Kojenie po dvoch mesiacoch prestávky. Je to možné?

mamaetka
22. okt 2008

ahojte maminky, stale ma mrzi, ze som z roznych dovodou kojenie vzdala ked mal maly 4 mesiace a teraz, ked som znovu nazbierala odvahu pokracovat tak neviem, ci je to vobec mozne
pokusim sa zhrnut predchadzajuce problemy
este v porodnici sa mi maly vobec nechcel prisat lebo som mala a aj mam ploche bradavky a tak mi jedna sestricka doniesla klobuciky a maly sa roztahal, ale malo, preto som musela ostat o 2 dni dlhsie a aj tak sme na odporucanie pediatricky odchadzali domov s nutrilonom na dokrmovanie
4 tyzdne som maleho pekne po kazdom kojeni odvazila a dokrmovala az ma to prestalo bavit a povedala som si ze uz proste dokrmovat nebudem a tak som len kojila, ale maly slabo priberal a bol vecer velmi nervozny tak som mu na noc davala UM, mliecka som mala dost hlavne v noci sa mi prsia straaasne nalievali, musela som dokonca odsavat, ale zase vecerom ako keby som mliecko stracala
stale som kojila cez klobucik lebo maly holu bradavku nechcel
presli asi 3 mesiace a maly zacal vymyslat a odmietat moje cici, tak som ho klamala a davala som si na bradavku cumel z flase, cez noc mu inak hola bradavka nevadila v tme papal bez klobucika ale cez den horor!!!
potom som dostala crevnu chripku a tak strasne som zvracala kazdu chvilku mala som vysoke horucky a nevladala ani vstat a tak maleho manzel choval cely den z flase UM a vtedy nastal zvrat a drobec uz cici vobec nechcel, teda cez den vobec a v noci aj kazdu hodinu, tak som teda cez den odsavala ale mliecka stale ubudalo a ubudalo az som to po tych strasnych nociach proste vzdala
teraz uz maly papka aj ovocie a zeleninku a toho mliecka predsa len nepotrebuje tak vela a mna proste niekedy pochyti taka lutost, ze uz nie je na cici, pozeram si fotky ked som ho kojila a je mi smutno, vzdy som tuzila kojit ci najdlhsie, ale nevadi, hlavne ze gabko pekne rastie a je zdravy ale predsa........
vcera som mu skusila dat prsnik tak kus potahal zo zvedavosti a potom pustil a ja som si vsimla, ze mi z bradavky kus tecie nieco podobne ako v prve dni uz si celkom nespominam ako sa to prve mliecko vola
myslite si, ze by som to este mala skusit
a hlavne !!!!!!! ako ho prinutit papat z cici aby ich stimuloval

3558
22. okt 2008

mamaetka ja som mala presne taky problem ako ty. baby na koniku mi poradili pani, ktora mi hned aj odpisala, a ona je poradca pri kojeni. stranka je kojeni.cz a ak chces, tak mi posli tvoju email.adresu, a ja ti poslem to co mi poradkyna napisala. ale bohuzial, asi ta sklamem. ja to doteraz nemozem prekusnut, stale to davam za vinu sebe, ale bohuzial mne uz sa nedalo pomoct, a to som chcela po mesiaci zacat znovu. jedina utecha ktoru mi hovorili je ze najdolezitejsie je spokojna mamina a spokojne babo. ale za pokus nic nedas, tak ak chces, tak sa ozvi poslem ti co mas robit.

lalupa
22. okt 2008

neda mi nereagovat
som pobny pripad, z urcitych dovodov som prestala po 4m a cele to obdobie potom som sa trapila myslienkami na kojenie,lebo mlieka som mala dost,az vela... male som si skusila prilozit po zhruba 2 mesiacoch a krasne tahali, jasne,ze nepotiahli skoro nic,len zopar kvapiek...
aj som chcela zacat (zalozila som podobnu temu,ale nik nemal take skusenosti) a ked som si to vsetko s chladnou hlavou prechadzala,tak som sa uz do toho nepustila
moje dovody: deti krasne prespavaju celu noc, krasne prospievaju, su zdrave, mame dobry rezim papania aj spania cez den
nevladala by som aj varit,aj stimulovat,pripadne odsavat, to by nas zavalilo bordelom a detom by som sa nevenovala dostatocne,ako vtedy, po prikrmoch papaju menej mliecka, a vstavanie v noci po 3-4 hodinach by ma uz urcite odrovnalo...
plus by som si ich musela zarezimovat obe naraz zase...
najdolezitejsie je kojenie v prvych 6 mesiacoch...
zhruba tolko

3558
22. okt 2008

lalupa mas sice trosku pravdu, ale ja som prestala kojit po dvoch mesiacoch, lebo maly nechcel tahat. a teraz ma stale len 4 mesiace. ja by som dala vsetko pre to, aby som mohla kojit naspat. velmi ma to mrzi,davam si to za vinu sebe lebo som nebola dobre informovana o kojeni.jasne ze je pohodlnejsie dat flasu, ale MM je to najlepsie co mozes dietatu dat. ty to mas komplikovanejsie o to, ze mas deticky dve, ale aj tak.....

mamaetka
autor
22. okt 2008

ved ja to neberiem az tak strasne vazne, maly je zlatucky a nic mu nechyba to je len o mne, ze mi proste chyba ten uzasny pocit aky som mavala pri kojeni ☹

3558
22. okt 2008

mamaetka potom daj vediet ako si dopadla papa

peta1510
22. okt 2008

Mamaetka,ja som na tom podobne,maly ma rok a ani neviem,ci som urobila spravne,hoci na radu odbornikov,ze som prestala kojit.Moj maly bol stale hladny a stale chcel pata,potom jedno obdobie nastali jedy,nechcel tahat,bol hladny,bervozny a zacali sme prikrmovat.Niekde som,ale az neskor,pocula,ze to bola len laktacna kriza.Naviac ma zavadzali tie informacie typu,ze kojit len 20min. z kazdeho prsa,a podob.Myslim,ze som to mala skusat a skusat,tiez mavam vycitky,ale co uz...Druhe budem mat na prse trebars cely den 😉

lalupa
22. okt 2008

zuzi,ja som reagovala na autorkin prispevok, tak nechapem... 😅

mamaetka
autor
22. okt 2008

mna tiez miatli informacie rozneho druhu kazda maminka mi radila inak, aj som kontaktovala laktacnu poradkynu a aj tak to neslo ☹
potom som sa s tym zmierila s vedomim, ze som urobila pre svojho drobceka vsetko a nijak mu predsa UM neublizi
len ked pocujem, ze niektore maminky koja aj rok a viac......
minule som videla v telke taky dokument a tam tehotna zena v deviatom mesiaci este kojila svojho 3 rocneho syna a on tak pekne prisiel a vypytal si cici ....... a ona mu vysvetlovala, ze uz musi nechat mliecko pre braceka 😀
no a moj malicky ani nebude vediet ze som ho niekedy kojila ☹

mamaetka
autor
22. okt 2008

dakujem zuzi, ten mail ma povzbudil, ta pani to tak krasne napisala ze uz mam vycitky mensie
vtedy po tej chripke somzazila straaaasnu laktacnu krizu a vtedy som asi 2 hodiny odstrekovala po kvapockach mliecko za 2 hodiny len 10ml a do rana sa mi prsia naliali tak ze som odsala odsavackou 120 ml
tak ja to teda skusim, ci vobec nieco pojde
napisem ako sa mi dari

bigmama
22. okt 2008

ja som niekde počula, že dokonca aj žena, ktorá nikdy nerodila a adoptuje si bábätko môže ho úspešne kojiť, takže nevzdať sa a skúsiť, budem sledovať ako ti to ide 🙂 🙂 🙂

lalupa
22. okt 2008

bigmama,preco mas 8 deti? 🙂

neviem,ci som blbo napisala prispevok,ale som jednoznacne za kojenie,ak to kondicia a ine veci dovoluju
ale nie som v pripade, ze by slo o ukratenie dietata o cas,ktory sa venuje stimulacii,priapdne odsavaniu, lebo mne sa to stalo...
urcite plati to,ze ked je stastna mamina,je stastne aj babo 😉

ja len poradim dobru trpezlivost a odsavat,pripadne stimulovat hlavne v noci... bude to trvat aj par tyzdnov

vsetko je mozne a da sa 😉

bigmama
22. okt 2008

???? nechápem, všetky deti dvojmo???, to som si až teraz všimla

annag
22. okt 2008

mamaetka, rozbehnúť dojčenie v skoro 6 mesiacoch a po 2 mesačnom odstavení by bola pre Teba neskutočná drina s veľmi neistým výsledkom a zbytočnými stresmi pre Teba i malého. Druhý polrok totiž znamená prechod na tuhú nemliečnu stravu, je to vlastne obdobie postupného odstavovania bábetka. Čiže by si chcela dosiahnuť pravý opak toho, čo je pre bábetko v tomto období prirodzené. Ono začne prirodzene nahrádzať mliečnu výživu nemliečnou, tuhou stravou a je jedno, či sa jedná o UM alebo MM. Výhradne mliečne obdobie je do 4. mesiaca bábetka. Relaktácia - zmena z UM na MM je relatívne možná tak do 3 mesiacov. Potom už hladina hormónov zodpovedných za dojčenie klesá a šanca na opätovné dojčenie sa prudko znižuje. Bábetko v polroku už má pevné návyky čo sa týka techniky sania, je zvyknuté na ľahký a jednoduchý prísun mliečka z fľaše. Sú to teda dva problémy - obnovenie produkcie mliečka a naučenie bábetka na novú techniku sania. Zvlášť keď mal malý taký problém so správnym prisatím počas obdobia dojčenia, by bola tá šanca na úspech naozaj mizivá.

Napriek tomu sa nemusíš trápiť, ani ostatné mamičky, ktorým to nevyšlo podľa ich predstáv. Problém nie je v Tebe, tu zlyhala príprava pred narodením bábetka a odborné okolie, ktoré Ťa nedokázalo správne usmerniť a poradiť Ti v riešení typických a relatívne ľahko zvládnuteľných problémov. Ak niekto u Teba zlyhal - tak to bola určite pôrodnica - riešiť ploché bradavky klobúčikmi a Nutrilonom je neprofesionálny postup, ktorý bol dôvodom neustálych a čoraz väčších problémov s dojčením, ktoré dospeli k odstaveniu. Už som to niekde spomínala, chodíme počas tehotenstva do poradní, ale nikoho nezaujíma, aké máš bradavky, sestrička Ti akurát odmeria tlak, skontroluje moč a vezme krv. O dojčení a prsníkoch za celých 9 mesiacov u gynekológa nepadne ani slovo. A sestričky na novorodeneckom sa hnevajú a opovržlivo pozerajú na mamičky, čo si nevedia s dojčením poradiť.I keď veľa pôrodníc sa už zapojilo do projektu Nemocnica priateľská deťom, čo by mala byť nemocnica podporujúca okrem iného dojčenie bez dokrmovania fľašou či ponúkaním klobúčikov. Ale sestričky s 20-30 ročnou praxou ťažko donútiš, aby radikálne zmenili svoje spôsoby resp. boli ochotné naštudovať si a v praxi aplikovať problematiku dojčenia. Následne pediatra v poradniach zaujíma primárne prírastok na hmotnosti bábetka, jeho prospievanie. To, či je bábo dojčené alebo nie, je druhoradé a veľa pediatrov problém s dojčením vyrieši prepísaním UM, nie radou ako laktácii a dojčeniu pomôcť.
Dávaš malému dostatok lásky a porozumenia, si a budeš pre neho najlepšia mama na svete, ktorá pre neho urobila v danej chvíli maximum. Dojčila si tak dlho a toľko, koľko bolo vzhľadom na okolnosti u Teba možné. A keďže každé bábetko je iné, aj akždé dojčenie ´je iné a máš svoje skúsenosti, tak pri druhom bábetku sa Ti dlhé dojčenie isto podarí . 😉 🙂

mamaetka
autor
23. okt 2008

dakujem annag za povzbudive slova 😀
inak porodnica kde som rodila je nemocnica priatelska detom !!!!!!!!!!!
oni nam tam deti bez opytania krmili glukozou z flase, vsetky z jednej zaradom ako na beziacom pase a hned ako zistili ze maly tak vela schudol, tak ma obvinili, ze som si to sposobila sama, lebo som odmietala prikrm

u2jana
23. okt 2008

ahojte, mamaetka, presne viem, o com pises, ked vravis o smutku za dojcenim...
ja tiez nedojcim svoju 7 tyzdnovu dceru a vzdy ked jej davam do ust flasku, je mi skoro do placu.
ale co uz. U nas to bolo takto:
Tiez som odchadzala z porodnice s tym, ze mala sa nevie prisat a s Humanou v ruke. Krmila som ju lyzickami a odstriekavala som si mlieko. Ale mala bola stale mrzuta, tak som si zavolala laktacnu poradkynu a s jej pomocou mala zacala ako tak sat. Dojcila som ju dva tyzdne az kym mi ju v poradni neodvazili, a s hrozou som zistila, ze moja mala schudla s 3.2 na 2.8 kg. Lekarka mi kazala dojcit max 15 min a prist za tyzden. Po tyzdni pribrala 30g... a to som uz bola s nervami na dne. Skoncili sme v nemocnici a ked mi doniesli malu s infuziou v hlave, skoro som zomrela. Az tam sa zistilo, ze mala si za 40min dojcenia vytiahla max 40 ml mlieka. Tak jej dali flasu s cumlom s velkou dierkou, aby sa konecne najedla. A naco prisli pani doktori po 3dnoch hospitalizacie? Malicka ma rozstep makkeho podnebia, takze si nedokaze v ustach vytvorit podtlak. A na to prisli az po mesiaci, v porodnici to nezistili, obvodna lekarka to nezistila, a az po takmer mesiaci niekoho pozriet malej do ust... najviac ma desi to, ze na tuto diagnozu nie je treba usudok dr. Housa ani superspecialny pristroj, bolo treba drevenu palicku a urobi kuk do ust...
no co uz, stalo sa... vsetko mohlo byt inak, ale uz narobim... tak si poctivo odstriekavam tu trosku mlieka co este mam, aby som jej ho mohla dat aspon raz za den.
Vraj v zivote babetka je najdolezitejsich prvych 6 tyzdnov... ja som ju takmer mesiac trapila hladom a teraz jej pcham do ust flasku... tak dufam, ze mi to raz odpusti ☹

annag
23. okt 2008

u2jana, na to ani nemám slov ☹ , holky, ozaj si nemáte čo vyčítať

norik1
23. okt 2008

u2jana, u nas to slo navlas rovnako s tym rozdielom, ze ked sme sa dostali do nemocnice po ubytku hmotnosti (v 9 tyzdnoch mal menej ako ked sa narodil), zistili nam tam SALMONELOZU!!!! Vysvetli mi niekto, ako dostalo 9-tyzdnove dieta salmonelu, ked bolo cisto kojene a matka a otec mali negativny vyter? Tiez som mala maleho na prsniku tristvrt hodiny, mylsela som si ako super mi to ide, ved som si vsetko trikrat nastudovala - techniku, mozne problemy, polohy....a bolo mi to naprd, nemocnica je na kojenie zabijak....ale teraz uz sme ok, vahu sme dobehli a babetko je spokojne a stastne... a ja? stale si vycitam, ako sa to mohlo stat ked som sa cele tehu poctivo pripravovala na kojenie??? A tie pohlady, ked sa niekto spyta "Kojite sa, nie?"...

Ja si myslim ze to dostal este v porodke - davali mu pasterizovane mlieko od inych mamiciek, kym mne po cisaraku nabehlo...bol koniec maja a 30-tupnove horucavy....

peta1510
23. okt 2008

Annag,presne si to vystihla! 😒 😉

geegee
23. okt 2008

no aj mne chyba kojenie...mali sme problemy takmer od zaciatku, trapila som sa skoro 2 mesiace a skusala a dufala, ze sa maly napapa a budeme sa kojit, ale mama mieni a...tak teraz aspon odsavam a maly papa vylucne MM. No dospeli sme aspon do stadia, ze ked si ho prilozim, bez reptania sa prisaje, aj potiahne trosku, no nenapapa sa dostatocne.Mozno sa aj to este zmeni...

jahodka11
24. okt 2008

u2jana-urcite si nemas co vycitat!!! urobila si a robis maximum, tak sa netrap.....aj krmenie z flasky ma svoje vyhody a malu mozes tiez krasne drzat v naruci.....len papa UM, no a? ja som tiez mala zo zaciatku probelmy, maly sa nevedel prisat, aj mu strihali uzdicku v pusinke, este v nemocnici, ale nic moc sa nezlepsilo.....a sestricky na mna pozerali ako na blbu, ze neviem kojit, nikto mi nevedel pomoct.....a presne ako pisala annag, v poradni pocas tehotenstva sa ma nikto nespytal, ci chcem kojit, nikto neporadil.....o tom, ze sa mi nikto nepozrel na prsia, ani nehovorim.....myslela som si, ze kojenie je uplne prirodzena vec a pojde to same od seba.... velky omyl!!! porod je prirodzena vec, kojenie nie..... 😒 velmi mi ale pomohla nasa detska sestricka, ktora prisla k nam vecer domov a vsetko nam ukazala a pomohla mi pri kojeni, potom bol doma manzel a nejako sa nam to podarilo.....ale pred kazdym kojenim som mala doslova stres, ze ci sa maly prisaje a ako....o dokusanych bradavkach ani nepisem, to bol "moj" problem.....ale prezila som 😖
co si ja vycitam, je to, ze od tretieho mesiaca sme museli zacat davat aj UM, lebo som mala menej mlieka (a neznasam, ked mi niekto napise, ze urcite som ho mala, nemala, lebo viem, ako vyzeraju prsia naliate mliekom a ako tie, kde mlieko nie je....) a maly sa vyhadzal, mal ekzem az do siesteho mesiaca, kedy sme uz mali za sebou kontroly na gastro, namiesto obyc nutrilonu mame alergy care.....ale nic nepomahalo, zbavili sme sa len hnacky a grckania, ale ekzem stale.....ja som uz nemala co jest, vsetko bol "alergen", tak som s tym sekla a maleho odstavila....co si teraz vycitam, ze som mohla vydrzat.....no rpi druhom budem mudrejsia.....uvidime,,,

takze u2jana-naozaj sa netrap, bohuzial nepatrime k bezproblemovo kojacim mamickam, co uz.... 😒
a flaska ma aj svoje vyhody-mozes ist kam chces, aj bez dietatka.....to som veru po pol roku naozaj ocenila..... 🙂 musi v tom vidiet aj tie plusy, drzim palce! 🙂

marianeta
24. okt 2008

Mne je tiez velmi luto za tym,ze so maleho dlho nekojila.
Ked si spomeniem na ten pocit pri dojceni tiez mi je neraz do placu 😢 .Ale co narobim.
V porodnici sa dojceniu nijak extra nevenovali,navyse maleho mi prvy krat prilozili az 3 dni po porode a za tie tri dni si zvykol na flasu.Prisat sa vedel pekne len nepil strasne slabo tahal tak vzdy musel byt dokrmeny.
Nejaky cas som aj odsavala,ale to boli take nozstva ze 30ml za den.
Po dvoch mesiacoch som to vzdala.
A ako jahodka pise pri ,,druhom budem mudrejsia".

geegee
24. okt 2008

hm, baby, ja som prve dieta kojila rok...a druhe skoro vobec...takze ziadna mudrost mi nepomohla ☹

u2jana
24. okt 2008

ahojte, dakujem za pochopenie... neznasam tie pohlady, ked niekde idem a vytiahnem flasku... akoze preco to robim, MM je najlepsie... akoby som to nevedela...
ja som v porodnici prerevala 5 dni, kazda sestricka na mna pozerala ako na polodebila, ze ako to ze neviem kojit... navyse na izbe bola so mnou pani, co mala mlieka habadej, tak tu vzdy chvalili a ja som je len zavidela...
Teraz si behom dna odsajem max 80-90 ml... ale ale je to stale menej... aj som si ju skusala prikladat, aby mi sa nak znova rozbehlo, ale ked vidim ako sa trapi, nemam na to srdce... tak uvidim, dokedy bude mat este naky zmysel odsavat...
no nic... drzte sa, maminy.

geegee
24. okt 2008

u2jana, mozno sa ti bude robit viac MM casom, nevzdavaj odsavanie. Ja si teraz odsajem niekedy 350ml, niekedy 200, ale Tomaskovi to staci. No tiez sme zacinali na pracne, rukou odstriekanych 50ml. teraz mam elektricku odsavacku a som spokojna. Aj ked najspokojnejsia by som bola pri ozajstnom kojeni 😉

mamaetka
autor
24. okt 2008

ahojte maminky, naozaj je to s tymi nemocnicami strasne, nechapem, preco sa tie sestricky nemozu venovat viac maminkam a kojeniu, ved je to ich napln prace, ale co uz, tu to nevyriesime a stazovat sa nemienim, este sa chystam rodit, tak nechcem, aby mi to potom vratili 😉

jahodka11
24. okt 2008

u2jana-este ma napadlo, mne pomohlo, ked som pila velmi vela Lucky....aj 2 flase denne, ked som mala menej mliecka...skus... 🙂

3558
24. okt 2008

baby tak ja som mala presne to iste. mlieka pre celu ulicu a maly sa nie a nie prisat. rodila som v anglicku, a sestricky na mna kukali ako na salhnutu, ze trvam na tom aby som kojila. bola som tam 4dni, a standard je 24hodin,len preto,ze som nevedela kojit. a ziadna sestricka mi to neukazala. len mi priniesli umele mlieko a to bolo vsetko. nakoniec mi ukazala polohu po leziacky jedna stara sestra, tak som kojila tak, ale s placom.aj maly plakal,lebo bol hladny a nevedel sa dobre prisat, a aj ja,ked som videla ako sa tvari.zacala som odstrekovat, a po dvoch ryzdnoch mi pekne mlieko odislo. a nektore baby pisu ze odsavanim mlieko neodide, ale podla mna je to hlupost. teda aspon u mna to tak bolo. dodnes si to vyciam a este aj teraz nad prispevkami placem.myslim si ze som mala slabe informacie o kojeni. mala som si predtym viac nastudovat tuto temu. stale to pripisujem sebe. a este perlicka:nemozu vas pustit z nemocnice v UK ked chcete kojit a neviete to. musia vas to naucit. a kedze to ani tie setricky tam nevedeli, tak poslali za mnou moju midwife/porodnu asistentku/ a ta mi ,,dohovarala,, ze ved ona ma tri deti a tiez nekojila, ze to je ok, a ze je to velmi tazke.
len preto aby ma mali z krku. tak na druhej strane som aj rada,ze som vobec dva mesiace vydrzala. ale mohla som aj viac zabojovat.

hanka274
6. sep 2010

Ahojte maminy, verim, ze iba ja si myslim, ze je toto uplne sisnuta otazka na diskusiu, rady... ale cele dni som z toho smutna.
1.dcerku som kojila 1,5r, skoncila som preto, lebo som bola uz vystavena, chudunka... Teraz detto, no po 1r...
A zistujem, ze som z toho viac paf ako pri prvej /mozno ten polrok hra rolu/... normalne, ze "zivot ma nebavi" , fakt.
Pripadam si absolutne uz nepotrebna pre svoje deti, pretoze tu zasr...tu flasku im moze strcit do pusy barskdo... babky, dedko, kamoska...
Proste to dieta sa uz na mna nelepi, netesi s otvorenou pusou, ze haaaahaaa...a cele nadsene, vyplestene oci, mama daj uz dole to triko a daj mi didu.
Je vobec mozne sa spat vratit k dojceniu? Co si o tom myslite, je to blbost? Bojim sa len jednej veci, mala ma zubky a kuse , vyriesia to klobuciky?? Asi nie, ze? Pride mi to divne po roku pouzivat klobuciky a kusat ked tak bude stale, tak kojit s klobucikom...no neviem...
Alebo to je cele len o psychike, ze ozaj uz to kojenie skoncilo a ja sa s tym proste musim zmierit...aj ked som skoncila ja, kvoli mne... Uz je tomu asi tyzden-dva...a nejde mi to "dolu krkom", proste to neviem stravit, mozno to bude pre niektore smiesne, ale tisnu sa mi fakt slzy 😔 😔 😔

Dakujem tym, ktore pochopia a napisu par slov 😔

hanka274
6. sep 2010

no citala som prispevky vyssie, a tusim som asi debil ked chcem v roku dietata pokracovat po 2 tyzdnoch s kojenim...
Asi je to fakt o psychike... 😔 😔 😔 😔 😔 😔 ale je mi hrozne.

mamutka
6. sep 2010

ked mas este mliecko, tak pokracuj, ked ti to tak chyba. moj ma 22 mesiacov a tak krasne sa zo mna tesi 😀 vyplesti oci, natrci rucky, ja si sadnem, on mi pohladka svoje milovane mliekarne, na kazdu da nostekom taku akoze pusinku a ide dalej 😀 cim je starsi, tym menej cucka, ale tesi sa z nich strasne. a ako ma objima pri dojceni a hladka, vyklada nozky po mne, joj bude mi to raz chybat.
ak sa citis uz lepsie fyzicky a nemusis odstavovat lebo by si musela do prace a pod. kludne znova dojci, babo sa samo odstavi. mozno bude pit len 2-3 krat denne, ale ked vas to oboch tak tesilo, stoji to za to 😉
s tym hryzenim, neviem, nas je riadne ozubeny, ale nehryzie, okrem chvil kedy zaspava a vtedy obcas tak silno zacvakne, ale to uz citim a vkladam tam malicek, ale zacvakne sa tak silno, ze mam o malicek vazne obavy, dobre ze nejacim od bolesti a este aspon minutu mam na nom otlacene zuby. 😅