Kojenie z jedného prsníka. Ako dlho trvá, kým sa mliečko odstaví?

boba2
27. dec 2007

Ahoj babenky. Mate niektora skusenosti s kojenim len z jedneho prsnika? Ako na to? Maly bude mat pomaly 6 mesiacov a zatial ho kojim z obidvoch prs, ale zo zdravotnych dovodov by som ho chcela prejst na kojenie len z jedneho prsnika. Ako dlho to trva kym sa mliecko prestane tvorit? Dakujem

biba12
27. dec 2007

Jedna znama mi vravela, ze jej maly odmietal jeden prsnik, chcel iba ten druhy, od isteho casu, cca po 6 mesiacoch. Tak ho kojila z toho jedneho a jeden ma po kojeni mensi ako ten druhy.

dominica
27. dec 2007

ahoj boba, ja kojím asi 2 týždne z jedného, ale môj malý začal ten druhý odmietať, lebo z neho pomaly tečie a dlho trvalo kým rozťahal. Začalo to tým, že zostal soplavý a mrzutý a chcel len ten lepší prsník, dnes ráno a včera v noci som ho ošálila a dala mu aj z toho "zlého" a papal, ale keď odstriekam, tak tam mám len 20 ml.
A vlastne ja mám opačný problém, chcem znova rozkojiť to druhé a chcem aby papal z obidvoch.
Ináč, keď začal papať len z toho jedného, mne sa samo prestalo v tom druhom tvoriť mlieko. Teda tvorí sa doteraz, ale veľmi málo, aj cítim, že to je o ničom, ja vlastne, na to aby sa tvorilo potrebujem, aby mi ho malý stimuloval a ak nepije, tak sa netvorí ☹ .

Neviem, či som v niečom pomohla, ale to je moja skúsenosť. Dúfam, že sa ti to teda podarí.

zdenka821
27. dec 2007

Ahoj, ja kojím drobca z jedného prsníka od 3mesiacov, ten druhý úplne odmietal a dnes aby som práve naopak nezastavila tvorbu mlieka, snažím sa mu ho dať aspoń keď sa cez deň prebudí, vtedy ešte veľmi nevníma a papá aj z toho.

lilyk
27. dec 2007

ja som kojila cc od 3 mesiaca len z jedneho, naplnal sa viacej ako druhy a maly si ho samozrejme aj vybral, vsak co bude tahat ked nemusi 😀 a inac prave ten mam odjakziva trosicku vacsi ako ten druhy a mam ho stale rovnako velky. V druhom sa mi prestalo tvorit mlieko asi tak za 1 tyzden, vobec som s nim nic nerobila 😉

zdenka821
27. dec 2007

dominica tak skús ten "zlý" prsník odsávať, ale zakaždým kojením, mne sa potom plnil trochu viac ale kým som odsala pár kvapie, trvalo to dlhú chvíľu

dominica
27. dec 2007

idem vyskúšať, to mi poradili baby v téme bojkot kojenia, len si musím požičať elektrickú odsávačku, lebo z ručnou nič nevytiahnem a ručne neni ten efekt, ktorý mi radia/tam je presný popis ako zvýšiť tvorbu mlieka/.
Ináč díky.

vlasa
27. dec 2007

ja kojim z jedneho od druheho mesiaca,som rada,ze aspon nieco a cuduj sa svete,malej to staci.odmieta pomaly vsetko a chce sa len kojit,kazde dve hodky ako mala pirana 🙂 mlieko sa chvalabohu tvori dost.druhy mi odmieta,tak sa mi prestalo skoro tvorit mlieko,aj ked som sa snazila ho roztahat,malej sa nechce,ked tak netecie,vzdy ma donho kusne,ked jej ho ponuknem 😀 tak ficime na jednom.dufam,ze to potecie co najdlhsie 😵 aj ked v noci je kazdu hodku hore a vobec sa nevyspim,ale stoji to zato 🙂

magg
27. dec 2007

ja som kojila len z jedneho, lebo dcerka druhy odmietala, pravy bol omnoho vacsi ako lavy a v lavom sa takmer prestalo tvorit mliecko, po stlaceni vyslo len par kvapiek. Ked som prestala kojit pravy sa zacal zmensovat a teraz medzi nimi nie je takmer rozdiel

elize
27. dec 2007

ja mam jednu bradavku vpadnutu a syncek tento prsnik od zaciatku odmietal, pretoze sa nevedel prisat. Zacala som z neho odsavat a tak som uplne mliecko nestratila. Jedna znama mi hovorila, ze budem mat jeden prsnik viditelne mensi ako ten druhy - co uz 😅 Ale neviem ako dlho trva, kym sa ti v nom prestane tvorit mliecko

4a
27. dec 2007

no jak je to z jednoho nevím, ale já měla mlíko ještě půl roku po odstavení kluků 😒

zuz11
2. júl 2008

vefa • Včera v 10:57
Ahojky je tu někdo kdo kojí nebo kojil pouze z 1 prsa?A jak dlouho vám to vydrželo?

krista • 1d • Včera v 10:59
Vefo já sama ne, ale na pokoji v porodnici se mnou byla pani co pořád říkala, že to z toho druhýho prsa prostě neumí (měla 4tý dítě) a tak to druhý prso pořád odsávala, ale pak jsme se to nějak společnýma silama naučily 😉 Jinak ale říkala, že všechny tři děti odkojila jen na tom jednom a kojila asi tak půl roku tuším 😉

janula2008 • 1d • Včera v 11:38
Vefa, tak u nás je to poslední dva měsíce tak, že malá to jedno vyloženě preferuje (že by jí to z toho druhýho hůř teklo ?) a tím pádem se mi už v něm asi tvoří i míň mlíka (já jsem na odtříkávání šílený lenoch 😠 ), takže momentálně vypadám asi tak, že jedno prso mám velikosti A a druhé tak C, prostě komedie, má drahá polovička z toho má prdel 😀 . Jen mám hrůzu, že to tak zůstane, protože to bych musela asi košíčky plavek sešívat 😅 .

vefa • Včera ve 12:08
No náše malému je 8. měsíců a už přestává pít mlíko kojím jen večer, v noci a ráno a to jen z toho jednoho, protože z levého se mu to nějak nechtělo a teď už se mi ani nenalévá, jen to pravé, takže nevím jestli se mi bude tvořit dál i v tom jednom prsu?...či přejít rovnou na sunar?

ronie • 1d, 9tt • Včera ve 12:13
ahojky já sem dlouho nekojila, ale Oliver taky preferoval pravé prso-přeci nebude pít nějaké nepravé mlíko že? 😝 no a z levého sem odsávala, snažila sem se ale pořád aby pil i z toho levého nicméně spíš se nedařilo a bohužel to tedy tak zůstalo, mám teď pravé o číslo menší než levé 😠 😝

schwarzovka • 1d • Včera ve 12:36
u nás je to naopak, malej je levičák a z pravého pije jen 1-2x za den a taky neodsávám....jsem líná 😅

kalo • 1d • Včera ve 13:21
Ono je to asi jedno, jestli z jednoho nebo z obou...Spíš bych se bála té asymetrie 😒

artuse • 1d • Včera v 18:42
vefo, jsem na tom stejně, asi měsíc a půl kojím jenom z jednoho - z levého prsa, kojím už jen ráno a večer a už fakt jenom trošičku, s kojením jsem vždy bojovala a malá už teď nemá zájem, takže pomalu s kojením končíme...dávám i UM, protože kojení je strašně málo, v tom druhém už se mi také přestalo dělat mlíko. Odpověď na tvoji otázku je, až kojit z jen z jednoho prsa určitě jde, mlíko se tam bude tvořit dál, pokud bude malý pít..
jo a ta asymetrie je bohužel patrná..

vefa • Včera ve 20:20
Tak jen doufám, že se mi to po odstavení vrátí do normálu ☹

segricka • 1d • Včera ve 20:32
Ja kojím z oboch, ale na ľavej strane sa mi drží lepšie, preto som z neho kojila častejšie - a už vidieť rozdiel medzi prsiami (predtým som ich mala perfektne rovnaké). Skús malé prikladať aj k druhému - odstriekavať ťa veľmi rýchlo prestane baviť.

artuse • 1d • Včera ve 20:35
vefa, já taky 🙂 ale není to tak strašné, možná, kdybych kojila ještě hodně dlouho a častěji, tak by to bylo horší...nv tv jsem slyšela laktační poradkyni, jak tvrdila, že po kojení z jednoho prsa se nesrovnalost spraví, ale já nevím, když už je ta kůže přece jenom vytažená 😕

koccicka • Dnes v 11:06
no je sranda.a ja ze som sama .kojila som z oboch.pak sa mi nechcelo v noci otacat.parkrat som to tak urobila a zrazu nechcel uz sam.no lenze pak to plne prso ma aj bolelo jak bolo naliate.uz 2 mesiace odstriekavam a pomaha to.maly pije uz z oboch.ale stale viac z vetsieho prsa.no musim kojit z oboch, ved si nemozem stale davat vypchavky.mojej doktorky neter kojila 2 a pol roka z jednoho...

motol
3. júl 2008

Ahojky,já kojím z jednoho prsu už 6měsíců a malýmu to stačí,druhé prso nemělo tak silnou žlázu a tvořilo se tam hrozně málo mlíka a málýmu to nestačilo,a to druhé se nalévalo až moc,je pravda že jedno mám tak o dost větší,že bych na jedno potřebovala velikost 3 a na druhé 2,ale prý se to pak vše vrátí do normálu,už sem si zvykla,že je mám trochu deformovaný 🙂 🙂 🙂 🙂

vefa
3. júl 2008

No tak to je jasný,proč ten náš chce taky pít jen z toho jednoho, to jsem nevěděla, že může být slabší žláza, dřív jsem z obou kojila stejně a stejnak se mi zdálo že se mi v tom jednom málo tvoří, tak moc díky za odpověď. Nechci se ještě kojení vzdávat, když se mi budí ještě v noci- je to pro mě pohodlnější 🙂 i když už mám tu bradavku docela rozkousanou 😖

andula77
12. jan 2009

Ahojte. Som "rada", ze nie som jedina s tymto problemom. Pravy prsnik som mala vzdy mensi a hoci sa hned po porode zdalo, ze Jakubko preferuje prave ten mensi prsnik, opak sa stal pravdou. Teraz je uz takmer prazdny a odsajem z neho tak 10-maxi 20ml 😢
Co je vsak este horsie, Kubik uz odmieta aj druhy prsnik a mna to velmi trapi 😢 druhy tyzden po porode sme si mysleli, ze sme z najhorsieho vonku lebo papal krasne a hned sa prisal, ale cosi sa "stalo" a uz si prsnik takmer nevezme. doslova bojuje ked sa ma prisat pritom sa mi dokaze prisat aj na rameno, v noci dokonca sal kdesi na krku 🙂 Doslova sa plazi po hrudi a hlada papu, ale ked mu ju dam tak akoby ho nechcel. Prepustli nas z porodnice uz po dvoch dnoch a kedze sa mu zhorsila zltcka, museli sme dokrmit z flase - odporucilia to lekarka. A tam bude asi cely problem, Kubko je lenivy tahat kedze z flase mu to ide tak lahko, naco by sa trapil 😢 Dnes ma len 3 tyzdne, vlastne sa mal iba v tychto dnoch narodit (narodil sa v 36t4d) tak asi je este skoro hadzat flintu do zita, ale mame pocit, ze sa to skor zhorsuje ako zlepsuje. Zatial som trpezliva, ale takmer kazdy jeho boj a plac pri odmietani prsnika ma dovadza do zufalstva a placem aj ja 😢 neviem si uplne predstavit ako dlho bude trvat odsavanie - mimochodom elektrickou pumpou, rucna vytiahla par kvapiek, ale chcem mu dat to najlepsie. Teraz teda kombinujem - kazda druha ci tretia flasa je moje vlastne mliecko, zvysok je vyziva. Stale ho skusam prikladat, ale po nejakych 15min to vzdavam lebo vidim ako vzdoruje, je cely cerveny od jedu pritom bradavka je celkom vystupena a preto by nemal mat problem sa prisat a aj mliecko niekedy vyteka samo takze ani tam by problem nemal byt...tak zostava nam len skusat dalej.

annag
12. jan 2009

andula - potrebiješ dve veci - suplementor (hadičku) na kŕmenie a spojiť sa s laktačnou poradkyňou, ktorá Ti skontroluje techniku prisatia, musíš však konať urýchlene ešte dnes

fifinna
12. jan 2009

andula, môj maly tiez od zaciatku odmietal jeden prsnik, islo mi zneho tahsie a ani odsavat mi z neho neslo, takze nas zachranilo to, ze som mu ho davala hlavne ked spal, vtedy bol rad , ze ma prsnik v ustach a nenamietal. Kojim doteraz z obidvoch. To, ze sa ti vzdoruje môze mat aj iny problem. Skus si pozriet temu reflux. Ale radim ti flasku vynechat a plne sa sustredit len na kojenie, on si to mliecko roztaha.

andula77
12. jan 2009

vdaka za rady. Ja viem, ze flaska nie je prave najlepsie riesenie a ze zrejme prave flaska moze za to, ze uz odmieta oba prsniky 😢 ale ako vravim, Kubko dokaze vzdorovat aj pol hodinu, je cely cerveny a pritom prsnik doslova hlada a nataca za nim hlavicku. Som v Irsku, ale chodi ku mne laktacna sestra, mam od nej pozicanu aj el. pumpu, je moc ochotna a takmer vzdy ked pride tak malicky zrzu papa aj z prsnika! Ona vravi, ze je to asi aj mnou, ze som kludnjsia ked tu je ona a ze maly to citi. A tak sa vzdy snazim ukludit, ale akosi ma po tej polhodine tiez premoze plac a beznadej 😢
Flasu si zoberie ihned a je uplne kludny - taky ako byval v ten druhy tyzden po narodeni ked este fungovalo krmenie z prsnika. Na ten supmenetor sa asi pozriem. Laktacna poradkyna mi ho sice neodporucila lebo ked tu bola vzdy prsnik fungoval. akurat mi spomenula klobuciky, ale tie myslim nie su idealnym riesenim...skusili sme kupit flase so specialnym cumlikom - vraj pomalsie tecie a je podobny bradavke, ale Kubik aj z tejto flase taha ako o zivot...

annag
12. jan 2009

andula, ak sa malý vie správne prisať - teda ak to laktačná sestra potvrdila, tak to je výborné. No maličký Ti prsníky odmieta preto, lebo sa v nich tvorí málo mliečka, ak sa v nich má začať tvoriť mliečka viac,tak musí byť ochotný sať. Fľašou si kazí techniku sania a okrem toho ju preferuje - pretože mliečko mu z nej tečie ľahko a bez problémov. Zabezpeč si ten suplementor, resp. si kúp len hadičku a tak ho dokrmuj. Inak o dojčenie , ale i mliečko definitívne prídeš. Nikdy mu už nesmieš potom fľašu ponúknuť. Je zvláštne, že Ti laktačná sestra na fľašu nič nepovedala? Klobúčiky určite nie sú správnym riešením, bábetko sa musí dať prisať aj bez nich, klobúčikmi nestimuluje dvorec a tým pádom ani tvorbu mliečka. Určite si Ti takým spôsobom dojčenie ešte môže podariť rozbehnúť. Žiadna fľaša je momentálne pre Teba podmienkou.

No a k dojčeniu - keďže mliečka máš málo, musíš prsníky striedať, hoci aj každé tri minútky- ako tesne po pôrode, taký čas, kým bude účinne sať - bude pekne pregĺgať, nielen cuckať bradavku. Akonáhle začne cuckať, prehoď ho na druhý a dokoola koľkokoľvek - aj polhodinu - 40 minút. Dávaj mu mliečko len pohárikom, striekačkou, lyžičkou - musí na fľašu definitívne zabudnúť. Dokrmuj ho len v nevyhnutnom prípade, nie hneď po dojčení, najskôr ho prebaľ, nechaj odgrgnúť a až potom ho dokŕm - len ak bude veľmi plakať. Ideálne by bolo, aby si ho opäť na prsník priložila a dojčila. Takýto dojčiaci maratón by Ti mal trvať pár dní a bude mliečko tu.

Uvar si teplý čaj, na prsníky si dávaj teplý obklad pred dojčením. Určite má Tvoj plač veľký vplyv, upokoj sa, laktácia sa Ti ešte len rozbieha, nič nie je stratené, dôležité je, aby malý prestal prsník odmietať, potom si mliečko vyrobí sám, lenmusí mať tú možnosť - musí sa dojčiť "do nemoty".

Mliečko v prsníku máš - bábo vypije o 50-70% viac než Ty odsaješ , takže mliečko sa tvorí, len sa musí tvoriť viac a to sa dá napraviť len dojčením bez fľaše,ktorá ho mätie - nech má akýkoľvek cumeľ

mgurnak
12. jan 2009

aj ja kojim z jedneho prsa..ale u nas je to tak, ze malemu dam najprv prave a potom na dalzie kojenie zasa lave...takze ja to stredam, ale zda sa, ze mu to mliecko staci....som sa aj bala, ze ako bude priberat a tak, ale zda sa, ze je to OK, aj ked sa mi zda, ze pribera menej ako jeho rovesnici...este nema ani 7 kg a to uz ma 6 mes....a ked sa narodil, tak mal skoro 4kg....ale lekarka povedala ze je to v poriadku...takze ja nemam "tabulkove dieta"

dnada
12. jan 2009

tak já převážně kojím z pravého prsu,jen ráno v 9 a večer v 6kojim z levého.Malej z něj od mala nechce moc pít,zaprvé mám to prso i tak očíslo menší než pravé a za druhé hůř teče mlíčko a mám na něm i jinou bradavku,trošku jakoby plochou. Na pravém prsu se moc nenadře,párkrát zatahá a mlíčko mu teče skoro samo 😎

danuska24
12. jan 2009

ja kojim z praveho prsnika asi 4-5 mesiacov z laveho velmi nechcela tak som to vzdala.

patricia1971
13. jan 2009

ahojte, som rada, že som tu našla aj takúto tému. Ja mám teraz 7-mesačnú dcérku a od začiatku ju kojím len z ľavého prsníka. U nás bol problém v pôrodnici, neskoro sa mi utvorilo mlieko a chcela som čím skorej vypadnúť z nemocnice, tak som maličkú kojila len z jedného, z toho jej to išlo ľahšie. A povedala som si, že veď doma sa všetko napraví. Ale z toho druhého nechcela od začiatku papať, tak som sa na to vykašlala a dávala som jej len z jedného. Je to moje tretie dieťa, pri prvých dvoch som nemala žiadny problém, takže neviem, ale toto bola len moja chyba, pretože som to dosť zanedbala. Ale čo už, doteraz sa kojíme, už prechádzame aj na tuhú stravu a zvládame to aj s jedným prsníkom. Takže ak môžem poradiť, netreba to od začiatku zanedbávať. Ja si musím teraz ráno aj večer odsávať, ideme mi len tak 20 ml, ale keby som si neodsala, tak ma prsník bolí.

mgurnak: a ani ja nemám tabuľkové dieťa, malá sa narodila 3 kg,teraz má 6,5 kg a 7 mesiacov, ale nič si z toho nerobím, aj moje prvé dve deti boli chudunké a sú aj teraz, takže je to určite lepšie, než by mali byť tučnučké a držať nebodaj diétu. pokiaľ im naše mliečko stačí, tak je to super, veď bábätko potrebuje materské mliečko a nie ho dokrmovať. a môžeme byť radi, že kojíme, veď je veľa mamičiek čo by chceli kojiť a bohužiaľ, nemôžu.... 😅

andula77
17. jan 2009

Ahojte, odkedy som tu bola naposledy sa co to zmenilo - k lepsiemu! Objednala som siice suplementor, ale nakolko mi ho 2 dni kurier nevedel dorucit, objednavku som zrusila. Laktacna sestra medzicasom navrhla skusit a Avent silikonove klobuciky. Sama vravela, ze suplementor je dost zlozity, ale ze ak chcem, pomoze mi s nim...ja som vsak najprv skusila tie klobuciky. Ked mi pomahala maleho na ne prisat, podarilo sa to celkom fajn, ale mala som obavu ako mi to pojde samej. Predsa len dve ruky su menej ako styri, kedze malicky sa tiez snazi vzdy "pomoct" a svojimi ruckami si len komplikovat cestu k prsniku 😀
Bola som milo prekvapena, ked sa Kubik prisal na prvy krat! a to aj na prsnik, ktory uz takmer uplne odmietal! dufam, ze to nezarieknem, ale Kubko uz od stredy flasu nevidel! 😅
No, ale aby sme sa nenudili, teraz odmieta spinkat najma cez den inak ako na rukach...zaspi na nich lahko, ale uz ked ho idem polozit do postielky ci len na gauc tak skrivi ustocka a o chvilu spusti celkom slusny vreskot 😢 v noci spi tak 2.5hod, po krmeni zaspi na mojej hrudi a cim dalej sa stava, ze ho nemozem polozit lebo hned spusti plac. Rada mu doprajem moju blizkost, ved bol aj chuda o 3 tyzdne skor narodeny, ale kedze sa to uz stava aj cez den, je to dost unavne 😢 nuz, ale asi o tom to je. Musim byt zrejme trpezliva ako kazda ina mamina 😉

maca3003
7. sep 2012

dobrý den..ja som si čítala čo ste písali o tom vašom kojený.. 😒 i ked vy to už máte davno za sebou a už je po všetkom možno si ešte nato pametáte ja mám ten istý probléémuplne všetko čo som si čítala... 😒 stále vymíšla bojujem snou aj hodinu kým sa rozhodne napapat plače aj ona a aj ja snou skúsila som už naozaj všetko..chce too hlavne velaa trpezliosti a ja už nsato nemám nervyy hned v porodnici začala vymíšlat ani dudel si nechcela chytit len hladáá hladá usta dokorán a neprisaje sa ale na flašku hned..potom ešte začala kolika a too už bola uplná pohroma to bol len neustáli plač 😒 už som bola velmi zufala ale som to nezdávala potom som skúsila ten silikonový chranič na bradavku ako ste vy písali ten "klobúčik" papala ppekne myslela som si že je všetko v poriadku lenže spat cez den neexistuje pretým sama pekne v postielke teraz už len na rukách ked chcem aby spapa 1.2 hodinky tak ju musím držat hodinku dve na rukááchh a kolísat a kolísat...:/ a už si papat ani nechytíí ani z tým klobučikom..už nijako nechhcee dnes to vzdáávam a bude sunááár!!!!!!!!!!!!!!! ☹

majkakull
28. sep 2012

Ahojte. No sranda ako sa mi maminky dokážeme obetovať pre tie naše ratolesti,. Mne malý tiež od začiatkupreferoval ľavý prsník. Ale normálne som bola už na to aj pripravená, lebo to usté mi robil aj prvorodený. Na tom druhom mam aj menšiu bradavku a od prirody aj o čosi menšie prso. 🙂 Asi mesiac som sa premáhala, tlačila som ho na ten prsnik zakaždým hladového, ale on ho len dudlal,aj 15minut, .....a ked som ho dala na druhý tak sa išiel zadusiť mliečkom!!! 😉 Dobre vedel koťuha jeden, že sa trapiť nemusí, šak potom príde ten lepšejší na radu.Ale narodil sa trochu žltší, v pôrodnici to neriešili, až na kontrole doktorka tiež potvrdila žltačku, malý bol slabučký, ťahal málo, potom bol zasa za hodku hladný, plakal,..........reku chuda nebudem ho hladovať, dala som mu v 6týždni prvý krát nutrilon.Chudák sa nevedel dojesť,.vlastne doteraz, ma 2apol mesiaca a 6apol kilo!!!! Medzi papanim z fľaše ma cicík, a ešte dokaže vypiť každe 4,5hodiny 150ml nutrilonu. V noci sa len kojime. Ten pravy prsnik som teda vzdala úplne. Ale zasa sa trapim, lebo sa mi asi upchala mliečna žľaza, boli to jak hovado, stale ho priklada, alele už sa tam aj hneva, pretože mliečka je málo .........a hrčky stále ostávajúúú. 😠

beton
1. okt 2012

@majkakull nevyhadzuj zbytocne peniaze na nutrilon. Malicki ste este a v noci sa vie pekne prisat a nadojcit. To su supr predpoklady,aby ste sa mohli vratit k plnemu dojceniu. V pohode mozes kojit z jedneho prsnika, ak sa druhy nepodari aj dva roky. Poznam take mamicky. Len tym um si si uz asi dost znizila tvorbu mliecka a flaskou pokaxila prisatie. Vsetko sa csak da opravit a zachranit, ak teda mas zaujem. Najlepsie osobne s laktacnou poradkynou www.mamila
Sk. Alebo skus aj sama
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/kedy-b...
http://dojcenie.wordpress.com/category/ako-mam-...
Vyuzi, ze maly este nestratil schopnost sa prisavat. Ocenis dojcenie aj v buducnosti, je s tym menej roboty. Len nazaciatku treba casto riadne zabojovat. Na hrcky teply obklad a vydojcit. Po dojceni obklad z tvarohu alebo bieleho vina alebo len chladny. Hlavne, aby to nedoslo k zapalu. Treba to dostat von. Vela stastia.

ludkas31
4. okt 2012

Ahojte, chcela som sa spytat niekoho skusenejsieho.....moj Martinko ma 2 tyzdne a uz mi stihol dokusat prsnik tak, ze mi ho asi na centimeter prehryzol a neviem ci sa mi to zrastie. davam si na to masticku....momentalne kojim len z jedneho prsnika a zda sa mi ze mliecko nestiha doplnat...maly je stale hladny a otvara ustocka...a samozrejme place....druhy prsnik odsavam a zda sa mi ze mam mliecko slabe skoro ako voda.....ma to tak byt? vdaka vopred za nejaku radu a pomoc...

rachaellk
18. nov 2012

@boba2 Ja som si svojou pohodlnosťou zapríčinila dojčenie len z pravého prsníka, keď mala dcérka cca 18 mesiacov. Bola už veľká a mne bolo najpohodlnejšie ľahnúť si ku nej na pravý bok a dať papať. Dnes má takmer 33 mesiacov a stále dojčím len z pravého. Je väčší asi o 1 číslo podprsenky 🙂 V ľavom prsníku mliečko ešte stále je - kvapká po stlačení, no keď dcérka skúsi potiahnuť, veľmi to bolí. Som presvedčená, že kým dcérka z pravej strany bude sať, dovtedy mliečko bude.

rachaellk
18. nov 2012

@ludkas31 Určite sa Ti ranka zrasie. Odporúčam mastičku Bevita! A prsník nechať čo možno najdlhšie nechať oddychovať, nech sa zahojí, mliečko z neho odsávať až keď je úplne plný. Na podporu tvorby mliečka odporúčam tabletky More Milk Plus.

ludkas31
20. nov 2012

@rachaellk dakujem...