Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

hodka
19. apr 2010

Ahojte dievcata, aj vy ste poculi ako velmi vasim babatkam pracuju crievka? Moja Terezka ma niekedy take silne vrzganie v brusku, ze az sa toho bojim, je to normalne, ze je to tak velmi pocut?

ivana2301
19. apr 2010

hodka - mojej maličkej veľmo pracujú črievka iba ked papká-tie zvuky su divné....(ale asi to tak má byť) ale cez den ked práve nič nepapá tak nyšt nepočujem..(ak je to fakt hrozné vrzganie črievok - ja by som sa opýtala dokt.)

mamusia
19. apr 2010

Dik Ivi 😉
No jasne,kup...ak chces,tak skus bezplienkovu metodu,je to super, najma to,ze kaka do nocnika a nie je cele spinava az za usami 😀 ak c hces, tak si pozri nieco o nej..ja som velmi za 😉
link: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/bezplenk...

sabiatko
19. apr 2010

ahojte... mojmu malemu na koliku nezabera nic ☹ ani cvicenie s nozickami, ani krem pupik s masirovanim v smere hodinovych ruciciek, ani lezanie na brusku a najnovsie ani infacol, ktory som skusila ako poslednu moznost. vraj moze pomoct voda, tak od dnes mu skusim dat pit troska vody. ak uz toto nezaberie, tak som skoncila, lebo ine triky uz nepoznam ☹ samozrejme ho davam odgrgavat, ale aj tak ma problemy a kaka iba tak raz za 3-4 dni.

sabiatko
19. apr 2010

este by ma zaujimalo... nemoze to ovplyvnit mnozstvo mlieka? adamko papa 6X denne 120 ml odsateho MM a nema s tym problem, spapal by aj viac, ale to uz by bolo prilis.

sabiatko
19. apr 2010

a zabudla som napisat, ze zajtra bude mat presne 5 tyzdnov...

latvia
19. apr 2010

sabiatko, a nahrievanie bruska vankusikom teplym si neskusala? ake stare mas babatko? nam koliky presli po 5 mesiacoch ked sme presli na nutrilon...
a na to kakanie, si neskusala davat trosku stavy zo sliviek alebo jablka?

dadous
19. apr 2010

ahoj holky a nezkoušely jste někdo odvar z ovesnych vloček?

latvia
19. apr 2010

ovsene vlocky by som dala ale podla veku dietata, kedze obsahuju lepok

dadous
19. apr 2010

aha no vidíš to jsem nevěděla 😕

blumka
19. apr 2010

sabiatko, vydrzat..ja viem ze to asi nechces pocut, ale ono to prejde okolo toho tretieho mesiaca 😉
skusila si aj ine probiotika? espumisan alebo sab simplex? ak ma problem s kakanim kludne mu pomoz rektalnou rurkou, ja som Terezke davala skoro denne a nezvykla si, ak sa toho bojis

sabiatko
19. apr 2010

dakujem za rady 🙂
ahoj blumka 🙂 tiez som pocula, ze to okolo toho 3. mesiaca prejde, tak uz len dva vydrzat. len ma velmi trapi sa na malickeho pozerat ako za zvija od bolesti a place, chudatko male. tu rurku som tiez skusala. on ked spusti krik, tak robim vsetko, co mozem, ale dako to nefunguje, neviem preco. ta rurka mu ani nevadi. skusala som infacol, neviem, ci je to probiotikum, ale ak nepomoze ani za par dni, tak skusim ten sab simplex, co som aj povodne chcela, len ho nemali v lekarni momentalne. ine veci mu nemozem dat papat, lebo ma len 5 tyzdnov. ale skusim este ten teply vankusik ako spominala latvia. a ty ako blumik, malicka ma tiez problemy s kolikou? dufam, ze inak vsetko ok 🙂

latvia
19. apr 2010

probiotika pre babatka: infants dophilus a biogaia - obsahuju bakterie ktore upravuju mikrofloru v crievkach a tym lepsie rozkladaju stravu

sab simplex, infacol a espumisan obsahuju simetikon - latka ktora v crievku zabranuje tvorbe peny a tym nenaduva brusko...nevstrebava sa, ani nelieci, len sa po nom netvoria bublinky v brusku

blumka
19. apr 2010

sabi, dufam, ze to nezakriknem ked to teraz napisem, lebo vacsinou to tak byva, ale my uz sme na tom ooooooooooooovela lepsie...skoro by som povedala ze uz sme za vodou, ale fakt sa bojim to tak priamo napisat, aby sa to nevratilo 😀 😀 😀 😅
ja davam malej od 4. ci 5. tyzdna raz denne 5 kvapiek biogaia do mliecka, odvtedy kaka raz-dvakrat za den, to sa vyriesilo, lebo predtym len s rurkou kakala, no a ako davam do kazdeho mliecka espumisan tak uz aj tie prdiky su na tom lepsie...ale zasa ona je uz starsia a blizime sa k tym 3 mesiacom tak si myslim, ze to mozno ani nie je vdaka tomu espumisanu ako vdaka tomu ze uz na to ma vek aby to prestalo..
ja som to uz pisala viackrat, ale pri starsej dcere sme sa trapili 3 mesiace, vtedy som o probiotikach netusila, takze som jej davala len espumisan, ale ona kakala s rurkou kazde rano o piatej, co ju to tak trapilo..no a uderom tretieho mesiaca, presne 9.5. 2008 to zazracne skoncilo...zrazu sa dokazala vykakat sama, vecer prestala plakavat a zvyjat sa a odvtedy ziaden problem..takze fatk to chce cas...

sabiatko
19. apr 2010

no vyborne, dakujem latvia a blumka. tak pri tom infacole ostanem a zajtra kupim tu biogaiu. to su vlastne dva problemy - prdiky a kakanie, takze infacol vlastne ani nemohol vyriesit oba. tak sa tesim, dufam, ze to adamkovi zaberie 🙂 a neviete, ako dlho sa to moze brat? mozem vkuse aj 2 mesiace, kym bude mat maly 3 mesiace? a pravdepodobne teda mozem dat adamkovi obidve veci sucasne...

blumi, tesim sa s tebou, ze to mate s kolikou lepsie, musi to byt uzasna ulava. ani ty sa netrapis, ze ti babatko trpi a aj si viacej pospis. ja som uz veru poslednych 5 tyzdnov normalne nespala, maximalne 3 hodky. to este musim aj odsavat mlieko a este nas trapi aj reflux. dufam, ze u nas tomu tym tretim mesiacom tiez odbije 🙂

latvia
19. apr 2010

mozes davat dlhodobo sucasne obe.....ak biogaia nepomoze, tak infants dophilus by mal zabrat lepsie, obsahuje viac druhov bakterii...
😀 sabiiii, neboj, zvladnes aj viac mesiacov nez 3, ja som musela zvladnut 5 😀

latvia
19. apr 2010

este ked vas trapi reflux tak to mate zacarovany kruh : reflux pali v krku, z toho place, nahlta sa vzduchu a na nafuknute brusko, takze kolikaaaa...no des 😅
inac, porad sa potom s dr., ak uz budete dlho refluxovat a kolikovat, ci nemozete papat gastrotuss.ten je antirefluxny a jednak obsahuje simetikon ako infacol...

blumka
19. apr 2010

sabi, ako vravi latvia, mozes oba naraz a dlhodobo...
ono sa da zvladnut aj viac ako tri aj viac ako 5, ked musis, tak kvoli babu zvladnes..ale je to uzas ked je babo spokojne, nic ho netrapi a aj mama ked je spokojna a hlavne ako tak vyspata...ja som si pri Terezke vytrpela svoje, Juli je trosku lepsia ako bola Terezka, tak dufam, ze sa nepokazi 😀
sabi a na reflux mate nieco? nutriton alebo nieco ine..

sabiatko
19. apr 2010

no mame doma veselo 😝 nemam nic na reflux, len adamka drzim po papani tak 15 minut na rukach a potom tak opatrne ukladam do postielky. jemu je na vracanie este aj z dudla. tak mam na nom furt nalepene oci, aby som ho hned dvihla, ked vracia a v noci spime spolu v posteli, aby som ho mala pod kontrolou. a tie probiotika by zabrali aj na tie prdiky, ci musim mu davat predsalen aj infacol? a co sa nutrilonu tyka, to kolko by som mu mala davat, lebo ja sa snazim vsetko vykryt MM-om, len vynimocne mu dam bebu, ked sa mi nevytvori dost mojho. a nestraste baby s 5-timi mesiacmi, to je pre tie trpezlivejsie zienky, mne bohato postacia aj 3 😀

latvia
19. apr 2010

a klinovy vankus nechces vyskusat? odporuca sa pri refluxoch....
z refluxu zial musi vyrast, nutritin by pomoct mohol, ale nemusi...vyskusat mozes. skus davat aspon 2 tyzdne oboje a potom vysad infacol...probiotika tie 2 tyzdne potrebuju na to aby zaucinkovali tak ako maju, tak ak place len kvoli boleniu bruska a nie kolike tak by mali pomoct...vyskusaj, uvidis ako bude

blumka
19. apr 2010

sabi nie nutrilon ale nutriton. to nie je UM ale dava sa to pred papanim babu aby to zahustilo mliecko v zaludku a tak menej grcka 😉 ak mate reflux tak by ti o tom pediatricka mala povedat 😉
pomoct moze ak zdvihnutie matraca v postielke tak aby bola hlava vyssie, alebo ten vankus

lila794
20. apr 2010

Chcem sa vas opytat, ako ste davkovali Dophilus, tak ako pisu na pribalovom letaciku? Pol odmerky 1x/den? Synatorovi som davala Biogaiu v kombinacii s Espumisanom, to mu najlepsie na koliku zaberalo.
Dcerka je vsak strasne kolikava uz od narodenia, po kazdom kojeni sa strasne puci, place a vydava strasne zvuky. Mam pocit, ze este mi pocas tych troch tyzdnov ani nebola kludna, ked nespala. Dnes sme boli v poradni, pribera az-az, ale brusko ma strasne, same bublinky. Dr. jej davala aj rurku a vychadzali jej aj 3cm-ve bubliny. Najhorsie je, ze tym neustalym tlacenim si vyduva pupcek, tak ho musime priliepat, aby nevznikol pruh. Dala nam na to Dophilus, ale skusenosti s nim nemam, tak som zvedava, ci jej to trochu pomoze. Tiez jej skusim Espumisan. Ked mal koliky Davidko - az 7mesiacov, myslela som si, ze uz horsie to ani nemoze byt a veru moze. Dufam, ze sa jej to aspon trochu polepsi, lebo mi jej je strasne luto, ako sa trapi.

Inak, Davidko tiez mal koliky spojene s tym, ze nekakal, kakal iba s rurkou. Vobec si na nu nezvykol, ked sa zacal prikrmovat, prechodne sa kakanie zhorsilo, tiez zaberala len rurka, ale potom v pohode. Kaka krasne kazdy den pravidelne 😀 rurka ie je navykova, naopak, dietatku ulavi.

lila794
20. apr 2010

Sabiatko, skus na to kakanie rektalnu rurku a urcite probiotika. Ale nezlakni sa, mozno zaberu az o tyzden. Moj syn mal koliku 7mesiacov, ale mesiac, co mesiac to bolo o trochu lepsie. Z tych babskych receptov na koliku nepomahalo nic, ale aj tak sme stale cvicili, davali na brusko, nozicky a brusko v teple, ukludnil sa, ked sme mu fuakali brusko fenom 😀 a rektalna rurka, Biogaia a Espumisan. Vela trpezlivosti a pevne nervy prajem. Dnes na jeho koliku spominame iba s usmevom, ze ako rychlo to uslo. Vtedy sa to vsak zdalo nekonecne a nezvladnutelne. Neboj, da sa to vydrzat!

sabiatko
20. apr 2010

cafte 🙂 tak som dneska kupila tu biogaiu, tak dufam, ze zabere, lebo tuto noc som vobec nespala a to myslim doslovne. o jednej som vstala, ze nakrmim adamka a odvtedy az do rana mrncal kvoli brusku. ale dnes konecne kakal po 5 dnoch 😵 a to bolo kriku, sme boli v aute na dialnici, tak sa ani prebalit nedalo, ale tesim sa aj tak, ze to uz konecne prislo 😵 dnes sme sa boli este ocovat proti tbc v kosiciach, takze bol perny den.

sabiatko
20. apr 2010

lila, tuto noc sme aj rurku skusali, 10 minut sme sa s nou zabavali, co-to poprdkal, to musim povedat, ale nekakal, tvrdohlavec jeden. ten fen znie dobre, celkom jednoduche a mozno pri tom zvuku aj zaspi. tuto noc urcite vyskusam 🙂

sabiatko
20. apr 2010

blumka, o nutritone som este nepocula, opytam sa na to dokiny, keby to pomohlo, jaka by som bola rada 🙂 my sme nedali hore matrac, ale podlozili celu postielku knihami, ale to tak asi 10 cm a moc nepomohlo, mozno keby to bolo este vyssie. cim by som ten matrac mohla dvihnut? nenapada ma, co by som podneho dala...

blumka
20. apr 2010

sabi, zasa aby sa ti nezosuchoval dolu ked bude vyssie 😉 ja som tie knihy dala pod matrac, tak bol zdvihnuty len on a nie cela postielka, ale to je uplne jedno...
a na nutriton sa popytaj, ak mate reflux tak by to malo pomoct, len ci zasa po nom maleho nebude este viac zapchavat...zacarovany kruh
ja som davala rurku vtedy ked som videla ze dievcata tlacia ale nic z nich nejde, vtedy im ta rurka pomohla, inak ked nemali ochotu oni tlacit tak to nemalo zmysel...a este som im ju davala tak,ze manzel daval rurku a ja som tlacila kolienka k brusku...aj nasilu...znie to drasticky ale juli tak v takej pozicii aj zaspala 😀

latvia
20. apr 2010

lila, dophilus som davala 3x denne jednu kavovu lyzicku....alebo pol? 😕 😅 do papania , cajiku alebo mliecka...a zda sa ze bol lepsi nez biogaia

ivana2301
21. apr 2010

ahojte bojovníčky s kolikou.....Maličká užíva pravidelne bio gayu, sab simplex 5x10kvapiek, srdcervúci plač už u nás nie je,ale zato už od, rána ako sa zobudí stále len tlačí a tlačí a prdkať sa jej vôbec nedá.Tlačí aj ked papká-takže potom aj stravu odmieta.Vôbec neviem ako jej mám pômocť... ☹ Skúšala som jej dávať rúrku, cvičíme stále a nyšt...)ale vôbec jej prdíky neuvolnilo.Celý den len pomrnkáva a je mrzutá a len tlačí a tlačí....Rozmýšľam,žeby som prešla na ifacol-namiesto sab simplexu....Nemáte neaký recept na uvolneniu prdíkov?Alebo čo by som mala ja zjesť aby jej uvolnilo vetry_(nekojím-Odsávam)

latvia
21. apr 2010

nahrievanie bruska si skusila? teply kupel?inac, ono to prejde ked sa mala zacne sama viac hybat, prevalovat na stranu, to sa uz vyprdka sama...