. jan 2009

skolara a nejdu jej zubky? Pripadne papa ti nejake mliecne vyrobky? Na nas to velmi vplyva, musi mat aspon 1 jogurt a nejaky syr denne, pripadne ja davam mlieko do rozmixovanej brokolice a spenatu. Potom uz tolko nepyta 😉

skolara
7. jan 2009

tonicka
zuby jej nejdu ziadne nove ale 2 sa jej teraz prerezali a neviem ci bolia alebo svrbia aj ked uz rastu a su prerezane 😕
Jogurt ma kazdy den na ranajky tak neviem. Podla mna jej uz zacalo palit a uz chape ako sa veci maju. 😉 tak sa prsnika dozaduje. A predstavte si ako odisiel manzel na tyzden dieta sa mi zmenilo o 360 stupnov proste vie ze so mnou moze tocit a ked je muz doma tak nie. Presne ako nasa macka 😠

mukky
8. jan 2009

Ahojte,ja nikoho vobec neodsudzujem,ale je pravda ze ked som teraz 1krat tuto temu precitala,mnou myklo..ja by som ju len nejako jemnejsie nazvala....ako napr...kojenie ma uz vycerpava...Prajem Vam vsetko dobre

skolara
8. jan 2009

mukky 😀 asi by to fakt chcelo iny nazov ale v noci ked som hore uz po 10ty krat tak to uz je kojenie mi lezie na nervy 😀

mukky
8. jan 2009

skolara 😀 ,ale malemu nie co? 😀

mukky
8. jan 2009

skolara prepac,malej 😀

skolara
8. jan 2009

mukky jej nie 😀 ale ja uz chcem spaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat aspon 4 hodiny v kuse 😠

mukky
8. jan 2009

skolara no vidis,a ja by som aj mohla,ale sa mi nechce,lebo cez den som s malym,a vecer tu na MK do tej tretej 😒 maly mi spi od tej 10tej do 6tej rano,a ja ho budim na kojenie ked idem spat,aby som nestratila mliecko kedze uz 5mesiacov prikrmujem,takze spim max 3az4hod v kuse,a cez den 2hodky 😀

tamarka
8. jan 2009

ahojte, už skoro rok síce nekojím, ale viem o čom hovoríte. Tamarka bola môj tretí prsník, tiež som nikde nemohla chodiť. v noci sa budila 8-10x, mala som pocit, že nonstop nerobím nič iné len kojím. Tamarka bola pár krát vážne chorá, skončili sme v nemocke a tým sa to vždy zhoršilo. Odstavila som ju keď mala 2 roky, trvalo to asi 2-3 týždne. Bola som z toho na nervy, stále niečo vymýšlať, aby si nevypýtala. Následky kojenia sú u nás také, že obyč. mlieko vypije asi 1 dcl za mesiac, jedáva veľmi zle, bude mať 3 roky a váži 12 kg a je na mne závislá, stále len mama, mama, tato nemôže nič, dokonca už bolo aj to, že si pár krát vypýtala cicík, som skoro z nôh spadla. Ale sú aj krásne spomienky, nemôžem povedať, že to bolo len vyčerpávajúce, rada na to spomínam.

a hlavne baby, hovorí sa, ťe každá kríza trvá len 3 mesiace 😀 😀 😅

sirinka
8. jan 2009

tamarka nic v zlom, ale kto ti potvrdil, ze toto su nasledky kojenia? ja poznam taketo aj deti, ktore kojene neboli skoro vobec 😉

dorotee
19. máj 2009

Jejke a bambusko, 🙂
plne s vami suhlasim ohladom kojenia...Som uplne na nervy z tych, ktori nic ine neuznavaju a sami si neuvedomuju, ze svojim mlieckom mozu dietatku aj skodit... cakam tretieho syna a ked to nepojde, nebudem sa znasilnovat ku kojeniu... dvoch synov mam nastastie zdravych aj bez dojcenia (vela snahy a vysledok ziadny) paradoxne kamaratky ktore dlho kojili maju alergicke deti, stale chore.... som z piatich surodencov a len jedna sestra piata bola kojena, teraz ma 20 a od mala je chorlava... s tou osteoporozou je to vazne, naozaj odchadza vela vapnika pri takomto sposobe... samozrejme velku uloha zohrava aj dedicnost. Vsetko treba zohladnit a hlavne temperament dietatka... uz tu niekto pisal, ked ti to robi viac starosti ako radosti, radsej to nerobit... lebo stres a frustracia sa prenasa aj na drobceka a to ziadna mamicka nechce.

mamaja5
20. máj 2009

janina - mas veru pravdu.ja som tiez ten pripad ked uz z porodnice sme isli s nutrilonom.preplakala som tal celych 5dni.prveho syna som tiez nekojila tak som si myslela ze aspon tohto druheho budem.ale figu borovu.ked som si ho zacala prikladat tak sa tvaril ako keby som mu davala to najhorsie na svete.a napinalo ho na vracanie.robila som si s toho zo zaciatku srandu ze ci bude na chalanou ked sa mu hnusi prsnik ale potom to neslo vobec.a v tichosti zavidim tym babam ktore koja babatka.nepoznam to....a urcite nemam preco odsudzovat take baby co im kojenie leze na nervy.je to fakt len nasa vec.toto chlapy nikdy nepochopia....

roka96
20. máj 2009

ahojte ja som predtým ako sa drobček narodil nevedela si predstavit ako to bude s kojením..S nemocnice sme išli s UM pretože bol vraj hladný.. ja sprostá prvé dietatko som nebojovala proti tomu ked sme prišli doma začala som iba kojiť... Všetko bolo ok mliečko sa rozbehlo no potom nám zase predpísali UM lebo málo priberal ja som sa na UM vykašlala začala som kojiť častejšie .. Malý je zdravý baculko,,,nieje tučný je akurát..Má všetko, čo potrebuje kojím dodnes ráno a večer.. neodcudzujem nič.. myslím si, že ak matka nemá radost z kojenia a je to pre nu trápenie nemože to byt dobré ani pre dieta....
Ja sama som bola nahnevaná na to, že ma skoro od kojenia ukrátili v nemocnici s tým UM, kolko som sa natrápila.. mlieko sa mi nechcelo pustit no dnes sa ani nedivím, ked Vám po porode začnú hovorit stále, že plače, lebo je hladný a vy ešte z porodu asi ani nechápete chcete dat dietatko to naj tak pristanete na všetko.. no sama chcem s kojením prestat okolo roka , lebo myslím, že potom je to omnoho tažšie odúčat dietatko..
ale je to každého osobná vec... a tak to má byt... 😉

lubu
20. máj 2009

Baby dole klobuk pred vami.....ja som išla do porodnice tým že porodim priridzene a budem po narodení krasne kojit...ale šlovek mieni pan boh meni...porodila som sekciou a prevezena som bol na ARO len na druhy den som videla moju dcerku....amozrejme od hladu plakala na novorodeneckej izbe a tak šup BEBU...takže aj ked som ju prikladal milionkrat cez den aj v noci mliečko ako tak nabehlo ale jje poob jdenia bol 4krat potiahla a vyplula moju bradavku..jednoducho nechcela....takto a to opakovalo každú pol hodinu tym že menej amneje tahala tak a mliečko pretavalo tvorit...ja om bola z toho tak na nervy že on prichadzam že om porpocila mojho manžela aby jeho utami kuil timulovat bradavku 😀 no teraz je mi do miechu ale vetdy o bolo do plaču...ja vyčerpana zničena, rucala ami domacnost doma hladne babo....a tak oma nemohla kukat ako emmi odmeita mliečko či už odate z flašky alebo priamo z mojho prnika...kupili me UM ano 100krat om bola odudena 100krat om musela čelit pohladom maminiek ked om povedala že papame UM...ale jednoducho om už nevladala...atak ako emmi om dal umele mliečko...zrazu papala kaťde 4 hodiny plnu davku, Od 2 meiacov pava celun oc..na príkrmi me krane prišli...papa vcšetko všetko nam chuti..napije a pekne aj čajiku a mliečko už pijeme len rano avečer...raz me boli chorí....chodim nou všade či je zima alebo teplo, či prší, sneži....snad nam to klop klop vydrži....pekne buva na chate, u našich jednoducho všade kam prídeme, stači že ju pobozkam na dobru noc po mliečku apekne haja žiadne upavanie....ja len chcem napita že za akych podmienok kojit ja i mylim že vtedy je to kojenie krasne ked to maminke ababetu vyhovuje au obe sokojne...aj ked om to vzdala som štastna lebo od tej chvile mam doma spokojne kludne babetko....a amozrejme aj pokojnu maminku 😉

držim pate všetkym...lucia

lubu
20. máj 2009

prepačte za chyby ale nejde mi S len kedy tedy 😅

threat1
9. jún 2009

lubu super prispevok, som sa taaaak narehotala ty kokso, by si mala pisat do nejakeho casopisu....hlavne to "utami kuil timulovat bradavku".... jezis maria, zdochnem.... 🙂 parada (toto myslim vo veeeelmi dobrom, nie ze sa urazis🙂)))

threat1
9. jún 2009

lubu inak aj ja mam Emmu.... a Vanessku, dvojicky🙂

luboo3
17. jún 2009

caute vsetky mamicky , s tym kojenim to je trosku inak , kazdopadne treba povedat ze kojenie je najprirodzenejsia vec na svete a nic ine ju nenahradi , a ked vidite vsade reklamy farmaceutickych firiem ako propaguje umelu vyzivu je to az hrozne kolko ludi sa chyti na tento nespravny hacik , samozrejme nemam na mysli ked to je nevyhnutne davat umele vyzivy to je o inom , treba si najprv precitat troska odbornej literatury a nezavysle nazory odbornikov a nie clanky ktore umelo pisu ludia v pozadi firiem vyrabajucich umelu vyzivu ,to je len biznis a nic ine ...... viac napisem nabuduce .........................

janajanajana
18. jún 2009

Luboo3, uplne suhlasim, ze materske mlieko je to najlepsie pre babatko, a nechapem matky, ktore by dieta nekojili, ak by mohli. Ale zas treba mat troska objektivnejsi pohlad na vec a to dnes uplne chyba.umele mlieko sa chape ako jed, ktory babatku viac ublizi nez prospeje 😨
Mam to velke stastie, ze ja ani brat, ani manzel, ani jeho surodenci a x ludi v mojom okoli neboli kojeni a su to zdravi ludia bez zdravotnych problemov. Pretoze priviest dieta do tejto dojcenim zfanatizovanej doby a nedajboze ho nemoct kojit, ako to bolo aj v mojom pripade pri prvej dcere, tak by ma to psychicko uplne zlozilo. Luboo33 mozno je vhodne citat nielen odborne clanky, ale sa pozriet na to ako to v skutocnosti je, a to co najviac objektivne. Ci su ozaj tie deti , co vyrastu na UM tak velmi chorlave a alergicke a menej inteligentne atd. A pokial by si sa ti moj prispevok zdal strasne hlupy, tak prosim ta, len nenajdi pricinu v tom, ze som vobec nebola kojena, lebo vraj kojenie ovplyvnuje aj inteligenciu dietata 😅

bubatinko
18. jún 2009

myslim ze okolo dojcenia nedojcenia sa robi az moc rozruchu.... kazdemu je predsa jasne ze dojcenie je prirodene ako pre dieta tak pre matku.... ale kedze uz mame tu vymozenost UM ktore su myslim na velmi dobrej urovni a babatkam nemozu nijako uskodit.... preco by to matky nemohli vyuzivat..... ano je na zamyslenie preco mozno nejaka zena nechce kojit ale to je jej vec ze sa tak rozhodla....ine matky nemaju tu moznost nech uz z akej kolvek priciny a musia chtiac nechtiac siahnut po UM a deticky si myslim niesu o nic ukratene.....ved matky svoje deticky lubia nadovsetko ci ich dojcia alebo nie.......
a ci to ma vplyv na zdravie dietatka to je podla mna diskutabilne..........moji obaja synovia zial neboli kojeny iba cca 3 mesiace a potom boli na UM a su zdravy nikdy nebrali ziadne lieky a iba raz mali nadchu a poznam vela deti co su alebo boli kojene a imunitu nemaju takmer ziadnu.....tak isto to vidim aj na sebe a mojej sestre.... mna mama kojila do 2 rokov a mam alergie vsetky mozne atopicky ekzem doteraz a chora som byvala velmi casto az do puberty zato moja sestra co kojena ani nebola vzivote nebola hadam poriadne chora ak nepocitam sem tam chripku....ziadne alergie nic .......... takze moj nazor je ze na toto kojenie/nekojenie nema rozhodujuci vplyv

a na umelom mlieku nevidim nic neprirodzene......... 😉

jvo
18. jún 2009

kocky dakujem za tuto temu, ja mam tiez malu dcerku ktoru musim dokrmovat, nikdy by som si nemyslela ze to budem musiet robit lebo tiez som si myslela ze ked kojit chcem tak proste budem ale zrazu mala nepriberala lebo si vytiahla malo mliecka a ona je k tomu take kludne dieta ze ani neplace od hladu tak som jej rezim papania nastavila ja, a musela som zacat dokrmovat, ano mohla som zacat robit to co mi radili laktacne poradkyne tu na fore, prikladat kazdu hodinu dve ale to by som sa asi zblaznila aj ked viem ze to tak robi vela zien ale myslim si ze radsej ma mat dieta klludnu vyspanu vyrovnanu matku ktora ho bude radsej aj kojit aj dokrmovat UM ako vystresovanu unavenu znicenu. Na UM nevidim nic zle aj ked vidim tie divne pohlady ked niekomu poviem ze aj dokrmujem, ale uz som si povedala ze si to nebudem vsimat ved nie som prva ani posledna co to tak robi, kolko deti je na UM a svet sa nezrutil. Malej budem davat MM pokial ho budem mat a ona ho bude chciet. A mozno je to dokonca aj narocnejsie nakojit a este dokrmit...........

marrrka
18. jún 2009

Caute, ja som krvopotne kojila a dokrmovala 4 mesiace, ked sme presli na MM z flase a potom UM, bolo hned lahsie a do spevu, bez strasnych bolesti chrbta, mala sa odtrhala od prsa, drhla sa materskym, stale chcela cucat bo som mala malo mlieka... cize pre nas bolo krmenie z flase vyslobodenim, papame pekne kazde 3-4h, a nie kazdu hodinu a pol po 40min kojenia, to bolo strasne, aj tie noci nevyspate. teraz spime celu noc 😵 😉

katyl
18. jún 2009

joooj, ten luboo s tym jeho jednym prispevkom, mudry jak radio....a navyse muz....urcite odkojil aspon 4 deti... 😠
presne jak tu baby napisali, kojenie je prirodzena vec pre matku a pre dieta, ale v nasej dobe ked nezijeme v kmenoch a tlupach a nemame od malicka odpozorovane ako sa to robi, tak musime bojovat. osobne nepoznam ziadnu maminku, ktroa s kojenim nemala problemy, aspon zo zaciatku, kym sa naucila co a ako. Ja som kojila prvu dceru 8 mesiacov, teraz kojim syna uz 8 mesiac a pokracujeme dalej. Dcere som davala aj UM, ked som isla do skoly na skusky a prednasky. Synovi som UM nedala. Tiez boli chvile ked mi kojenie islo na nervy, ked to bolo kazdu hodinu vo dne , v noci...ale akonahle som prestala skumat, ci mam malo mlieka, ci mam dost mlieka, kedy mam dat a kedy mam nedat, v tom momente sa vsetko upravilo, mlieka je dost, babo spokojne, ked si zapyta tak ma. Planujem kojit tak do roka. J teraz su chvile ked mi kojenie ide na nervy, ale uz papa pomaly prikrmy, tak verim, ze kojenie sa coskoro scvrkne na rano a vecer. A to uz bude parada 🙂 Je zaujimave sledovat, ze kazda mama k tomu pristupuje inak, jedna kojenie miluje a kojila by do nekonecna, jedna koji, ale so zatatymi zubami, lebo ju to obmedzuje, ale vie, ze je to pre dieta najlepsie, ina to berie s lahkostou, bude dam, nebude dam UM....ale vsetky svoje deti milujeme najviac ako vieme a chceme im len to najlepsie, nie? 😉

monika77
18. jún 2009

maminy nie som proti ani kojacim či nekojacim mamičkám ... každého je to rozhodnutie ... ja mám 4 mesačného drobčeka, stále sme mali nejaké problémy s kojením, väčšinou z malého strany, odmietanie, jedovanie, vyplúvanie no ale sem tam sa pridali aj moje problémy s bradavkami kedy bolo kojenie dosť bolestivé ... zatiaľ som to ešte nevzdala ale mala som chuť to skončiť už veľa krát, hlavne na začiatku a teraz tiež bo zase malý protestuje a stále plače ked sa napapká z oboch prsníkov ... nehovoriac o nočnom hysterčení, ked mu ponúknem jedno aj druhé a on stále vyplúva a to mu niekedy ajide mliečko, no niekedy aj nie (pretože som to skúšala po stlačení) ... vždy som všetko konzultovala s annag, moc mi pomohla, možno keby nebolo jej, dávno s tým skončím ... no dnes už skutočne rozmýšľam aj ja nad UM, aj ked som pôvodne chcela kojiť aspoň do roka, potom som si povedala že budem šťastná ked to zvládneme aspoň do pol roka ... dnes to už neviem s istotou povedať, pretože začínam byť z toho všetkého už nervozna, hlavne sa nemôžem už pozerať na to ako hrozne plače aj po kojení ... myslíte že už je čas skončiť s tým? ja stále váham, chcela by som sa posnažiť, ale mliečka mám stále menej, veľa krát mi nejde ani odsať ani pri stláčani ... preto by som chcela vedieť, ak niektoré kombinujete MM a UM, ako ste to robili ... koľko vaše detičky vypili keď mali okolo 4 mesiacov?

jvo
18. jún 2009

ahoj monika, ja kombinujem MM s UM od cca 2 tyzdnov ked zistili ze mala nepriberala, normalne ju najskor nakojim a potom jej dam UM, annag sa snazila pomoct aj mne ak toto cita tak jej sa to nepacilo a radila mi to zmenit od zakladov ale musim asi priznat ze je to jednoduchsie nez teraz ked uz mame daky rezim zacat od znova rozkojovat a kojit ako ona radila aj 12x za den ked teraz papa cez den kazde 4 hodky a v noci vstava raz a vieme sa zariadit ked treba ist k dr. alebo von na prechadzku, proste mame uz svoj rezim co je myslim pre dieta dobre.....kolko by mala vypit je na krabici od UM ale rata sa cca so 150 na kilo vahy takze si to skus vypocitat pripadne pozri dake tabulky na nete

dara9402
18. jún 2009

nemozem sa nepridat lebo lubo je veeeelmi mudry 😝 ja mojho drobca nekojim lebo bohuzial nebolo cim 😢 ale aj napriek tomu je chrobak krasny zdravy nemali sme ziadne problemy s bruskom aani s kakanim od 2mes v noci ani neviem ze ho mm lebo spinka od 21:00 do cca 6-7rana doktorka je z zneho hotova lebo na svoj vek je omnoho vnimavejsi a sikovnejsi ako ine deticke v jeho veku.
a co sa tyka inteligencie, ani ja ani manzel sme neboli kojene deti obaja sme prakticky od narodenia na sunare a obaja sme inziniery 😀 takze si myslim ze to ci bude dieta inteligentne alebo nie nezavisi od sposobu krmenia ale od toho kolko casu venuju rodicia rozvyjaniu detskej osobnosti.

a k teme: osobne si myslim ze na UM nieje nic zle a podla mna je omnoho dolezitesia celkova pohoda jak fyzicka tak psychicka jak u maminky tak u miminka a pokial sa to docieli odstavenim od dojcenia nevidim v tom nic zle.
pokial je mamina vycerpana a v nepohode je nestastne a nespokojne aj babo. Nieje nic krajsie ako ked sa na teba dieta pozrie a zosiroka sa usmeje a ked ho trosku posteklis tak sa tak rehoce az mu brusko nadskakuje. A je naozaj krasne ked sa dieta tesi na prsko ale je urcite rovnako rozkosne ked miminu ukazes jeho flasu a ono sa so ziariacmi ockami a otvorenou puskou za nou ruckami natahuje.

najdolezitejsie je aby ste boli vy vsetky maminky a vase vsetky miminka stastne a preto treba urobit vsetko

tot moj nazor 🙂 🙂

martao
18. jún 2009

monika,
niečim podobných som prešla aj ja. Nakoniec sme zistili, že má reflux. Zahusťovali sme Nutritonom. Najviac nám pomohlo kojenie v babyvaku alebo postojačky. Bolo to náročné obdobie, ale kojíme doteraz. S prechodom na UM neponáhľaj. Moje deti zásadne odmietali flašu, takže ju nemajú ani na čaj.
Určite vydrž!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Za 2 mesiace prejdeš na tuhú stravu, tak to vydrž.
Skús ho nechať trošku dlhšie poplakať pred jedením, možno ak bude viac unavený bude ťahať lepšie.

dara9402
18. jún 2009

no som si dala 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 rozvijaniu sorry

a to som inzinier 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀