Kojenie s dokrmovaním UM

livs25
8. okt 2018

Synček má 5 týždňov a moje mliečko mu nestačí tak dokrmujeme , len máme taký problém že je skoro každú hodinu hladný... Ja si vysajem svojho mlieka okolo 130 ml + dokáže spapať ešte 40ml umelého mliečka...doktorka povedala že je to úplne v poriadku...máte niekto niečo podobné ? Dávate svojim bábätkam ešte piť čajík od smädu? Počula som že lepší prípad je dať kúsok prevariť Lucky vody...mne vypije kúsok čajík,ale neviem či to stačí 🙂aj to máme problém s dojčenim,že vždy si potiahne len zopárkrát a zabuva,potom je nervózny lebo odmieta prsník, a ja si potom musím vysať mlieko a dať mu z fľašky 🙁

pininka
8. okt 2018

Skus vodu, ale z vlastnej skusenosti viem, ze to nezabera vzdy. Moj najstarsi mal taky apetit, tyzdnovy vypil 120ml a este mu bolo malo.

mogaa
8. okt 2018

Dávaj z prsníka, ked ti pri kojení zaspí - TREBA BUDIŤ aby papal.(po líčku, pod bradičkou...Medzi kojeniami si odsávaj, po kojení môžeš ponúknuť tvoje z flaše...Ono by to malo byť čím častejšie prikladáš, tým viac sa tvorí....UM mlieko sa dáva len ak máš málo svojho....inak teraz môže mať aj obdobie rýchleho rastu(rastový špurt) - to treba len pár dní vydržať....vygoogli si to...ešte pozor na to aký má dudel na flaši(treba s malou dierkou, pozri flašu pre novorodencov).....Pokiaľ mu dávaš flšu kde je väčšia dierka alebo už vyťahaná, tam prso potom nemusí chcieť lebo z flaše mu tečie samo.....kludne vyskúšaj aj klobúčiky, je možné že si vytiahne málo mlieka a ty ho máš, potom pýta po hodine....vyskúšaj aj klobúčiky, pije sa z nich lahšie - ale ak papaá málo a zaspí, treba budiť (spýtaj sa mamy to sa robilo odjakživa? hladkaj pod bradičkou alebo po líčku....ak nebude chcieť tak vypluje....