Kojenie po pauze. Ako na to?

lalupa
17. jún 2008

Ak tu uz take nieco je, ospravedlnujem sa.
Kojila som 4 mesiace, ale pre zdravotne problemy som musela liekmi ukoncit laktaciu. Teraz po vyse mesiaci mam jeden prsnik stale vacsi a viem si vytlacit par kvapiek mliecka. Chcela by som skusit opat kojit, tak ak sa najdu nejake sikulky, co s tym maju skusenosti, poradte. Dakujem! 🙂

winifred
17. jún 2008

Ahoj lalupa, já si myslím pokud ti ještě stále uniká mléko s prsu tak by se ti mohlo podařit rozjet kojení,ale bude běh na dlouhou trať.Nečekej že se to povede za pár dnů.A taky se to nemusí povést vůbec.A otázka je jestli ti dítě ještě prs vezme nebo ne.A děti které začnou pít z flašky většinou prs odmítají , proto že sání z láhve je lehčí než z prsa.Jediné co je třeba udělat přiložit dítě k prsu jestli ho vezme.A pokud jsi prodělala nějakou nemoc tak bych se nejprve poradila s pediatrem. 😉 Přeji úspěšné počínání.

lalupa
autor
17. jún 2008

dik, nemoc ani nie,blbo som to nazvala, ze zdravotne problemy 😅 , len sa mi upchavali mliekovody a priserne ma boleli prsia po kojeni, nikdy na zaciatku alebo pocas kojenia ... mne nastastie po flaskach neodmietali cici, odstriekavala som dlho, len som chcela vediet, ake su skusenosti,ci tym niekto uz presiel

winifred
17. jún 2008

Já jsem osobně kojila své první dítě do třech let a druhé chci taky tak kojit pokud to půjde.Tak pokud ti po flašce neodmítli prso tak bych do toho šla.Kojení je pro děti dobré. 🙂

kili
17. jún 2008

lalupa, ale horšie je to, že oni už mohli zabudnúť, že k čomu to prso je a tak ho budú už odmietať, aj keď predtým ho neodmietali.
Rozkojiť sa ale dá, dá sa aj kojiť adoptované dieťa, je to ale náročné a treba odstriekavať čo najčastejšie aj v noci, tak fakt neviem, či sa na to dáš, ale skúsiť môžeš, hádam, keď je to tak skoro po odstavení, že sa to rozbehne ľahšie. Ale ak chceš naozaj kojiť a nie odstriekavať, tak rozhodne najprv skús, či ti to prso vezmú, ináč by to bola zbytočná námaha.

lalupa
autor
17. jún 2008

odstriekavat by som uz nezvladala, boli to vycerpaky, deti ma ani nepoznali
strasne by ma zaujimalo, ci po stimulacii by nabehli cici na rezim po porode alebo by sa to dalo naprogramovat povedzme len na rano a vecer
zajtra skusim prilozit, viem,ze sa hned nenaleju,ani to nechcem, pokial nebudem vediet viac 😅

blumka
18. jún 2008

lalupa ak ti nebudu babule odmietat prsnik tak dobra vec na rozkojenie je od medely. Vola sa to suplement nursing system (neviem ako po slovensky) a je to taka flasticka do ktorej si das UM, z nej idu hadicky, ktore si prilepis tak aby ich konce boli na bradavkach a babatko ti vlastne saje mliecko z flasky, ale je prisate na prsniku, takze ho stimuluje. Ja som to pouzivala je to naozaj dobra vec na rozbehnutie mliecka, tak mozno vyskusaj to. Pripajam link, kukni na to...len neviem ci to zozenies aj na sk, to som uz nepatrala http://www.medelabreastfeedingus.com/products/b...

lalupa
autor
18. jún 2008

takze - mala tahala jak vysavac, neuveritelne

janula2008
18. jún 2008

Winifred: já vůbec nemám problém kojení spojit i s flaškou, malou 4x denně kojím a 2x denně dávám flašku a úplně v pohodě, vůbec mi prso neodmítá. Ale já mám takovou malou otesánku, že i kdybych jí dala myslím teď do ruky koláč, tak ho už taky zdlábne 😀 . Jsem zvědavá jak ji pojede mrkvička nebo kaše až začneme za chvíli dávat.

bibinka
18. jún 2008

lalupa- kojenie je záležitosť psychiky, takže ak si rozhodnutá kojiť, tak budeš, neboj. Hlavná je trpezlivosť a prikladanie, prikladanie a prikladanie. Stále nos malú (neviem ,píšeš o malej a v pase máš dve deti) na prsníku, keď ťahala jak vysávač znamená to, že ťa neodmietla. To je dobré znamenie. Ono sa to rozbehne, ale bude to ako tu už píšu beh na dlhšiu trať. Držím ti palce.

hassy
18. jún 2008

ahojky holky, u nás naštěstí funguje také spojení kojení a flaška, je pravda, že mi hodně lidí říkalo, že jakmile dám flašku, tak bude po kojení. Ale dávat příkrmy neustále po lžičce či stříkačkou bylo opravdu šílené i pro malého a takhle nám to oběma vyhovuje 🙂 . Kojím po každé a flašku dáváme také tak cca. 2x za den.

martina21
18. jún 2008

lalupa drzim palce aby ti to znovu islo len si pisala ze sa ti upchavali mliekovody bolely prsia myslis ze sa to nebude diat znovu 😖 ja by som sa asi poradila z gynekologom lebo ak ti kvoli tomu ukoncil laktaciu tak to bolo uz asi vazne a pravdepodobne sa ti to stane znova,ale neprajem ti to 😉

kili
18. jún 2008

lalupa, tak si ju skús prikladať (keď nezoženieš to od medely) vždy pred kŕmením, nech ti stimuluje prsník a potom dokŕm a možno po čase zistíš, že už ani prikrmovať nemusíš. 🙂

kili
18. jún 2008

ináč, ja som tiež chcela, že či nezačnem kojiť, ale keď som si Samka skúsila priložiť, tak jačal, vôbec netušil, že by prso malo byť na jedenie. Ale to bolo po ohmoho väčšej pauze a teda predtým som ho kojila len týždeň aj to cez klobúčik, takže to sa dá chápať, že nevedel.

lalupa
autor
18. jún 2008

dakujem mamule za reakcie, skoda,ze nik tym nepresiel - zatial, snad sa este niekto ozve
bibi, pisala som o malej, lebo o nej som nepochybovala,ze sa chyti, druha spinkala 🙂
my sme od malicka sikovne na cici, poharik, flasticku, dokonca prikrmy vedia krasne z lyzicky, navyse dudlame jak divosky 😀
nazory,ze nedavat cumel a flasku,ked sa koji, som rozmetala este v zaciatkoch, je dobre,ked si deti zvyknu na hocico, lebo potom nebude problem striedat cici a flasku, pripadne zacat s prikrmom...
martina, presne toho sa bojim, nik mi nevie poradit,este ani laktacna expertka 😖 ,ale mala som plno mlieka a tie UM su nekrestansky drahe, u nas navyse dvojmo 😅
kili, este keby si kojila, tak to by si uz bola supermama, uz teraz si najlepsia, uz vyssie sa neda ist 😀

zuz11
18. jún 2008

Navrat ku kojeniu alebo ako zvacsit tvorbu mlieka pri odstrekovavani https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...