Kojenie u detí s rizikom alergie. Mám už prikrmovať?

vero66
21. mar 2008

Ahojte,
máte s tým niekto skúsenosti? Nebudú bábu chýbať vitamíny atď z príkrmov, ktoré iné deti dostávajú už od 6M? Moja malinká má AE a tento týždeň mala 6M a neviem sa rozhodnúť, či už prikrmovať. Zatiaľ jej moje mliečko stačí.

schnek
21. mar 2008

a co ti poradila mudr?

vero66
autor
21. mar 2008

Nechala to na úplne na mňa.

schnek
21. mar 2008

to se mi zdá divný... a co myslíš ty?

ria80
21. mar 2008

Já jsem se neptala a rovnou jsem kojila o měsíc dýl.Malé to stačilo.Kdyby ne,to poznáš,že se bude třeba často v noci budit.
Ale od opsmého měsíce užž jsme začly.A doporučuju dost rychle,já jsem to táhla a mamlá trochu zhubla.Přece jen v tom osmým měsíci už nějaké nároky mají.
Co máte za problém?

sue
21. mar 2008

Ak dobre prospieva,tak prečo nie.... ale skús napísať MUDr.Vicianovej (myslím tak sa volá) na Kramáre, ona je odborníčka na výživu a myslím, že by vedela poradiť...

vero66
autor
21. mar 2008

bola tam zrovna mudra ktorá zastupuje tú moju a najbližšie tam ideme až koncom apríla. ja by som počkala tak dva týždne - zlatá stredná cesta.

bihan
21. mar 2008

nerieš to, kým ti mimi prospieva, určite mu ten jeden mesiac chýbať nebude 😉 Ak moja bude prospievať ako doteraz, tak to možno do 7 potiahneme aj bez rizika alergie... je nie dôvod sa ponáhľať.

vero66
autor
21. mar 2008

no mala je zatial riadny kus baby - ma skoro 8 kg a velkost jej davam 74. je velmi dlha. u mudr nas chvalia ako priberame, len minule prehodila mudra poznamku, ze sa jej vidi mala bleda - nedostatok zeleza a na buduce jej vezme krv.

vero66
autor
21. mar 2008

ria - mala ma na lickach striedavo ekzem.

schnek
21. mar 2008

pokud prospívá nic jí nechybí, tak klidně koj, dokud vám to bude vyhovovat 😉

rinuska
21. mar 2008

vero 66 , myslím , že to nebude problém, ja som začala prikrmovať pred týždňom , ale keby sa to neodporúčalo , tak by som to nerobila , lebo malému mlieko úplne stačí ,má skoro 12kg , takže ak je dieťa spokojné a prosperuje , určite mu žiadne živiny nechýbajú.

ria80
21. mar 2008

Michalka je droboučká,ale ona je takoá od narození.Klidně koj 7 měsíců,neuškodíš.Ale pak už bych hned začla přikrmovat.
Já jsem to udělala,protože u nás je riziko celiakie.

vero66
autor
21. mar 2008

sue - vedela by si mi poradiť, kde hľadať na tú doktorku kontakt? našla som na ňu len tel.č., radšej by som jej napísala mail 🙂

dadulka19
21. mar 2008

vero,moja má tiež AE a s príkrmami som začala,ked mala 6mesiacov.Zatiaľ stále kojím ráno a večer 😉 .No a večer dávam ešte mliečnu kašu Humana HA 😉 ...ale je to len na tebe,kedy začneš s príkrmami 😉

vero66
autor
21. mar 2008

Ria a malinkej si potom posunula odporúčané druhy príkrmov o mesiac oproti jej rovesnikom? alebo si jej davala všetko, čo by mala papať na svoj vek?

ria80
21. mar 2008

Začla jsem jako u každýho dítěte,zatím kupujeme první lžičky,od 4.měsíce ovoce,aby si zvykala na chut.A jinak masozeleninový příkrmy od 4. nebo 6.měsíce,takoý ty hladký,a jogurt baští.A večer kašičku,První kaše HaMI,SE TO JMENUJE.pO TÝ KAŠI ZASE ZAČLA TROCHU PŘIBÍRAT,ALE TOMU OSTATNÍMU ZATÍM MOC NEDÁ.
Takže nedávám vgšechno podle jejího věku,ale začínám normálně od začátku,jako u mladších dětí.

sue
21. mar 2008

Vero, ja som tiež našla len tel.č. ☹

vero66
autor
21. mar 2008

Baby dakujem za vaše názory. 🙂

lusil2005
21. mar 2008

ja som zacala asi tak v polke siedmeho mesiaca. ale myslim ze pokial mala nieje casto hladna a nieje nervozna, nic tym nepokazis.

petraluk
21. mar 2008

Vero mě řikala mudr, když mi malej celý měsíc odmítal příkrmy, že právě i alergických dětí se někdy doporučuje plně kojit až do 8 měsíce 😉 Určitě bych se nebála, že by malá postrádala vitamíny 🙂

nissanek
21. mar 2008

Tak my jsme na tom stejně jako Vero. Malá má AE a teď jí bylo 6 měsíců. Začala jsem s mrkví - tři dni po sobě a AE se jí dost zhoršil. Tak jsem to řešila dneska s Mudrou a ta taky doporučila klidně dál jenom kojit, nebo jen na oběd jednodruhový zeleninový příkrm, aby si zvykla na chuť. Mrkev mi rovnou nedoporučila...asi taky pro nás alergen. Řikala že nejlepší je brambora a brokolice a s tou si můžem vystačit celý sedmý a možná i osmý měsíc. A taky říkala, měla mimčo s AE plně kojené do 9 měsíců...takže určitě se nebát počkat s příkrmy.

hedunecka
22. mar 2008

vero mne kazala dr.presne to iste ja som atopicka a cim dlhsie tym lepsie..lenze ja som si malu pokazila ze som jej predtym dala prikrm a vydrzala 2tyz.bez a od vcera som zacala davat na noc kasicku..od vtedy mi mala neplace-takze asi jej to moje mliecko nestacilo 😉 kojit budem min.1 a ked sa mi podari aj 1,5 😉

yenn
22. mar 2008

Vero, uplne v pohode, ja kojila 8 mesicu a teprve 3 tydny pomalinku prikrmujeme 😉

janina77
22. mar 2008

vero, ja teda pojdem asi proti vsetkym nazorom, co su tu doteraz, ale -
mam skusenosti s anemiou, a prave to je dovod, preco sa odporuca zacat deticky prikrmovat najneskor po ukoncenom 6. mesiaci. Pretoze sa minu zasoby zeleza. Ak sa mala zda aj lekarke bleda, tak to moze byt anemia, a ta sa da presne zistit odberom krvi.
My sme tento problem mali. Maly bral riadne davky zeleza, B-vitaminy, a nic sa nepohlo. A ked mal 5 mesiacov (je na UM), ale je predcasne narodeny, takze korigovane necele 2 mesiace, zacali sme prikrmovat a zelezo a anemia sa mu krasne upravila, aj v lickach ma uplne inu farbu. Takze ja by som urcite zacala prikrmovat najneskor po ukoncenom 6. mesiaci.
Ale je prevda, ze s AE nemam ziadnu skusenost.

yenn
22. mar 2008

janino, ale nelze srovnavat prikrmovani deti kojenych a na UM

janina77
22. mar 2008

ja to neporovnavam, ja len tvrdim, ze aj u kojenych deti sa po 6 mesiacoch minu zasoby zeleza. Ono to nie je len taky vymysel, ze prikrmovat od 6. mesiacov.

gedren
22. mar 2008

Ja kojila vyhradne celych 8 mesicu (sama mam ekzem, manzel ekzem + nejake pylove alergie). Doporucila mi to doktorka, a to i kdyz Helenka byla hodne hubena. No pak jak jsem zacla prikrmovat, tak tu vahu postupne dohnala (v tech 8 mesicich mela asi 6 kilo, v roce a ctvrt uz 11 🙂), takze ji to snad nijak nepoznamenalo 🙂

elise
22. mar 2008

ja som kojila a ešte kojím ale na konci 6 som začala pozvolne dávať najprv šťavičku ovocnú 3 dni potom zeleninkovú a to som robila do konca 7 mesiaca v 8 mesiaci som zase striedala zeleninku a ovocie až v 9,5 mesiaci som pridala hovedie mesko lebo má malý nedostatok železa. ereme maltofer ale stále kojím obvykle ráno , večer a v noci ale ked som sním aj cez den a stačí ám to ez den niekedy zje veľa niekedy plátok šunky a stačí mu mliečko pribáme plne ukážkovo . 😉

jana.1
23. mar 2008

jez víc stravy se železem a jódem + dopňky s tím.. aktiferin (železo a listovka) + něco s jódem. Samozřejmě nejlépe jíst k tomu věci, které usnadňují vstřebávání těchto prvků..

jana.1
23. mar 2008

http://www.dvojcata.cz/forum_all.php?idtema=28&...
http://forum.mamaaja.cz/viewtopic.php?t=467&sid...
http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=29
+ v časáku jsem četla, že v 8 měsících to není žádná tragédie.. mimi odmítalo příkrmy.. to není ojedinělé chování 😉 To dítě to rychle dožene a doplní, až začneš 😉