Kojenie po dvoch mesiacoch prestávky. Je to možné?

mamaetka
22. okt 2008

ahojte maminky, stale ma mrzi, ze som z roznych dovodou kojenie vzdala ked mal maly 4 mesiace a teraz, ked som znovu nazbierala odvahu pokracovat tak neviem, ci je to vobec mozne
pokusim sa zhrnut predchadzajuce problemy
este v porodnici sa mi maly vobec nechcel prisat lebo som mala a aj mam ploche bradavky a tak mi jedna sestricka doniesla klobuciky a maly sa roztahal, ale malo, preto som musela ostat o 2 dni dlhsie a aj tak sme na odporucanie pediatricky odchadzali domov s nutrilonom na dokrmovanie
4 tyzdne som maleho pekne po kazdom kojeni odvazila a dokrmovala az ma to prestalo bavit a povedala som si ze uz proste dokrmovat nebudem a tak som len kojila, ale maly slabo priberal a bol vecer velmi nervozny tak som mu na noc davala UM, mliecka som mala dost hlavne v noci sa mi prsia straaasne nalievali, musela som dokonca odsavat, ale zase vecerom ako keby som mliecko stracala
stale som kojila cez klobucik lebo maly holu bradavku nechcel
presli asi 3 mesiace a maly zacal vymyslat a odmietat moje cici, tak som ho klamala a davala som si na bradavku cumel z flase, cez noc mu inak hola bradavka nevadila v tme papal bez klobucika ale cez den horor!!!
potom som dostala crevnu chripku a tak strasne som zvracala kazdu chvilku mala som vysoke horucky a nevladala ani vstat a tak maleho manzel choval cely den z flase UM a vtedy nastal zvrat a drobec uz cici vobec nechcel, teda cez den vobec a v noci aj kazdu hodinu, tak som teda cez den odsavala ale mliecka stale ubudalo a ubudalo az som to po tych strasnych nociach proste vzdala
teraz uz maly papka aj ovocie a zeleninku a toho mliecka predsa len nepotrebuje tak vela a mna proste niekedy pochyti taka lutost, ze uz nie je na cici, pozeram si fotky ked som ho kojila a je mi smutno, vzdy som tuzila kojit ci najdlhsie, ale nevadi, hlavne ze gabko pekne rastie a je zdravy ale predsa........
vcera som mu skusila dat prsnik tak kus potahal zo zvedavosti a potom pustil a ja som si vsimla, ze mi z bradavky kus tecie nieco podobne ako v prve dni uz si celkom nespominam ako sa to prve mliecko vola
myslite si, ze by som to este mala skusit
a hlavne !!!!!!! ako ho prinutit papat z cici aby ich stimuloval

hanka274
6. sep 2010

jeeeej, presne ako opisujes, ako sa tesi, nohy hore... asi si ju vecer skusim v klude prilozit, uvidime...
mliecko mam akoze tak, ze ked som si vytlacila tak bolo...no samozrejme po tych 2 tyzdnoch uz mi netecie samovolne a prsniky sa uz nenalievaju, ale to asi tym, ze neprikladam.
dakujem ti za odpoved.

mamutka
6. sep 2010

@hanka274 joj, mne nikdy netieklo samovolne a pocit ze su naliate som mala len v prvych mesiacoch 😅 mam dojem ze tam nic nie je ale ked si prcek lahne a glga jak odusu a potom slastne zafuni, tak tam toho musi byt poctivo 😀
ved uvidis co mala, ci sa bude chciet pricucnut.
veru ten pocit vynimocnosti je tiez fajn. s tatkom ma kopec srandy a vsetko, ale dudky ma len maminka na celom svete 😎

hanka274
6. sep 2010

😵 😵 😵 no uvidim vecer, napisem, dam vediet. 😵 😵
ale aj tak som smutna, bo uz si tak neverim, didky plne mliecka su uz fuc...uvidime.

mamutka
6. sep 2010

tak drzim palce, precitam si to po par dnoch, kedze budeme mimo net 😉

hanka274
6. sep 2010

no vecer az doteraz sa parkrat zobudila a dala som jej...neslo nic, ale dufam, ze sa to stimulovanim rozbehne...
a zaspinkala pri didkovani... a aj si tak hmkala...poznate 😉 tak hmhmhmhmhm... 😵 😵 😵 😵
a nekusla ma 😵 😵
uvidime 😕 😵 😵

mamutka
8. sep 2010

jooj,ake zlate ze si hmkala 😵 😵 😵

janka256
8. sep 2010

ahojte aj ja mam problem s dojcenim mala nesaje silno len tak akoze tak si vytiahne iba predne mliecko to co jej ide samo do pusky a to zadne uz nevladze vytiahnut tak sa na didke len rozculuje kope odtahuje sa a place tak jej potom furt zapcham flasku s UM aj ked nerada ale tak co nemozem ju nechat hladnu .do 2 mesiacov som ju vylucne len kojila ale priberala vraj malo cca 400 g za mesiac tak mi doktorka poradila dokrmovat ale mala je najprv na cicke dokedy chce tahat a potom furt este 90 ml vypije UM. iba v noci vylucne dojcim lebo cez noc sa mi prsia naleju viac. mne by ste co poradili ? chcem dojcit co najdlhsie ved prostrednu dcerku som dojcila rok a pol. 🙂

kubka25
24. okt 2010

Ahojte maminy,mám podobný problém.Malinká mala od začiatku silnú žltačku,kt. trvala mesiac.Bola veľmi spavá a vôbbec nevyžadovala papanie,ku každému kojeniu som ju musela budiť aj to z velikými ťažkosťami.Takto to bolo celý ten mesiac,keď sa zobudila,prisala sa a s prestávkami driemkala a papala a takto aj 45 min.Bolo to namáhavé,najme preto,že mám ešte aj 2 r. synčeka a aj tomu sa je treba venovať, ale snažili sme sa,pretože mi veľmi záležalo na tom,aby papala moje mliečko.Po kojení som ešte odsávala zvyšok a keď chcela,dala som jej aj to.Žiaľ po mesiaci snaženia sme zistili,že ešte sme ani neprekročili pôrodnú hmotnosť...Tak postupne po 1,5 mes. nastúpilo UM s odôvodnením,že nemám dosť vlastného,čo asi aj bola pravda.Napriek tomu sa to snažím nevzdať a odsávam,keďže malinká postupne odmietla piť z prsníka,z cumlíka to predsa len ide lahšie.A tak odsávame á 3 hod ale mliečka nejak ubúda,čo mi je veľmi ľúto.Snažím sa o pitný režim,vitamíny,čajíky pre dojčiace ženy,vinea,čierne pivo...a už neviem,čím tomu ešte pomôcť..Žiaľ nám nedávno zistili aj vadu na srdiečku a náš kardiológ ma povzbudzuje ku dojčeniu,vraj špeciálne v tomto prípade každý deň s MM navyše výhoda...Neviete mi esšte nejak poradiť???

kaja73
24. okt 2010

@kubka25 Viem, že je tu forum, kde radi annag.Dokonca pre nu vytvorili dalšie forum:"dakujeme annag",skus sa spytat jej.Vie fakt velmi dobre poradit. 😉

hanka274
24. okt 2010

@kubka25 vidim, ze skusas kade co...drzim ti palce...
budem jednoducha a strucna... psychika a prikladanie... prikladaj aj ked nic nejde, alebo si myslis, ze nic nejde...prikladaj, prikladaj, pokial si didku udrzi v pusinke, aj ked na zaciatku nic nepojde....neni problem...prikladaj, rozbehne sa ti to....malo by...
drzim ti palce!!!!

atrami
24. okt 2010

@kubka25 , určite by som to vyskúšala. Skús zo začiatku kojiť hlavne v noci. Zisti, či sa lepšie neprisaje ak spí. Ak áno, postupne prejdi na kojenie v spánku aj cez deň. Ja som najstaršieho prestala kojiť po laktačnej kríze, a následnom zápale. U malého zistili alergiu na kravské mlieko. U ďalších synov som chcela kojiť a aj som kojila do 2 rokov. Prekonala som veľa zápalov, problémy s prisatím, rovnako ako odmietanie prsníka. S presvedčením, že kojiť budem, som kojila. Kojila som malého v polospánku. Postupne sa to upravilo. Stálo to za to. Držím naozaj palce.

cigaretka5
25. okt 2010

dievcata tiez som bola na nervy z toho z nekojim , mala mala v porodnici silnu zltacku bola spava a aslaba prislala sa tak raz za 4 hodiny a tak slaubucko tahla hodinu, furt chudla a zltacka sa jej zhorsovala ... po mojom naliehani na 5 den doktorka dovolila malu odvazit red a po kojeni a zistili ze je sice prisata hodku no potiahne ta k 20 mili. Vsetci ma presviedcali ze musim prikôladat prikladat prikladat. AJ som ta robila lenze mala chudla a zltacka sa zhorsovala....... Asi na 6 den mi doktorka navrhla konecne prikr, mala sa napapala pokojne spinkala a na 9 den zacala priberat a zltacka ustupovat........... NA 10 se sli domov s Bebou v ruke, doma homeopatika, caje polievky, vinea , kludovy rezim vazeniae pred a po kojeni a vysledok? mala sa prisala na hodinu scucla 20 mili a revala, tak sme prikrmovai......... Mlieko som si odsavala, bolest jak svina,............. malu som sa snazila prikladat.kolotoc,ale snazila som sa bit v pohode. Raz v noci som isla malu kojit a to uz netieklo nic. Kojila som asi mesiac a potom som bola donutena prejst kompletne na UM.
Stale som s tym nebola psychicky v pohode, az raz som sa rozpravla s jednym pediatrom. Ze sa mam ukludnit, ze kojenie je sice fajn, no v dnesnom svete plnom svinstva co kupuje v hypermarketoch je otazne ake svinstvo sa dostava cez MM mliecko k babatku. Kocky tym nechcem povedat ze nkojit je spravne, rada by som malu kojila este aj teraz ale ked sa raz neda tak sa neda........ Netreba sa tym trapit. Mam v dnesnom svete pocit, ze na matku kora nekoji apozeraju ako na zrudu ale my vieme ze to tak neni. Tak sa netrapte ze ste nekojili kolko ste si predstavovali a ten moment intimity pri kojeni si viete s mimcom vytvorit aj pri podavani UM cez flasku. U nas to tak je len ja a mala , ktora mi pri tom kuka do oci a obcas sa aj usmeje, alebo len mala a mm. Je to nasa chvila .................

alexo
11. nov 2010

@hanka274 ahojko, viem o čom hovoríš, ja mám 9 m. bábo a akosik sa mi odstavil sám, dojčím len raz za deň, odmietal moje dojčenie cez deň, v noci si to vynahrádzal a potom aj po nociach plakal a ani sa neprisal, myslela som, že mu idú zúbky, natierala som malému ďasienka a až potom som zistila že plakal preto, lebo bol hladný, nemala som dostatok mliečka.A veru, som na psychiku, nechce sa viac krát prisať, tak som smutná.Tak sme prešli na UM, aspoň to nech pije...Ten pocit úzkosti poznám a neviem si rady.ako ho naučiť znova piť moje mliečko? alebo keď sa už odstavil mám ho nechať tak?Je mi za dojčením smutno.Nechce sa mi po nociach brrrlať v kuchyni, aby som namiešala drink mliečka, dojčenie bolo fakt super, aj som si pri tom podriemala.Zas výhoda cez deň, namiešam mu drink aj von a neplače mi od hladu či smädu.Som v strašnom rozpoložení a neviem čo robiť.
Ale holky predo mnou dobre píšu, hlavná je láska a kľudná maminka... 😲

dennika
6. apr 2015

@3558 ahoj mohla by som sa s tebou skontaktovat?

dennika
6. apr 2015

Ahojte, mám 4 týždňové bábätko a koijla som resp. odsávala prvé dva týždne z osobných dôvodov som bohužiaľ prestala v druhom a treťom týždni kojiť. Teraz by som opäť veľmi chcela začať, keď si stlačím prsníky vytečie mi mlieko ale len veľmi málo. Doktorka ma naháňa k laktačnej sestre , no bohužail finančná situáacia mi toto sedenie zaťiaľ nedovoľuje. Malý sa stále chýta a prisáva hoci aj po dvoch týždňoch no vyiahne len málo. Veľmi pekne by som vás mamičky chcela požiadať o nejakú radu ako opäť mlieko rozbehnúť ak je to ešte vôbec možné po dvoch týždňoch. Ďakujem za rady

martina646
6. apr 2015

@dennika pozri si zoznam laktacnych pradkyn vo svojom okoli na mamila.sk, mnohe poskytuju svoje poradenstvo zdarma a takisto vedia poradit aj mailom, aspon povzbudit, nasmerovat.

virivka
6. apr 2015

@dennika Ahoj, napisem ti pre povzbudenie, ja som zacala svoje dieta kojit az ked malo mesiac a podarilo sa, aj ked prvy tyzden bol o nervy, ale zvladli sme to. Ja som si nejake tri dni skoro stale odsavala mlieko aby sa mi ho dost vytvorilo a potom som zacala s kojenim(cely ten mesiac som odsavala mlieko, ale to len trikrat do dna, tak aby som zvysila produkciu zacala som odsavat viac) Drzim palce.

luba41
7. apr 2015

@dennika odporúčam tiež laktačnú poradkynu, určite sa s nou dohodneš aj po finančnej stránke..neboj, nezruinuje Ťa to.. skús ísť podla protokolu o štrajku.. v takomto nízkom veku je rozbehnutie dojčenia takmer 100%..
http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/odmie...
http://www.mamila.sk/pre-zdravotnikov/materialy...
http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...

scarlet
24. aug 2015

Nasla sa tu vobec nejaka mamicka, ktorej sa po prestavke podarilo znovu rozbehnut mliecko? Ja som zacala skusat az po rocnej prestavke, kedze ma moj syncek slabu imunitu a materske mliecko je pre neho to najlepsie. No zda sa, ze sa to v malej miere aj podari... Stimulujem bradavky a odsavam a uz zacina pomalinky po kvapkach tvorba 😵

aknedz
24. aug 2015

@scarlet jeee, toto ma veľmi zaujima, davajte, prosím vedieť ako sa vám darí ;)...skúsili ste aj niečo na podporu dojčenia? Dieťatko je "ochotné" sa prisávať?

scarlet
25. aug 2015

Synceka som prisavat neskusala, skor som rozhodnuta mu davat mliecko z flasticky. Dolezite je pre mne, aby dostavala to najdolezitejsie a tym je materske mliecko 🙂 Na podporu mlieka som si dala homeopatika.

aknedz
25. aug 2015

@scarlet Aha, to bolo pre mna zaujimave, ze ci ma snahu sa aj prisavat...na spustanie mliecka by vam mohol pomoct aj casty kontakt koza na kozu - skuste tak spolu spavat napr.cez obed a ak y mal zaujem sa aj prisat, bolo by to este lepsie...+ na podporu su silnejsie ako homeopatika senovka v kombinacii s benediktom...vsetko toto spolu s pravidelnym odstrekovanim/odsavanim by vam mohlo pomoct 😉

scarlet
25. aug 2015

Dakujem za radu 🙂 Ja myslim, ze to rozbehnem aj po roku 🙂

scarlet
26. aug 2015

No mliecko sa uz veselo rozbieha, malemu ho davam zatial po lyzickach 🙂 A uz nie je len cira tekutinka, ale riadna husta smotanka 🙂 Prisat sa mi vsak syncek nejako nechce, uz ma 2 rocky, ale keb sa nam to podarilo, bolo by to super, aspo kojit pocas zaspavania.

aknedz
26. aug 2015

@scarlet super, gratulujem 🙂 skusajte vela kontaktu koža na kožu

muriel21
8. sep 2015

@mamaetka mohla by som tiez ten email poprosit??som v podobnej situacii a dost sa z toho depkujem ☹
dakujem

kattky
20. okt 2017

@scarlet Moj maly ma 3 a pol mesiaca. Tiez planujem si skusit rozbehnut opat mliecko nakolko kvoli zl bradavkam sa mi nechcel prisat. Teraz mam formovace bradaviek. Prisaje sa mi trocha na prsnik, tak uvidime ako yo vsetko pojde. Ja si myslim, ze to vsetko je o pozityvnom mysleni

sona555
20. okt 2017

@kattky ahoj, ak môžem, zle bradavky neexistujú, dieťa sa prisava na dvorec. Mňa v pôrodnici sestričky presvedčili o tom, že mám "zlé" ploché bradavky a že mám kojit cez klobuciky, lebo inak to nepôjde. Malý sa ale postupne prestal prisavat a po návšteve laktacnej išli klobuciky do koša. Malý má skoro 5 mesiacov, plne kojeny aj napriek mojím "zlým" bradavkam. Ale prvý mesiac to bol naozaj boj. Držím ti prsty a odporúčam kontaktovať laktacnu poradkynu.

kattky
20. okt 2017

@sona555 dakujem, tak u nas su take uzastne sestricky na neonatologickpm oddeleni. Unas v meste ani laktacna poradkyna nieje.

sona555
20. okt 2017

@kattky Tak to je škoda. Skús na podporu tvorby benedikt a senovku a kŕmiť malého cievkou na prse, zvýšiť fyzický kontakt, nosiť v satke/ nosiči, a nepouzivat fľašu ani cumel. Bude to boj ale keď si odhodlaná tak to určite zvladnes