Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

zuzanacb
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lila794
23. máj 2008

Ahoj marhulka! My mame asi rovnako starych syncekov a prezivame to iste!!!! Len nas je aspon v noci v pohode, cudne, skor ho to chyta nad ranom a poobede. Kvapky nepomahaju skoro ziadne, ani Sab ani Infacol. Pomoze len rektalka. Ked mu ju tam vopcham (skoro celu), tak sa az usmeje, co sa mu ulavi. Bojim sa vsak, aby si na nu nezvykol, co ked mu prestanu creva aktivne pracovat? Ale dr. mi kazala davat ju co najcastejsie. Este trochu pomaha, ked si ho tuho priviniem k sebe a ked nepanikarim. Stale mu hovorim: "babatko, vydrz, uz iba 5 tyzdnov." Ale ako citam, niektorym babatkam to trvalo dlhsie. Stale pozeram do kalendara, kedy mu odbije 3. mesiac. Ja jedavam zhruba to, co ty. A zistila som, ze ked som pila vela mlieka, bolo to horsie. Skus na chvilu vynechat mliecne vyrobky a pozoruj. Uz sa tesim, ked budeme mat vsetci za tym!!!! 🙂

blumka
23. máj 2008

ahojte baby, my uz mame chvalabohu po tom (teda dufam, ze sa to nevrati). Moju malu to chytalo pravidelne o stvrtej alebo piatej rano, zacala sa zvyjat v postielke a plakat co sa nemoha sama vyprdkat a vykakat. nepomahao nic len rurka. Potom odbil treti mesiac a je to v poho, az sa cudujem ked ju pocujem hocikedy si len tak poprdkavat. Ono je to mozno tym, ze uz sa viac hybe, cez den je viac na brusku aj sa zacina pretacat, tak mozno jej to pomaha.
Inak mala som pocit, ze jedina vec ktora jej pomahala, bolo to, ze som kazde rano pila salku rascoveho caju. Espumisan nam to zhorsoval a Sab nejak extra nepomohol.
Tak drzim palce, aby ste to vydrzai....inak mne doki povedala, ze najhorsi je ten 5.-6. tyzden 😉

marhulka88
23. máj 2008

Lila tak u nas je to presne tak isto...u nas je to takmer kazdy den a zacina sa to rano a trva bud do obeda alebo do vecera ... neviem ci aj u vas je to tak ze jeden den si krasne prdka akoby nic a druhy sa mu to tam z nevysvetlitelnych dovodov zastavi a basta
to rurkovanie je pre mna nocna mora..vzdy to robi moj muz lebo ja sa priznam nemam na to aby som mu tam narvala celu tycku ja skor teplomerujem ked sa podari 😀 ale tie obavy z toho ze si na to dieta zvykne sme riesili s muzom aj my...on bol za rektalnu ja nie az ked som videla ze inej pomoci nebude tak som ustupila .. ale manzo ma presviedca ze plno jeho kolegov to pouzivalo a deti nemaju s vyprazdnovanim ani prdkanim ziadny problem tak dufam ze to tak bude aj v nasom pripade 😉
Lilka ja mlieko nepijem vobec odkedy sme prisli z nemocky cize cca od 2tyzdna a na zaciatku som ani mliecne vyrobky nejedla az teraz som zacala pridavat tvaroh taveny syr tvrdy syr pribinak .. ale poviem ti pravdu nejaky rozdiel nevidim .. ci to zjem ci nie stale je to rovnake...inac tento tyzden sme boli v gastro poradni a robili na usg vyter a odber krvi tak buduci tyzden budeme mat vysledky tak som zvedava ci maly bude mat nejaku intoleranciu na mlieko
Blumka to s tymi tyzdnami by aj sedelo lebo nas maly mal tento tyzden zatial najbrutusovatejsi len jeden a pol dna bolo vsetko ok
...inac chcem sa opytat ci u vas nezaberali prechadzky vonku a po hrcatych chodnikoch..lebo nas maly to ma rad a mam pocit ze mu to aj celkom uvolnuje plyny 😀

lila794
23. máj 2008

ja si myslim, ze to jedlo az tak neovplyvnuje. Jasne, ze iste potraviny ano, ale bud to dieta ma alebo nie. No a tie nase si tym musia prejst. Kocikovanie nam pomahalo, ale v poslednej dobe ho zacina zvijat aj tam, tak iba trpnem, kedy ho to chyti a zacne kricat od bolesti. Ludia potom iba zazeraju, co som to za matka, ked mi tak dieta place. A teraz ako? Nas je celkom v pohode, aj vcera bol. Ale predvcerom - des!

jahodka11
23. máj 2008

maminy, ja neverim, ze by si mohlo babo na rektalnu rurku zvyknut....podla mna je to super vec pri kolikach a ked sa bob nemoze vykakat....ked ho nebude nic boliet, ani rurku nebude treba 🙂

tina78
23. máj 2008

No, ked to tu tak čítam, som šťastná,že to kolikové obdobie,je uuž za nami. Malého to chytalo tak okolo 22.-23.hod a nepomáhalo masírovanie ani teplé obklady, tak sme to väčšinou len spoločne preplakali....
Ale niekedy pomáhal feniklový čajík od HiPP, dávala som mu ho cez deň, aby to večer neprišlo a postupne sa bolestivé večery redukovali. No,ale definitívne sme koliku zažehnali až vtedy, ked sme začali cvičiť "Vojtovku" kvoli zvýšenému svalovemu tonusu a to cvičenie vraj posobí na všetky orgány aj na peristaltiku čriev,takže bolo po probléme...A to sme začali cvičiť,ked mal malý 6 týždňov...Najprv som si nebola istá,č je to tým cvičením,ale ked som to spomenula našej fyzioterapeutke,tá mi to potvrdila...

Všetkým vám prajem veľa síl a trpezlivosti,aby ste tie koliky zvládli! Je to ťažké,ale ubehne to 😉 , nebojte sa!

lila794
24. máj 2008

Tina a co je to ta "Vojtovka"? Vyskusame hocico, len nech to uz prejde.

lenocka80
24. máj 2008

ahoj Maminky. Pripajam sa k vam, respektive k nasim chudatkam detickam s kolikou. Chcem sa opytat, mava niektore vase babatko aj tento problem cely den? Moj maly sa zvykne takto trapit cely den a niekedy mi ani rurka nepomoze, lebo mu nic nevyjde...neviem...Tak som niekedy uz fakt zufala...ked to zacne od rana, nemam sa ani kedy najest, lebo polozit ho nemozem, lebo spusti paradny plac, a tak sa snazim uspat, niekedy sa mi to podari tak max. na hodinku a znova zacne az do vecera...noci ma nastastie ok. Je to ale hrozne, lebo vtedy uz placem s nim. A niekedy ma zasa take dni, ze je uplne v pohodke, len papa a spinka...Mate niektora take babo?
Lilka pozeram, ze mame skoro rovnake babatka, a tiez som z LM 🙂

rajka
24. máj 2008

lenocka - můj malý míval problém jen večer a v noci, ale od včerejška začal pobrekávat i přes den....tak nevím, snad se to pouze posunuje a v noci bude spinkat. Doktorka na poradně mi doporučila at užívám lactobaccilus, že to přejde i do mlíčka. Včera jsem koupila v DM drogerii takový polštářek s třešňovými peckami, dá se to nahřát do trouby a pak na bříško. Malému to docela ulevilo, i když jen na chvilku, ale přece. Aspoň mám pocit, že mu trošku pomůžu. Tak zkuste.

lila794
24. máj 2008

lenocka, ja si ta pamatam z porodnice, lezala si na 6tke? ja na 4ke - ja som rodila cisarskym. Maly sa narodil 5.4. my mavame problemy len cez den, v noci v pohode spi. Zacina mu to nad ranom okolo 5-6tej, doobedu v pohode, ale obedom to uz zacina. Dufam, ze sa to casom zlepsi. Ani sa mi tomu nechce verit, ze tretim mesiacom to skonci. Duuufaam!

tina78
24. máj 2008

Lila, Vojtovka, to je reflexné cvičenie podľa Vojtu a ver mi, nie je to radosť cvičiť....malý pri tom dosť plače, my to cvičíme kvoli zvýšenému svalovému napätiu a vbočeným nožičkám.Kvoli kolike sa to určite necvičí....Celé cvičenie prebieha pod dozorom kvalifikovaného fyzioterapeuta, ktorý/á nás učí jednotlivé cviky, ktoré my potom cvičíme doma 3-4x denne. Malý síce robí pokroky, ale už sme z toho s mužom dosť na nervy, je to záťaž na psychiku....neboj, tá kolika po čase prejde tak či tak, deti z toho vyrastú 😉 Skús dávať radšej ten feniklový čajík, každý den po troške 🙂

bucenka
25. máj 2008

Ahojky tak já se jdu taky přidat k těm koikovým miminkům,měl to i první syn,ale u něj to bylo o 100% horší...Ted dáváme babycalm a sab jen občas,řekal bych že nám zabraly hodně probiotické kapky.Malej se jinak kroutí skoro pořád,ráno ,když si třeby v noci šptaně odříhne a navečer kvůli tomu usíná až kolem 10,půl 11...pak nám radili dávat teplý obklad na bříčko ,ale to bylo ještě horší...tak nevím,už se těším na 3 měsíc a doufám,že bolení přejde...

marhulka88
25. máj 2008

Lienocka u nas je to tak ze ked ho to chyti tak cely den...pripadne aj niekolko celych dni 🙂 rovnako ako ty ani ja nemam casto cas ani na to aby som sa najedla a tak len zobnem nejaky keksicek nieco tu nieco tam a lietam v jednom kole kolisanie spievanie hajanie kocikovanie a tak...prave kvoli tomu ze to nas maly mal po celych dnoch sme sli do tej gastro poradne lebo sa nam to zdalo prilis a to jeho trapenie bolo hrozne tak som zvedava na vysledky...
Lila my sme bez placu od piatku takze dnes je to uz treti den a nase mimi je ako vymenene...len cakam kedy ta kolika zase na nas skoci 😉

lila794
25. máj 2008

marhulka, nas je tiez zatial v pohode, iba vcera tak pol hodku plackal. A v noci mi vyspal 7 hodin, skoro som odpadla, ked som kukla na hodinky. Dufam, ze vam to vydrzi a kolika sa nevrati.

nikaamb
25. máj 2008

Ahojte baby,
drzim vam palce - a pevne nervy
niekedy proste nezabere nic a s babatkom si to preplaceme spolu. To bolo aj u nas tak (okolo toho mesiaca a pol). Tiez som nemala niekedy cas sa ani najest - esteze som u nas mala na navsteve svokru - ta mi zobrala Matejka z ruky, posadila k vyvaru a povedala "jedz" 😀 😀 😀
To trvalo asi tak vzdy 3-4 DNI , potom bolo chvilu dobre.. a znovu sa to zacalo..
bola som z toho poriadne na nervy, no teraz sa to uz trochu zlepsilo. Tiez cvicime z nozickami a uz davam maleho aj na brusko (vtedy sa zvikne pekne vypukat). Rukou mu drzim zadocek - aby bol donuteny dvyhat hlavicku hore..
Spanie na brusku mi doktorka zakazala, ze sa tak urobi viac zle ako dobre. (Ze sa to smie az ked sa dieta samo prekutala na brusko)
No a momentalne mame znovu bolesti ☹ - tak ja bezim

lila794
25. máj 2008

nika, ved uz sa pomaly blizite k tretiemu mesiacu, tak to hadam malickemu prejde. Verme tomu! Fakt sa neda nic, len vydrzat. Ved o par rokov budeme iba spominat, ako sme sa natrapili s tymi nasimi pokladmi.... 😀

petruna
25. máj 2008

ahoj, necetla jsem celou diskuzi, tak to tu mozna nekdo psal, ale nam hrozne pomohly kapky Baby calm. Od ty doby, co je pouzivame pred kazdym kojenim, tak ma malej klid... fakt vubec neplace. Tusim, ze se smi pouzivat od ukonceneho 1. mesice.

lila794
25. máj 2008

petruna, dik za radu. Ked ja mam pocit, ze ziadne kvapky nepomahaju.

lenocka80
26. máj 2008

lilka hej hej lezala som na sestke 🙂 a ozi ako si bola spokojna v porodnici?
Marhulka, tak to mam presne ako ty. Inak dnes mame presne ten den...fnuk. Teraz sa mi ho sice podarilo nejakym zazrakom uspat, ale predpokladam ze za pol hodky je hore, takze frcim do kuchyne rychlo do seba nieco nacpat. A babky davate svojim ratolestiam nejake cajiky, ked kojite? Lebo ja to pocuvam vsade okolo seba ako mam davat cajiky, lebo dieta je smadne. Maly je plne kojeny, tak sa mi nezda vhodne cajikovat. Ako to robite vy? alebo fenyklovy cajik pomaha pri bolesti bruska?

marhulka88
26. máj 2008

Lenocka tak u nas je tiez dnes den D 😒 cely den sa nosime na rukach uz ma z toho nenormalne boli chrbat ... mala som dnes cca 10 min. pre seba ked sedel po krmeni v autosedacke...aj to som upratala byt lebo bol este od rana ako po vybuchu...
uspat vonku na prechadzke sa mi ho nepodarilo iba na pol hodky takze beciac sme sli vonku beciac sme leteli domov...a teraz sa mi ho podarilo uspat v babyvaku..ale tiez predpokladam ze na dlho to nebude 😉 😝 😝 😝
s tymi cajikmi tiez neviem ako....obvodna dr. nam povedala ze mame davat harmancekovy z nalevovych sackov, gastroenterologicka ze rascovy a ze aj ja mam pit vela rascovo anizovo fenikloveho v rovnakom pomere...mne sa vsak zda ze tie rascovky mu vsak sposobuju viac problemov ako ked ich nepijem .. neviem ake skusenosti mate vy...
no a ten smad babatka to by zaujimalo aj mna..nas mimik ma dost casto suche pery..dokyna vravela ze prevarenu lucu ale vraj len tak lyzicku denne inac vraj od smadu mater. mlieko...no ale ako mam vediet ci nie je smadny??? podla tej suchej pusky? no ale to by som uz kojila ako blazon kazdu polhodinu lebo reraz sa ledvo ledvo vydrzime nekojit dve hodiny

aschin
26. máj 2008

Holky, ty homeopatika Chamomilla vulgaris 9ch, fakt zabiraji. 100%. Verte nam 😉 Najednou je po rvani, bolestech, rektalnich rourkach..... mala je v klidu, vecer se misto place smeje a po jidle usne jak dudek.

lila794
26. máj 2008

ahojte, coze to je dnes vo vzduchu? Cez vikend bola pohoda, dnes cely den puci - ale place iba trochu, ale tak tlaci do tych plienok a nic mu nejde. Vonku vyspal hodinu, potom zacal jacat - hroza.
Tie cajiky, ja tiez neviem. Skusala som mu dat feniklovy, ale moc mi ho nechcel, iba raz mi vypil na jeden hlt 50ml - tak to asi vtedy bol smadny. Ale ako na to pridem, ze je v tej chvili smadny - netusim. Ale myslim, ze v mliecku ma vsetko.
Lenocka, s porodnicou som bola celkom spokojna, hlavne so sestrickami z novoro - boli super. A ty? A s kym si rodila? Ja so Skladanym.

lenocka80
26. máj 2008

Marhulka no tak to mame presne rovnako. Marek tak isto len plac a plac a vzdy hlada cicik, fakt uz mam pocit ze som chodiaca mliekaren 🙂 vzdy ked ma toto obdobie tak len toto pomaha, ale vyzera to tak, ze sa prisaje, cucne, odtrhne (samozrejme zabudne otvorit ustocka), hadze sa, tlaci, place...no hroza. Potom ho prelozim na druhy, lebo ten ma radsej, tam sa naje a ulozi sa na spanok, po piatich min. sa zobudi a znova kolotoc...Inak ja som dnes doobeda rezignovala a dala som mu troska fenykloveho cajiku...neviem ci bol hladny alebo smadny, ale zaspal mi...teraz som fakt mimo, lebo neviem, ci mu pomohol ten cajik alebo rektalna rurka, lebo od rana kakal iba s nou...teraz zasa spinka a je celkom v pohodke. Tiez som chcela ist von, ale som si to rozmyslela, ked som rano videla aky je, lebo presne by som zniesla kocik z druheho poschodia a nezasla by som ani za roh a uz by krikal 🙂
Lilka ja som tiez bola spokojna s novoro sestrickami, strasne boli zlate. Ja ked som odchadzala z porodnice sme im zaniesli aj nejake sladkosti a vinko a boli velmi prekvapene, asi vsetci nechavaju len na prijme, kde je stolik a ku nim sa to nedostane 🙂 Mna rodila Krekacova, bola v pohodke, len som sa trochu na nich hnevala, lebo ma nechali dlho sa trapit 🙂 ale ked uz bol maly na svete, tak to vsetko preslo 🙂

lenocka80
26. máj 2008

aschin trosku som pozerala na internete o tych homeopatikach co pises, ale vsade som nasla, ze sa to pouziva, ked detom idu zubky...myslis ze to mozu aj take male babatka? Moj maly ma mesiac a dva tyzdne.

lila794
26. máj 2008

My prave placeme, manzel je s nim, lebo uz mam dost.
Lenocka, s tym cicikom to iste - prisaje, potiahne, zacne sa krcit, odtahovat a placeme. Z tohto som zufala najviac, bo sa bojim, ze sa nenapapa - takto kojime aj hodinu, musi sa ukludnit a znova a znova... My sme sestrickam tiez zanesli na oddelenie, lebo tie fakt viac pomahali ako na porodnici. Ja som bola tiez nastvana a moj muz este viac, mna nechal trapit 22hodin, stale tvrdil, ze to pojde, totiz Davidko bol veliky a bol prilis vysoko a na porodnom stole hovori:"tak to fakt nepojde, prevezte ju na operacku!" Bolo to hrozne, mohli ma rozrezat skor. Pritom Krekacova vravela, ze to nepojde. Ale co uz, pomaly zabudame pri krasnom pokladiku... Pevne nervicky!!! Ideme sa pomaly kupkat, to mu trosku pomaha. Ale predtym rurocka do ritky. Pa 🙂

monika6e
26. máj 2008

Holky, nemáte některá zkušenosti s Nutrilonem Comfort? Na nutrilon lince mi řekli, že je určený právě na koliky. Začínáme 4. měsíc, koliky má malá od narození a pořád to neustává.... Nefunguje nic. Snad jen občas probiotický kapky a Biopron junior ☹

lenocka80
26. máj 2008

Lilka no ja som mala podobnu skusenost. Mne to trvalo 20 hod. a uz som prosila o cisarsky, ale oni ze v ziadnom pripade, lebo to sa riesi az po 24 hod. po odteteni plodovej vody. No strasne...ale bola som rada, ze bol manzel pri mne, lebo som si vsimla, ze sa aj inak spravali sestricky, ked bol pri mne. Jednej mamicke, co rodila bez muza povedali, ked rodila aby nekricala...no uznaj. Mne sa porod rozbehol, ked mi dali klystir, tiez neviem preco mi ho nedali skor, ale az hod. alebo dve pred porodom...a ja som uz isla rodit a oni ma este chceli dat skakat na loptu...no proste...ale ako hovoris, zabudne sa to pri tych nasich krasnych detoch 🙂 A presne s tym cicikom sa tiez bojim, ze sa nenaje, ale ako som si vsimla tak mu vadi len ten jeden, tak to nechapem, neviem ci mam teraz z neho odstriekavat ci co...ale som si aj vsimla ze sa vrti, ked mu treba kakat, tak som dneska tak spravila, ze som mu pomohla rurkou a potom papal kludne...no uvidime ako to bude dalej.
Inak babky nestava sa vasim babatkam, ze sa v noci v spanku krutia, vrtia, chrcia? Moj Marek dakedy strasne, az mi je do placu, co mu chudatu je. Normalne spinka a zrazu rozhodi rucickami, zacne sa krutit, chrcat...,ale nezobudi sa, potom zasa dobre na desat, patnast min. a znova. Neviem ci ho vtedy nieco boli alebo co...Mate to niektora?

lila794
26. máj 2008

Lenocka, nas to rovuky bi stale, vacsinou nad ranom - vydava take cudne zvuky, chrci ako stary chlap. Niekedy cely ocervenie a kruti sa. To asi tlaci, chudatko a nejde mu to von. A mne tiez radsej papa len z jedneho cicika, tak ho tam niekedy nechavam dlhsie, nech sa napapa, kym je kludny. Skusila som ho odtiahnut a dat na druhy a uz sme skoncili s kojenim. My sme sa uz okupkali, napapali - s problemami a uz spinkame. A kolko ti vyspi v noci? Mne posledne dve naspal 7 hodin. Neviem, ci je to normalne u takych malych detickach. Ale on je taky puco, tak mu hadam staci cez den, neviem.
Mne bol tiez manzel pri porode a sestricky si tiez nedovolili. Ale rodila este jedna, tak na mna akosi zabudali, tiez ma dali na fitloptu, myslela som, ze ich zabijem, skoro som vytrhla radiator zo steny od bolesti.
Tak prajem dobru nocku a zajtra pekny den bez koliky! 🙂

rajka
26. máj 2008

Aschin - kde se dají sehnat ty homeopatika? A od jakého věku se můžou dávat?
Nám teď trošku začal zabírat Sab simplex+fenyklový čaj, dávám 10 kapek sabu a 2 lžičky čajíku před každým kojením a taky malého uklidňuje dudlík. Já byla nejdřív proti dudlíku, měla jsem strach, že mi bude špatně sát z prsu, ale saje pořád stejně hezky a dudlík ho opravdu hodně uklidní.

Holky a jak píšete o tom chrčení, mi to malý taky dělá. Někdy i jakoby chrochtá....tak nevím, jestli je to normální, nemám to říct to doktorce?