Kojenie u detí s rizikom alergie. Mám už prikrmovať?

vero66
21. mar 2008

Ahojte,
máte s tým niekto skúsenosti? Nebudú bábu chýbať vitamíny atď z príkrmov, ktoré iné deti dostávajú už od 6M? Moja malinká má AE a tento týždeň mala 6M a neviem sa rozhodnúť, či už prikrmovať. Zatiaľ jej moje mliečko stačí.

jana.1
23. mar 2008

jo a taky jde o to, v jakých příkrmech to železo je.. začíná se mrkví a spol.. 😅 No a pak jsou ty masozeleninový příkrmy.. v těch kupovaných toho masa ale zas tak moc není - v jedné skleničce.. 😒 Já uvařila, rozmixovala a nechce to.. ani když to namíchám s kupovanýma tak, aby tam toho masa bylo v jedné porci víc.. ty kupovaný jí a chutnají mu, ale tohle se mu vyloženě příčí a plive to a když to do něj dostanu, je schopný to i trochu vyzvracet..

yenn
23. mar 2008

Jen doplnim Janu - dobre je si dat treba s tim Aktiferrinem ovoce, vitamin C podporuje vstrebavani. Naopak mliko, nebo treba kafe to brzdi

xsipm04
23. mar 2008

Jojo, já taky zatím jen kojím a malá přibírá normálně a vypadá zdravě, tak myslím, že je to spíš na rozhodnutí maminky, jak to komu vyhovuje a co chce děťátko, jestli se k jídlu má a nebo jestli chce výhradně mm.

tigri
23. mar 2008

moja Tinka bola vyhradne kojena do 7.mesiaca, od 2.mesiaca prespala celu noc, zato cez den si vypytala mliecko niekedy po 3 hodinach a niekedy aj po 1 hodine...nemame ziadnu alergicku predispoziciu v rodine, len je od narodenia trosku mensia, ale z mojho MM primerane priberala...potom sa zacala v noci budit, tak dr. poradila zacat (netradicne) kasou, na tom bola dalsi mesiac a s ostatnymi prikrmami sme teda zacali az po ukoncenom 8.mesiaci...velmi rychlo sa na nove chute adaptovala a nie su s nou v tomto smere takmer ziadne problemy, ako byvaju u inych deticiek

co sa tyka zeleza a ostatnych latok, bola uplne v pohode, dr. jej robila krvne testy a vysledky boli priam dokonale 😉

ak sa zacne s prikrmami, neznamena to automaticky, ze dietatko zacne hned pekne papat, niektorym detickam to trva aj par mesiacov, kym zjedia viac ako par lyziciek a ostatne dolezite latky si scucnu z MM, akurat je to potom vacsi napor na organizmus mamicky

jana.1
25. mar 2008

souhlasím s holkama a vsadím se, že je tu určitě dost maminek, které jen kojí v 8, 9, 10 měsících... nebo dávají jen pár lžiček příkrmu nebo jen půl skleničky apod...., protože mimi třeba víc nechce. Pokud to mimi bude spokojené a nezmění se výrazně váhové přírůstky (tím nemylsím normální stav, kdy miminka přibírají s věkem míň a míň). Kdyby spokojené nebylo, tak to jistě poznáš 😉 Přikrmuje se postupně, ale mléko je dále důležitou součástí jídelníčku. Plné kojení je určitě nápor na organizmus maminky. Doplň si to železo a jód.

vero66
autor
25. mar 2008

jana.1 - ďakujem za radu s tým železom. Začala som aj častejšie jesť hovädzinu aj kuracie pečienky - hlavne kvôli malej, lebo normálne ich veľmi nemusím.

tigri
25. mar 2008

teraz som citala v Zdravi, ze pvos a teda aj ovsene vlocky obsahuju viac zeleza ako maso 😉