Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

rajka
28. máj 2008

oprava - ta diskuze probiotické kapky je na kojencích 😉

lila794
28. máj 2008

Dik, idem mrknut. Kamoske tiez Sab pekne zaberal. A dudlik - bez neho by sme boli strateni!!! 😉

lila794
28. máj 2008

Tak, pozrela som to a akosi som sa docitala, ze v SK su o polovicu lacnejsie ako u vas - to je hrozne! Ja ich idem hned zajtra kupit, dufam, ze ich zozeniem, lebo uz som z toho zufala. Neda sa mi na toho nasho krtka pozerat ako sa trapi. Dufam, ze tuto noc budes mat lepsiu a ako tak sa vyspis. 😉 😉

marhulka88
29. máj 2008

baby ja sa musim chvalit lebo nas miminkos ma tento tyzden velmi dobry..zeby mu uz kolika prasla???? 😕
cely tyzden krasne prdikuje len to kakanie akosi este nejde same od seba ale zachvaty placu zazivame len ked ideme vonku alebo sa vraciame .. skratka nase dieta ma na prechadzanie sa poziadavky ako prechadzky po hrbolatom chodniku okolo cesty kde pocuje auta prip. nejaku tu cirkularku zo stavby vtedy vie krasne zaspat...inac placeme o dusu ;) ... zda sa mi ze 7tyz. babo este nemoze byt rozmazlene ale spravanie nasho martinka tomu nenasvedcuje...cvici s nami ako sa mu zachce

lila794
29. máj 2008

jaj, marhulka, len nech vam to vydrzi!! Hadam to uz preslo. My znova to iste. Od vcera - aj noc bola horsia. Maly sice neplace, ale stale je nervozny, kruti ho, tlaci... Zabera iba dudlik. Uz ani rektalka mu to neda uplne prec. Ale chudatko, aj sa smejka pomedzi to. Je mi ho tak luto. Ale mozno to je tym, ze tatino isiel na sluzobku. Lebo je taky, iba ked je prec. Dnes pride, tak som zvedava ako bude. Pekny den!!

Rajka, nevies presny nazov tych kvapiek? Volala som kamoske do lekarne a vravela, ze jedny probiotika maju, ale ze su az od ukonceneho 3. mesiaca.

jarka70
29. máj 2008

my sme tiez bez kvapiek strateny berieme sab a kazala mi doktorka este ze ked nezaberu tak espumisan a to pred kazdym kojenim //papkanim//pokial velmi place
inac 3krat denne ☹ nam dudlik nezabera
lila 794 aj nam ked tatko odide prec tak sme viac zaplackany ☹

lila794
29. máj 2008

Jarka a ten espumisan pomaha? lebo nam sab vobec. skusali sme aj infacol - dr. hovorila, ze si ho pochvaluju, ale my sme asi opacni.

jarka70
29. máj 2008

mne sa zda ze malemu zabral viac ako kvapky sab a davkuje sa tiez tak ako sab

jarka70
29. máj 2008

a je po nich ovela kludnejsi a brusko neboli ani ked prdka.

rajka
29. máj 2008

dobré ránko!
lila - uvádí pouze název "probiotické kapky" a prý se to může od narození

holky jak dlouho dáváte sab? přečetla jsem v letáčku, že se může dávat jen 3 dny....

my dnes měli opět divokou noc, malý měl velké křeče, myslela jsem, že mu vylezou oči z důlků, chudáček malý, rvalo mi to srdce a to jsem si myslela, že už to bude lepší, protože už 2 noci měl ty bolesti menší...

jarka70
29. máj 2008

rajka ja o tom neviem zeby sa mohli pouzivat len 3dni.ja som pri dcere pouivala asi 6mesacov 3krat denne jej to pomohlo.a vtedy to bolo len na predpis a moja doktor. mi to stale predpisovala.

jarka70
29. máj 2008

rajka skus tie kvapky espumisan ved kazdemu babu zaberie nieco insie

winifred
29. máj 2008

Ahoj Holky , já jsem taky dávala malému sab,ale napomáhal malému.A tak mi doktorka poradila homeopatika a ty mi zabrali malý se přestal kroutit a nemá problémy s nadýmáním.Ta homeopatika se jmenují Chamomilla vulgaris 9ch. Podává se to před každým kojením umělohmotnou lžičkou.A dávám 5 kuliček do 0,05cl vody převařené.Tak to skuste nám to pomohlo nedám nato dopustit.Tak zatím pa 😉

krista
29. máj 2008

O Chamomille jsme mluvily na předchozích stranách, za jak dlouho vám to zabralo?

daisy33
29. máj 2008

ahojte, my mame problem - mala ma 5 tyzdnov, niekedy sa mi zda ze je to kolika - zvyja sa a place, ale inokedy zace ked ju prebalujem ze je pokakana, tak dam jej novu plienku a zase zacne plakat, pozriem ju a zase ma trosku nakakane, naozaj len trosku a to sa zopakuje po sebe aj zo 5 krat, kym prestane kakat. mate aj vy s tym skusenosti? neviem ci je to normalne , ked som to doktorke hovorila, povedala len ze kojenedieta moze kakat do kazdej plienky. lenze ja niekedy musim naozaj cakat aj 15 minut, kym doprdka a dokaka.

lila794
29. máj 2008

Daisy, ono to fakt kojene deticky kakaju do kazdej plienky, aj nam to maly robil, ked bol mensi. asi ju boli brusko, tlaci, ked kaka a preto placka. Nas place aj ked ma zastavene prdiky, aj ked prdi ako stary chlap. Skus si to odsledovat, ci sa nezvija od bolesti, ked tlaci.

Rajka, je to hrozne pozeraz ako trpia, ze? Ale neboj, bude dobre, musime trochu vyrast. ☹ A dufam, ze to prejde. Poriadna skola trpezlivosti. My sme od rana nervozni, zasa tlacime a krutime sa. Tak som dala Pupika a masirovali sme, pocvicili, tak sa dobre vyprdkal. Zacal sa smiat a zaspinkal, tak dufam, ze vydrzi. Pevne nervy!!! 😉

daisy33
29. máj 2008

vdaka za reakciu,
skusala som davat aj cajik, ale nezda sa mi zeby to velmi pomahalo. aj cvicime s nozickami a nahrievame brusko teplou plienkou, vtedy sa mi zda ze to trochu pomaha. mame trochu problem aj so zapareninkami, asi koli tomu, ze aj ked ju ocistim, o chvilu sa zase poprdka a vykaka. umyvam vodickou a natieram, tak sme boli aj u doktorky, minule dokonca na pohotovosti, lebo straaasne kricala, ako este nikdy pred tym. a tam doktorka povedala, vraj ma hnacku ked tak casto kaka. co sa mi nezda, lebo pediatricka povedala, ze keby to bola hnacka, bolo by to zelene, a myslim ze by ani nepriberala a vyzarelo by to uplne inak. nemato az nejake velmi riedke,ale zlte s hrudkami. a mala aj pribera aj jej chuti jest. no ale uznajte, ze kazdy lekar Vam povie inak. snad to casom prejde

lila794
29. máj 2008

Isto to prejde. Ale to je cudne, ze ti povedali, ze to je hnacka. Lebo mne este v porodnici vraveli, ze kojene deticky hnacku namaju. Ona to asi vykaka mliecko, co nespracuje. A ked pribera a pekne papa, tak sa nemusis znepokojovat. A ten plac - to bude tou kolikou. Ono treba poskusat vsetko, co sa da. Nam raz zabera to, inokody nieco ine. Ale kvapky a caj vobec. Iba cvicime, masirujeme, pupikujeme, rurkujeme a nosime v lietadlovej polohe. A najviac pomaha dudlik. Tak vela zdaru!!! 🙂 🙂 🙂

lenocka80
29. máj 2008

ahojte babulky. Tak moj maly prave zaspal a ja som stastna ako blcha 🙂 Uz treti den je nervozny, stale sa kruti, trapi sa, tlaci, place...jooooj a vobec nechce spat. Vidno na nom ze je unaveny aj sa mu zyva, ale akonahle sa mi ho podari na rukach uspat a skusim ho polozit do postielky, koniec...no hrozne, uz mam dost. Prave som poslala manzela do lekarne nech kupi tie homeopatika, lebo sa zblaznim, dufam ze este stihne nejaku lekaren a hlavne ci to budu mat. Inak je hrozny hic, nie? Aj maleho som musela povyzliekat, lebo aj z toho bol nervozny.

lila794
29. máj 2008

Ahoj lenocka! Uz som myslela, ze sa mate dobre, ze to pomaly prechadza, ked ste sa neozyvali. Aj mne krpec naspal dnes len hodinu a ma uz dost. Najhorsie je, ze si stale vyzaduje pozornost, akonahle ma nevidi, je zle. Potom daj vediet, ako to zabralo. Ja zatial kvapky nechcem davat, ked uz tolko ich nezabralo. Ale uvidim, mozno budem nutena skusat dalsie. Len sa bojim, lebo zakazdym mu bolo po kvapkach horsie. Chuda, teraz prdka o dusu, ale je stale nervozny z toho.
v tomto hice chodim von iba podvecer, lebo ten je spoteny a neznasa teplo. Cakame na tatina, pride zo sluzobky, tak pojdeme spolu, lebo ak mi zacne ricat v kocari, tak druhy ho berie na ruky. Vcera som to zvladla aj sama, ale len tristvrte hodiny.Paa

lenocka80
29. máj 2008

no presne lilka ako hovoris, moj maly si tiez vyzaduje pozornost, nedajboze ho polozit 🙂 Teraz sa mi ho podarilo dat na brusko spinkat ale uz vidim ako si pritahuje nozicky pod brusko a vzdycha zo spanku...chudatko moje...A volal mi manzel, ze tie homeopatika kupila tak som rada, jooooj ako by ma potesilo, keby zabrali. Potom dam samozrejme vediet. Ozaj som sa chcela spytat, patri aj varena cibula ku zakazanym jedlam pri kojeni? Myslim tak ked je v polievke.

lila794
29. máj 2008

Ja si myslim, ze nie. Ved je to vyvarene a ked ju priamo nezjes, tak je to ok. Ozaj, kukni IP 🙂

danca27
29. máj 2008

ahoj holky hlásíme se k prdlavkám☹.už druhej den máme problémy hysterickej řev pak prd pak nic tlačení vzdychání trápeníčko auuuuuuuu...sab nezabírá ...jím jen suchý věci žádný smažený ani čokolády jen rýže kuřecí ani ovoce ani zeleninu jen mrkev vařenou..někdy...ale od předevčerejška vubec nic špatnýho...jak mu ulevit aby to nebolelo?Už vážně nevim jen jsem zkusila přidat do odstříkanýho mlíčka 5 lžiček heřmánkovýho čaje a v noci byl klid... ale ted to má zpátky☹.... 🙄 🙄
Můžeme v 6tém týdnu fenykl čaj???

lila794
29. máj 2008

Vitaj v klube! Ja s nim dnes nejdem ani von, lebo by jacal v kociari. Ani na WCko nestiham odbehnut. Ja tiez drzim prisnu "protikolikovu" dietu, ale aj tak ta kolika je! Fenyklovy cajik mozete od ukonceneho 1. tyzdna, tak skus, nam nepomaha. ☹

danca27
29. máj 2008

super děkuju moc hned ho jdu uvařit y máme totiž i prujem a to i přesto, že zahuštuju MM Nutritonem☹....chjooooo

jarka70
30. máj 2008

tak my sme mali placlivy veccer ako stale ale aj noc bola rusna bol strasne mrzuty a poplackaval takze sme sa nevyspali ☹ moj alex tiez akosi nechce pit cajik a vcera dost kakal a v noci sa prekakal az pod chrbatik .
ako casto kakaju vase deticky?predtym kakal do kazdej plienky potom sa to ustalilo na 1krat denne a vcera v kazdej plienke.

adulina
30. máj 2008

ahojte, boze ake malicke mate babatka vsetky, my sme uz vacsi ale stale nas trapia tie hnusne prdíky, hlavne v noci, cez den sa snazí tlaci ako divý, ale vecer a v noci trieska nohami o podlozku, zdviha ich do výsky az sa macovia na kolotoci trasu, tiez nic nezabera ani sab ani espumisan, ani caj fenikl, rurku nemame pouzivat, ked sa aspon raz za den vykaká a tiez ju ma riedku. tak ja uz len cakam kazdym dnom, ze to prejde. drzim palce aby ste sa netrapili tak dlho.

lila794
30. máj 2008

Ahojte, ako? My katastrofa. Vcera vecer to vyvrcholilo az do toho, ze od strasneho placu sa nedokazal ani najest. Tak to uz plakal dvojnasobne, lebo bol aj hladny. Od bolesti sa nedokazal prisat. Asi po hodine a pol cisteho placu sa mu to akosi podarilo. A to zaspavanie. Musel mat dudlik, bez neho reve ako tur. Lenze ten mu stale vypadaval z pusy, tak som mu ho tam kazdych 30 sekund musela davat. Nakoniec sa mu, chudatku, podarilo zaspat. To mi nespal cely den, iba asi hodinku na prechadzke.
Dnes to iste, tlacime, krutime sa, placeme. Rano skocil manzel po Espumisan, chcem ho vyskusat, lebo mne pri naduvani vzdy pomohol. Tak som zvedava.

Adulina, hadam to malemu coskoro prejde a neboj, o chvilu z neho bude usmievave a spokojne babatko! Dufam, ze my sa tak dlho trapit nebudeme 😒

bibula
30. máj 2008

necitala som sice vsetko,ale pred liekmi uprednostnujete ine metody,prikladanie lubovnika na brusko,rektalnu rurku na vetriky,upravit stravu

krista
30. máj 2008

Bibula většinou jsme my zoufalky vyzkoušely všechno 😀