Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

winifred
13. apr 2008

Ahoj jsem tady poprvé a chtěla jsem se podělit s mojí skušeností s kolikou.Mám doma malého klučinu (2 měsíce)Akoliku má už druhý týden od porodu.Děcká lékařka mi napsala Sab Siplex,ale ten vůbec nepomáhal. A potom mi poradila pani alergoložka homeopatika,Chamomilla vulgaris 9ch.A musím říct,že po několika denním použivání malý začal konečně prdět a nemá od té doby problémy.Tak bych doporučila vyskoušet třeba homeopatii.S pozdraven Lada

jjaanca
13. apr 2008

Ahoj, prosím vás máte některá zkušenost, že by po BabyCalm dítě zvracelo? Od té doby co dáváme BabyCalm, tak mi malá po kojení a nebo i při kojení vyhodí celý obsah žaludku (žádný ublinknutí). Asi tak 2x denně. Nebo je takové zvracení normální? Díky

tomaskokat
13. apr 2008

jjaanca skús prejsť na nieco kvalitnejsie. napr. beba je sícedrahsia ale aspoň kvalitná. tie "akože"mlieka mi pripadajú dosť nebezpečné pre taký malý žalúdok. myslím že ani ty by si nejedla niečo čo ti vybehne hned von vrchom. 😅 😉

vaness
14. apr 2008

Tomaskokat babycalm sú kvapky na prdy a nie "akože" mlieko

aschin
14. apr 2008

JJanco, tak obcas se takovy "ublinknuti" prihodi, ale kdyz to neni pokazdy....... Me se taky zdal BabyCalm docela silny. Male po nem vzdycky zacalo priserne skrundat v brise, tak ji nechavam vzdycky trochu napit, a pak ji teprve dam ty kapky.
Winifred, ty homeopatika male hned objednavam a po vyzkouseni hned podam refernece. Jak dlouho to zhruba trvalo nez to zabralo?

jjaanca
14. apr 2008

aschin: ona právě neublinkává, je toho hodně, připadá mi to asi jako rozlitý hrnek - cca 2dcl. To je podle mě celý žaludek. Už jsme BabyCalm přestali dávat a vrátili se k Sab Simplexu. Ono nám totiž nepomohlo ani jedno 😢 Ale zvrací pořád. Pozítří jdeme do poradny tak se na to zeptám.
Jinak když jsem v těhotenství študovala knížky o těhu a miminech, tak tam jedna homaopatka varovala nad tím, že se nemají homeopatika brát jen tak, že je vždycky musí doporučit homeopat, protože musí být přesně "na tělo", a na stejný problém může dvoum lidem doporučit různý lék. Jinak já o tom vím prd, to jsem četla.

aschin
14. apr 2008

JJanco, vim, proto jesm to napsala do uvozovek. Urcite bude nejlepsi se zeptat Dr. Myslim, ze 100% nezabira nic. Da se to jen vice ci mene tlumit. My jsme meli asi 3 tydny uplny klid, kdy se mala nekroutila, nervala a v noci se budila po 4 hodinach a ted ty 3 posledni vecery a noci zase staly za to.

jjaanca
14. apr 2008

Zkus zapřemýšlet co jsi jedla a nejedla když se to takhle mění. Nám se kroutí pořád tak nějak stejně.

aschin
14. apr 2008

no, ja to hlidam docela dost a urcite jsem zadnou novinku v jidelnicku nenasadila......ale kdovi... 😒

jahodka11
14. apr 2008

ahojte maminy, viete co ma napadlo? je tu nejaka mamina, ktora nekoji a babo ma kolliku? si myslim, ze ci nemozu byt nase deti hladne, ked su len kojene a preto placu.....nas maly plakaval 5 tyzdnov, bolo to strasne a ked sme zacali na noc dokrmovat, uplne to prestalo.....

amalka007
14. apr 2008

Ahojky, mala trpela na koliku asi od druheho tydne. Bylo to straslive ☹ Vyzkousela jsem snad uplne vsechno. Masaze, kapky,homeopatika, nejedla jsem temer nic a koliky byly porad ☹
Nakonec jsem si na doporuceni koupila knizku "Nejstastnejsi miminko v okoli", ve ktere autor doporucuje velmi tesne zavinuti miminka, houpani, dudlik a tisit miminko. U nas to skutecne funguje. Kdyz to na ni jde, tak uz mame pripravenou velikou plenu a pak ji houpeme na balone a delame pssttt. K tomu samozrejme pouzivame kapky, masirujeme, cvicime a mam upraveny jidelnicek.Miminko se po par minutach uklidni.
Doporucuji vyzkouset 🙂

aschin
14. apr 2008

Jahodko11, kojim jen castecne (cca 1/3) a krome UM davame i caje. Uz jsem vsak slysela o miminkach, kterym se pridalo trosku tekutin a vsechny potize ustoupily..... stastne to deti!!

blumka
14. apr 2008

jahodka, tu v usa som sa stretla s nazorom, ze keby som malu nekojila, ale bola na UM a tym padom aj na cajiku, koliku by vraj nemala...no neviem, neskusala som

jahodka11
14. apr 2008

ja som rozhodnuta pri druhom babatku to vyskusat, ak by prisli koliky.... nam zacali v 5tom tyzdni a trvali 5 tyzdnov...potom akoby utal 🙂

cuchre
14. apr 2008

ahojte,

pripajam sa k amalke...u nas tie vecerne revy zacali minuly tyzden,a to ma hrosko 2 mesiace, doteraz bol klud...tak som ho dnes "uviazala", pohojdala a uz tri hodiny kludne buwa...a to aj v noci bol cely nervozny a cestoval po postielke...knizku o najstastnejsom babatku mozem len odporucit (kupila som v panta rei)

pappo
15. apr 2008

lari tu pisala o Infants Dophilus som nevedela ze je to dobre aj na koliku pisu v letaku ze do 6 mesiacov pol lyzicky za den ale pri zapche alebo hnacke 3 lyzicky denne mate dakto skusenost?

ja som zatial davala len malej pol llyzicky do mlieka.ak by to fakt pomohlo preco nie.

jjaanca
18. apr 2008

Ahoj, kdo použáváte rourku, jak má být asi tlustá? V jedné lékárně mi řekli, že mají akorát moc tlusté ať zkusím jinou lékárnu. V jiné lékárně mi prodala taky docela tlustou (řekla bych jen o málo tenčí než mi ukazovala v té první). Když jsem jí vyzkoušela, tak mi malá u toho tak řvala až zmodrala. 😲 Tak nevím jestli to bylo tou rourkou nebo prdíkama. Byla to docela hrůza, vůbec jsem nevěděla co mám dělat. Co v takové situaci dělat? Jak bych měla pomoct miminku aby zas popadlo dech?
Ta rourka má vnější průměr asi 6mm. Poraďte mi prosím někdo, jsem z toho úplně špatná. ☹

jahodka11
18. apr 2008

jjanca - nasa ma priemer 3mm, kup mensiu...to ju mohlo boliet :(
skus fuknut do tvaricky, u nas zabralo raz... alebo ked mu raz zabehli grcky, pretocili sme ho na brusko a trosku pobuchali po chrbatiku....neboj, bude to dobre, len kup tensiu rurku a vzdy ju namoc do detskeho olivoveho oleja, ok? 🙂

jjaanca
19. apr 2008

jahodko, díky za rady... co to jsou "grcky"? Manžel běžel pro menší rourku, tak uvidíme co přinese.

tomaskokat
19. apr 2008

Ahojte nám pomohli čipky ale tie použivam len už ked je najhoršie. Aj ked kojím stane sa že dokrmujem um. Preto som kúpila kolikovú kojeneckú fľašku. Myslíte že to aspon trochu zmiernim tou flaškou.

jjaanca
19. apr 2008

Tak mame mnohem menší rourku, ta magistra co mi prodala tu tlustou je fakt k....va, říkala jsem jí že je to pro kojence. 😠
tomaskokat, jak se ty čípky jmenujou asou na předpis? S flaškou bohužel zkušenost nemám.

tomaskokat
19. apr 2008

SUPPOSITORIA GLYCERINI sú to síce pre dospelích ale ja to prekrojím naštvrťky a je to. Teraz som opäť dávala z protikolikovej flaše a vôbec sa nezakuckal a hned zaspal neviem či si stihol poriadne odgrgnúť. Asi niečo na tej fľaške bude. hurá technika!! 😵

jahodka11
20. apr 2008

jjaanca - no super 🙂 grcky - zvratky....ked dieta vracia trosku jedlo....🙂

lu777
20. apr 2008

holky, my vyzkoušeli všechno.. nakonec dost pomohl silný fenyklový čaj, dvakrát za den přímo do něj dělám UM 😉 vypadá to hrozně, ale malej to naštěstí pije jako kdyby nic

a pak taky hodně cvičit s nožičkama.. při každém přebalování

a masáže bříška.. fakt se nebát a přitlačit.. začínat od pravého třísla, pak rovně a pak až do levého třísla.. ne obráceně ! ... olej a přitlačit.. malej to miluje.. o moc lepší než rourka

aschin
21. apr 2008

ahoj, vyzkousela jsem doporucovana homeopatika Chamomilla vulgaris 9ch a zabraly docela zazracne! Jsme 3 den bez koliky, do ruzova vyspinkane a usmevave 😎 Jeste jednou diky winifred za tip!

wienika
21. apr 2008

ahojte baby, necitala som vsetky vase prispevky, lebo nemam cas, takze neviem, ci uz to tu niekto napisal,ale chcem povedat, ze my sme mali tiez koliky, to bolo strasne tie 3 mesiace. vtedy nam pomohli rascove cipky, su homeopaticke, lahko sa zavadzaju a malu po nich vobec nebolelo brusko. ak mate moznost si skocit po ne do rakuska, urcite neolutujete...vrelo odporucam.....

alex21
22. apr 2008

ahojte. Nemam vela času to čítať ale prosím poradte mi.
Moju maličku bolí bruško asi tak že ked ju to chytí tak jej hrozne stvrdne a strašne začne plakať a plače až dovtedy pokial jej nepomôžem sa vykakať. Už vyše mesiaca sama nekaka pritom ma stolicu strašne riedku žltej farby. Je to vlastne len taka žltá voda. Davam ju aj na brusko a pri kazdom prebalovani jej brusko masirujem v smere hodinových ruciciek. Davam aj kvapky sab simplex. Je plne dojčená. Prdiet prdí len sa nevie vykakať.
Neviem či je to kolika alebo niečo ine ale skuste mi poradit. Nemôže predsa kakat len za pomoci teplomera alebo trubičky. A tiež si myslím, že na svoj vek by už mohla mat hustejsiu stolicu nie. Bude mať 12 týždnov.

jjaanca
22. apr 2008

Alex21:A radila jsi se s lékařem? S tím bych šla asi k lékaři. Možná by zabrali Probiotické kapky pro děti, jsou na obnovu přirozeného prostředí ve střevech.

aschin: No to je paráda a jak dávkuješ? Když jsem to hodila do vyhledávače, tak jsem zjistila že se to používá když rostou zoubky 🙂

alex21
22. apr 2008

jjaanca ked sme boli na poradni tak som jej to hovorila ale ona asi pochopila, že má zapchu lebo mi kazala davať kamilkový čaj. Ale potom som čitala, že ten stolicu ešte viac zriedi. Asi tam budem musieť vybehnuť znovu.

jahodka11
22. apr 2008

alex, urcite este chod k doktorke, ked ste sa nepochopili ☹ a skusila by som biogaia, probioticke kvapky, nam pomohli 🙂 davala som 10kvapiek denne na obed pred papanim a upravila sa mu stolica, mal ju riedku a zelenu...