Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

monka_m
17. aug 2010

@miseles Nebolo to skoro vôbec lepšie. Plače tam stále, museli sme dokonca kúpiť kočík, ktorý sa dá otočiť aj proti smeru jazdu, tak to bolo lepšie, ale len dočasne, asi 2 mesiace. Teraz, keď ideme von, tak ho musím celý čas zabávať niečim novým, prestanem na 1 minutu a už sa jeduje, plače, striekajú mu krokodílie slzy. Ako náhle ho vyberiem z kočíka, tak začne sa usmievať, vykecávať. A keď s nami ide von aj tato, tak sa mu stále dožaduje na ruky. Poviem, Ti, každé kočíkovanie je pre nás nervi skúšajúce. Musím ale povedať, že sú aj svetlé dni pri kočíkovaní, ale nie je ich moc 😒 Posledne bol u svokry, išla s ním von, už mal dávno spať, vstával o 8,00 a celý čas jej robil cirkus, musela ho nosiť na rukách, ona mala to šťastie, že to doteraz nezažila 😝 Je už hodne ťažký, takže je to dosť zábavné s ním ísť domov, jeho na rukách a pritom tlačiť kočík. Mám kamošku čo chodíme spolu kočíkovať, jej malého som nevidela ani raz, že by plakal pri kočíkovaní, spokojne si sedká, vykecáva a sleduje okolie. Náš je prosto taký hyperaktív, ktorý stále musí niečo robiť, celý tato. 🙂 A najlepšie je, že teraz nám začal plakať aj v autosedačke a to chodíme len na krátke časy po meste.

monka_m
17. aug 2010

@dovenka My tiež plánujeme druhé, ale pri našom malom zlatíčku som mužovi povedala, že musíme ísť nato čím skôr, lebo neskoršie už neviem, či sa dáme nahovoriť 😉 Tiež sa trošku desím, že si to zažijeme ešte raz a plus k tomu naše zlatíčko, tak neviem.

miseles
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monka_m
18. aug 2010

Ďakujem. No to ani mňa nenapadlo, ani to že budeme kupovať ešte jeden kočík. To keď som vyberala kočík, tak som si hovorila, že nevadí, že je drahší, bude aj pre druhé bábo a teraz ho máme ako rezervný 😒 Malý ešte nechodí, tým, že je predčasne narodený, všetko máme opozdené, zatiaľ len štvornoškuje, už sa začína stavať, je zlatý, pripomína mi v počkaj zajacovi toho vĺčka keď dofajčil a zahodil cigaretu, tak ju takým divným spôsobom hasil, že triasol celou nohou 🙂 Ale musím povedať, že teraz ako ho nachvíľu prestali bolieť zúbky tak je doma hotové zlatíčko, nerobí cirkus, sám sa zahrá, keby to tak vydržalo 🙂 Raz z toho určite vyrastie 🙂

miseles
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pavlinasp
19. aug 2010

@lila794 Ahoj, musim te trosku opravit.. protoze Probioticke kapky BioGaia nejsou primarne urceny na podporu imunity a sekundarne na kolik,y ba prave naopak :D jsou urceny pro mininka a deti s kiolikou, ale tim ze pusobi ve strevech na mikrofloru a pozitivne ji ovlivnuji maji sekundarne blahodarny vliv i na imunitu... tot vse.. jinak s tebou souhlasim..zadny cajiky a gely... ;) cvicenicko a nahrivani je dobre... a ja na kypky nedam dopustit.. 😎

lila794
21. aug 2010

@pavlinasp Tak poopravim trochu nas obe - zle som napisala, ze maju primarne a sekundarne pouzitie. Urcite sa nevyrabaju len kvoli kolikam. Synovi som icha davala na odporucanie dr. napr., ked mu isli zuby a pod., ked bol vo vzduchu nejaky virus a tak.

monka_m
21. aug 2010

@miseles Koliky prestali zo dňa na deň, keď sa začal pretáčať z chrbátika na bruško sa to výrazne zlepšilo a keď začal plaziť tak to bolo úplne super, ale ako som písala len mesiac. My sme to mali tak, že plakával deň noc, keď sme prišli domov tak som do mesiaca schudla 10 kg čo som bola nevyspatá, nie že by mi to ublížilo po pôrode 😒 Potom nám dosť skoro prespal skoro celú noc, ale to sa potom po nejakej dobe, ako Ty píšeš úplne pokazilo a niekedy bol hore, resp. sa budil so strašným plačom aj 20 krát. Bolo to hrozné, muž robí aj na nočné a vtedy to bolo hrozné. Tie homeopatika sme brali, raz zabrali, raz nie. Teraz mu ide nejaký zadný, stále si tam pchá prštek. Ževraj keď idú očné, tak je to brutalita, tak sa teším. Teraz to má tak, že 2,3 dni za sebou má bolesti zubkov, tak mu dávam na noc nurofen a potom je zas pár dní kľud. To nám zaberá super, je hore len 2 krát možno 3 krát za noc. Neboj ustane to. Ozaj my sme tiež pri každom rozbaľovaní cvičili a tiež sme nahrieali plienku, to nachíľu pomohlo. Ale inak som mu prdky vypúšťala rektálnou, vždy keď mal kŕčen, naťahoal nožičkami. Keď mu to prešlo, tak keď sme zavádzali pevnú stravu, tak mal opäť problém so stolicou, ale to sa do cca mesiaca upravilo a teraz kaká pomaly ako hodinky každý deň, niekedy aj trikrát. Je z neho dosť veľký papáč, kľudne mu môžem dávať aj jedlá, ktoré nadúvajú, poprdká si a je kľud. Len na noc mu nedávam nič také. Inak keď už vedel spraviť lietadielko tak som ho cez deň pár krát zdvihla nad hlau a tak si ulavil, že super. My sme sa dnes boli kúpať a malý tak vyvádzal v sedačke, úplná brutalita, normálne sa povrackal. Neviem, čo s tým budeme robiť, je to čím ďalej horšie. Nechápem, ako by tam mal ihli čo ho pravidelne pichajú, alebo čo. Snáď ho to prejde. Držím palčeky, aby to aj Vám rýchlo prešlo, nech si trochu oddýchnete. 🙂

sabiatko
24. aug 2010

tak ja som zvedava, kedy to uz mojmu prejde. uz ma vyse 5 mesiacov a stale kupujeme infacol. skusam tak raz za 2 tyzdne mu ho raz nedat a to len tlaci jak divy a nic. a to sa uz aj krastne prevracia z chrbatika na brusko, troska lozi po posteli a zacina praktizovat sedenie. no ja uz neviemco s tym, nechcem mu davat tolko chemie, ale ani nechcem, aby stale plakal od bolesti. dufam, ze ho to uz skoro prejde...

ellysa
24. aug 2010

@sabiatko a už prikrmuješ? kamoške to prešlo vtedy

sabiatko
24. aug 2010

@ellysa zatial nie, ale seriozne nad tym rozmyslam. tiez sa bojim, aby to nebolo este horsie. ale moznoze to aj pomoze. adamko ma 5 mesiacov a 1 tyzden, tak neviem, ci by som uz mala prikrmovat. ja by som aj rada, lebo je taky bledy, nech si troska nabere zeleza. asi dnes skocim do tesca kupit dake bio zemiaky a skusim, ci to nepomoze 🙂

lila794
24. aug 2010

@sabiatko kludne mozes vyskusat! Daj vediet, ci preslo, drzim palce! My sa tiez este obcas pokrutime - hlavne zo spanku ju to rusi, ale s tym ako to bolo do konca 4.mes. sa to neda ani porovnat, je to o 90%lepsie. Synator kolikoval 7mesiacov, dufam, ze Adamkovi to prejde skor!!!

sabiatko
24. aug 2010

@lila794 dam vediet, dufam, ze to zabere, lebo ma to uz nebavi furt mu kupovat ten infacol. za prve je drahy a za druhe ho maju len v jednej lekarni a chodim tam jak na hodiny klaviru vecne pytat to iste, uz sa hanbim 😅 no ono je to v noci vzdy horsie, lebo sa vobec nehybe. ked bere infacol, tak cez den je pohoda lesna, ale o takej piatej nad ranom uz buntosi, tak ho berem k nam do postele, pekne sa vyprdi a je dobre 😀

ellysa
24. aug 2010

no kamoška hovorila, že sa vždy dobre pokakal s mrkvovej šťavy a napríklad z marhule alebo jablka, skús podľa mňa už môžeš v pohode.
Ja si musím poklepať, že nám tieto starosti prešli tak okolo 8 týždňa, teraz už len sem tam pokričí kvôli brušku ale dám čipok alebo babycalm a prejde to - u sa to snáď nevráti

lenocka84
24. aug 2010

@ellysa ahoj, nerada vstupujem do debat ale na mrkvu pozor, ta zvykne aj zapekat, a moze urobit viac tazkosti ako pomoct
to je len moja skusenost

ellysa
24. aug 2010

@lenocka84 no ja len že čo zabralo im, asi treba poskúšať a ty už prikrmuješ Paťka? ja začnem tak o dva týždne asi s mrkvičkou

brulka
24. aug 2010

ahojte 😉

chcela by som vas poprosit o radu. mam 2-tyzdnovu dcerku a uz tyzden nas trapia koliky. je to sialene preplace aj celu noc niekedy cele poobedie. proste place 6 hodin v kuse. medzitym je aj krmena to sa na chvilku ukludni ale by odgrgavani zase plac. kruti sa vystiera nozicky zjavne trpi. niekedy je uz unavena sa jej ocka zatvaraju ale pride krc a cela sa skrivi od bolesti. ja som uz uplne zufala, plakala by som s nou. sestra mi stale vravi ze je to normalne, ale ona dieta s kolikou nemala. buduci pondelok ideme pediatrovi, po telefone nam poradila pani doktorka kvapky do mliecka. inak ja s malou cvicim, nosim ju na rukach, masirujem brusko, prikladam teple vrecusko na brusko - no robim kadeco a nic nepomaha. je narodena o mesiac skor ma la porodnu vahu len 2,5 kg. bojim sa aby prosperovala ked sa takto vycerpava 😔 😔 😔

lenocka84
24. aug 2010

@ellysa my sme presli uz viacerymi vecami, Patrik nema problem s nicim
papa ako kombajn 😀

ellysa
24. aug 2010

@lenocka84 no tak to je super, som zvedavá ako bude reagovať naša 🙂
@brulka no viem ako asi trpíš, až keď až také dlhé plače oliv nemávala, na každé bábo zaberá iné, môžeš poskúšať kvapky-sab simplex, infacol, espumisan L, babycalm, bio gaja, čípky, rektálnu rúrku, masáže, inak bacha niektorým deťom teplý vankúšik problémy ešte zhorší...homeopatiká...
potom ak by nič nezaberalo skús pouvažovať o nosiči alebo baby šatke, takéto detičky sa ukľudňujú len nosením, tak aby ti neodišli ruky a nervy...naozaj treba vydržať..no a snáď ťa to aspoň trolinku poteší ale väčšinou to po troch mesiacoch prejde, niekedy aj skôr...len naozaj vydržaaaaaaaať..držím palce

lenocka84
24. aug 2010

@brulka nam zabrali bio gaia kvapky, ako pise ellysa, brali sme ich 2 tt a potom uz nikdy viac
a hned bol vysledok, prvy krat 4hod po uziti, a na druhy den 10min po uziti lebo na lacno

brulka
24. aug 2010

tak mi mama prvu varku koliky za sebou. sestru som poslala pre kvapky, takze posledne mliecko je uz zarobene aj s medicinou. napapala sa a teraz odgrgava a oddychuje. snad zaspi a bude lepsie. dakujem za rady - vyskusame vsetko co sa da 🙂

lendam
24. aug 2010

Ahoj, já mám dobrou zkušenost s Lactobacílky baby - jsou od 1 měsíce, vysýpací kapsle do mlíka, dávám 1x ráno každý den a malý prdíky nemá a vyprázdní se 2x denně bez problému.

chanel5
25. aug 2010

Ahoj,
chcem sa s vami poradit. Mam 3 mesacnu dcerku(3 mes a tyzden), koliku sme mavali ale nebolo to strasne, mali sme Nutrilon Comfort a davala som Infacol a tuzobne som ocakavala 3 mesiace. No ale vtedajsie max.2 hodinky placu sa zmenili na celodenne mrnkanie a plac, jedine co pomaha je byt na rukach, mala je nekludna, pri kazdych prdikoch zaplace, mali sme obdobie, ze sa striedala tvrda stolica s hnackou. Viem, ze bolenie bruska nemusi zakonite prejs po 3 mesiacoch ale moze sa to takto zhorsit? Alebo mam skusit ine mliecko?

lila794
26. aug 2010

@chanel5 nam sa to tiez zhorsilo po 3.mes., cely ten 4.mesiac bol hrozny! Lenze my sa kojime, takze neviem, ci to bude tým mlieckom. Neviem, poradit, ci este pockat alebo zmenit mliecko.

lila794
26. aug 2010

@chanel5 nam sa to tiez zhorsilo po 3.mes., cely ten 4.mesiac bol hrozny! Lenze my sa kojime, takze neviem, ci to bude tým mlieckom. Neviem poradit, ci este pockat alebo zmenit mliecko.

chanel5
26. aug 2010

@lila794 dakujem...hm, tak uz len cakat, kym to prejde:((((((

sabiatko
1. sep 2010

cavte, tak este stale len kojim. chcela som skusit tie prikrmy, ci pomoze na koliku, ale dokina, ze az od 6. mesiaca. no inak sa to zlepsuje, jedenkrat denne vynechavam infakol a zaial neplakal 😵 postupne budem vynechavat castejsie az celkom, dufam, ze uz konecne budeme mat pokoj 😵

frisca22
2. sep 2010

Čauky, tak tady teď pročítám vaše příspěvky… My jsme po každým krmení trpěli – mrňousek se kroutil jak had a nebylo mu pomoci. Se stoličkou to bylo taky zlé ☹ Takže jsem hledala, jaké UM bude to nejlepší a pomohlo by nám od bolení. Na doporučení naší dr. jsem zvolila Bebu Sensitive, která obsahuje taky probiotika. Nekombinovala jsem to s dalšími probiotiky, protože nám Beba Sensitive zabrala opravdu skvěle a všechno to bolení a nekakání se zase upravilo. 😎

sabiatko
2. sep 2010

@frisca22 tak to je super, o jedneho mrnuska s bolenim bruska menej 🙂 ja som najnovsie kupila tiez bebu, lebo nutrilon mali len tu mega krabicu a to my dokrmujeme tak raz za tyzden, tak som siahla po 300 gramovej bebe a normalne tam je aj bifidus, co som predtym neregistrovala, asi daka novinka, aj DHA, ARA akoze dake speci kyseliny, ktore sa nachadzaju aj v materskom mlieku.
niekolko dni som adamkovi vynechala infacol kazdy piaty krat, od dnes uz kazdy 4. krat a nebol problem 😵 dufam, ze to tak pojde aj dalej 😵

michalag
3. sep 2010

Ahojte
chcem sa spytat, moze zacat kolika u 3,5 mesacneho mimina? Ked mala Lucka zhruba 3,5 mesiaca tak vecer zacala plakavat ale desne az do dnes som si myslela ze ma len take obdobie alebo len nevie zaspinkat a je nervozna z unavy (kedze aj pri rurke plakavala a neulavovalo sa jej). Place vacsinou stale v rovnaky cas zhruba od 18:00.20:30 az kym nezaspi, ukludni sa akurat ked ju nosim na rukach. Dnes som jej len tak skusila prilozit nozicky k brusku a vtedy sa zacala usmievat a potom zrazu akoby nam ju opat vymenili za usmievavu, mrmlala si, usmievala sa a uz chudatko bola strasne unavena. Cez den mi najlepsie spinka doobeda, potiahne od 3-4 hodin a poobede uz len hodinu a podvecer uz vobec a akurat ked zacina plakat tak uz je chudatko aj dost unavena, ale ked vecer po tom placlivom maratone zaspinka tak vydrzi do rana do 6:00-7:15 (klop-klop-klop).