Kojenie s horúčkou. Môžem malú nakojiť?

zuzube
14. feb 2009

ahojte, prosim, rychlo potrebujem poradit. mam horucku 37,8..mozem malu nakojit? odsat mi nejde viac ako 30ml....mozeeeeeem????

sirinka
16. feb 2009

paola a mal pravdu.

zuzube
autor
17. feb 2009

no kojila som, ja uz teploty nemam, ale mala dostala horucky, mala vcera takmer 39, ale nejako jej to nevadilo, bola vysmiata stale....dnes teplotu uz nema, ale ma sopliky, tak to jej dost vadi...takze som stihla nakazit uz malu, manzela, mamu a brata....no ide mi to 😅

deborah1
13. sep 2009

Baby,poraďte mi 😲 ,dostala som od detí nejakú virózu,mám 38 teplotu-keď kojím,je bábatko chránené?Nemôže to dostať?Napíšte mi,prosím svoje skúsenosti,ďakujem.A čo je lepšie Paralen alebo Ibalgin? 😕

bika10
13. sep 2009

deborah, ja som bola chorá aj smanželom keď mala malinká 2 mesiace a tiež som sa hrozne bála, aby to nedostala. Pýtala som sa tu aj Annag, či je malá chránená keď kojím. Napísala mi, že v mliečku sú protilátky, ktroré by bábo mali chrániť pred chorobou alebo zmierniť jej priebeh. Takže 100% istotu mať nemôžeš, ale malý by to dostať nemal. 🙂 Ja som vtedy pre istotu nosila aj plienočku cez ústa, aby som moc na ňu nedýchala. Dobré je, aj keď bábo spinká v noci bez bacilov, lebo v noci telo oddychuje aj imunita klesá.
Naša malá vtedy dostala nádchu, neviem či od nás, my sme už vtedy boli celkom zdraví, možno to nesúviselo, ale nemala teploty ani nič podobné.
Ja som užívala paralen, myslím že ten sa môže 😉
Tak prajem veľa zdravíčka 🙂

deborah1
13. sep 2009

Bika,ďakujem. 🙂

atrami
14. sep 2009

Mne lekárka povedala, že teoreticky sa može kojiť pri akejkoľvek teplote. Jediný problém je, že s horúčkou sa zvyšuje aj teplota mliečka a to je problém. Dieťatku to može vadiť.

Paralen od teploty sa može.

kasis
14. sep 2009

deborah, skus aj studene sprchy, teda vlazne tesne pred kojenim, mne pomohli a to som mala cez 39,lieky som nemohla, lebo som mala crevnu virozu, vsetko islo von.Mala nastastie nic nechytila.

cikyta
14. sep 2009

Mne dr.nakázala pri horučke kojiť.Nie prestať,pretože ked som mala horučku,telo si vtedy začína viac tvoriť protilátky a tie sa dostávaju do mliečka,takže pre bábätko je to len prospešne.

janka79
14. sep 2009

ja som mala horucky 40,1...kojila som, dietatku sa nic nestalo...aj ked som bola chora, maly odo mna nikdy neochorel...na teplotu je dobry paralen, ale brat len jeden den v intervaloch 6 hodin jednu tabletku

1lucia21
8. jan 2012

ahojte mam teraz teplotu 37,8 .... a maličky ma len 10 dni (brala som už aj paralen) nemože sa mu nič stať ked ho normálne kojím? može byť teplota aj z toho že mam strašne veľa mlieka? ... a odsávanie nepomáha ... vopred dakujem za odpovede 🙂 lucia

vejula
8. jan 2012

@1lucia21 kojiť určite môžeš. Ale ty sa sleduj ak by horučka vystupila, kludne može isť o zapal prsnika, mne to začalo presne tak isto, najprv teplota 38, bolesť na určitom mieste na prsniku a take začervenanie a na druhy den horučky 40tky. Takže si pozri prsniky či nahodou nemaš na nich niekde začervenane bolave miesto. Ak ano tak treba masirovať a dobre su tvarohove a vinove obklady

1lucia21
8. jan 2012

@vejula 🙂 dakujem ...teraz som bola v sprche a teplota ustupila 🙂 a cítim sa už oveľa lepšie 🙂 a aj paralen zabral 🙂

beton
9. jan 2012

@1lucia21 pri horuckach treba kojit aj kvoli imunite dietatka, lebo ziskava odolnost voci chorobe, ktoru prave prekonavas. ale ako pise @vejula, skontroluj si prsniky, ked su prilis naliate, moze ist o zacinajuci zapal. ak sa velmi nalievas, urcite neodsavaj, tvorbu mlieka tym este zvysis, lebo davas telu signal, ze ho ma este viac vytvorit. odstriekat treba rucne len do povolenia tlaku, aby nedoslo k zapalu. ak mas niekde hrcku, pripadne horuce, ci zacervenane miesto, zacina zapal. v tom pripade nahriat, rozmasirovat, nakojit a dat studeny obklad po kojeni. viac o zapaloch prebehni na laktacnu poradnu, tam je takych tem viac.

sasa22222
18. okt 2012

no ja mam teraz 38 a dala som jej mlieko ale sunar..inak sa snazim kojit

silvapokorna
7. nov 2014

Maminky, ja myslím, že nie je podstatná ta horúčka, ale prečo má žena horúčku. Či je to niečo infekčné alebo nie. Toto treba zvážiť. Volala by som dr. priamo pýtala sa vždy ohľadom konkrétneho prípadu. Držím palce.

ivkakaska
14. sep 2015

zdroj http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...
Otazka: Ahoj, chcem sa opytat, ake lieky na znizenie horucky mozem brat aj viac ako 1 den, ked svoju 10 mes, dcerku dojcim (na poziadanie). Momentalne mam druhy den horucky okolo 38,5 az 39, zapalene hrdlo, bolesti klbov a kosti, obcas triasku, zrejme je to chripka, zatial som si od horucky a bolesti ulavila Paralenom, vtedy mi teplota klesne aj na 37,4, ale v pribalovom letaku pisu, ze ho mozu uzivat dojciace matky 1 den, mozem pokracovat, alebo mi odprucite nieco ine?

Odpoved: lieky proti horúčke môžete z hľadiska dojčenia užívať ktorékoľvek, aj spomínaný Paralen, prípadne ibuprofen ako aj mnohé ďalšie. A to bez časového obmedzenia, nielen jeden deň, ktorý sa uvádza v príbalovom letáku.