Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

liviaaa
9. mar 2013

@slavicita vyskusame dakujem pekne 🙂

martinka24
9. mar 2013

Prodavají se detske laktobacilky uz od narozeni a pomaha to detem hodne, maji to v lekarne.

wamp22
10. mar 2013

já používám emulipse anýz, je na podporu laktace a hlavně, že miminka netrpí na prdíky 🙂 zda budeš mít zájem, tak prodávám 😉 stačí napsat zprávu..

nikoela
25. apr 2013

ahoji vsichni mam dotaz je normalni ze mi holcicka chodi na velkou jednou tydne a to ji musim vetsinou pomoci dutou trubickou (zakoupenou v lekarne)?Nikolce jsou 2 mesice,kojime a jeste chci podotknout ze mi u kojeni neustale place...veskerou energii kterou by mela davat do rustu tak dava do place a pak uz nezbyva moc sil na jidlo emoticon za dva mesice mi pribrala pouze 1 kg??Chodime kazdy tyden k detskemu lekari a ten mi neustale tvrdi ze je to v poradku...ze trpime detskou kolikou..brisko ma ale stale mekke...vyzkouseli jsme spousty kapicek jako espumisan,babycalm,sap simlex....ale zmena zadna..posledni moznost vidim v tom ze prejdu na umelou stravu??prosim o radu dekuji emoticon

luba41
25. apr 2013

@nikoela určite máte u vás laktačné poradkyne-v prvom rade sa s nejakou skontaktuj...zruš váženie každý týžden, lebo Ťa len stresuje a potom je maličká tiež vystresovaná...kolika v podstate neexistuje, preto je zbytočné tak malinkému bábätku cpať lieky...dieťaťku sa trávenie prirodzene upravuje do tých 3 mesiacov...laktačná poradkyna poradí, vysvetlí, skontroluje prisatie /dudlík a fľaše kazia prisatie a bábo mliečko nevie poriadne vytiahnuť/, možno máš silný tok mliečka, možno treba zmeniť polohu na kojenie a pod...a prírastok 1kg je v norme..moje obidve baby priberali podobne..na UM zatial určite zabudni.. 😉

luba41
25. apr 2013

@nikoela a kojené detičky nemusia mať stolicu aj niekolko dní...raz za týžden je v pohode...takže žiadna trubička /príde mi to drastické/, nikdy som to u svojich detí nemusela použiť...

nikoela
26. apr 2013

@luba41 urcite ji vyhledam....mam nejvetsi strach ztoho pribirani...ze to jde tak pomalu....jasne nechci aby mela 10kg nahore za mesic ale alspon 1kg za jeden mesic....ne za dva... ☹ uvidime vic rad-vetsi klid na srdci 🙂 taky se nechci kojeni vzdat sem za to stastna....ale spis nez radost ztoho mam stres jak bude probihat dalsi kojeni.. ☹ dik za nazor a radu!

nikoela
26. apr 2013

@luba41 taky mi to prijde des ☹((( uplne sem nechapala v lekarne...,ale pro mne je dulezite ze to pomaha...aspon jednou tydne ze se vyprazdni....nemam na to srdce provadi to tatinek ...je to stejne jako kdyz zavadis
teplomer kvuli teplote...

luba41
27. apr 2013

@nikoela z takeho prírastku nemusíš mať strach...hlavne neporovnávaj s druhými detmi... moje dcéry priberali po 500g mesačne a od 4. mesiaca ešte menej...a všetko bolo v pohode.. ale pre istotu skús tú laktačnú por. aby vás skontrolovala... a stolica u kojeného bábatka fakt nemusí byť tak často..u nás bol rekord 11 dní...a neboli žiadne problémy...to znamená, že malinká využije Tvoje mliečko bezozvyšku...tak by som to nesilila.. 😉

nikoela
29. apr 2013

ok urcite uz shanim lakt.poradkyni minimalne dve....dekuji ti ....

katey
10. máj 2013

Ahojte chcem sa spytat,ci to co ma nas maly je kolika,alebo co,aby som vedela,ako sa k tomu postavit. V noci spi dobre,ale cez den,vlastne dnes to bolo treti den hocikedy zacne plakat,co plakat,revat jak na lesy.vacsinou sa mi podari utisit ho prsnikom,lenze niekedy ani to nezabera,nechce mi byt ani v satke ani v kociku,tam uz chytil dvakrqt taky rev,ze koniec.vacsinou sa ukludni na rukach,alebo teda pri kojeni,len napr dnes bol mozno s 20 min prestavkami prisaty komplet cele poobedie. Brusko ma inak makke,kaka tak 2x tyzdenne ale prdi hrozne smradlavo.tak ja neviem co mu je.hadam neexistuje aj celodenna kolika.jaj a samozrejme,ked pol dna place tak vobec nespi.napr vceda spal len mozno 3 hodky za cely den..a to ma 5 tyzdnov

cawes
10. máj 2013

@katey ano moze to byt kolika, moze to byt zapcha. dva krat tyzdene je podla mna malo na kakanie, moj kakal kazdy den dva krat minimalne,a mal presne to iste ako tvoj. Plakal mi skoro cely den a tym padom cely den nespal. A presne tak ako pises ty z nicoho nic zacal plakat aj 20 min v kuse. Ja som si kupila v lekarni espumisan a po 3 dnoch som mala ine dieta, este lepsie kakal, neplakal, fakt nam to pomohlo. Brusko mal tiez mäkke

katey
10. máj 2013

@cawes ja som dnes poslala muza pre ten sab simplex tak uvidime,ci to nieco vyriesi. Aj nas kakal pred tym pomaly dp kazdej plienky a asi pred 2 tyzdnami zacal akto kakat,ale vraj u plnekojenych deti by to nemalo vadit

xuxie
10. máj 2013

@katey ahoj, verím, že to musí byť strašné ☹ mám dve deti, jedno bolo kolikové a druhé nie, tak skusim poradiť. Len je to žiaľ veľká lotéria, lebo tie miminká su fakt každé iné.
Za prvé, ten neustály plač ho strašne vyčerpáva a keď k tomu eśte nespinká, tak už kričí aj od únavy. Samozrejme zaspať nevie už aj ako je preťaźený, takže dookola :-/ z únavy dokážu kričať naozaj neskutočne. A nepomože nič, len na tvrdo uspať.
Za druhé. Kolika to može byť, ale ja si to nemyslím. Keď mal náš malý kolikový záchvat, tak nepomohlo nič, ani prsník. Zvíjal sa a vzpínal, nedalo sa. Mával to niekoľko hodín a začalo to cca v troch týždňoch.
Za tretie- čo trošku pomáhalo: teplo na bruško a jemná masáž. Ako sa krutil, tak som si ho dala na perinu, aby bol na makkom, dala dole oblečenie (plienku nechala), dýchala mu na bruško a postupne, ako sa upokojoval, tak prstami jemne masírovala okolo pupíka (skor len tak poklepkávala, dávala som si na ruku olejíček, ten sa pekne zahrial a šlo to lepšie). Znie to divne, ale tá moja blízkosť ho upokojila a nechal si pomocť. Nedávala som mu napiť často za sebou, jemu to nerobilo dobre, musel mať aspoň dve hodinky odstup medzi kojením.

Držím palce a len útecha...skor ći neskor to prestane.

lenbar
19. máj 2013

ahojte, mám ten istý problém ako katey. presne na chlp. náš malý takto plače počas celého dna, preto ani ja neviem, či je to kolika alebo čo, ale to kaká aj viackrát za den, niekedy by ani neplakal ale o to ma to štve viac, že takmer vôbec nespí, ani v kočíku, čo je ešte horšie. niekedy za den spí len 4 hodiny. myslela som, že aspon v kočíku mu bude lepšie, ale jeho max spanok je 2h a to tak 1-2x za den a potom po polhodinkách alebo ani to. niekedy na brušku spí lebo inak sa nedá. Abslutne odmieta cumlík, takže ho len natriasam alebo dám na prsník, čo sa ale zas napije a neviem, či ho potom znova to bruško aj z toho nebolí, ale on proste furt pri všetkom hľadá prsník, ked nie, tak len plače 😖 V noci tiež OK, síce tiež je viackrát hore na prsníku ale v tichosti ale cez den už mám dosť a to som mu davala aj ten espumisan ale iba 1-2x za den a teraz skušam Infacol lenže sa mi zda akoby mu ešte horšie bolo......Poradte mi prosíííím. Pijem aj tie kojacie čaje s rascou, feniklom anízom a nič. neviem, či moja strava, alebo už namám nič jesť? neviem, lebo prvá dcérka bola uplne bez problémov

xsenova
19. máj 2013

@lenbar mali sme to doma. Mala plakala 15 hodin denne ale inak len na rukach, kojit. Mysleli sme ze z nej prideme o rozum. Nemyslim si ze tvoje miminko ma koliku ale reflux. Preto stale hlada prsnik, pretoze sa jej vracia mlieko. Preto ti nespi ani v kociku len na rukach a vo zvysenej polohe. Ak mas doma autosedacku, skus tam po kojeni miminko polozit ci to pomoze a ak ano, nechaj ho tam zaspat. Pouzivas zavinovacku? Mas zvysenu postielku? Kolika je ked miminko place do 3h denne v tom istom case - obycajne pred vecerom. Nie pocas dna, noci, stale a stale chce kojit. To nie je kolika.

lenbar
19. máj 2013

ahoj, reflux to asi nebude hoci casto ho aj natahuje aj mu vyclapne, ale nikdy negrcka, ani pritom neplace. mozno to nie je ta kolika, ale bude sa to tykat bruska, lebo on hrozne tisne, puci sa az je cerveny, na chvilu sa ukludni a zrazu zas spusti krik a potom je unaveny a zas place od unavy. ale vsetko by bolo ok, len ma mrzi, ze takto sa budi aj zo spanku...z nicoho nic, takze aj v kociku kruzim len okolo domova 🙂 davam ho aj vyvysene spinkat v noci, aj vo vankusiku, cez den do kresielka, ale nejak to nepomaha, vzdy sa zacne vrtiet, chrcat a je hore a zas odznova....skoda, ze ani kocik nezabera 😒 neviem na to prist, ako mu pomoct

hviezdamk
19. máj 2013

ahojte, ma vaše dieťatko koliky? zvysilo sa mi jedno balenie probiotik. fakt ucinne, nam to velmi pomohlo. ACTILAC MIMI sa to vola. pôvodna cena 10,71, ja dam za 6e s postovnym + darček vlhke utierky na cesty. v balení je 12sáčkov.

berunka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leuska13
26. máj 2013

@lenbar ahoj, ja sa prikláňam k názoru "xsenova".Myslím si, že to bude reflux. Hladný je preto, že mliečko sa mu vracia a tým pádom má stále pocit hladu. A aj to chrčanie / to má aj náš synček / - to je presne z toho, že to mliečko sa mu vráti späť. Akurát, že náš synček aj grcká. Preto ho dávame spať vo zvýšenej polohe. Detská lekárka mi povedala, že to postupom času prejde, takže treba len čakať. Myslím si, že kolika to nie je určite, to by sa ináč zvýjal od bolesti a neprdkal ani nekakal by.

lenbar
26. máj 2013

ahoj, ano, uz som ho sledovala a zistujem, ze je to ten reflux. ideme aj na sono. tiez spi vo zvys.polohe ale stale sa zosmykuje 😒 a v kociku uz spinka, len nemozem zastat lebo akonahle mu vycapuje tak chrci a budi sa ale ked ho pdrgam tak spi dalej 🙂 dakujem vam za tipy 😀

xsenova
26. máj 2013

@lenbar reflux nemusis vidiet - to je na to najhorsie. Pretoze mlieko sa dostane do pusy a potom sa vrati tak miminko pali zaha. Kup si NutriTon od Nutrilonu a skus mu zahustit stravu. Mala by si kojit kazde 3 hodiny - a vazit miminko a pred kazdym jedlom mu dat na koniec detskej lyzicky kasu z Nutritonu - cj svatojansky chlieb aby sa mlieko nevracalo. Do 20ml striekacky natiahnes prevarenu kojenecku vodu a das do sterilizovaneho poharika. Do toho nasypes 1 zarovnanu odmerku ktora je v baleni nutritonu a zamiesas. Pockas 2 min kym sa z toho spravi kasicka. Naberies z nej na malicku detsku lyzicku na koncek a das miminku do pusy a nakojis. Ostatnu cast (95%) nutritonu vyhodis. Vzdy sa pripravuje novy. Nebude to prilis huste ani riedke a miminku sa ulavi. Ak ho pali zaha tak bude po 2-3 tyzdnoch z palenia zahy a kriku drazdivy, nestastny a uboleny - takze bude trvat 3-4 dni kym sa ukludni/zahoji. Drzim palce - mali sme to doma 😔 viem cim prechadzas 😔

zuzanka9999
3. jún 2013

ahojte dievcata. ja by som tiez poprosila o vas nazor ci to moze byt kolika. moj maly bude mat v piatok 6 tyzdnov a posledne dva tyzdne je to cista katastrofa. cez den je ako tak dobrucky, spinka sice iba cca 2 hodinky a to ked je vonku v kociku. kakat kaka asi tak raz denne, je plne kojeny. ide o to ze vecer cca o takej deviatej ho chyti histericky plac a place az do druhej v noci, nic nepomaha, ani nosit ho na rukach, ani v satke, ani v kociku. striedame sa s mojou mamou ale uz nas boli cela chrbtica. pouzivali sme sab simplex ten nezabral a teraz mame espumisan a z neho aj pekne prdka a davame mu aj cajik na prdkanie. len nam je zvlastne ze cez den je ako tak v klude a ze vecer spusti toto a neda sa nijako ukludnit, a aj sa tak puci a tlaci. moze byt ze ma vecernu koliku? nam to je naozaj uz zvlastne. dakujem za vase nazory a nejake rady co s nim, uz sme z neho vycerpani. 😒

zuzanka9999
3. jún 2013

@luba41 dakujem velmi pekne idem si to precitat🙂

acka19
11. jún 2013

@susisusnevies mi prosim poslat fotku ako odgrgávat?ja si uz neviem rady.dakujem

renci29
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikaa81
14. júl 2013

ahojte aj my trpime :( zaujimave je to ze krasne prdi :D ale nejde mu kakanie :( tiez ho musim trubickou...niekedy ani to mu nejde,davam mu cajicek sackovy kamilkovy :/ akosi to nepomaha aj kminovy... v lekarni mi dali sirupek Lactecon...trochu mu to pomoze...ako hovoria druhe mamicky,treba vydrzat do 3 mesiacov potom to prejde... 🙂 moj prvorodeny mal tri mesiace koliku,to bolo rodeo :( zda sa ze bude aj tento druhy :/ ach jooo...treba to vydrzat ;)

grejci1
14. júl 2013

ahojky, nám žiadne kvapky nepomohli a z Nutrilonu anti-colics ju bolelo bruško ešte viac. Tak sme vyskúšali obyčajný babkovský recept, nahrievať bruško horúcou plienkou a do dvoch dní bola kolika fuč...

vvia
14. júl 2013

nam ako tak pomohol Baby Calm nastastie koliky uz mame za sebou