Kojenie z jedného prsníka. Ako dlho trvá, kým sa mliečko odstaví?

boba2
27. dec 2007

Ahoj babenky. Mate niektora skusenosti s kojenim len z jedneho prsnika? Ako na to? Maly bude mat pomaly 6 mesiacov a zatial ho kojim z obidvoch prs, ale zo zdravotnych dovodov by som ho chcela prejst na kojenie len z jedneho prsnika. Ako dlho to trva kym sa mliecko prestane tvorit? Dakujem

blahova_andrea
20. nov 2012

kamarádka kojila do dvou let a celou dobu jen z jednoho prsu, v druhém se jí nedělalo mléko vůbec. no co si pamatuju, tak mlíčko se přestává tvořit cca po měsíci "nepoužívání", ale asi je to různé

adelap
20. nov 2012

@ludkas31 Asi už píšu pozdě, ale tvoje mléko z druhého prsu není slabé, takto je to v pořádku. Doufám, že už se bradavka zahojila a malý nemá hlad. Pokud je ještě problém, klidně napiš.

ludkas31
21. nov 2012

@adelap bradavka sa zahojila, ale mlieko sa mi z neho stratilo, takze aj tak musime maleho hladosa dokrmovat...🙂

adelap
30. nov 2012

@ludkas31 jé to je mi líto, zkoušela jsi ještě přikládat? Poptám se, zda se to dá obnovit, už vůbec nic neteče?

ludkas31
5. dec 2012

@adelap trska, ale fakt len par kvapiek...

inhalator86
30. máj 2013

Ahoj, ja som kojila od malej 2rokov do 3,5r z jedneho prsnika z dovodu ranky na prsniku a dalo sa mlieko mam stale a neviem ako sa ho zbavit. .... :D

bibi78
1. aug 2014

@inhalator86 a ake Ti zostali prsia? ja tiez uz teraz kojim len z jedneho, celkovo ho maly preferoval, lebo bolo aj vacsie, a vacsie je doteraz, len ma trochu desi, ze ta asymetria zostane aj po odstaveni. 😠 😉

misinka26
1. aug 2014

Ahoj, ja som kojila len z jedného prsníka viac ako rok, malý sa proste z ľavého odstavil sám a už chcel len pravý ... mliečka sa vytváralo dosť takže mi to nevadilo, len to vyzeralo smiešne lebo jeden som mala naliatý a druhý splasnutý 🙂 Začni postupne, napr. raz z toho čo chceš prestať a dva krát z toho druhého a zvyšuj frekvencie, telo si zvykne a v tohom čo budeš kojiť menej sa bude vyrábať menej a menej mliečka a v druhom naopak 🙂

Držím palce 🙂

matulat
8. aug 2019

@lilyk Tak to ti zavidim, ja by som bola rada keby sa tam mlieko uz netvorili, nakolko lavy prsnik odmieta musim odstriekavat lebo aami zapaluje. kiez by sa tam uz mlieko bezvorilo