Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

damin
2. feb 2009

kunak - jo to je právě to, že je to tak pravidelný. Doktorka mi řekla, ať jsem ráda, že to má pár hodin na večer a ne po půlnoci. A jednou týdně ho to chytne příšerně. Na ruce spí, jakmile ho položím řev - a to trvá klidně i po půlnoci, celkem 4-5 hod. Ale pak, když ho to pustí, tak usne na 3-4 hodiny. Včera byl rekord, do půl třetí ráno jsem ho nosila a pak jsem vzbudila muže, ať mě jde vystřídat. Pak na chvíli malej usnul. A to byl dneska celý den k tomu vzhůru -spal jen hoďku a půl, ale teď usnul už v půl devátý a doufám, že na několik hodin. Vždyť po tý včerejší noci a dnešním dni musí být strašně unavený - já teda jo. Ono to bylo i tím, že od staršího syna chytil rýmu a včera měl dokonce horečku. Tak mi ho bylo líto.

audri
2. feb 2009

Všem doporučuji probiotické kapky, už od prvního dne nám pomohly. A opravdu jsme před tím vyzkoušeli téměř vše. A rourečku jsme také používali, ale s probio kapkami jsme ji brzy nepotřebovali. Jsou dražší, ale stojí za klid mimi.

janulik.j
2. feb 2009

ahojte spolutrpitelky 😉 tak my mame koliky od narodenia uz v porodnici. Maly bude mat o tyzden tri mesiace, tak sa kazdy den modlim, nech patrime medzi tych stastnych, ktorym to netrva do pol roka alebo nebodaj dlhsie... Ja nekojim mame hypoalergennu Bebu, predtym sme mali Nutrilon a to bolo este horsie. damin ja mam presne to iste, ked ho to chyti, tak nemoze spat. na rukach sa ukludni ale ako nahle ho polozim je hore al. spi max. 30 min. co je vycerpany. Takto vydrzi nespat aj 12hod! to uz sa nam nestalo dlho zda sa mi, ze sa to zlepsuje. uz to aspon nema kazdy den. a o mrveni v postielke a zdvihani noh viem svoje. on sa aspon nepreberie hned, ale ja som cely cas hore. a to som bola prve dva mesiace bez manzela, takze uplne fyzicky aj psychicky na dne ☹ 😎 ja som uz z toho bola na nervy, lebo sa najedol zaspal a do pol hod. bol s placom hore. bola som s nim aj v nemocnici na pozorovani, lebo sa mi to uz nezdalo na koliky, ale nastastie mu nic nenasli. davala som espumisan, infacol a teraz sab simplex ale vsetko bez vysledku. pomedzi mlieko mu davam caj na pokojne brusko, mali sme probiotika Inphant Dophilus, natierame Pupikom, pouzivame trubicku aj teplomer, mame aj ceresnove kostky myslim, ze uz som vycerpala vsetko 🙂 😉 zelam vsetkym mamickam pevne nervy!!!

funy
4. feb 2009

ahojte dievcata,

moj maly nespi aj cely den.
oci velke do koran a my s manzelom padame na hubu od unavy.
vykakany je, napapany je. ako nahle ho polozime krici. slza ziadna. len krik. uplne sa cervena.
takze zaspi na rukach, potom si s nim opatrne lahneme a spi na mne alebo na manzelovi a po dvoch hodinach ho mozeme najskor pomaly polozit medzi nas.
v postielke by bol hned hore.
musi nas citit.
mame uz fintu. ako spi aj v postielke. paplon sme zlozili na sirku ako je nase brucho asi. je to vysoke, takze mu z toho mozu visiet ruky ako ked lezi na nas a ked tvrdo spi, tak ho polozime na to a spinka.
uz ani postolku nemusi nosit, tak ta ho netlaci. uz len cisto vymysla. to je asi ta kolika.
ja som sa pri nom ani nestihala najest a doplatila som na to, ze som ho nenechala radsej plakat kym sa najem. lebo teraz mam slabe mlieko a musim dokrmovat.
takze teraz budem jest aj ked place a verim, ze sa mi mlieko skvalitni.

akejka
4. feb 2009

janulik.j:
aj my sme zažili ťažké koliky už od pôrodnice. Lucka mala len týždeň, keď vôbec nespala od 3.00 hod. až do 12.00, plakala, naťahovala sa v kŕčoch a pod...Nám našťastie pomohol Sab simplex, skrátil koliku z niekoľkohodinovej na niekoľkominútovú...
Tiež sme natierali Pupíkom bruško, masírovali, cvičili nožičkami...Neprešlo jej to úplne, ale aspoň sa to obmedzilo na pár minút...
keď mala Lucka presne 3 mesiace, akoby utlo...koliky zo dňa na deň zmizli a už ich odvtedy viac nemala.

Uvidíš, že to prejde aj Vám, keď malý dovŕši 3 mesiace.

estella1
4. feb 2009

janulik.j:
Koukám, že jsi opravdu vyzkoušela skoro všechno, možná bych ještě změnila hypoalergenní Bebu za Bebu Sensitiv. Nám to pomohlo.

dukie
4. feb 2009

janulik.j: Vím, o čem mluvíš. Nás to trápilo do konce 4. měsíce, nejhorší to bylo (v souladu s moudrými knihami) koncem 2. měsíce. Malej brečel 18 hodin za den prakticky v kuse, usnul tak max. na 3 minutky v náruči (nosili jsme ho "na tygříka", to neplakal tak moc, spíš pofňukával...) a probudil se hned s hrozným řevem bolestí. ☹ V noci ve 2 padl vyčerpáním bolest nebolest... a spal v tahu 6 hodin (už ve 2 týdnech...).

Navíc jsme to měli o to "hezčí", že se nám do toho přidaly záněty středouší... ☹

Zkoušeli jsme taky všechno, nezabíralo absolutně nic. A nejhorší bylo, že manžel se upnul ke konci 3. měsíce... a když to nepřešlo, byl z toho naprosto vedle, demotivovaný, zoufalý... 😒 Takže jsem to musela vydržet psychicky nejen já sama, ale musela jsem ještě držet jeho, aby mi tu nechodil nešťastně po bytě a nevykládal hloupý věci... jako třeba že "když jsme si Tě udělali, tak Tě máme" atp. 😖 Ale koncem 4. měsíce to začalo být lepší a lepší... ještě nás občas trápí prdíky, ale už to nejsou koliky. Zacvičíme nožkama, namasírujem bříško, v nejhorším to vyřeší rourka, vyprdí se a je klid. Ale ty koliky byly fakt strašný.

Holky, vydržte, bude líp... 😉

janulik.j
4. feb 2009

Dakujem za povzbudenie 😉 Ja som zo zaciatku nechapala, ze to mozu byt take koliky. kolkokrat neplakal, len skratka nechcel spat, nech som robila cokolvek. a samozrejme okolie mi tvrdilo, ze sa mu skratka nechce spat, ked nechcel jest, tak zas neni hladny a pod. uz som myslela, ze som nejaka hysterka. vobec som nic popri nom nestihala, kedze po kazdom jedeni nareky citila som sa uplne nemozna. az potom som si citala ostatne mamicky, ze su na tom podobne aj s tym nocnym mrvenim v postielke, lebo mi kazdy hovoril, ze deti sa skratka vrtia... ale od druheho mesiaca sa to zlepsuje uz nemava take zachvaty placu len zaseknute prdiky. tiez vacsinou pocvicime pri najhorsom trubicka a je klud. len v noci sa budi na to, ze si nemoze poprdkat, tak dufam, ze mu to coskoro prejde a uz bude svaty pokoj 😀 nastastie problemy s kakanim nemame vykaka sa v klude sam. tiez som sa trochu upla na tie tri mesiace, ale u nas naopak ma vzdy podrzi manzelik, nech som rada, ze su to len koliky a mame zdrave dieta, lebo tiez uz som si hl. na zaciatku hovorila ci nam to bolo treba ale myslim, ze to je normalne zvlast, ked som bola na neho sama. Drzte sa!!!

Funy myslim, ze to nie je kolika skratka je to babatko, kt. si vyzaduje neustaly kontakt s vami. koliky co sa tu my o nich bavime su kv. brusku, ze sa babatko nemoze vykakat alebo vyprdkat to by si zistila, ze je to brusko, lebo kolikove deti sa neutisia hned ked ich vezmes do narucia.

zukab
4. feb 2009

baby, kedze mi place dieta kvoli kolike, tak len tak narychlo, ale mam pocit, ze pisete o mne. absolutne vsetko do bodky sedi, skusali sme tiez uplne vsetko a nic z toho nejako extra nepomohlo. ale ako citam, tak idem zajtra kupit bebu sensitive a probiotika. posledna sanca. o par dni ma tri mesiace, modlim sa, nech to prejde, lebo naozaj, v pezinku by mi mali rezervovat postel a pyzamo. 🙂

smajlik
4. feb 2009

i u nás je právě teď veselo ... byli jsme dneska i u doktorky, protože malá má koliku 100%, jenže má od narození navíc pupeční kýlu, takže jsme vyfasovali kýlní břišní pás pro děti a předpis na Sab Simplex (Baby Calm ani probiotické kapky nepomáhají), tak snad ... už mi tu křičí od šesti a nemá to konce

tydy
4. feb 2009

ahojte chcela by som sa opytat mame ted 3 tyzdne a maly je kazdu noc hore od polnoci do tretej, napapa sa ale pak ho neviem uspat, neplace nijako velmi len mrnci a musim sa mu venovat, tiez zo spanku dost mrnci a pak pocujem ze prdka, je to normalne alebo to je zacinajuca kolika. preventivne mu masirujem raz za den brusko Pupikom, kupila som aj Espumisan, ale neviem ci mu ho mam davat a ked tak kedy a ako casto. dakujem za radu

vikan
4. feb 2009

ahojte, chcem opisat ako u nas kolika prebiehala a co nam pomohlo, velmi by som bola rada, keby nas pripad pomohol U nas to zacalo po dobrati antibiotik 5den v nemocnici, plac 4 hodiny doobeda, potom 6 hodin vecer, najprv nie kazdy den az v takej miere, lebo syn plakal az prestaval dychat, skakala som s nim, nic nepomahalo, vsimla som si, ze ked dlhsie spi lebo cez obed ak sme boli dlhsie vonku, spal aj 2,3 hod v kuse, byvaju koliky vecer horsie, ale aj tak som si to nedala do suvisu s tichym refluxom, ktory mu na Kramaroch zistili v 5 tyzdnov, kam ma moja Dr odporucila, ked som povedala, ze jeden den, spal len v naruci a len co som ho polozila bol hore, poradili nam polohovanie na brusku to nechce dodnes,najviac 5minut, a polohovanie na Pravy Bok, ktory nam pomohol ako zazrak, nakolko nam zislili aj silny meteorizmus, plyny, na tie sme davali SAB simplex, infacol a espumisan u nas nezabrali, pred kazdym dojcenim, tym, ze syn maval casto stikutku aj kychal to su priznaky pri refluxe, som mu na stikutku dala mliecko, pil dokym sa pri nom rozplakal, tak kazali nam kazdu hodinu dojcit nie vela, ale on tahal, az kym ho vlastne nezacala palit ta vychadzajuca kyselina, ale tym, ze som mu nedavala po polhodine ani nie viac ako po hodine a pol, sa upravil aj ten bolestny krik zmizol, a pravy bok, maly sa stale na lavy pretacal. No a uspavam ho na fit lopte, inak by nezaspal, s cumlikom avent mame,po kazdom dojceni nosit 20 minut, ja som predtym naobed bola rada, ze spi, lebo ked som ho niekedy,co mi aspon cez obed spal, chcela ponosit po jedle, tak nespal ani cez obed, ale tym, ze som ho nenosila, vlastne som mu ublizovala, ani som o tom nevedela No a doteraz nemozem zohriate zemiaky, ani nic zohriate na oleji to zhorsuje stav u nas, aj po probiotikach pre mna cez mlieko, uplne zachvaty pl acu. Este kazali vyvysit matrac, mam tam knizky 30 st. Obcas aj teraz pomozem rurkou pre novorodencov, ked dlhsie 5hod,nekaka, to uz viem, ze z toho ma trochu krce a nepokojne spi, hned sa zobudi a ako sa vykaka je spokojnejsi. 😵 Barbora 😵 Stale je na rukach je nepokojny hned ako chvilu lezi, ale je po placoch, pravy opak mojej teraz 3 a polrocnej dcery. Prajeme vsetko dobre.

vikan
4. feb 2009

este som chcela opravit, sam sa pretocil na lavy bok, ale po nakazani som ho polohovala stale na pravy, dobre som ho vypodlozila aj v naruci pri uspavani na pravy, predym bol skoro stale okrem spania v noci hore na mne. Kvapky Sab Simlex iba na seba naviazu tie plyny, odchadzaju von, nic neublizia, davala som 8 kvapiek pred kazdym dojcenim a ako som 2 dni skusila vynechat na treti den som utekala na Kramare co aj cez obed plakal az nedychal, ak by sa niekto chcel nieco opytat lebo manzel je v zahranici, tak hned ako budem mat cas odpoviem mail kinderko@centrum.sk

almendra
6. feb 2009

Ahojte, tak som konečne našla túto tému a pridávam moje trápenie. Malý už má 6mesiacov a stále máme koliky, síce asi tak 2krát do týždňa, ale stále. Už som z toho úplne zúfalá. Infacol mu nezaberal vôbec, to mu tuším ešte viac zhoršovalo, Sab simplex- tiež nič moc,. No teraz máme už dlhšiu dobu Espumisan, stále mu to dávam 3krát denne 15kv. , tiež dávam už tretí mesiac BioGaia. Natierame s Pupikom. Aj dnes sme mali okolo 20hod. koliku, tak keď mi malý zaspal , išla som hľadať nejaké rady. Ale ako vidím, tak asi nikto so 6mesačným bábom nemá už tieto problémy, každému to prejde do tých 4mesiacov. Neviem či to bude mojím mliekom, alebo čím.

lulia
9. feb 2009

ahojte.Ma niektora s vas skusenost s homeopatickymi tabletami Colocyntis proti kolike?

missymici
13. feb 2009

Nám pomohli kapičky Sub-simplex,občas trochu fenyklového čajíku a jak už bylo psáno masáž bříška.Taky jsem mu masírovala chdidla, a to hodně často.Malému se to líbilo a ve finále zabíralo,čemu jsem sama nevěřila ale nakonec jsem si tom přečetla, že to pomáha na funkčnost střev.Občas jsme taky použili rektální rourku,ale jen v nouzi.

smajlik
13. feb 2009

missymici : a jak jsi mu je masírovala?

missymici
13. feb 2009

smajlik: jednoduše,palcema mu projížděj ze spodu po chodidlech,obyč těl.mlékem.Dělej to častěji, pak uvidíš.Třeba vám to taky zabere.Držím palečky

dagina
19. feb 2009

ahojky, holky, prosím vás, osvědčilo se některé na prdíky dávat prcka při kojení několikrát odříhávat??? To je to jediné, co jsem nezkoušela, nějak na to nemám srdce odtrhávat prcka od prsa, když tak pěkně pije 😲 . Jinak jsme měli Sab, baby calm, masáže bříška a nic ☹ , trošičku nám pomohli probiotické kapky, ale opravdu jen trošičku 😖 . Dík za info

fifinna
19. feb 2009

dagina, myslim si , ze tym odrhavanim od prsa, by si si malu pokazila. Daj ju akurat odgrgnut po prvom prsniku, pred tym ako das druhy, aby sa jej urobilo miesto v brusku a potom ked vypije aj ten druhy. Cize dva krat. Ale viac krat si myslim, ze je zbytocne. Niektorym detom nezabere nic, musia z toho jedine vyrast.

smajlik
19. feb 2009

dagina: u nás to záleží na tom, kolikrát se mi malá pustí prsu, protože co pustění a další přisátí, to nové vzduchové bubliny do bříška. Většinou jí dávám 1x v průběhu kojení a pak po něm . Nemůžu říct že bych poznala zlepšení, máme koliky opravdu každý den ☹, ale ber to takhle - kolik bublin vykrká, o to míň potom bude muset protlačit střívkama

lenk30
20. feb 2009

ahojte maminy 🙂
ani som nečakala, že úloha maminy bude taká žažká........neviem, či ide u nás o koliku. v pôrodnici to bolo také spinkacie, usmievavé bábenko a ako sme prišli domov, tak je dosť plačko. každým dňom pridáva na intenzite hlasu, málo spinká ...........o noci ani nehovorím a hlavne zúri. Mal 10dní, ked sa mi v zprivosti vykopol z perinky. Hlavne v noci dvíha néžičky a má krče, tak to je asi tá kolika.........masítujeme bruško, cvičíme, včera sme kúpili prdkaciu hadičku............myslíte, že ide o koliky? je to pocit brznádeje, ked viem, že je prebalený, vyprdkaný, napapaný a on stále zúri ako tiger.
Dakujem za odpoved

lenk30
20. feb 2009

ešte, čo som sa pýtala na kvapky v lekárni, tak do 1 mesiaca mi nič neodporúčali. Filipko má 2 týždne

berunka
20. feb 2009

holky a co delat kdyz mala behem kojeni kdyz ji chci dat odkrknout place?to mi prijde ze je jeste horsi nez kdyby jsem ji nechala dlabat a odrihla si az na konci.tim placem do sebe musi narvat tolik vzduchu chudinka:(

fifinna
20. feb 2009

berunka, vsak nechaj malu vypit celu davku v prsniku a az potom ju daj odgrgnut, urobi sa jej miesto v brusku a potom jej ponukni druhy prsnik. A môzes ju nechat kludne odgrgnut az na konci, ked place nahodou po vypiti prveho.

fifinna
20. feb 2009

lenka, kolika sa zacne prejavovat az okolo druheho tyzdna zivota, takze je mozne , ze ju maly ma. My sme brali od tretieho tyzdna kvapky sab simplex, ale odporucila nam ich Dr. V lekarni a aj v supermarketoch sa da kupit feniklovy granulovy caj, ktory je vhodny pre deti od dvoch tyzdnov a je dobry na brusko. Alebo si sprav caj doma so semienka feniklu a kminu. Zalej vriacou vodov, nechaj vyluhovat a preced. Caj by mal mat vinovu farbu. Niektorym detom nepomôze nic, len musia z toho vyrast.

fifinna
20. feb 2009

berunka, este ma napadlo, ked si po prvom prsniku neodgrgne do pol minuty, tak malu viac netrap, pravdepodobne sa nenahltala vzduchu.

berunka
20. feb 2009

fifinna: on je problem v tom ze prave prso mam min plne takze kdyz vypije prave tak nikdy nema dost a musi se dojist jeste z leveho.no a jakmile ji od praveho odendam tak place.pritom kdyz bych ji k pravemu vratila tak sice hleda ale aktivne nesaje,i kdyz ji pomaham a prso mackam.tak jen parkrat cucne a pak se zacne zlobit.

l3nka
20. feb 2009

dajú sa tie kvapky biogaia kúpiť aj bez lekárskeho predpisu a bez konzultácie s lekárkou? my berieme sab simplex tak neviem či ich môžem len tak vymeniť...

terrestriss
20. feb 2009

děvčata, mně pomohlo položit malou na bok k sobě do postele a strčit prso do pusy - i když se chvíli ještě zmítala a palakala, tak když jsem jí k sobě přitiskla, chytila jí rukou mrskající se nožičky a ručičku, tak se za chvíli uvolnila, začala pít a u toho většinou usnula. když se uvolní - za pár minut - tak už jí ani nemusím k sobě tisknout - prostě jakobyste kojily v leže. kdo se bojí spát s miminkem v posteli, může následně spící mimčo přenést do postýlky. ráno při probuzení - a protahování - bylo slyšet jak odcházejí prdy z uvolněného tělíčka 🙂)) krkání jsem v tomto případě neřešila - stejně leží na boku - nikdy si takto neublibkla. vím, že mi můžete namítnout, že si "zvykne na kojení do spánku, bude rozmazlená" atd... ale myslím že to za ty klidně noci stojí. mimi do půl roku nemůžete ničím rozmazlit.
hodně štěstí