Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

henuka
18. júl 2013

ahojte, mojim deťom zaberalo masírovanie bruška oproti smere hodinových ručičiek, cvičenie žabiek s nôžkami, a predtým bolo dostať čajík Plantex, ale dnes ho už nedostať takže feniklový čajík a samozrejme na odplynenie rúrkou,
momentálne u dcéry pretrvavajú bolesti bruška takže Espumisan a probiotické kvapky Bio Gaja.

zizo444
8. aug 2013

Ahojte, my máme doma 5 týždňové bábätko a s kolikou sa trápime od príchodu z pôrodnice.Tiez sme vyskúšali všetko možné.Cvičili sme, masírovali.Potom sme začali brať espumisan.Ten bolesti zmiernil,malá sa vyprdkala, no stále bruško bolelo a kakali sme cez rurku nonstop.Pridali sme Babycalm...aj tak žiadna vyrazna zmena. Prikladali sme termofor a to trošku pomohlo. Teraz berieme Sab Simplex pri každom kojení a probiotika Infants Dophilus 3x denne, malej je výrazne lepšie. Podľa mňa treba skúšať všetko a potom človek sám zistí, čo je najlepšie.Drzim palce všetkým, ktorí sa trápia...sami to teraz prežívame a nie je to teda nič príjemné :(

elipolakovicova
27. sep 2013

@renci29 Ahojte, po vyskusani vsetkeho mozneho (Espumisan, BioGaya, rurka, tepla plienka, ....) nas tiez lekarka odporucila na COLIPrev. Super vec. Na druhy den co sme ho zacali pouzivat, sme sa konecne vyspali aj my, aj nas chrust. Aj ked uplne sme bolesti bruska nezahnali, je to o 80% lepsie ako pred pouzivanim COLIPrevu. Len sa cudujem, ze lekarka nas na tento vyzivovy doplnok upozornila dost neskoro. My ho pouzivame aj ked je urceny detickam do 4 mesiacov (mame 4,5). Tak ako pises, COLIPrev je urceny detom, ktore maju problem spracovat laktozu, ta im sposobuje kvasenie v brusku a naduvanie. Nas syn potom viac papal, aby zahnal bolesti v brusku. Jedli sme kazde dve hodiny. Teraz mi krasne vydrzi 3-4. Kto by to chcel skusit upozornujem, ze bezne to v lekarni nemaju, dokonca to niektori ani nepoznaju a odporucaju len Espumisan a pod. My si ho objednavame a flasticka nam vydrzi asi 7 dní.

dinala
4. okt 2013

ahoj my sme zistili ze moja strava bola prilis prerascovana a aj na vajcia pozor.. 1x do dna espumisan L - 25 kvapiek najlepsie vecer samozrejpe cvicenie s nozickami ale asi gro je strava

aaktak
7. okt 2013

Existujú kvapky Koliprev obsahujúce laktázu, ktorej sa že vraj tvorí niekt. bábätkám menej. Neskúšala som, lebo som sa o nich dozvedela až v 4. mesiaci (užívajú sa len do 4. mes.), ale podľa mňa zabrať môžu.

renci29
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elipolakovicova
17. okt 2013

My sme na webe Coliprev nehladali, zasli sme hned do lekarne. Predtym sme ho nepoznali. My ho tiez uzivame a sme starsi ako 4 mesiace, pomaha nam a tiez cakame na zlepsenie stavu.

jennyska
21. okt 2013

Ahoj Maminky 🙂

Pokud máte zkušenosti s používáním Infacolu u Vašeho dítěte, můžete své zkušenosti sdíle v naší společné Wiki knihovničce Modrého koníka, kam si všechny píšeme své zkušenosti? 🙂

Stačí vložit svou zkušenost zde: https://www.modrykonik.cz/infacol/ , kterou tak pomůžete ostatním maminkám, jenž pro své miminka hledají něco účinného proti bolavému bříšku a prdíkům.

Děkuji Vám, že své zkušenosti sdílíte, radíte a pomáhate 🙂
Mějte krásný den.
Janča

25jaja
26. nov 2013

Každému miminku zabere trochu něco jiného...ale rozhodně je dobré zkusit kapičky...my měli Espumisan a po týdnu pravidelného užívání bylo líp... masírovaní bříška, cvičení nožiček a teplé obkládky na bříško a zavinutí do zavinovačky nám také moc pomáhali. Dudlík malou uklidňoval. S větším pohybem se prdíky vyženou 😉

zuzibu1
13. dec 2013

Dobrý deň mám 6 týždňového chlapčeka nemôže sa mi vykakť vetry má ale kakať ani za oca.Dávala som mu Bebu zrejme z tej ho začalo zapekať tak sme prešli na Nutrilon a zapeká nás stále dávame mu aj čajík striedame raz dám harmančekový raz feniklový ale nič nezaberá už som zúfala malý nič iné nerobí iba mi furt plače keď ho prebaľujem plače,kúpam plače,prezliekam plače spinkáva mi ako kedy niekedy spí 4-5 hodín ale poväčšine iba hodinu a skoro celý deň mi preplače vedeli by ste mi niečo poradiť vopred ďakujem.

25jaja
28. dec 2013

Máme už druhé dítko, tak jsem již o kolikách a prdíkách něco načetla, vyzkoušela...
My používáme Espumisan 😉 - vyjde totiž nejlépe 🙂
Sab, infacol, espumisan...všechny kapky obsahují Simethicon - látku, která vyhání plyny ze střev... V Espumisanu je ho nejvíc a dávkuje se jen po 5ti kapkách, takže lahvička kapek vydrží cca 3 týdny až měsíc.
K Espumisanu ještě pít fenyklový čaj s kmínem a miminko zavinovat pevně do zavinovačky, teplo na bříško a poloha v tygříkovi. Chce to trpělivost, časem se to upraví 😉

dedikatessa
28. dec 2013

Moja dcerka sa trapila 4 mesiace. Boli sme dokonca aj v nemocnici a nic nam ani nezistili ani neredpisali. Davala som espumisan vsade mi radili davkovat inak samozrejme. Neskor mi doktorka poradila aj probioticky prasok Pearls baby. My sme boli na nutrilone od zaciatku. Urcite ako prevencia pomoze rekt. rurka, teple obkladiky na brucko, cvicenie nozkami, probiotika a espumisan alebo nieco podobne. Casom to prejde u kazeho je to asi individ. Moja mala plakavala nonstop, brusko mala nafuknute a tvrde. To som si casom vsimla z fotiek ake mala stale brusko. ☹ bolo to dost hrozné

zyzu
28. dec 2013

@zuzibu1 ahoj aj moj mal koliky nonstop, tiez bol na um a my sme presli s nutrilonu na bebu, potom na bebu sensitive a nakoniec ked mal 3 mesiace sme skusili hipp combiotik a do tyzdna sa koliky vyrazne zlepsili 🙂 nam zmena mliecka pomohla, maleho nafukovali detske caje este viac, aj feniklovy aj rascovy, skus si to odsledovat, moj maly doteraz odmieta rascu asi mu stale nerobi dobre na brusko, tiez sme pouzivali espumisan (skusali sme aj infacol ale nam nepomohol) a probiotika Infant Dophilus (tie su pre deti od narodenia, prasok sa rozpusti v mliecku), rektalna rurka a v dm sme kupila vankusik naplneny ceresnovymi kostkami, ten sa dal nahriat v rure alebo v mikrovlnke a dali sme mu to na brusko ked spinkal (predlzili sme si tym spanok v noci, vydrzal dlhsie spinkat v postielke), len vydrzat prejde to, drzte sa 🙂

biankamama
21. jan 2014

ahojte mamicky. ja mam tiez problem s bolenim bruska u dcerky. ma 3t. zacala som dfavat Bebu a nenormalne ju zapeka. Espumisan kvapky uzivame a pekne prdkame. kym som kojila mala stolicu mala po kazdom papani. ale teraz sa bez pomoci s teplomerom nevykaka. chcem sa opýtať ci mate niektora skusenosti s Hami pre babetka s citlivym bruskom a zlym kakanim. chcela by som to vymenit. nechcem ju viac trapit s Bebou. Dakujem za kazdu radu.

luba41
21. jan 2014

@biankamama len tak odveci, nič ma do toho nie je .. a prečo si prestala kojiť?

exupery
2. feb 2014

Ahoj mamicky,mam na predaj Coliprev kvapky,ak by mala niektora zaujem,su otvorene asi mesiac,a boli pouzivane cca 5 dni,takze skoro cele balenie,predam za 7eurnaj s postou,nam ich netreba.

biankamama
4. feb 2014

@luba41 bohuzial som prisla o mliecko. chcela som kojit co najdlksie a nepodarilo sa. aj som jedavala vela polievok ( hlavne vajickovu( a nezabralo to. kym som kojila bolo vsetko o.k ale co som ju mala nechat hladnu? musela som najprv dokrmovat a potom som o mliecko uplne prisla

luba41
4. feb 2014

@biankamama o mliečko sa nedá len tak prísť..tedá dá-ked mamina nemá tie správne info o technike dojčenia..polievky, lieky, vela pitia je 5% tvorby mlieka..laktačnú poradkynu si asi nekontaktovala?..tá by Ti najviac pomohla / to ked budeš pri dalšom bá bábätku "mať problemy"/..inak aj po pár mesiacoch nedojčenia sa dá naspäť k dojčeniu vrátiť/ dieťa stráca sací reflex okolo 1,5r/ a dojčia aj maminy adoptívne dieťa, ktoré dieťa neporodili... to len tak pre info.. 😉

didu
4. feb 2014

Ahojte mamicky, mz sme pouzivali biogayu - probio.kvapky, ale nevyhodou bolo, ze je potrebne ich drzat v chlade, tak sme presli na ACTILAC MIMI - probiotika v prasku- bifidobakterie- a to bolo super. Rozrobi sa to v mlieku alebo caji. ak by ste mali zaujem este nam zostalo 9sackov z 12ks. Originalne balenie stoji 11eur, ja by som to dala za 5,50- nam to uz nie je treba.

gulq
9. feb 2014

@lindda ahoj aj my papame nutrilon HA1 a teraz ideme na obycajny nutrilon nam maly prdi a grga ale kakanie nam dajak neide a feniklovy cajik obcas len pomaha a uz neviem ci to zapchate neni aj z nutrilonu HA1

lindda
10. feb 2014

@gulq ahoj toto uz je velmi stara teme moj syn ma 7r 🙂

linndushka
13. feb 2014

Dievcence,velmi dobry clanok,odporucam! My sme pripad papania na etapy a pomaha nam prikladanie aj na trikrat.Skusila som to zatial dva krat a spokojne spinkame 😉 http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/kolika/

nika1020
13. feb 2014

@biankamama
To mliecko Hami na citlive brusko odporucam.
ale ked sa to upraví zmen ho za to klasické..neviem cim to bolo ale mala mi potom mala vetry..ako keby ho uz brusko "nepotrebovalo".

lydia_b
23. feb 2014

Ahojte baby. Rada by som prispela troskou co perfektne zabralo nasej dcerke - momentalne 2 mesacnej. S kolikou sme sa zacali trapit tak cca v 3-4 tyzdni po jej narodeni. Kedze je cisto dojcena, nie je vhodne davat jej ziadny cajicek hoci fenikel je na prdky vyborny. Zacali sme pouzivat doradu Espumisan, Sab simplex, Infacol a na zaver Baby calm na rozne odporucania znamych, doktorky ci v tychto prispevkoch.. Trapili sme sa do 2 mesiacov kym som povedala a stop! Jako je to mozne ze vsetky tieto lieciky nezaberaju. Rozobrala som si detailne co moze byt pricina. V prvom rade sme jej s doktorkou prezreli a popostlacali brusko cim sme sa snazili eliminovat nejaku inu chybu ako napr. bolest vzniknuta kvoli nejakej vrodenej vade crievok alebo pod. Teoreticky na dotyk by ju to malo boliet, ale nebolo to v tom. Potom som sledovala ze kedy ju najviac boli brusko. Ked sa napapala, v brusku akoby jej niekto nasypal sumienku - t. z. spenene mliecko. Tato pena sa premeni na plyn a ide do crievok. Lenze co spravili vsetky tie lieciky? Pospajali tieto bubliny do jednej a tlacili sa naraz do cievok. Ňo a teraz si predstavte, ze cela tato bublina sa tlači tymi zatial mikro tenuckymi crievkami.... auuuuu. Avsak nikto mi neodporucil to najdolezitejsie - ze co jem to ide do mainkej. Ovsem ze som nejedla fazulu, käpustu, sosovicu a podobne extremy, ale normalnu beznu stravu. Tak som spravila totalny skrt v mojom jedalnicku. V PRVOM RADE TREBA ZACAT S TOTALNOU DIETOU! Toto som mala spravit hned od zaciatku a nie trapit moju dcerku a pchat bezhlavo do nej lieciky... Proste som skusila 7 dni jest iba cestoviny s kvapkou olivoveho oleja, kuracia zeleninova polievka ( iba s mrkvou a petrzlenom) , vianocka s maslom, kuracie na vlastnej stave so suchou ryzou(nie na cibulke), 2 dnovy chlebik s kuracou sunkou. ZABRALO!!! Po 2 dnoch kym som sa ja precistila sme zacali badat zmeny v jej spravani. Menej plackala, ovela viac komunikovala s okolim, usmievala sa a vyzerala spokojna. Este sme 2-3 krat denne pred kojenim davam baby calm kedze ta je na prirodnej baze s feniklom. Proste mamicky, treba zacat od seba! Teraz kazdy den si pridavam do stravy postupne nove veci - ale vzdy iba 1 vec a cakam cca 1 den ze co to spravi. Ak nie je plac, mozem to papat, ak je plac, nateraz to vyradujem z jedalnicka. Fungujeme takto uz 2 tyzden a vyzera to ze to zabralo. Papame na poziadanie, v noci spinkame kludne a budime sa tak cca po 3-4 hodinkach na papkanie. Ja som velmi stastna teraz, ze uz nevidim moj pokladik ako sa trapi. Viem, ze kazde babatko je ine. U nas zabralo toto. Tak mozno ak niektora z vas ma podobne ako ja, tak skuste to s dietou a uvidite ;)))))) Drzim palceky!!

tinkaw
23. feb 2014

Moja vlastna skusenost. Nase dietatko zacalo mat koliky hned potom,ako sme sa vratili z porodnice. Koliky maval celodenne,ked bolo najhorsie aj v noci...Poriadne spal len vonku,takz som s nim s prestavkami chodievala von aj na 5 hodin. Maly je kojeny, takze som najskor hladala chybu v mojej strave, jedla som velmi dietne (do ust som nedala nic,co ho mohlo nafukovat). Nasa pediatricka mu vzdy prehmatavala brusko,ale to bolo vporiadku. Vyskusali sme vsetko co sa dalo. Espumisam,infacol,teple obklady,masaze a nakoniec aj rektalnu rurku... Po tomto vsetkom mozem napisat len tolko,ze nic nepomahalo,natolko aby sa mu ulavilo,musel z toho vyrast. Bolesti bruska mu definitivnne presli az ked sa zacal viac hybat sam a potom mu zacali rast zuby🙂 Vsetkym prajem pevne nervy a veeeeela trpezlivost🙂

majuskakirnicova
7. mar 2014

ahojte ja mám dvoj mesačného syna a viem čo je to kolika, bola som z toho už skoro na práškoch. Skúšala som všetko masáže bruška, teplé obklady, cvičenie nožičkamy, kvapky infacol, rektálna rúrka a nič nezaberalo. Doktorka mi potom poradila že mám robiť mlieko na harmančeku (namiesto vody dávam harmančekový čaj) a kvapky espumisan a malý je ako vymenený. Spí aj 5 6 hodín vkuse čo predtým v noci nespal vôbec, prdká a už sa aj sám vykaká čo doteraz sa vykakal len s rektálnou rúrkou. Tak skús mne pomohlo 🙂 Držím palce

anita26
7. mar 2014

ahojte kočky, ja tiež odporúčam ColiPrev, koliky sme mali od cca 2 týždňov, na konci druhého mesiaca sme už vysadili aj ColiPrev a koliky sú fuč. Malá je kojená, Coliprev som jej dávali iba cez deň, asi 4x - ani nie pri každom kojení a v noci vôbec. Treba si to odsledovať, aj dávkovanie aj dĺžku užívania. Po tých cca 1,5 mesiaci som začala znižovať dávky a keď som zbadala, že kolika opäť nastupuje, tak sme sa vrátili na pôvodné dávkovanie. Určite sa to oplatí vyskúšať, je to asi najjemnejšie z pomedzi prípravkov.

katee18
14. mar 2014

@majuskakirnicova Prosím ťa, ako si robila ten čajík? Normálne si dala vyluhovať podľa návodu alebo slabší?

majuskakirnicova
30. apr 2014

katee18
no ja som ho luhovala podľa návodu 🙂 a pomohlo tak držím palce 🙂

macka92
3. máj 2014

@renna kolika vzniká tím že babo nevie stráviť cukor v mliecku a žiadne masirovanie tomu nepomôže viem podľa môjho malého skúšala som hádam všetko ale naj boli kvapky coliprev stoja okolo 15€ ale fakt bolo dobre a je tam super návod skús