Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

aschin
23. apr 2008

jjanco, mas pravdu, pouziva se to ke zklidneni, takze i na zoubky nebo kdyz je mimco neklidne a spatne spi. Pomer dackovani je 1dl a 10 kulicek (nekdo uvadi 6). Ja pripravim na cely den 30 vody a 3 kulicky. Voda by mela byt prevarena, sklenicka musi byt vyvarena a ne z mycky. Pak se pred kazdym jidlem dava 1 lzicka roztoku. Opet se pouziva plastova lzicka. Nekterym miminkum zabira do tydne, nam to zabralo hned prvni den a od te doby nevim co je kolika, nafoukle brisko atd. Nebojte se toho, homeopatika jsou pro deti daleko mensi zatez nez vsechny ty Sab Simplexy atd.

jjaanca
23. apr 2008

U nás se to nějak zlepšilo, ani nevím čím to je. Snad jsem něco nezakřikla. Začala jsem dávat Probiotické kapky, ale ty to být ještě nemohou. Přestala jsem pít feniklový čaj - možná jsme ten případ kdy ten fenikl působí opačně.
Jinak včera v "sama doma" mluvila lékařka o kolice. Říkala, že na chodidlech jsou akumpresurní body (někde nad patičkama) a ty se můžou masírovat po směru hodin jako bříško a pomůže to - no nevim 🙂

altea
23. apr 2008

maminy neviete mi niektorá poradiť,Samkovi som dnes kúpila homeopatikum Nux Vomica -na koliku a neviem ako ho podávať -niekde som čítala ,že to treba rozriediť vo vode,a podať 1/2 lyžičky pred jedlom,ale v akom množstve vody a,ako často ,to som sa už nedočítala.Včera mal Samko príšernú koliku,dnes zas ,už to viac nechcem zažiť,je to zúfalé ☹ ☹ .
Taktiež neviem ako sa podáva chamomila vulgaris-to zas Sofii potrebujem dávať-rastú jej zuby ☹ ☹

marta07
23. apr 2008

ahoj altea, aky je velky samko?

marta07
23. apr 2008

ak chces mozem ti poradit jeden dobry liecik na koliku, neviem ci si to uz nahodou nepouzivala, vola sa to infakol, tiez sme presli kolikou, takze ta viem pochopit, strasny plac dve az tri hodiny v kuse denne, ale ten infakol zabral.

altea
23. apr 2008

samko má 3 mesiace 😵
doteraz sme mali pobolievanie bruška len také malé a sem-tam,ale ako uťali 3 mesiace - posledný týždeň skoro každý večer. ☹ používame rektálnu rúrku,ale ani tá už v poslednom čase nezaberá ☹
Infacol sme ešte neužívali,vyskúšame,ďakujeme za každú radu 🙂 🙂

violetka
29. apr 2008

Ahojte baby,
ako pouzivate tu rektalnu rurku? nam to akosi nezabera, ja to zastrcim tak cca 1 cm, viac sa bojim ale nic sa nedeje a mala sa zadusa od placu...

vanila
29. apr 2008

Ahoj violetka! Ja us maleho uz vedsieho noja som davala tu rurku aj hlbsie ako 1 cm to musis v tej ritke stale ako keby vysuvat a zasuvat tie prdiky by sa mali viac uvolnit. mam kamosku a ta malemu to robila aj 5 minut a bolo potom dobre. ale niekedy ani to nepomaha viem ze niekomu rektalna rurka nepomaha zase dalsia kamaratka cvicila z nozickami malej nejako hodinu po papani aby sa prdiky uvolnili. 😉

jjaanca
30. apr 2008

Violetka, mě se stalo, že mi v lékárně prodali rourku příliš tlustou i když jsem řekla že je to pro kojence. Malá taky strašně křičela než jsem přišla na to, že rourka je moc tĺustá.

julca80
30. apr 2008

jooooo violetka, tak s tym mam skusenosti, ja som sa bez rektalnej rurky nepohla nikam az do 3tieho mesiaca. 😝 Zo zaciatku som sa bala to malej pchat do ritusky hlboko, proste strach, ale ked mi to nazorne ukazala dr. a videla som ako to malej pomohlo, resp. sa ulavilo, tak som to zacala praktizovat aj Ja. 😅
No, to musis malinkemu pomalicky strcit do vnutra az pokial ta to pusti. Ano znie to strasidelne, ale inak mu poriadne nepolavi ked to tam neposunies ovela hlbsie.
Neboj, neublizis mu. Ta rurka je vyrobena z tak odolneho materialu, ze sa prisposobi crievku.
Ja ked som to videla ako to dr. vopchala malej, tak mi oci skoro vypadli, ale nakoniec som sa to naucila, a bolo super. 😀 Nic sa jej nestalo, a to som pouzivala ozaj neustale. 😅

jjaanca
30. apr 2008

Holky, za jak dlouho zabírají ty Probiotické kapky? My je užíváme týden a pořád nic. ☹

krista
30. apr 2008

Tak to je blbý, zrovna se chystám objednat ty probiotický kapky jestli to bude zabírat zase měsíc, tak to se na to už vyprdnu 😖 😠

jjaanca
30. apr 2008

Kristo (koukám, že máme skoro stejně staré děti 😉 ) ty už si je jednou měla a zabrali ti až za měsíc?

veverica
30. apr 2008

baby len vas idem povzbudit.... My sa uz trapime 7 mesiacov a stale neni dobre. Vyskusali sme uz vsetko mozne aj nemozne 😒 asi treba len vydrzat.

marta07
30. apr 2008

ahoj veverica, prave citam, ze sa trapite s kolikou 7 mesiacov...... Bezna detska kolika sa po tretom mesiaci zvycajne vytrati, sa mi to u vas vidi akosi pridlho, nebude v tom nieco ine?

susik77
30. apr 2008

caute, baby, my sme si s kolikou uzili 😎 asi do 4.mesiaca 😒
sestrina mala vobec nemala koliky, nechcela mi verit, ze nic drazdive nejem...neviete, od coho zavisi, ze 1 dieta to ma a druhe nie?

veverica
30. apr 2008

susik podla mna to moze spusit aj zvyseny obsah laktozy v MM 😒

bubatenko1
6. máj 2008

Ahojte mamicky.No mi máme tiet koliku. Malinká bude mat 2 mesiace.Kolika jej zacala 2 týzdni najskor sme nevedeli co jej je ked zacala z nico nic plakat.Davali sme aj kvapky Espumisan ale tie nam nepomahali tak sme presli na Sab simplex, tiez kvapky hylak forte a samozrejme masirovanie cvicenie, rektálna rurka bola na dennom poriadku.V 6 týzdni nám to nejako vyvrcholilo a taha sa to az do dnes.Place coraz viac a viac a castejsie.Boli sme aj na Gastro tam jej robili testy ci nie je alergická ale uplne vsetko má poriadku.Aj doktorka potvrdila ze má koliku.Navyse mi povedala ze nie je dobre ked kaka len cez rektálnu rurku lebo si na to zvykne.Mame ju nechat také babo zevraj nemusi kakat 5 dni.Tak sme teda posluchli rurku sme nedali a predstavte si za dva dni to vytlacila aj sama.Zmenili nám mliecko kedze uz nekojim tak sme najskor davali Nutrilon Premium, potom sme presli na Beba HA ale malej sa pohorsilo bola zapecená a kakala zelene.No a teraz nam odporucili Nutrilon Comfort je proti kolike a zapche.Samozrejme ze jej ho musime zahustovat Nutritonom.Tak uz s manzelom dufame ze casom jej to prejde a bude to usmievave babo.Drzim vsetkým palce a prajem aby ste mali pevné nervy. 🙂

julca80
6. máj 2008

bubatenko, moja mala mala silne koliky do 3-4 mesiaca. A to som sa nepohla nikam bez rektalnej rurky, ozaj malo kedy sa vykakala sama. ☹ Pouzivala som ju skoro neustale.
No a potom sa to postupne zlepsovalo casom az nakoniec som jej ju nemusela davat. Co sa tyka toho nekakania niekolko dni, tak to sa tyka najma deti co su kojene. Tie co su na UM by mali kakat pravidelnejsie, teraz ti presne neviem napisat ako to byvava u nich, ale kojene deticky nemusia kakat aj 10 dni. 😒
Ako naschval maja mala si to musela vyskusat, tak to drzala v sebe min. 10dni, pri tom 10tom dni som zacala byt uz nervozna, ale nastastie malo to stastny koniec. 😀

bubatenko1
7. máj 2008

Veverica, ja si myslim ze to nie je laktozou v MM.Skor by som povedala ze je to tým ze babatka nemaju vyvinuty nervovy system a tym ze ich boli brusko.

marhulka88
22. máj 2008

maminky poradte co s kolikou?
mame 6tyz. kojene babo (bohuzial ho hlad prepada velmi casto niekedy aj kazdu hodinu co podla mna stav len zhorsuje) a stale sa trapi s kolikami...zastavene vetriky sam sa nevykaka aj 5dni ...
prebieha to asi tak ze jeden dva dni je uplne krasne spokojne babo prdka si veselo ako stary dedko a potom stop niekolko dni po celych dnoch placeme sme nespokojni zle spime dokonca ani vonku viac ako na pol hodinky nemozeme ist lebo neustale placeme (teda skor kricime od bolesti)
skusili sme rektalnu tycinky (mam vsak pocit ze by mu ju trebalo zavadzat kazde dve hodiny aby bol stav uspokojivy), nahrievanie bruska teplymi plienkami (nic), sab simp. (nevidim zmenu), epumisan (uz neberieme mam pocit ze to bolo este horsie) masirujeme pupikom (nic), gulame sa na brusku (nic), davame ho do polohy akoby v sede aby mohli plyny von (nic)...co este mame robit aby dieta bolo vyprdkane a kludne aspon par hodin denne????
tiez sa chcem opytat na stravu...jem len tieto veci : pecivo (niekolkodnove), vianocka, maslo rastlinne, caj (fenikel, rasca, aniz), voda lucka ruzova, sunka, sliv. dzem, taveny tvrdy syr, tvaroh, pribinacek, maso dusene al. varene, zemiaky, ryza, pol banana (nie kazdy den), keksy bb, piskoty, polievky kuraciu, mrkvovu s ovs. vlockami, kminovu, spenatovu, cestoviny a to je vsetko...co z toho by malemu podla vasich skusenosti mohlo robit zle????
tiez sa chcem opytat na pouzivanie rekt. tycinky...ako casto ju pouzivate a kedy..pred kojenim? po kojeni?
tiez by ma zaujimalo ake mate skusenosti s tzv. prdkacimi cajmi (rasca, aniz, fenikel) ja ked ich pijem tak na mna skocia neskutocne vetry...maly tiez jeden den z nich prdka a potom sa to zastavi a vravim si no keby mne sa tie plyny z toho caju zastavili tak mam co robit lebo je toho neskutocne vela tak teda rozmyslam su tieto caje vobec vhodne???
no tak to je asi vsetko co by ma tak zaujimalo (teda dufam 😀 ) ... poradte prosim ako tento stav aspon trosku zmiernit nech sa mimi netrapi tolko lebo je to tazke sa na to divat a pomoci nieto ... len mi nenapiste ze z toho musi vyrast lebo si uz fakt kupim meter a noznicky 😀 ..dakujem za rady 😉

julca80
22. máj 2008

ahoj marhulka, pozri si temu "Problematicky 3.mesiac", tam som napisala prispevok o tej rurke.
Inac co sa tyka tej tvojej stravy, nezda sa mi, ze bol tvoj jedalnicek zly (az na tie mliecne, bo hovori sa, ked ma dieta taketo problemy, mali by sa obmedzit mliecne vyrobky). 😉
Mojej malej tiez nepomahalo nic take ako si ty vypisala, len rurka a Sabimplex nam v tom troska polavil. 🙂

zuzanacb
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
susik77
22. máj 2008

ahojte, pridavam sa k nazoru, ze treba len vydrzat, tiez som drzala dietu a malej som davala vsetko mozne aj nemozne 😎 najhorsie probl. skoncili v 4-5 mesiacoch, v miernej. podobe pokracovala kolika asi do 7.

lili2711
22. máj 2008

ahojte maminy, vie mi niektorá z vás poradiť, ako často môžem synovi dávať kvapky espumisan, z návodu sa to presne vyčítať nedá...malý má tri týždne...ďakujem,...

rajka
22. máj 2008

Ahojky! Přidávám se do klubu 😉 Malý má teprve 2 týdny a už se trápíme s kolikou. Přes den je moc hodný, vydrží spinkat i 3 hodiny, ale jakmile padne večer začne být neklidný a plačtivý. Nejhorší je to od 21h do cca 1h ráno. To už není pláč, ale řev. Třepe ručkama, kope nožkama, kroutí se a řve a řve. Zkoušeli jsme rektální rourku, ale to pomůže jen na chvíli. Sab simplex - to mi přišlo ještě horší, masírovat bříško a cvičit s nožičkami moc nemůžeme, protože malý hodně ublinkává. Nahřátá plínka na bříško taky nepomáhá. Takže část noci prostě jenom nosíme, zpíváme, rozbalujeme a zase zabalujeme, aspoň pro dobrý pocit, že něco dělám. Je mi ho tak líto, že skoro brečím s ním. Taky si říkám, že nás asi brzy vystěhují nebo na mě pošlou sociálku co s tím děckem dělám. Navíc mám starší dceru, kterou to taky budí. Připadám si opravdu neschopná. Dostala jsem tip na lactobacillus pro kojence, prý to pomáhá. Zítra jdem na poradnu, pořeším to s doktorkou a zkusíme. Přeji všem hodně zdaru a trpělivosti! 🙂

marhulka88
22. máj 2008

lili nam odporucili rano obed vecer espumisan a pred kazdym kojenim sab 😉
baby dakujem za rady...ja len dufam ze to nase mimi sa z toho neznervaci uplne lebo ked to na neho pride tak je s nervami v koncoch a ja by som vsetky prdiky za neho do bruska zobrala len nech sa netrapi chudacik moj ...

petrulla
22. máj 2008

Marhulka - my sme mali s kolikou tiez problem. Nepomohlo nic. Cez den ako tak, ale od cca 16.00 do noci - nepokoj plac ..... no des.
V noci po krmeni tancovacky asi aj hodinu ...
Snad len ten krem pupikpomohol , ale nie som si ista. Treba to len vydrzat ☹ a samozrejme poskusat vsetko.
U nas odbili 3 mesiace a .... uplne novy svet s nasim synacikom.

Tak zelam vela nervou a trpezlivosti. Ver ze to prejde z dna na den 😒
Drzime palce.

jahodka11
22. máj 2008

marhulka-my sme sa trapili 5 tyzdnov...a potom presne si pamatam 18.12. akoby utal....zacali sme davat kvapky (zabudla som nazov 😠 ) a zacali prikrmovat a bol pokoj.....tak rozmyslam, ci to nebolo hladom....aj ked maly pocas kolik aj papal moje mliecko, aj grckal, aj kakal...nic nepomahalo, az ked bolo min pol druhej, zaspal...asi od vysilenia chudacik.....ale marhulka,hlavu hore, skusajte vsetko mozne, my sme masirovali, a nie jemne.....sem tam pomohlo.. treba to bohuzial vydrzat.....nejaka mamina pisala aj o tom, ze treba babatko silno zavinut do plienocky a hojdat alebo trosku pohupovat, alebo trosku spievat..neviem, skus...mozno nieco zaberie, hlavne to chce pevne nervy (co som ja nemala ☹ ) a neboj, bude dobre!

marhulka88
23. máj 2008

jahodka my robime vsetko uz si pripadam ako v cirkuse 😀 nosime ho na rukach tancujeme s nim spievame hojdame natriasame ked ideme vonku vyletim z kociarom ako strela (lebo reveme jasne ze) na hrbolaty chodnik ... a tak si zijeme s nasou tetou kolikou 😀 akurat dnes mame 6tyzdnov tak ratam kolko este mame pred sebou 😉 🙂