Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

mamusia
13. apr 2010

Takze, v 13 tyzdni zivota nasej malinkej sme mali skoro celodenne vyvrcholenie a odvteddy nic (klop,klop), kolika zazehnana 😀

ivana2301
13. apr 2010

latvia dakujem....dnes má naša detska doktorka poradňu tak tam zájdeme-pre istou...Ozaj sab simplex môžem dávať aj na lyžičku hned pred jedlomm???Alebo to musím dať čisto do fľašky... Skúšala som jej to dávať po jedle-ale myslím že účinok to nebol taký ako ked do tej fľašky...No len vravím - chcem sa tomu vyhnúť dávať lieky do fľašky.Myslíš že môžem dať aj pred jedlom???mamusia -máme približne rovnaké dcérky 😉 daj typ čo robýte aby ste nemali koliku??

katarina822
13. apr 2010

ahojte ivana my sme davali kvapky sab simplex 10kvapiek 3krat denne pred papanim na lyzicke.

mamusia
13. apr 2010

Ivi, ja davam asi od 4 tyzdna sab simplex a to do kazdej flasky 15 kvapiek a este s tym aj budem pokracovat, kedze sa moze dlhodobo brat, myslim,ze az ked pridu prikrmy,tak zacnem vysadzovat, mala este berie kazdy vecer do flasky infants dophilus probiotika a v noci som ju asi posledny mesiac davala spat tak,ze mame taky sulec vankus a ten som dala na koniec postielky a tam som jej hore vylozila nohy,aby ich mala kolmo na brusko a co najviac pritiahnute na brusku... A ked zacali placce, tak najlepsie pomahalo cvicit s nohami a prihovarat sa jej,alebo este lepsie ratat(ako som cvicila), nositna lietadlieko, alebo kolmo silno pritlacenu o moje telo,a ked bol strasny plac a nehcela sa ukludnit,tak som jej pustila fen,alebo vysavac 😀 (monotonny zvuk ukludnuje 😉 ), hned po pusteni stichla, no ako som to vypla,tak hned zacala-takpreto je lepsi vysavac,bo ho nemusis drzat....fen som sa bala len tak nechat volne 😅

mamusia
13. apr 2010

A este.....teraz v tomto veku sa mala dost hybe a kope nozickami,tak ju nechavaj dlho rozbalenu na podlozke, aj hnodinu 3x denne, ona si lepsie pokope bez plienky a tym si uvolni prdiky....
Ja robim bezplienkovu metodu od malej 3 mesiacov(bez jedneho dna 😉 ) a ked ide cikat do nocnika,tak sedi v takom klbocku,alebo aj nad zachodom sa da podrzat v klbocku a tak sa dobre vyprdka....dnes na nocniku pustala o 106 a potom sa divila,ze co to smrdi.... 😀
Inak aj moja mala teraz strasne slinta a vsetko pcha do pusy, je dost nespokojna,tak tiez neviem,ci uz nezacina nejaka priprava na zubky......Lebo mi je divne,ze u Teba by zacalakolika tak neskoro...to je vek,kedy kolika uz odchadza,nie prichadza..... 😒

latvia
13. apr 2010

mamusia teda vystihla tu polohu ktora je naj na koliky....drzat babatko ako ked vacsie deticky chcu vonku curat a mamy ich zoberu odzadu, nohy hore a stocia do klbka 😀 tato poloha nam z tych vsetkych ako jedina zaberala, a to sme mali tazke koliky do 5.mesiaca....chodila som s nim hore dolu, jemne este pohupsavala a tym sa lepsie vyprdkal..
a sab simplex sa moze aj pred jedlom alebo len do jedla, komu ako vyhovuje...kym som kojila tak pred kojenim na lyzicku, a ked som uz davala flasu tak do flase...
pytal sa tu niekto na biogaiu tusim, moze sa brat uz od 1.mesiaca urcite, aj tyzden skor....v letaku pisu 3.mesiac len kvoli tomu ze na SR este neboli na novorodencoch testovane...v ceskom letaku pisu od 1.mesiaca

kejtty
13. apr 2010

nam biogaia zabrala aj na koliku aj na tvrdu stolicu. Pouzivame ju od 7tyzdna...

kejtty
13. apr 2010

latvia - super vyrok v profile - si moj clovek 😀

latvia
13. apr 2010

nam nezabrala ani biogaia ani dophilus 😀
kejtty 😀 musim vyrok zmenit, momentalne tlacim arasidy v cokolade 😉

kejtty
13. apr 2010

latvia to je jedno co tlacis... hlavne ze chudnes 😀 😀

latvia
13. apr 2010

😕 to je aj mne divne 😀 ale chudnem, sice velmi pomaly ale hej....asi je to tym ze som sla trsat na zumbu....alebo tym ze lietam za malym ? 😕 😝

andrema
13. apr 2010

deina a sisulka7
ahojte baby, my mame to iste..uz som tiez zufala...mne je malej uz tak luto,
cvicim s nou, strasne je aktivna, ma len mesiac,ale tak civci nozickami a prdka,ze vobec nechapem,rpeco ma tie koliky.
ale je pravda,ze pijem vela cajov na podporu kojenia...asi ich skusim vysadit..

Baby:
viete mi poradit,ci moze mat mala koliky z tych cajov,co ja vypijem,aj ked podiel MM je u naje velmi maly,lebo mam malo mlieka, tak malo vytaha a potom dokrmujem

kejtty
13. apr 2010

andreama - ja som tiez zo zaciatku maleho kojila a pila tie caje, ale aj prikrmovala, no teraz u nemam vobec mliecko tak sme na Nutrilone. Aj ked ho zapchavalo, no nasadila som mu denne 5kvapiek probiotik Biogaia a uz nema vobec koliky ani ho neupchava. A to ma este len 2mes. Vyskusaj ...

magnetika
13. apr 2010

Ahoj dievčata, určite ste niektoré na Nutrilone comfort, maju vaše deti po nom zelenu stolicu ??? Moj malý totiž s kakanim problem nemal, ale maval koliky, tak sme presli na Nutrilon comfort /5 den/ a uz treti den ma zelenu stolicu ?!?!

latvia
13. apr 2010

magnetika, my sme na nutrilone comfort a mame tiez zelenu stolicu 😉 nic sa neboj, je to normalka

blumka
13. apr 2010

andreama, v cajoch na kojenie je fenikel a ten moze malu nafukovat 😉 ja kym som toto zistila pri prvej dcere tak som sa s nou natrapila 😉 skus vysadit tie caje 😉
magnetika, po vsetkych tych speci mliekach AR, HA aj tych protikolikovych je zelena stolica

katka888
13. apr 2010

blumka, vidis, mne prave odporucili feniklovy caj, aby si mala pekne poprdkala....
clovek z tych vsetkych rád ani nevie co a ako. ☹

blumka
13. apr 2010

katka, ved prave....ja som pri prvej dcerke tiez pila tie caje na kojenie a ine somariny, vsetko mozne som vysadzala aby ju to prestalo trapit az potom som sa tu na konovi docitala o fenikly ze aj ten moze nafukovat, ked som vysadila caje, o vela sa to zlepsilo...neskoncilo to sice uplne ale bolo to citelne 😉

andrema
14. apr 2010

magnetika:
my sme na nutrilone comfort uz treti tyzden a mame zltu stolicu...tak neviem

blumka
14. apr 2010

andrema ste cisto len na Nutrilone?

andrema
14. apr 2010

trochu aj dojcim..ale velmi malo...mozno si potiahne tak 20ml a 90ml je nutrilon

ivana2301
14. apr 2010

ahojte žienky,takže : boli sme včera u tej doki.maličkej zobrala výter zo zadočku.Uvidíme aký bude výsledok.Vážila hu a pribrala 100g na týžden takže zatiaľ no ako tak....+Doktorka nám upravila dávkovanie sab siimplexu.A odporučila dávať biogayu ob deň. O 2 týždne na kontrolu.Dnes som cvičila s natalkou na radu mamusie a bola to sranda- lebo aj si riadne poprdkala a aj sa my vycikala v kuchyni na dlážku 😀 ...Fakt to zaberá....Dnes ešte nemala záchvaty revu len bola nepokojná....len to jedenie ma stále jeduje.Ja si odstrekujem materské a dávam jej z fľašky.Nič iné nepapká.Ale dnes som si kúpila francúzske mlieko,že jej ho asi zajtra dám..(možno jej nechutí moje mliečko ☹ čo myslíte??) V ľadničke aj v mraziaku mám riadne zásoby svojho mliečka a ona ho nechce...a idem tiež vylúčiť čaje na kojenie a hlavne feniklové ako čítam vyššie....

latvia
14. apr 2010

ake je to francuzske mlieko? 😕

ivana2301
14. apr 2010

No klasika francúzke-nepoznáš??Ružová nádobka...No ked som ho koštovala bolo my najpodobnejšie môjmu..(skúšala som aj nutrilon ha..hnus)

ivana2301
14. apr 2010

Na obale je napísané france lait - bola som kuknúť

blumka
14. apr 2010

ivanka, o tom som nepocula ze nechuti materske mlieko, jedine ked mala zena mrchu tak sa vraj chut trosku zmeni a vtedy mozu deti odmietat, ale dlhodobo asi nie...a nie je problem vo flasi? preco vlastne nekojis priamo?

latvi fr. mlieko je UM..france lait, sa tusim pise.. 😉

latvia
14. apr 2010

😅 asi som z ineho "kraja" 😀 nepoznam take mlieko 😅 mojmu mlieku zatial nebolo najblizsie ziadne 😕

latvia
14. apr 2010

no musela som si to vygooglit 😀 fakt take vidim a pocujem prvy raz 😅 kde ho predavaju?

blumka
14. apr 2010

latvia v lekarnach urcite 😉
inak ja som o tom fr. mlieku pocula vraj je najsetrnejsie a sadlo vela detom, mozno je to kvoli tomu ze je take sladsie...
ale nemyslim si ze ked nechce babo materske ze kvoli tomu ze mu nechuti, ved kazde materske je specialne pre to dane dieta tvorene...problem bude niekde inde, podla mna

ivanka a ako mate davkovat sab? ja ho davam malej druhy den, lebo mi dosiel espumisan a teda mam pocit ze je to este horsie...aj pri prvej dcerke zaberal lepsie espumisan ako sab

latvia
14. apr 2010

blumi, na tej foto v pase si ty? 😕

ani v lekarni som ho nevidela 😕 😅 😀 asi som uz slepaaa