Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

domca3333
9. máj 2014
Používateľ domca3333 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od domca3333.

my mame vyborne skusenosti s kvapkami Coliprev . najprv sme sa tiez snazili masirovat.. cvicit.. ale maly mal rovnake krce. a place.. na internete som citala velmi dobre ohlasy prave na tieto kvapky. tak som sa rozhodla ich skusit.. teraz troska lutujem ze sme ich neskusili skor a maly sa musel tak dlho trapit.. kvapky zabrali pomerne rychlo a po par dnoch bolo vidiet ulavo na drobcekovi 🙂

emocia
9. máj 2014

@zuzig No... toto je síce stará téma, ale hádam to niekomu pomôže. Kolika je niečo, čo sa nemusí vyskytovať. Ak mama aplikuje princípy vzťahovej výchovy, t.j. fungujú, sú s bábätkom čo najviac v tesnom fyzickom kontakte, najlepšie, ak je dieťa naviazané v šatke na matkinom tele, tak koliky nie sú. Nie je to vonkoncom otázka jedla matky. Môže jesť, s mierou, to čo má rada, isteže dva taniere šošovicového prívarku na obed môžu mať nedobrý efekt nielen na matku, ale aj na dieťa. Zámerne som v predchádzajúcej vete nepísala ako prvý nedobrý efekt na matku. Matka je tá, ktorá primárne určuje prostredie dieťaťa, a tak aj jeho dobré či neurotické prežívanie. Nuž a ak si mamina dá tie dva taniere, rozumej: čokoľvek čo môže objektívne "naduť", teda spôsobiť väčšie zaplynenie, necíti sa celkom komfortne, ba môže sa cítiť až zle. A toto, žiaľ, ľahko, nevedomky prenesie na svoje dieťa. Nie žeby plyny prešli 😀 do mlieka, prejde do dieťaťa jej napätá nálada. Matka a dieťa sú spojené nádoby. Ak matka dieťa šatkuje a k tomu ešte dojčí (v šatke je to veľmi pohodlné) na požiadanie, teda kedy dieťa chce, tak počas dňa nemá bábätko dvod byť v napätí, cítiť sa nepovšimnuté, odmietnuté či nevypočuté... 😒 Takže je v pohode a ako také nebýva zaplynené. Feniklový alebo aj rascový nejakým divným spôsobom môže spôsobovať na dieťati pravý opak, ako by sa potrebovalo. Zhrnutie: netreba čaje, kvapky a masáže bruška. Čo treba je blízkosť matky a dieťaťa, dojčenie, nosenie a spanie spolu, rozširujem: hovorenie na dieťa, šatkovanie, spievanie, hojdanie (fit lopta je skvelý pomocník 🙂 a dojčenie na požiadanie. Ak toto mama robí od prvých dní dieťaťa, bude mať pokojné, vyrovnané a príjemné dieťa 😎 Deti nie sú otrokári, len si vyžadujú svoje. A to je blízkosť, vzťah, vypočutie, teda reagovanie na svoje volanie o pomoc. Isteže aj masáž nielen bruška, ale celého telíčka môže byť veľmi prínosná, nech sa páči: na mojom webe o úspešnom dojčení mám link na web venovaný masáží dojčiat, nakuknite, mamičky 🙂 Každá mamina by túto masáž mala ovládať, takisto ako by mala poznať princípy vzťahovej výchovy. Nielen ja 😎 ale celé kolektívy vedcov svetového významu o tom hovoria, že stojí za to si dieťatko už v prvých dňoch pripútať k sebe, to je cieľ vzťahovej výchovy. A na základe tohto dieťa získava od prvých dní života pocit bezpečia, lebo je prijaté, mamina odpovedá na jeho impulzy. Lebo je prijaté, mamina ho má stále vo svojej blízkosti, najlepšie naviazané na svojom tele. Lebo je dojčené, resp. prisaté kedy potrebuje. Dieťatko nie stále potrebuje papať, môže potrebovať aj len sa prisať. Je to cicavec, a tak potrebuje aj len "iba" dudlovať. Je to legitímna potreba a asi nikoho neprekvpaím, ak tu poviem, že prisatie na prsník je "iné kafe" ako silikónový predmet pchaný a niekedy, žiaľ, aj úspešne, vopchatý do pusinky bábätka... Áno, ten nešťastný cumeľ, klamátko, podvodík na dieťati... ☹ ktorý sa môže strašne vypomstiť pokazením prisatia a paradoxne – zneurotizovaním dieťaťa... stáva sa mi, že sa na mňa obráti mama o pomoc s problémom pri dojčeníe alebo vôbec, v živote s dieťaťom a hovorí aj o kolike a niekoľkohodinových plačoch bábätka (čo vlastne chce, veď je nejedené!) veľmi často je tam prítomný aj cumeľ... 😖 Záverom zhrniem: vždy je lepšie fungovať preventívne. Tak ako v živote človek predchádza požiaru v byte, zraneniu dieťaťa pri hre, havárii pri jazde autom, tým, že dodržiava pravidlá a pri živote s dieťaťom prezieravo dozerá – tak by mal aj, tak by predovšetkým mama mala aplikovať princípy vzťahovej výchovy, aby tak predchádzala nielen nepríjemným kolkám, ale najmä, aby tak zabezpečila správny vývin svojho dieťaťa ako ľudskej bytosti. Aby sa stalo milým, dobrým a vyrovnaným, empatickým a láskavým človiečikom a potom človekom. Kto by toto nechcel...? Méta všetkých rodičov, každej mamičky, nie...? Veľa dá knižka: W. a M. Searsovci: Vzťahová výchova, vyšla už aj u nás a je báječná 🙂 🙂 🙂 Držím palce všetkým mamičkám pri zdolávaní budúcej, ešte neprejavenej koliky od prvých hodín života dieťatka 🙂 Alena poradkyňa laktačná a pre život s bábätkom, BA

tamaram283
18. máj 2014
Používateľ tamaram283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tamaram283.

my sme satkovali s malym od zaciatku ako sa narodil.. sice sme kupili paradny kocik.. ale moc sme ho nevyuzili v tom obdobi.. bol so mnou stale..vsetko som robila s nim so sebou.. viac menej som sa snazila davat si pozor na to, co zjem a nezjem.. a maly bol velmi kludne babatko takze sme boli v ramci moznosti vyspaty a kludny.. az kym neprislo obdobie kolik.. to sa nam "nahromadilo" vsetko asi za cele tie 2 mesiace kym bol v klude 🙂 strasne plakaval.. nafucane brusko. nic nepomahalo.. ani satka.. ani fit lopta.. ani ziadne figle ktore ho predtym ulkludnili.. bolo mi maleho sstrasne luto ked som ho videla v takom stave :( pediatricka mi odporucila vyskusat kvapky coliprev na koliku.. najprv som nebola nadsena z toho ze maleho mam hned zo zaciatku dopovat nejakymi liekami alebo kvapkami.. upokojila ma tym ze su su naozaj bezpecne a malemu iba pomozu.. mala pravdu maly sa po par dnoch ukludnil.. brusko uz nemal take nafuknute a ani take zachvaty placu neboli.. ulavilo sa jemu .. a aj nam.. keby som bola vedela o tom skor.. urcite by som ich vyskusala skor a netrapila mojho milacika tak dlho :(

julia283
22. máj 2014
Používateľ julia283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julia283.

my mame na koliku odskusane kvapky Coliprev s enzynom laktazy.. obidve deti sme na nich "odkolikovali".. a neviem si vynachvalit.. odporucila nam ich priamo pediatrickaa...

filipka3
31. máj 2014
Používateľ filipka3 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od filipka3.

aj my sme kolikovali na Coliprev-kach 🙂 po par dnoch sme videli rozdiel. maly bol kludnejsi.. brusko nuz nemal take nafuknute.. mal proglem stravit cukor v mliecku. a vdaka enzynu laktaza, ktory obsauju prave tieto kvapky sa mu to zlepsilo. aspon tak nam to vysvetlila pediatricka 🙂

adka455
6. jún 2014
Používateľ adka455 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adka455.

nam zo zaciatku pomahalo hojdanie, odgrgavanie, masirovanie a cvicenie s nozickami.. neskor nam na koliku nezaberalo uz nic..skusili sme aj rozne kvapky a pripravky..jedine co nam zabralo boli Coliprev s enzynom laktazy co nam odporucila pediatricka.. podla jej vysvetlenie obsahuju zlozku ktora pomaha detickam stravit cukor v mliecku..a lepsie im z toho potom travi... po par dnoch nam kolika ustupila a maly bol spokojnejsi.. skus sa popytat pediatrcky. ja som bola velmi spokojna.. teraz na nich funguje aj moja sestra s dcerkou a ta ich zacala pouzivat skor.. a malicka ani nemala zatial take silne kolikovske "stavy"

thebertill
10. jún 2014

Pomaha vedierko na kupanie Tummy Tub.

vladenka28
12. jún 2014

zravím vas všetke 🙂 chcem sa opýtat ten rascoví mam pit ja alebo ho možem urobit aj malej ma 5týždnov a koliky ma každy den neprestajne vždy po 4h

veronikak55
18. jún 2014

nam na koliky pomohli kvapky Coliprev..maly mal problem sa popasovat s mlieckom.. pediatricka nam odporucila prave tieto kvapky kvoli enzynu laktaza ktore obsahuju a pomahaju popasovat sa drobcekom s mlieckom a curkom v nom..a musim si zaklopat.. ale kolika ako prisla.. tak aj odisla 🙂

barbara088
19. jún 2014

u nas pomohlo teply kupel a baby calm kvapky

omajevaskida
13. júl 2014

Nám kvapky sam symplex a časté dávanie na bruško

lujza999
23. júl 2014

nam pomohli kvakpky Espumisan pred kazdym kojenim a hojdacka Adamo - syna som uz jednoducho nevladala nosit na rukach, takze je to naozaj skvela vec.

amandas
29. júl 2014

my sme kolikovali asi 3 tyzdne. pediatricka nam odporucila kvapky Coliprev s enzynom laktazy. popritom sme cvicili nozickami, masirovali brusko.. ako kolika prisla.. tak aj odisla 🙂

lauricita7
31. júl 2014

nam velmi pomohli kvapky Coliprev, masirovanie bruska a cvicenie s nozickami.. sem tam sme dali cajik a obklady.. ako koliky prisli. tak aj odisli🙂

daniela77
18. aug 2014

Och, my sme si s kolikami prežili......U nás veľmi pomohol Infacol + Pupík na masáž bruška, Feniklový čajík, cvičenie s nožičkami a hlavne nechali sme malého odbaleného, nech si trošku pokopká s nožičkami, aby sa trošku črievka pohli, a keď už nič nepomáhalo, tak rektálnu trubičku sme dali......Každopádne hlavu hore, kolika nie je doživotná..... 😉 Ako prišla tak odíde, držím palce

petrusa87
18. aug 2014

@adka455 prosím ťa a ako dlho ti vyšlo jedno balenie? lebo ja som malú kojila a často, a preto mi to vydržalo necelé tri dni keď som to užívala podľa toho odporúčania. (brala som tu najvyššiu dávku ale som vlastne nevedela koľko si zo mňa naozaj potiahla)

petrusa87
18. aug 2014

Jej aj my sme s tým strašne bojovali už hneď od príchodu z pôrodnice. Mali sme to vo dne v noci hádam aj dva mesiace a potom to bolo už len v noci a nič nám nepomáhalo. Skúšala som všetky možné kvapky, cvičenia, masírovania :( Ju upokojovalo len hojdanie na rukách alebo na lopte. Takže ani spánok sme si moc nedopriali. V treťom mesiaci už som bola v noci tak unavená, že som to vzdala a keď furt mala nočný problém tak som jej dala prso ktoré ju ukludňovalo a ona si podudlovavala. Takto sme to mali asi fakt každučičkú noc a skončili sme až takto ani neviem kedy, keďže už som to prestala tak strašne zle vnímať. Viem, že sa kôli zastaveným vetrom furt naťahovavala v štvrtom mesiaci a aj každú hodinu ju to zobudilo a stále iba ten prsník bol dobrý, potom mi konečne v noci začala chytať aj dudel a takto som vstávala aspoň každé dve tri hodky a medzi tým vopchala dudel a ona sa postupne takto vyprdkala. Teraz máme cez 6 mesiacov a ešte niekedy sa zobudí s plačom ale to sa už nedá porovnať. Ale aj tak po väčšine vstávame stále každé tie dve, tri hodky a dám jej najesť. Vytrpeli sme si naozaj svoje a závidela som všetkých známym na okolo, ktoré to vôbec nezažívali alebo im to trvalo do dvoch mesiacoch. Už len dúfam, že pri druhom to takto nebude..... Keďže moju sme museli kôli týmto problémom uspávať iba tým hojdaním a už som nevládala celé hodiny, našli sme naozaj skvelú vecičku na uspávanie - hojdačka Hačka na pružine. Ak budete mať taký problém, zaobstarajte si to

babakato
13. sep 2014

DIEVCATA DOPORUCUJEM PROBIOTIKA. JA SOM KUPILA BIO GAIA A POMOHLI NEUVERITELNE! AJ LUDOM V MOJOM OKOLI.

penn
21. sep 2014

@amandas
@petrusa87
@petrusa87
@lauricita7

Kocky, my sme tiez skusili koliprev, nakoniec to nebol nas pripad. Maly trpel skor na ekzem. No ale nevedeli sme, ved malicke babatko. Este mi ostal coliprev, minimalne polka balenia. Darujem. poslem. do februara je tusim dobry.

qtinka46
28. sep 2014

Ahojte, my sme kôli kolike boli aj v nemocnici, lebo nasa sa ešte aj nenormálne zachádzala, Tam nám dali Sub-simplex a vsetko bolo od vtedy ok.

citronade
14. nov 2014

Tak slovo kolika mi nahan des uplny. Este teraz mam v usiach ten plac. Pomohol najviac asi Infacol a probiotika biogaja.

domca3333
21. nov 2014
Používateľ domca3333 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od domca3333.

akurat som s tymto problemom dost v blizkosti 😒
skus kvapky coliprev, pomahaju detom rozhybat brusko

zuzuolej
12. dec 2014

aj my sme mali na koliky coliprev 😎 a pomohli nam tie kvapky velmi, na co sa trapit seba aj drobca

bubatt
21. apr 2015

Ahojte maminky, moj maly ma 11 tyzdnov a stale kolikujeme. U neho to nie je len o prdikoch ale aj o tom ze bez rurky sa mi vobec Nevykaka. Vcera sme boli u lekarky a dala mi na rurku stopku lebo ze mi maly nebude vediet kakat sam a ze iba s rurkou. Som dost zufala. Uz sme menili probiotika aj kvapky. Na zaciatku sme mali Probio fix+Espumisan ale toto nepomohlo vobec. Teraz mame Dophilus+Baby calm co zmiernilo o malinko tym ze sem tam si maly prdne aj sam ale kakat nevie. Strasne sa bojim ze som ho na rurku naucila vdaka kolikam tak ze ozaj mu to samemu nepojde 😢. Viete mi poradit co robit?

leelooo
28. apr 2015

@emocia My mame problemy s kolikami od prvych dni zivota. Maly ma 3 mesiace. Kojila som na poziadanie, v domacnosti sme udrziavali laskyplnu atmosferu a nosili sme babatko na rukach nonstop a kolikam sme sa nevyhli. Nie je pravda co pisete, ze koliky su psychickeho povodu.

leelooo
28. apr 2015

@bubatt Nemyslim si, ze si maleho odnaucila kakat. My sme rurku nepouzivali a mame rovnake problemy. Musime len vydrzat.

bubatt
28. apr 2015

@leelooo Boli sme u gastroenteorologa a potvrdil nam aj reflux co som si myslela ze mame lebo maly mi vrackat zacal 😐. A na to brusko nam zmenil bezlaktozove mliecko a poradili mi robit malemu redsie papanie. Na beznu davku mlieka o 10-20ml viac mliecka plus som zacala davat aj normalny sackovy bio detsky cajik na brusko a pomohlo 😃. Drobec sa uz sem tam vykaka sam, stolicu vdaka riedkemu mliecku ma aj on riedku ale co ma vystrasilo ze zelenu. Neviem ci z cajiku alebo zasa novy problem. dnes poobede idem volat lekarovi tak uvidim co nam povie. A leeloo doktor ma tiez ubezpecil ze to s tou rurkou nie pravda a ked sme urobili tieto zmeny potvrdilo sa to. Skuste mozno aj vy viac tekutin. Bud prevarenu lucku alebo cajik
Drzim palce.

alenky
30. máj 2015

My sa trapime s kolikou asi od prveho tyzdna momentalne ma mala 6tyzdnov a kolikujeme nadalej.Doteraz nepomahal ani sabsimplex espumisan babycalm az som nasla coliprev.Uzivame ho druhy den a je tam zmena.Malinka nam v noci spinka zobudi sa1x niekedy 2x.Nemozem povedat ze je cez den na vybornu ale je ovela lepsia ako doteraz.Cvicenie nepomahalo ani pupik ani teple obklady ani polohovanie na brusku.Obcas zabrala rektalna rurka ked sa mala nemohla sama vykakat.Ale zatial najlepsie reaguje na coliprev.Zufale mamicky viem ako sa citite ak budete uz na dne ako ja vyskusate vsetko.Skuste mozno vase babo na to zareaguje spravne a problemy s kolikou aspon ciastocne vyriesi.Lebo cakat kym vymyznu same je zial o nervy.

bubatt
30. máj 2015

Zdravim Alenky, to je pravda cakat a nic nerobit je total o nervy. Inak ten koliprev je na stiepenie cukru z mliecka. Neviem ci kojite alebo mate umele ale ak umele tak ci by aj vam nepomohlo bezlaktozove. My ideme bud. Tyzden na gastro kontrolu tak uvidim co a ako. ale drobcek mi stale kaka zeleno a strasne to zapacha. Nezda sa mi to. Moja doktorka mi hovorila o mliecku Humana vraj dvom jej pacientom ktory ho terax zacali pit sa upravili stolice aj ten zapach a vraj aj bolesti. Lebo nam sice lepsie je ale stale nie dobre. Este nie sme za vodou a to budeme mat v utorok 4 mesiace. Ani dnes cez den sme nemohli spinkat lebo nas brusko bolelo 😯😧.

bubatt
14. jún 2015

Ahojte uz skoro tyzden pijeme Humanu a krasne zlto kakame 2x za den 😃. Skoda ze sme o nej nevedeli skor. Dokonca aj take kasovite co by sme pred tym mali zarucene koliku a museli by sme rurkovat.