Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

lenocka80
6. jún 2008

Kate, no my sme to tiez robili podla navodu, ale potom som to zacala robit trosku redsie, lebo som mala pocit, ze malemu to "stoji" v krku a natahovalo ho, potom to bolo v pohodke...niekedy sme mu ani nedali vsetko len par lyziciek a za kazdou lyzickou, sup mu do pusy cumel, lebo inak by to vsetko vytilol jazyckom von, lebo glgat samozrejme este nevie 🙂 Niekedy sme sa aj dobre na nom pri tom nasmiali ako sa xsichtil, ze co mu to davame za cudo jest a potom rychlo cumel 🙂 Ved ked vyskusas tak napis ako...ci to pomohlo.

Lila drzim palce, aby vam to aj ostalo uz bez kolik

kate2
7. jún 2008

Lenocka u nas je to presne ako pises, najprv som mu spravila taky cement, ze chudak mal zalepenu aj ritku 😀 , ale teraz mu to robim redsie a viac sa aj naje z toho. Pocas kojenia ho na chvilku odstavim a dam par lyziciek a potom znova pokracujeme v kojeni. Zatial to funguje. Aj sa mi zda, ze uz ho to brusko tak neboli. Aj ked vcera sme zas trubili, ale nie az tak ako predtym. Tak uvidime. Davala si to pri kazdom kojeni, ale sem tam? Ja by som to nerada cpala do neho furt. A Marek sa ma ako?

lenocka80
7. jún 2008

No super, ze to trosku pomohlo. Ja som najskor davala pred kazdym kojenim a ked uz bol polepseny, tak len rano a vecer, a teraz mu to dam, len ked place ako drak a neviem preco, tak vtedy skusim, ci to zabere a niekedy to pomoze. Marek je zatial v pohodke, klop-klop. Je super, ked iba papka, smejka sa a potom zaspinka a dokonca sam...joooooj babky to je tak super. Bodaj by to uz tak ostalo. A ked place, tak vacsinou z unavy alebo ze je hladny, ale zatial sme nemali taky plac, ze az prestane pomaly dychat...ako sme zacali s tymi kvapkami, tak si drzim palce aby to tak ostalo 😀

krista
7. jún 2008

Ahojky holky,
musím zaklepat, že u nás teďka dva dny nebyla kolika 😵 Teda lépe řečeno přes den si párkrát pořve, ale fakt maličko a večerní hysterák který trval přes měsíc už taky nebyl, to je něco, já tomu nemůžu uvěřit 😀 😅 Vůbec mi to nechybí, jen se bojim aby se to ještě nevrátilo a horší 😝
V neděli nám budou tři měsíce, tak bychom si to zasloužili 😵 Přeju všem ať to taky brzo přejde!!! 🙂

zen
8. jún 2008

Ahojky všichni... tak se k vám zoufalým mainkám přidávám... nejprve to přicházelo náhodně, až teď jsme u malé zjistila, že trpívá kolikama... dnes už třetí den posobě kolem půl 7 večer to začne a des a utrpení malé i mě... 😢 😢 😢 kdo to nezažil, dítě tak trpět neuvěří, že pláč může být tak děsný... musím si to tady pročíst jestli na to něco je nebo se to musí protrpět. 😔 Malá je vždy úplně mokrá jak je zplavená a uřvaná a vyřízená... tak moc bych jí chtěla pomoct 😢

zen
8. jún 2008

Holky, ty probiotické kapky za 600,- nebo tak nějak stojí... zkusila jste některá??? Ráda to zkusím jen mě zajímají zkušenosti pokud některá máte... na rodině jsem četla, že pomáhají jen vydržet pár dnů a vydržet s braním.

mikula
8. jún 2008

Ahoj zen!Kapičky máme vyzkoušené,u nás pomohli,nástup účinku byl asi 14dní ale opravdu se to spravilo.Brali jsme asi 3balení..vyšlo nám to,že se potom lámal 3měsíc.Z mého pohledu to za zkoušku stojí.Jen jsme teda u toho brali i BabyCalm 😉
Přeji aby vám zabraly,vím o čem píšeš!!!! 😅

krista
9. jún 2008

Holky tak moje radost byla předčasná, hezky nám to za ty dva dny co byl klid včera vrátila, no co se dá dělat, stejně takhle to bylo po šestinedělí - dva dny klid a pak nanovo 😔

lucka0122
9. jún 2008

ahoj lenocka....ake kvapky si davala malemu?moj maly ma urcite koliku a neviem ake kvapky su dobre.....

markyfrana
9. jún 2008

ahoj
tak my taky dáváme probiotické kapky a taky to dost pomohlo 🙂, nám zabrali zhruba za 10 dní. sice stále pláče, ale není to tak hrozný, max 10 a pak se po***** a zase máme klid 🙂, taky ještě dávám babycalm. Měli jsme večerní záchvaty od 6 do 9 už nemáme. sice je v tu dobu mrzutá a někdy brečí, ale chování vždy hned pomůže. takže je taky doporučuji.

lenocka80
9. jún 2008

Lucka davam mu homeopatikum Chamomilla vulgaris 9ch. To su take gulicky, je to vytazok z harmanceka, a to rozpustim vo vode a vzdy pred kojenim mu dam lyzicku. Nam to zatial pomaha, uz mu to davam 10 dni a je v pohodke, ziadne place ktore neviem co znamenaju, a hlavne uz niesu take, ze pomaly zabudol dychat 🙂 Vyskusaj, ja som to tiez skusila na radu maminy, ktora to sem pisala.

zen
9. jún 2008

kristo, a ty máš ty probio kapky? 😕

zen
9. jún 2008

Dnes dopolko jsme je tady nesehnala, musím jinde odpolene 😨 snad je seženu.

krista
9. jún 2008

Zen nemám, já jsem je chtěla objednat ze Slovenska, pak byly vyprodané, pak to bylo lepší ... takže pořád takové překážky, že jsem si říkala, že už je snad ani nebudem potřebovat, teď zase nevim jestli je sem ze Slovenska pošlou, asi poprosim nějakou maminku, tam stojí 289,- Sk!!! Je to velký rozdíl, uvidíme jak bude dnes 😕
A oni nejsou v lékárně ochotný ti je tam objednat a dát třeba zítra?

jarka70
9. jún 2008

lenocka a to stale pred kojenim mu davas?tie homeo sa presne tak volaju ako si napisala?

lenocka80
9. jún 2008

hej Jarka presne tak sa volaju. Davam pred kazdym kojenim, zatial, ale uz zvazujem, ze budem davat kazde druhe ked mu je dobre a postupne vysadim, ale este mozno tyzden zotrvam a potom

lucka0122
9. jún 2008

lenocka a od kolkych mesiacoch sa to moze brat moj ma dnes akurat 1 mesiac...dala som mu 3 krat sab simplex ale neviem o tom ze mu to zabralo..strasne si krci nozicky ....a place doobeda...kolko stoja tie homeopatika....a mam sa na to zajtra spytat doktorky lebo ideme na kontrolu,,....

lenocka80
9. jún 2008

lucka no neviem od kedy sa to uziva...ale mamina co mi to poradila mala este mensie babo ako ja. Kludne sa spytaj dr. aj ja som zvedava. Inak na internete som o tom nasla, ze sa to pouziva aj ked idu detickom zubky aby neboli take podrazdene, ale vseobecne je to pre nekludne deticky. ja som to svojej dr. povedala a nezakazala mi to malemu davat, vraj ked to pomohlo tak super. A moj maly tiez krci nozicky ked kaka. To uz viem ked sa v postielke zacne vrtiet,krutit a dokonca chrci, tak ho vezmem, dam mu dole plienku s postolkami a dam si ho tak do polohy kolisky a pokrcim mu nozicky, trosku ho tak ponosim a on sa vykaka. A tiez samozrejme stale masirujeme brusko a cvicime s nozickami, ale nie vzdy to pomoze. Tiez mam aj sab simplex a tiez sa mi nezda ze pomaha...tak potom sa ozvi co povedala tvoja dokina na to.

lucka0122
10. jún 2008

lenocka povedala ze sb simplex su najlepsie a ze 5 krat denne po 5 kvapiek...pred 2 tyzdnami sme mali 4000g a dnes uz 4700g uz ho pomaly nevladzem....

lila794
10. jún 2008

Ahojte! My sa uz nastastie drzime druhy tyzden, minuly a vikend bol uplne v pohodke. Uz mu ani nic nedavam, tak neviem, co to znamena. Ci mu to uz prechadza alebo ma len prechodne obdobie. Uz ani nechrci, ani sa nekruti, pekne papa, pekne prdka a smeje sa. Len veceer, ked ide buvat, vystraja v postielke asi tak 20 minut - ale to asi od unavy - chce sa mu strasne spinkat, ale on nechce. Ale zatial sa nam ho vyzdy podarilo uspat. Tak asi s kolikou to nesuvisi.

Lenocka, ved hadam by nam to uz mohlo prejst, ved uz tahame treti mesiac, nie?! 😉 Ozaj, ku ktorej dokine chodite?

Lucka, pekne posilnuj, ja uz mam take svaly na rukach, moj uz ma 7kg a nechce sa nosit v ziadnom nosici... 🙂 🙂

lila794
10. jún 2008

Lucka, nam sab vobec nezabral!!!! Podla mna kludne vyskusaj tie homeopatika! Alebo skus Duphilus - probioticke kvapky, tie su uz od prveho mesiaca, lebo Biogaia - probiotika su az od tretieho. Poskusaj hocico - niekomu zaberie Infacol, inemu Espumisan...

monika6e
11. jún 2008

Holky, nemate někdo zkušenost s Lefaxem? Prý je na bolesti bříška špičkový... Přemýšlím, že ho půjdu koupit

lenocka80
11. jún 2008

lilka chodime ku dr. Gabrysovej, je strasne zlata a ochotna, dokonca 24hod. na telefone. Ten prvy mesiac mi velmi pomohla, lebo maly plakal, tak som jej vkuse volala 🙂 a mala so mnou trpezlivost 🙂 A vy kam chodite? Inak tiez si myslim, ze uz by mohli byt tie nase deturence v pohodke. Ale rastu nam ako z vody, nie? Ja som uz musela dokupovat pyzamka, lebo sa mi uz do povodnych nezmestil.... 🙂 boze to bezi...

aschin
11. jún 2008

Moni, docela zabira na ty prdiky, ale ne na koliku. Nesmi se podavat soucasne s mlekem!!!! Takze jen do cajicku.

monika6e
11. jún 2008

aschin: to neni problem, mala cajicek pije. Ale jestli ji to s tim bude chutnat. Samotny se ji to dat nesmi? Ze bych ji to dala a pak by to tim cajikem jen zapila?

aschin
11. jún 2008

to urco muzes, mam pocit, ze to chutna po bananu. mala se nejdriv ksichtila, ale zvykla si

monika6e
12. jún 2008

achin: kdo Ti rikal, ze se lefax nesmi do mleka? V navodu je totiz napsano, ze se muze dat i do papani pro mimi, i do mleka... Ja ji ho teda dala poprve dnes rano (byla hrozna noc, snad to pomuze....) a dala jsem ho do cajiku. Nejdriv nechtela, ale pak neco vypila. Tak uvidime

audri
12. jún 2008

Ahoj holky, moje malá (6 týdnů) taky trpí na koliku, hlavně tak k ránu, kolem třetí, se vždy začne kroutit a vzdychat a plakat. Přečetla jsem všechny vaše rady a vyzkoušela. Od masírování bříška pupíkem, cvičení nožičkama, rourku, Sab simplex, Lefax.. Nic nezabralo, až jsem zainvestovala a sehnala ty probiotické kapky. Včera ráno jsem jí je dala poprvé a dnes kolem té kritické třetí ranní hodiny. Musím říct, že jsme se po čtyřech týdnech obě vyspaly víc než 4 hodiny v noci. Sice se trochu kroutila a funěla, ale usnula. Není to srovnání s předchozím stavem. No, snad to nezakřiknu, ale vypadá to nadějně. Tak vám všem děkuju za rady. Můj pan doktor mi poradil akorát Sab simplex a nutrilon comfort (tím stresem s ní se mi úplně zastavilo kojení, brečela spoustu hodin denně..), ale to vůbec nezabralo. Tak snad teď.

jarka70
12. jún 2008

baby nam zabral asi sab kvapky uz druhy den je zlatucky a smejka sa len dufam ze som to nezariekla.
drzkajte sa aj vy a nech to uz nase babetka prejde.

lila794
12. jún 2008

Jarka, to je super, len nech mu to poriadne zaberie - a mozno to uz prechadza samo. My sme uz druhy tyzden v pohodke - iba spinka, smejka sa, salie, pekne papka. Konecne uz mozeme chodit aj na poriadne vychadzky. Predtym furt plakal. Tak sa drzkajte a nech nam to vsetkym vydrzi!! A ostatnym - pevne nervy!! 🙂 Ono to ubehne ako z vody!!!