Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

martina671
28. okt 2010

@stanka02 Ahoj nám nepomohol ani Espumisan tak sme dali sab simplex ten ako tak ale bolesti su stale :(Už som zufala:((

martina671
28. okt 2010

@martina149 Veď to že davala som Espumisan 25kvapiek do mlieka a nezabral a sab simplex ako tak on si aj poprdka ale stale tlači a neviem co ked sa pekne vykaka:((

martina149
28. okt 2010

@martina671 Tak skús ešte masírovať bruško Pupíkom nám to trošku zaberalo,ale nič slávne.Aj tak si myslím,že pri kolikách treba len vydržať.Ja som našu pravidelne každý deň nosila v kuse od 17-tej do kúpania na rukách a ona mi plakala až do nepríčetna a potom to pomaly ustalo okolo 3 mesiaca.Ale nám zabral ten Sab lebo predtým mi tak plakávala po celých dňoch po každom kŕmení a potom to už bolo aspoň len večer.Takže len pevné nervy a vydržať.Neboj kolika prejde a o chvíľu budeš riešiť niečo iné napr.zúbky.

martina671
29. okt 2010

@martina149 Ja som skušala už všetko,pupíkom sa natierame rurku dávame a stale nič.Ja si tiež myslím že tým treba skratka prejst a mať pevne nervy ale mi to zvladneme🙂Dufam:(

jarynek
29. okt 2010

ahojte holky, promiňte že vám tu vstupuju, ale chtěla bych se zeptat, zda-li někdo nemáte zájem o probiot.kapky Biogaia. Koupila jsem je pro naší malou, ale nakonec jsme zjistili, že nám lepé pomáhá BabyCalm. Kupovala jsem je v Polsku 23.10,2010 ( 2ks) + mám doma jedny nedobrané. Nabízím je za cenu 220.-Kč/ks. Garantuji, že obal je 100% neporušený. Cena 220Kč/ks + poštovné. Mám skrytý profil, kdyby jste měli zájem pošlu vám link k nahlédnutí ať víte, že nejsem žádná podvodnice 🙂 Kdyby jste měli zájem tak napište.
🙂

erica29
30. okt 2010

@annag ahoj, dakujem za radu. Nemením malému prsník, vždy má na jedno kojenie len jeden, až kým ho nevyprázdni, počas kojenia ho dávam párkrát odgrgnúť, lebo občas pije veľmi hltavo, no a ked dopije, mám pocit, že vypil prsník celý, tak neviem či to bude tým, ale už som aj na to myslela.

erica29
30. okt 2010

@martina671 ahoj 🙂 tak to ma mrzí, že ste na tom tak isto, my sme mali teraz dva dni také kľudnejšie, lebo bral fenistil na výsyp, ale dnes sme tam kde sme boli, sedím pri pc a malého nemôžem ani z rúk pustiť, lebo je hned zle, tak ti prajem nech ti to určite prejde do tých troch mesiacov 🙂

erica29
30. okt 2010

@miona ahoj 😉 no už som sa aj ja pohrávala s myšlienkou, že skúsim umelé mliečko, ale je mi to ľúto urobiť, ked by som mohla kojiť, som alergička, takže pre môjho drobca je dôležité, aby som ho kojila aspoň do pol roka, bojím sa že už po fľaške nebude chcieť...dcérku som aj kojila aj dokrmovala, ale u nej bolo všetko iné

martina671
30. okt 2010

@erica29 My sme na tom rovnako tiež na rukach stale je to tak zle nemožem nič robit stale som len s ním...včera nas dochtorka poslala do nemocnice ked mu nič nezabera a nakoniec mi povedala aby som Nutrilon 1 HA vymenila za Nutrilon comfort no neviem uvidíme:(Teraz sme v postielke uvidíme do kedy:(Včera večer bol strašny čičikam ho na rukach hodinu zaspi idem ho položiť do postielky v tu ranu je hore proste nie a nie zaspat iba plakal a plakal.Ja už neviem tiež nam predpisala Fenistil na vysip ale uvidime...A ešte mi do krty napisala že som nebola naklonena na hospitalizaciu :(((((

martina671
30. okt 2010

@erica29 Dakujem dufam že to prejde a prajem to aj vám🙂))

erica29
30. okt 2010

@katherine27 rektálnu rúrku ešte nemám ,ale používala som ju pri dcérke,takže predsudky nemám 😝, lenže ja nemám pocit, že by bol jeho problém v tom, že mu nejdú vetry, alebo že sa nemôže vykakať, purká si spokojne, a kaká po každom kojení, takže mám pocit, že je to len bolesť bruška, teplú plienku nechce, tak neviem či vôbec skúšať kôstky, a cvičiť, cvičíme, ale nepomáha ☹

erica29
30. okt 2010

@martina671 teraz máme iný problém, je strašne zahlienený, a už dva dni aj zachrípnutý, neviem ako mu pomôcť ☹

erica29
30. okt 2010

@martina671 takže ty ho nekojíš? tak to by vám potom mohla pomôcť zmena mliečka

martina671
30. okt 2010

@erica29 Chudiatko maličke aj si bola u dochtorky???

martina671
30. okt 2010

@erica29 Nie nie kojila som ho 2 tyždne ale to tak z príkrmom ..a uuž sme hoore dlho sme vydržali:(((((

erica29
30. okt 2010

@martina671 jasné, bola som, bral sinupret a pamycon, ale už mu to vysadila, lebo sme išli na ušné, lenže tam nám lekár nič nepredpísal, ona vysadila a malý á stále plno hlienov, neviem či by som mu ešte mohla dávať sinupret, bral ho 7 dní, lenže hlienov má ešte kopu, ale bojím sa sama mu dať od seba, ešte je maličký

martina671
30. okt 2010

@erica29 Veď to že človek nevie čo a či tomu dat ked dochtory sa na to seru:(

olzden
30. okt 2010

Zdravím, o kolike a ako ju riesit su super prezentacie na stranke: www. mamila.sk

martina671
1. nov 2010

@erica29 Ahoj no čo ako sa mate?Už je lepšie?

erica29
2. nov 2010

ahoj, dlho som nebola...nebol čas. Ako sa máme? Dva dni bolo zle (zjedla som uhorku...na nete písali, že sa smie, teraz už viem že nie ☹ ), ale dnes celkom v pohode, malý prespal celý deň, som zvedaváčo bude robiť v noci... 🙂)
a čo vy? ešte vás bolí bruško? alebo ste už na tom tiež lepšie?

martina671
2. nov 2010

@erica29 Už sme na to m lepšie zmenili sme mlieko lebo sme brali nutrilon 1HA a ja som prešla na nutrilon 1....a to naša dochtorka nas v piatok poslala do nemocnice ked mu nič nezaberalo a tam nas chceli nechat skrs mlieka ze mu vymenia a bude sledovany ako ho prime ale ja som povedala ze mlieko si kupim a budem doma...zmenili mi ho na nutrilon comfort ale este horšie zjedol mi 30ml a zaspal cez dudel mu to vobec neslo:(

martina671
8. nov 2010

Už sa mame na jednotku🙂

erica29
8. nov 2010

ahoj 😉 konečne som sa dostala k pc 😝 nemám čas, absolútne... som rada, že ste na tom už lepšie, joj Martinka už len dva mesiace a naše bambuľka budú spokojné a vysmiate, aspoň dúfam 😝 veľmi sa na to spolieham a teším, keď mám pravdu povedať
ten môj chrobáčik je stále nekľudný, ale ešte stále ho trápia aj ušká, tak možno to bude aj tým, neviem, neviem už fakt, že čo mu je ☹ ale rátam týždne a som vďačná za každý deň, keď je dobručký
teraz mám babyvak, tak sa stále nosíme...poviem Ti moje ruky sú mi vďačné... 😝 chrbát nie...už som bola aj na pohotovosti s migrénou (krčná chrbtica v ťahu 😝 )
joj, ale teším sa že sa máte na jednotku...aj ja chcem tak napísať 😒

martina671
11. nov 2010

@erica29 Neboj pride to vydiš robila som všetko tiež som nevedela co mu je a vymenila som mlieko a je super: 😀 Aj mi sme stale na rukach ☹ Už som si kupila aj hojdačku lebo už nevladzem na kolko mam tiež problemy s chrbtom ☹ Moje zlate male čo ma z uškami?Toto počasie je na nervy ani von na prechadzku 😠

martina671
11. nov 2010

Ahojte baby ako sa mi mate???

erica29
11. nov 2010

@martina671 ahojky... 😉 ušká má zapálené už asi tri týždne, joj všetko sa na nás lepí, dnes idem s očkami, hnisajú mu už tiež veľmi dlho, dúfam že mu nebudú musieť čistiť kanáliky, lebo sa zbláznim ☹

erica29
11. nov 2010

@martina671 inak s kolikou je to už trochu lepšie, plače už len večer, niekedy viac niekedy menej...včera veľmi- jedla som špenát ☹ bolo to hrozné, dnes om zase len na chlebe 😝

erica29
11. nov 2010

@martina671 no nič už je hore, idem pa 🙂

martina671
11. nov 2010

@erica29 Moje male zlate si to vytrpi chudiatko a ty s nou. ☹ Musite to vydržať bude už lepšie: 😉 Držim palčeky..potom sa ozvi: 🙂

mishad
11. nov 2010

Mám 8 týdenní holčičku, s kolikami bojujeme už od začátku, vyzkoušely jsme opravdu všechno : Sab Simplex, probiotika Bio Gaia (používáme již měsíc), masážní gel Pupík (masáže nám opravdu nepomáhají), nahřívání bříška, cvičení, rekt.rourku, Nutrilon Comfort, Baby Calm, fenyklové a kmínové čaje a odvary, máme také lahvičku Avent protikolikovou....ted nevím, zda jsem napsala opravdu všechno ale ani jedno z toho nám nezbralo. Jedině kdy je chvíli klid, tak je skákáni s malou na gym. míčí. Nyní jsem přešla na stravu Hipp 1 plus, který obsahuje probiotika a čekám na zázrak, pokud nepomůže, zkusím ještě Bebu sensitiv a pak jedině budu doufat, že do dvou měsíců bude pokoj 🙂