Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

miriam198503
1. dec 2015
Používateľ miriam198503 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od miriam198503.

My sme "odkolikovali" na kvapkách Coliprev, ktoré nám ako jediné pomohli. Menili sme aj mlieko ale to nezabralo vôbec...

dafnemunova
3. dec 2015

Tie co kojite, tak skuste jest bezlaktozove produkty. v Rakusku maju okrem mlieka aj jogurty, tvaroh, maslo , pomazanky......
Ked pouzivate rektarnu rurku, tak treba dobre s detskym olejcekom natriet zadocek a potom aj namocit do olejceka rektarnu rurku, aby sa neposkodil konecnik .

anulkaba
4. dec 2015

Ahojte , môj malý má koliky. Lekárka mi neodporúča rektrálnu trubičku,nakoľko neskôr by sa nevedel sám vyprázdniť a konečník by si na to navykol. Masírujem mu bruško každú chvílku ako sa len dá a vykaká sa v pohodke. Malý užíva Vigantol, dnes som počula že aj z neho býva dieťa zapečené. Môže byť podla vás?

5ninka
4. dec 2015

@anulkaba ano,moze viaceto mamiciek to spomina.Je jedno ci kupis ten rakusky,oboje je jedno a to iste.Od firmy jamieson odporucaju.

anulkaba
4. dec 2015

@5ninka od Jamiesonu? to sú kvapky? náhodou názov nevieš prosím ťa? Inak s jamiesonom mám veľmi dobré osbné skúsenosti, už roky užívam vit. výlučne len od nich

5ninka
4. dec 2015

@anulkaba jamieson baby D vitamin,okolo 8€ stoji.

bubatt
4. dec 2015

@anulkaba ahoj Anulkaba, moj maly ma teraz 10mesiacov a koliky sme mali fest silne dost dlho. Rurkovali sme denne a dnes kaka sam. Nemusis sa bat tej rurky. Nie je to pravda.

anulkaba
5. dec 2015

Ahojte dievčatá, viem, že sa to netýka tejto témy, ale chcem sa Vás opýtať....môjho malého prikrmujem nutrilonom.
Má mesiac a na krabičke píšu že 120 ml 5x denne kŕmiť.Nie je mi to celkom jasné, koľko hodinové odstupy treba zachovať pri kŕmení. Ten deň sa chápe od polnoci do polnoci? Ako to vy chápete. Ako často treba kŕmiť 1 mesačné bejby?(časový rozostup medzi jednotlivým krmením)
Ďakujem.

engie2
5. dec 2015

@anulkaba - suhlasim s @bubatt
to je mytus, ze je rurka skodliva.. poznam v okoli mnoho deticiek, ktore kakali a prdkali za pomoci rurky a teda nemali problem aj same..
Nam pediatricka povedala - ked treba, tak aj 5 krat denne ju pouzite, nenechajte malu trapit. Tak nenechavam.. Tolko prdikov vyleti, zial ma zastavene vetry, ale je to uz lepsie. A netreba sa toho bat. V podstate mozes aj otvarat ritku a cvicit, ale rurkou to dosiahnes efektivnejsie.

bubatt
5. dec 2015

@anulkaba neriad sa velmi navodom ale tvojim drobcom. Ak vydrzi spinkat viac ako 3h tak ho nebud, nechaj ho spinkat kolko sa mu ziada, ked to bude aj 4-5h. On vie sam kedy ma prazdne a hladne brusko. Ja som tiez dokrmovala a na odporucanie lekarky budila maleho cez den kazde 3h a ti poviem velka chyba. Maly mi zo zaciatku moc pribral a plakaval mi sice aj z kolik ale aj z toho ze som ho presicovala co je zle. Ked som ho prestala budit a papali sme len ked chcel bolo lepsie. A tiez mi napr . Potom papal tak ze sme boli akoby podla navodu o mesiac pozadu ale jemu to stacilo ( na dany mesiac o 30ml menej). Ked bol trosku starsi mi jednu davku spapal ako mal a dalsiu uz menej. Malo kedy papal rovnako.

anulkaba
6. dec 2015

@engie2 ako hlboko zavedieš rúrku do konečníka? majú rôzne hrúbky rúrok, ktorú je lepšie kúpiť? Ako sa vlastne používa?

anulkaba
6. dec 2015

@bubatt v žiadnom prípade malého nebudím. Ide mi hlavne o to, koľko mliečka mám malinkému spraviť, keď v návode je že mesačné bábatko by malo vypiť 120 ml vody+4 dávky mliečka. No malý to zlopne jedna radosť. Niekedy mám pocit, že by si ešte dal. Ale zase nechcem ho prekrmovať, aby mu nebolo zle. Tak neviem, či mu robiť viacej mliečka a kašlať na návod. Fakt neviem 😕 😕

bubatt
6. dec 2015

@anulkaba ak bude velmi hladny da ti vediet neboj, ak mu vyslovene nebude stacit 🙂 . Tiez moze minutku trvat kym da brusko info do mozgu ze uz sa papalo 🙂. A tiez sa mu to moze postupne menit, tym ako rastie. Ja som to musela mojmu regulovat neskor aj kvoli refluxu. Ked bol uplne malicky stacilo mu aj menej ako som pisala. No ako rastol pil viac. Tiez sa stalo ze ked dlhsie spal vedel spapat aj o 30ml viac a niekedy z tych 30 iba polovicu a bolo dobre. A dalsi krat mi zasa 30 nechal. Neviem, my sme to nemali vzdy rovnake a podla navodu. Navod je podla mna skor take odporucanie a nie ze sa tym musis vyslovene riadit. Kazde babo dostalo do vienka ine predispozicie a kazde babo je ine tak ako aj my dospelaci.

anulkaba
8. dec 2015

@bubatt no veru, treba "pocuvat" vlastne dieta a jeho potreby. Ked som 2 dni postupovala podla tabulky, vsimla som si, ze bol nespokojny. Teraz sme v starych kolajach a mam kludnucke babatko 🙂

bubatt
8. dec 2015

@anulkaba no vidis sama si na to prisla co je pre tvojho drobca lepsie 😃. Tesim sa s tebou. Lebo spokojne babo = najspokojnejsia mamina na svete 😃

helenapx
4. jan 2016

Ahojte baby, my sme boli v nemocnici s niečim iným, ked, malu bolelo brusko, sestricka dola teplu vodu do gumovej rukavice, rukavicu uviazala na uzol,a prilozila malej na brusko, zapla plienku, teplo pomahalo. Potom rukavicu vybrala ,ked voda ochladla.

anulkaba
5. jan 2016

@helenapx termofor je najlepsi

tiinka
4. feb 2016

Ahojte ja chcem ku kolike povedať len toľko že tiež sme si tým prešli a bolo to šialené ... maličká plakala vkuse do 3 mesiacov, nezaberalo absolútne nič, žiadne kvapky a to sme vyskúšali všetko čo bolo dostupné. A tak sme nosili na rukách ... podotýkam aj na rukách plakala deň noc ...... a potom to samé odznelo .... a na ten koniec 3 mesiaca sme čakali jak na spasenie. A ono to je o tom, že naša malá prestala plakať postupne bola vacsia zaujímali ju hračky ... ale tie tri mesiace som myslela že neskončia ... nevyspaté noci a striedali sme sa s manželom aby som si aspon trošku oddýchla .... v noci sme uspávali pri vysávači .. áno vysávači lebo sme zistili že ju to ukľudňuje ... takže rada .... skúsiť kvapky a ak nepomôže ... tak len čakať a ono to prestane samé. Samozrejme, že sme boli aj u lekára či je všetko v poriadku aj na gastre sme boli ... a bolo v poriadku. Pre istotu som upravila stravu aby som malej neubližovala tým .. keďže som kojila a ono to prešlo ....kto to nezažil sa nedá asi ani pochopiť. Neverila som ani ja.. že také niečo existuje že dieťa plače nonstop s malými prestávkami ale plakalo .. a to sme vyskúšali ozaj všetko ... naša malá nechcela ani cumeľ vziať do úst. A to už jedno veľké dieťa doma mám a to bolo úplne iné pohodové dieťa išli sme kdekoľkvek nebol problém. S malou som išla na návštevu prvýkrát keď mala 6 mesiacov keď sa to dalo ako tak zvládnuť. Takže držím prsty a veľa síl a trpezlivosti.

anulkaba
9. feb 2016

@tiinka moj maly plakal kratko ked mal koliku a to bolo strasne. Problem vyriesili kvapky coliprev, ktore chvalabohu zabrali. To vy ste museli prezivat strasne casy..

eveline666
9. feb 2016

@renna moja dcerka mala silnu koliku tyzden po narodeni,,,,len co sme dosli z nemocnice domov, zacala plakat a nezastavila sa az po styroch mesiacoch. Nebol to obycajny plac, bolo to hystericke kvilenie a zvijala sa v bolestiach aj styri hodky v kuse, skusali sme vsetko mozne, prestala som kojit, zacala som davat UM, neskor lekarka doporucila UM bez laktozy, boli sme na vysetreni zaludka ci to nie je nic ine, nakoniec mi lekarka yvsvetlila ze kolika je choroba nevyvynutych crievok a neda sa to liecit treba pockat kedy sa vyvinu, niekedy to trva dva mesiace inokedy styri az pet m,esiacov, daju sa zmiernit priznaky tak ako baby pisu- masirovat brusko pupikom, pouzivat espumisan 8x denne, treba kupit probiotika najlepsie su infant dophilus, a treba mat velku trpezlivost., drzim ti velmi palce aby to cim skor prebolelo.

eveline666
9. feb 2016

@anulkaba o tych kvapkach som este nepocula,,,,,, super tip.

anulkaba
10. feb 2016

@eveline666 sú vážne dobré, odporúčam. Malému som ich dávala len večer ked som kŕmila do jednej dávky a stačilo to. Všimla som si, že koliku mával navečer. A odporúčam krmiť fľaškou proti kolike. Odvtedy neviem, čo sú to u malého koliky.

tiinka
10. feb 2016

nam nepomohlo nic .... ani kvapky ale vyskusat samozrejme treba ..... co ak vam prave pomozu .... drzim prsty

katka_hanka
5. mar 2016

Babule, moje dieťa pravidelne každý večer plače, ba až vzlyká. Mám pocit, že je to bolesť bruška, robí to ale niekedy aj cez deň. Po dvojhodinovom trápení vždy tvrdo zaspí a spí krásne 5-6 hodín vkuse. Podotýkam, máme 6 týždňov. Po dlhom spánku, sa vždy krásne pokaká, hodnotím to ako hnačku. Je to podľa vás kolika? Berieme ešťe pravidelne Coliprev kvapky, kvôli tomu, že v 3 týždňoch brala antibiotiká.

bubatt
5. mar 2016

@katka_hanka ahoj Katka Coliprev je na to ak nedokazu crievka spracovat cukor z mliecka ci uz materskeho alebo umeleho. Skusila by som Biogaju a ak to neprejde moze to byt aj Vigantolu. Je to aj letaciku ze moze sposobovat krce - bolesti bruska. Nam tiez robil zle a presli sme na Jamieson baby D. Drzim palce aby sa malickej polavilo.

bubatt
5. mar 2016

Sorry za chybicky. To ten dotykovy tel. Stale neviem na nom dobre pisat ☹

luba41
6. mar 2016

@katka_hanka https://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatk...
vela vela nosiť cez den na tele-najlepšia liečba na "koliky"..

jankamr
10. jún 2016

Nasu malu trapili koliky od 3tieho tyzdna. Bola to hroza, preplakala aj cele dni a my sme boli zufali. Nepomahali ziadne kvapky, masaze, nic. Nakoniec sme skoncili na gastre a na specialnom mliecku Neocate. Neviem ci zabralo mliecko alebo to ze prave vtedy mala uz 3 mesiace. Kazdopadne prve 3 mesiace to bola cista hroza s mega nafuknutym bruskom :( drzim vam palce ;)

pomoz
21. jún 2016
pomoz
21. jún 2016

@pomoz vyskusaj mu kupit v lekarni Infacol to pomohlo aj mojmu dietatu davaj mu to vzdy do mliecka.